Tien vragen aan... Heiloose Anouk maakte hurricane Irma mee van dichtbij Expositie Doede Keuning en Inge Hageman Nico 3 Of. Elke week verschijnt de rubriek 'De tien vragen aan' in de Uitkijkpost. Elk mens heeft onvermoede kanten, stukjes van zichzelf die niet altijd zicht baar zijn. Op deze manier proberen wij net iets meer te weten te komen van een bekende of onbekende dorpsgenoot. Na het beantwoorden van de tien vragen, krijgt hij/zij de vrijheid om de vragen door te geven aan een volgend 'slachtoffer'! UITKIJKPOST 4 OKTOBER 2017 HEILOO/ SINT MAARTEN - De een en veertigjarige Heiloose Anouk Rozemeijer woont al bijna zes jaar op Sint Maarten, zij maakte het geweld van Orkaan Irma mee. In de Uitkijkpost doet ze verslag van haar ervaringen. Anouk vertrok naar Sint Maarten om daar te gaan wonen en werken in de verzekeringsbranche. Toen duidelijk werd dat orkaan Irma het eiland naderde, begon Anouk zich voor te bereiden. Ze ging drinkwater inslaan, evenals water om te was sen en om het toilet door te spoelen. Verder eten in blik, zaklampen, bat terijen en kaarsen. Op het moment dat de orkaan overkwam, was Anouk bij vrienden. Alleen zijn was geen optie. Nadat het niet meer vei lig was in de huiskamer gingen ze de trapkast in onder de betonnen trap. Veel kabaal en objecten die overal tegenaan vlogen, ramen en rolluiken die het begaven en het verschrik kelijke geluid van Irma zelf. "Erg beangstigend, ik heb wel een aantal gebedjes gedaan," vertelt Anouk. Anouk vergeet de vreselijke nacht nooit meer. Het begon dinsdag avond rond 23.00 uur flink te waai en. Vanaf 04.00 uur was er geen tele fonisch bereik meer en begon het hoogtepunt. Tussen 06.00 en 07.00 uur zaten ze in het oog: de wind valt dan compleet weg. Hierna draaide de wind en kwam die weer terug. Er kwam geen eind aan. Na de orkaan was alles vernietigd. Huizen waren tot aan de funderingen weg. Boten lagen op hun kant of waren gezon ken. Auto's lagen op hun kop en de dikste palmbomen waren omge waaid. "Toen stortte ik even in," vertelt ze. "Het is verschrikkelijk om de plek die je liefhebt en waar je je thuis voelt zo verwoest te zien." 'Wetten golden niet meer' De familie van Anouk was enorm bezorgd. Er was geen contact mogelijk omdat de provider plat lag. Uiteindelijk heeft ze haar fami lie kunnen vertellen dat ze onge deerd was. Dit was een emotioneel moment. Na de orkaan werd er geplunderd. Dit is een paniekreactie als de eerste levensbehoeften niet voorradig zijn. Mensen zaten zonder werk en zonder huis. Ook juweliers- en audiozaken werden geplunderd, dit komt de opbouw van het eiland niet ten goede. Gewapende mensen eigenden zich woningen van ande ren toe. Toeristen werden over vallen. Wetten golden niet meer. Achtenveertig uur te laat werd een emergency call afgegeven waarna de mariniers 'in control' zijn. Het had een hoop ellende bespaard als dit eerder was gebeurd. Naast deze ellende is er ook een ontzettend gevoel van saamhorigheid ontstaan tussen de eilandbewoners. Iedereen helpt elkaar. Momenteel zijn er veel mariniers die goed werk doen. Er is een avondklok ingesteld om de opruimwerkzaamheden goed te laten verlopen en de veiligheid te waarborgen. Nu, drie weken later, zijn supermarkten, banken en tank stations weer geopend op bepaalde tijden. Als ik Anouk vraag of ze graag terug wil naar Nederland krijg ik een vastberaden antwoord. "Ik wil mijn steentje bijdragen aan de wederopbouw, dit geeft mij energie en een fijn gevoel. Ik wil mijn col lega's en mijn klanten helpen en laat ze niet in de steek." Anouk wil dat de Nederlandse bevolking weet dat de inwoners ontzettend dankbaar zijn voor alle inzet, alle inzamelin gen en de fantastische hulp van de mariniers. Tekst: Margreeth Anema Anouk Rozemeijer. Aangeleverde foto Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 18.500 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en om de week in Castricum. Op de teksten, de foto's en het ontwerp van Uitkijkpost rust copyright. Niets mag op welke wijze dan ook worden overge nomen, verveelvoudigd en/of openbaar gemaakt worden zonder toestemming van de uitgever. Het weekblad Uitkijkpost wordt geproduceerd op een waterloos offset rotatiepers, de milieu vriendelijke druktechniek Openingstijden ma. 08.30 - 12.00 13.00 - 17.30 uur di. 08.30 - 12.00 13.00 - 17.30 uur wo. GESLOTEN do. 09.00 - 12.00 vr. 09.00 - 12.00 13.00 - 14.30 uur Verkoop De verkoopafdeling is bereikbaar op maandag, dinsdag en donderdag, tel. 072-5351072 