fi Heiloo contact M J 49 11 HEILOO Afval en milieu GEMEENTE 1 1 w 1 1 \J\J \#\^l lli«A\#li nieuws en informatie voor de inwoners van Heiloo Sociaal Team Bouwen en wonen Openingstijden Mededelingen Raadslid in Beeld Mart Brouwer de Koning CDA Bezwaar maken Volg ons op F UITKIJKPOST 27 SEPTEMBER 2017 Andere spreekuren Sociaal Team vanaf 1 oktober De inloopspreekuren van het Sociaal Team Heiloo veranderen op 1 oktober. U kunt vanaf dan twee keer per week zonder afspraak in het gemeente huis terecht: - maandagmiddag 14.00 - 15.30 uur en - donderdagochtend 9.00 - 10.30 uur. Daarnaast kunt u elke dag tussen 9 en 11 uur direct bellen met consulenten van het team over hulp- en ondersteuningsvragen. Voor elk ander tijdstip waarop u een medewerker van het Sociaal Team wilt spreken, kunt u vooraf een afspraak maken. Dat doet u via de website www.heiloo.nl. Voor alle andere vragen is ons Klantcontactcentrum dagelijks bereikbaar om eventuele terugbelverzoeken voor het team te verzorgen Waarvoor kunt u bij het team terecht? Iedereen kan bij het Sociaal Team terecht met vragen over gezondheid, (mantel)zorg, zelfstandig blijven wonen, werk, dagbesteding, geld, opvoe den en gezinsrelaties. Het kan over uzelf gaan of over een buur, vriend of familielid. Tegemoetkoming aan behoefte van inwoners Met deze aanpassing komt het college tegemoet aan de behoefte van inwoners. Bovendien verbe tert het de dienstverlening. De afgelopen maan den signaleerden we namelijk minder 'inloop' tijdens de inloopspreekuren en werd steeds vaker een afspraak gemaakt. Voor inwoners geldt bovendien een minder lange wachttijd als ze op afspraak langskomen dan bij een inloopspreekuur. Meer informatie Voor meer informatie kunt u terecht bij het Klantcontactcentrum, telefoonnummer 072 535 66 66 of www.heiloo.nl/sociaalteam GEMEENTEHUIS Raadhuisplein 1, Postbus 1, 1850 AA Heiloo t 072 535 66 66, info@heiloo.nl www.heiloo.nl Openingstijden ma t/m vrij 08.00 - 12.30 uur maandagavond 18.00 - 20.00 uur Op andere tijden na afspraak. BEHEER OPENBARE RUIMTE AFVALBRENGPLAATS Rosendaal 2, Postbus 1, 1850 AA Heiloo t 072 535 66 66 Openingstijden ma t/m vrij 08.30 - 15.45 uur zaterdag 09.00 - 13.00 uur Omgevingsvergunningen Ontvangen vergunningen - Hoogeweg 17, uitbreiden van de woning - Het Maalwater 9C, uitbreiden van de woning (bijgebouw) - Het Maalwater, aanleggen van tijdelijke ver spreidingslocatie t.b.v. het verwerken van bag gerspecie Verleende vergunningen - Heerenweg 32, (toren) uitvoeren van restaura tiewerkzaamheden en veranderen van dakope ning toren - Vossenakkers 4, plaatsen dakopbouw - Westerweg 225, veranderen woning (wijzigen gevels) Ontheffing bouwbesluit Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij op 22 september 2017 op grond van artikel 8.3 van het Bouwbesluit een ontheffing hebben verleend voor verbouwen/vernieuwen van de Lidl op het adres Het Hoekstuk 12 De ontheffing is verleend voor: maandag 2 tot en met zaterdag 7 oktober en maandag 9 tot en met donderdag 12 oktober van 6:00 tot 22:00 uur. Het interieur van de Lidl supermarkt wordt ver nieuwd. Met de ontheffing kunnen de vereiste inpandige sloopwerkzaamheden en de opbouw van de winkel buiten de standaard werktijden uitgevoerd worden. Hiermee is de supermarkt zo kort mogelijk gesloten en wordt de overlast voor de omgeving tot een minimum beperkt. U kunt tegen de verleende vergunningen en de ontheffing bezwaar maken. Zie hieronder de tekst 'Bezwaar maken'. Beleidsregels vastgesteld Op 19 september 2017 hebben burgemeester en wethouders de Beleidsregels Informatieveiligheid en Privacy vastgesteld. Deze beleidsregels vormen de kaders en uitgangspunten voor de manier waarop informatieveiligheid en privacy worden gewaarborgd binnen de gemeente. Ter inzage De beleidsregels liggen tot 8 november 6 weken ter inzage bij de informatiebalie in het gemeen tehuis. Bekendmaken collegebesluiten van algemene strekking Op 22 september 2017 hebben burgemeester en wethouders besloten om vanaf van 1 oktober collegebesluiten van algemene strekking bekend te maken in het elektronisch blad van Heiloo op www.officielebekendmakingen.nl. Dit besluit treedt in werking op 1 oktober 2017. Ter inzage Het besluit ligt ter inzage bij de informatiebalie in het gemeentehuis. Berichten over uw buurt Besluit het college iets over bijvoorbeeld