Toen Nu Vredesmaaltijd: 'Samen eten, samen leven' Victoriefonds Oeuvreprijs voor Jan van der Vegt HEILOO ise>5.95 Biograaf nu zélf in de schijnwerpers HET MAALWATER Van De Dors naar grens De Egmonden HET NIEUWE STRAATNAMEN BOEK VAN I N G E Z O N D E N M E D E D E L I N G E N Kennismaken met de babygroep van Kinderopvang Kits Oonlie Hypotheek op gympen UITKIJKPOST 27 SEPTEMBER 2017 Genoemd naar de polder Het Maalwater, groot ruim 83 ha en gelegen ten zuiden van de polder De Egmondermeer. Op de polder rust een altijd durend erf- pachtsrecht van f 50,- per jaar. Aan het begin van Het Maalwater vindt men aan de noordoostzijde de Varnebroekermolen. Deze wip(water)molen, ook WILT U MEER WETEN? Lees dan verder in Het Nieuwe Straatna menboek van Heiloo. Het boek is te koop bij diverse (boek) winkels in Heiloo en Uitkijkpost. De verkoopprijs HEILOO - Nu u in verwachting bent, komen er opeens veel nieuwe zaken op uw pad, zo ook het regelen van kinderopvang. Het uit handen geven van de zorg voor uw kind is een beslissing waar u lang over zult nadenken. U zoekt een plek die u vertrouwen geeft en een klimaat waarin uw kind zich volop kan ontwikkelen. Een plaats waar veel aandacht en liefde voor uw baby is. Waar hij of zij zichzelf kan zijn en waar betrouwbare en ener gieke pedagogisch medewerkers, naast het geven van de dagelijkse zorg en liefde voor uw baby, rekening houden met uw persoonlijke wensen. Dit alles wordt geboden bij Kinderopvang Kits Oonlie! Wilt u meer informa tie of een keer komen kijken op een van de vestigingen van Kits Oonlie? Neem gerust contact op met de centrale administratie van Kits Oonlie op telefoonnummer 072-5323576, of stuur een e-mail naar info@kits-oonlie.nl. HEILOO - Misschien heeft u de opvallende reclame in de abri's ook gezien, met de adviseurs van de Rabobank op feloranje renschoenen. In Heiloo onder andere met Theo Meijering, een bekend Rabo-gezicht voor veel mensen die de afgelopen jaren een hypotheek sloten. Theo: "Zo ben je nog financieel adviseur en opeens ben je een van de gezichten van een reclamecampagne! Met de abri's en advertenties vertellen we dat wij er zijn voor iedereen met een woonwens. De schoenen staan uiteraard voor snelheid, want dat is in de huidige woningmarkt heel belangrijk. Maar ook voor flexibiliteit en echte aandacht: dat is de stap extra die we doen. Dat we nu zo naar buiten treden, is niet toevallig. Het zijn de Rabo Woonweken en iedereen is welkom bij ons voor een woongesprek. Dat kan het begin zijn van je hypotheek binnen een week." Op de vraag of hij de renschoenen iedere dag op zijn werk draagt, antwoordt hij: "Jazeker, met veel plezier. En vrijwel alle klanten reageren er leuk op!" HEILOO - Gerechten uit vele landen, gemaakt door mensen uit diezelfde landen. Uitgestald op een groot buffet in het Willibrordushuis. "Wat fijn dat zij ons ieder jaar weer willen ontvangen!" Jeannette Groot van Vluchtelingenwerk Heiloo organiseerde ook dit jaar weer de Vredesmaaltijd in Heiloo. Dit gebeurde vrijdag met hulp van onder andere Albert Heijn 't Loo, die koffie, thee en fris drank beschikbaar stelde. "Het wordt een feest van samen eten en samen leven", sprak burge meester Hans Romeyn. Hij is tevens voorzitter van de Raad van Toezicht van Vluchtelingenwerk West Midden-Nederland. In zijn openings woord sprak hij zijn waardering uit voor alle mensen in Heiloo die vluchtelingen helpen. "Maar ook complimenten aan alle mensen die deze hulp krijgen. Zij zijn gevlucht uit hun land en moeten hier een nieuwe taal leren, aan een nieuwe cultuur wennen, een nieuw bestaan opbouwen. Daar heb je moed en doorzettingsvermogen voor nodig." Iedereen was met iedereen in