sportbeleid, parkeren of veiligheid? Dan laten wij dit vanaf 1 oktober weten via officielebekendmakingen.nl. Blijf op de hoogte via e-mail of app U hoeft u niet elke week op deze website te kijken. Meld u aan voor de e-mailservice of down load de app via overuwbuurt.overheid.nl en blijf op de hoogte van ontwikkelingen in uw buurt. Besluiten van de overheid Tot 1 oktober plaatsen wij de bekendmaking van algemene besluiten nog in de krant. Na 1 oktober maken wij beleidsregels, een aanwijzingsbesluit, een mandaatbesluit of een ander algemeen besluit alleen nog bekend in het gemeenteblad van Heiloo op www.officielebekendmakingen.nl. Op deze website delen ook waterschappen en milieu diensten hun besluiten. Op die manier heeft u één overzicht van de ontwikkelingen in uw buurt. Textielinzameling huis-aan-huis op 6 oktober Textiel wordt dit jaar nog een keer huis-aan-huis opgehaald in Heiloo: op vrijdag 6 oktober vanaf 9.00 uur. In de zak mag u alles stoppen van textiel, bij voorbeeld kleding, lakens, handdoeken en knuf fels en ook schoenen. Kleding of huishoudelijk textiel met een scheur of vlek wordt gerecycled en is goed voor het milieu. Draagbare kleding en schoenen krijgen nog een tweede leven. Bindt schoenen per paar aan elkaar. Geen textielzak ontvangen of inzameling gemist Heeft u geen textielzak ontvangen, dan kunt u ook een eigen plastic zak gebruiken. Schrijf er duidelijk 'textiel' op en zet deze zak op de ver zamelplaats voor rolemmers. U kunt uw textiel ook kwijt in één van de textielbakken in onze gemeente. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met een medewerker van het Klantcontactcentrum, telefoonnummer 072 535 66 66 of kijk op www.heiloo.nl/afval bij textiel. Wie ben je in een paar zinnen? Ik heb 60 jaar gewoond op Landgoed Ter Coulster. Eerst met mijn ouders en daarna met Fia en de kinderen. We hebben daar een melkveebedrijf dat bekend geworden is met "de dansende koeien" in het voorjaar. Wat wil je voor Heiloo bereiken? Dat er geen kloof ontstaat tussen onze burgers en college gemeenteraad beleidsmedewer kers. Wil in gesprek met partijen om begrip te kweken voor elkaars standpunten. Verder wil ik graag het voorzieningenniveau op peil laten, in een mooie groene omgeving. Veilige Oost-West verbindingen. Woningen realiseren voor iedere bevolkingsgroep. Hoe wil je dat realiseren? Om iets te realiseren moet je partners hebben die met je meedenken. Samen tot een goede beslissing komen. Je zal een raadsmeerderheid moeten hebben, wil het tot ontwikkeling kunnen komen. Daar werken we hard aan om zo ook in 2018 een mooie coalitie te kunnen vormen. Heb je een mooi voorbeeld van een resultaat dat jou fractie heeft bereikt? We zijn druk met het nieuwe verkeersplan. Wij vinden - om de overlast op Stationsweg en Kerkelaan te minderen - dat de bewoners van Heiloo West via de Zeeweg richting Alkmaar zou den moeten rijden onder de noemer "Heiloo West rijd West" Dit wordt inmiddels door anderen onder streept. Je zal altijd met andere partijen moeten samen werken om echt iets te bereiken. Wat wil je verder nog delen met de inwoners van Heiloo? Na mijn eerste termijn in de gemeenteraad, heb ik veel geleerd hoe een gemeente bestuurlijk draait. Ik wil dan ook graag de volgende vier jaren doorgaan om met u als onze inwoners in gesprek te gaan en uw belangen te verwoorden in onze mooie gemeente. Als een besluit rechtstreeks gevolgen voor u heeft, kunt u hiertegen bezwaar maken. Dit doet u in een brief binnen zes weken nadat het besluit is verzonden.In dit bezwaarschrift zet u in elk geval uw naam, adres en handtekening, de datum, een omschrijving van het besluit en de reden waarom u het niet met het besluit eens bent. Het bezwaar schrift stuurt u naar degene die het besluit heeft genomen: burgemeester of burgemeester en wethouders, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Dit staat vermeld in de tekst over het besluit. Vragen om schorsing Een bezwaarschrift heeft geen schorsende werking. Het besluit blijft van kracht. Bij een spoedeisend belang kunt u een voorlopige voor ziening (schorsing) aanvragen bij de voorzie- ningenrechter van de rechtbank Noord-Holland, sector Bestuursrecht, Postbus 1621, 2003 BR Haarlem. Hiervoor betaalt u griffierecht. www.heiloo.nl Lmi

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2017 | | pagina 11