gesprek. Ghere uit Eritrea maakte een praatje met Hans Romeyn en toonde zich even later blij verrast door de toegankelijkheid van de ALKMAAR/ HEILOO - Schrijver en dichter Jan van der Vegt (1935) uit Heiloo ontving maan dag uit handen van burgemees ter Piet Bruinooge van Alkmaar de Victoriefonds Oeuvreprijs. "Zijn grote verdienste is dat hij anderen voor het voetlicht brengt en dat hij in woord en daad heeft zorggedragen voor de culturele betekenis van schrijvers en kunste naars, nationaal en in deze regio. Hij schreef een oeuvre aan biogra fische artikelen, literaire kritieken, kloeke biografieën en stelde van dichters als Hans Andreus, Adriaan Roland Holst, Hendrik de Vries en Jan Elburg tevens definitieve bloem lezingen samen", zei Bruinooge namens de vakjury. Het is de twee de keer dat Stichting Cultuurprijs regio Alkmaar een oeuvreprijs uit reikt. Fotografe Ata Kandó viel de eer te beurt in 2013. De prijs bestaat uit een plastiek, ontworpen door Elly Baltus, en 2000 euro. Zijn inzet voor cultuur in de regio is breder dan zijn geschreven werk doet vermoeden. Eind jaren tach tig sloot hij zich aan bij het KCB (Kunstenaars Centrum Bergen). Met een literaire werkgroep maakte hij burgemeester. Salman en Sjamim hebben een traditioneel Afghaans gerecht bijgedragen. Zij en hun drie kinderen bezitten inmiddels een Nederlands paspoort. Sjamim werkt als klasse-assistent op de school waarop hun zonen zitten. Salman is begonnen met een leer werktraject bij InstallatieWerk in Heerhugowaard. Hij verheugt zich al op de lessen op het Horizon College. Salman wordt elektricien. Mahmoud uit Syrië zit bij Salman in de klas. Ook Mahmoud kijkt uit naar zijn mbo 3-diploma. Hij wil ook elektricien worden, maar dan specifiek in fabrieken. Tedros uit Eritrea gaat op voor loodgieter. Eerder werd Tedros vrijwillig decor bouwer bij Theaterbende. Daar slaat hij twee vliegen in één klap: hij heeft een leuke dagbesteding en hij heeft meer gelegenheid om zijn Nederlands te oefenen: mondeling tijdens het werk en schriftelijk in de groepsapp. Goed om te weten dat het Vrijwilligers Informatie Punt Heiloo (VIP) ook nieuwe inwoners aan leuk en zinvol vrijwilligerswerk kan helpen. Toen het buffet nage noeg was leeggegeten, volgde een muzikaal intermezzo. Traditioneel wordt de avond afgesloten met voor iedere aanwezige een gratis ijsje van Di Fiorentina. Dat gebeurde ook vrijdag. Over genieten gesproken! een aantal boeken onder de naam 'Plein 7'. Onlangs schreef hij nog een boeiende tekst over de rela tie van Adriaan Roland Holst met de beeldende kunst in een boek dat verscheen ter ere van het veer tigjarig bestaan van Grafiekgroep Bergen. Eerder deze maand ver scheen Van der Vegts autobiografie 'Vierspan' waarin hij verslag doet van de dertig jaar waarin hij aan de vier biografieën heeft gewerkt, een lang gevecht met 'de waarheid'. De uitreiking van de Victoriefonds Oeuvreprijs is de laatste die door burgemeester Bruinooge werd uitgereikt. Hij heeft inmiddels de voorzittershamer overgedragen aan zijn collega Hetty Hafkamp van de gemeente Bergen. De vakjury bestaande uit Pim te Bokkel, Inge Nicole Bak, Perry Reitsma, Peter Bolten, Jaap Velseboer, Liesbeth van Woerden en Mikky Zomerdijk, buigt zich momenteel over de nominaties voor de Victoriefonds Cultuurprijseditie 2018. Het gaat om cultuurprijzen in de catego rieën 'Letteren', 'Podiumkunsten' en 'Visuele Kunsten'. En om de 'Rabobank Jong Talentprijs'. Meer informatie is te vinden op www. victoriefondscultuurprijs.nl Jan van der Vegt. Aangeleverde foto Foto: Bernadet Sprenkeling Veel soorten mensen, veel soorten eten.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2017 | | pagina 7