of via verkoop@uitkijkpost.nl. Redactie De redactie is bereikbaar op maandag, dinsdag en vrijdag, op tel. 072-5351071 of via redactie@uitkijkpost.nl. Administratie De administratie is bereikbaar op maandag, dinsdag en donderdag, op tel. 072-5330175 of via administratie@uitkijkpost.nl. Adres Bezoekadres: Willibrordus Business Centrum, Kennemerstraatweg 464, Heiloo Uitkijkpost Media is nimmer aansprakelijk voor schade, door wie dan ook geleden, welke veroorzaakt is door niet, niet tijdig of onjuiste plaatsingen van uitkijkertjes. In geval van twijfel beslist de uitgever. HEILOO - Doede Keuning en Inge Hageman exposeren tot 30 oktober in Bibliotheek Heiloo. Doede Keuning schildert en werkte voorheen vooral met pas telkrijt op papier en stof en ook met olieverf. Tegenwoordig uit hij zijn inspiraties in gouache (plak kaatverf) op aquarelpapier. Zijn werk is herkenbaar en kleurrijk in een geabstraheerde, figuratieve stijl. Landschappen in onder ande re Italië en Zuid-Afrika, en nu ook Nederland, zijn zijn belangrijkste inspiratiebron. Inge Hageman houdt ervan te ontdekken en te experimenteren met diverse materialen. Ongeveer zeven jaar geleden begon ze met beeldhouwen. Inge: "Het liefst werk ik van binnenuit, zonder plan, door steeds weg te halen wat niet goed voelt, totdat het voor mijn gevoel klopt. Dit proces blijft me fascine ren. Ik ben graag in de natuur. Het hout en de bomen blijven me aan trekken. Ik vind het op zichzelf al zo mooi en heerlijk om in te hakken. De beelden die ik tentoonstel zijn vrij kleine organische vormen. Ook zijn er reliëfs, waarbij ik van tevoren wel al een idee had." Deze expositie is te zien in Bibliotheek Heiloo tot 30 oktober, tijdens de openingsuren. Volg de Uitkijkpost ook op Sinds 1975 werk ik bij GGZ-NHN. Eerst als systeemtherapeut bij De Oosthoek in Limmen en later als directeur van de ouderenpsychia- trie en de divisies maatschappelijke psychiatrie. Sinds 2014 ben ik met pensioen, al heb ik nog een klein contract. Ik ben actief als rentmeester voor de ontwikkeling van Landgoed Willibrordus. Ik woon in Heiloo, ben getrouwd met Trees en we zijn trotse ouders van twee dochters. 1. Waar ben je geboren en getogen? Na de lagere school in Alkmaar verhuisde ons gezin naar Heiloo. We woonden lange tijd in de boerderij van Milatz, waar nu restaurant Klein Varnebroek staat. Tijdens de middelbare school werkte ik bij Joop en Tine de Vlugt van camping Heiloo. Ome Joop was een vindingrijk man, van hem leerde ik de beginselen van gastvrij zijn en de omgang met mensen. 2. Als je hobby je werk was, welk beroep zou je dan hebben? Mijn carrière begon bij de sociale werkplaats de Oosterzij, ik werkte daar op het bedrijfsbureau. Deze kantoorbaan beviel me niet. Na militaire dienst werkte ik enige jaren bij de sociale dienst van Amsterdam. Vanuit deze hectiek ging ik naar de sociale dienst van Castricum en vervolgens naar St. Willibrordus om bij De Oosthoek in Limmen te gaan werken. Het omgaan met mensen, ontdekken van hun talenten en dromen helpen realiseren wa ren kernwaarden van het werk. In de branche waarin cultuur en recreatie belangrijk zijn had ik mijn draai kunnen vinden. 3. Wie zou je graag nog eens willen ontmoeten? Maarten van Roozendaal, helaas gaat dat niet meer. Zijn teksten en zijn inzet voor talenten verdienen meer waardering. Zijn vader heeft veel bete kend voor Willibrordus als grondlegger van de psychomotorische therapie. 4. Wat is je mooiste jeugdherinnering? Rond mijn zeventiende jaar raakte ik betrokken bij het organiseren van dansavonden voor jongeren in de Brunozaal. Vanuit deze werkgroep ontstonden het interparochieel jongerenkoor IPAK 67 en BukBuk. IPAK 67 (honderd jongeren) zorgde ervoor dat iedere zaterdagavond de Willibror- duskerk was uitverkocht. 5. Wat vind je de mooiste plek van Heiloo? De verborgen schat in Heiloo is de binnentuin van het Willibrordus Busi ness Center. Het Laarzenpad, vanaf de Kanaalweg tot en met Nijenburg, biedt een uitzonderlijk zicht op Heiloo. 6. Waar kunnen ze je 's nachts voor wakker maken? 's Nachts wil ik lekker doorslapen, vroeg opstaan is niet erg. 7. Wat is het beste advies dat je ooit kreeg? Co Fafieanie, maatschappelijke werker bij de sociale werkplaats, advi seerde me: ga de hbo-opleiding maatschappelijk werk doen en in Amster dam bij de sociale dienst werken. Daar leer je omgaan met crises, doe je levenservaring op, leer je allerlei mensen en leefomstandigheden kennen. Vier jaar werken in Amsterdam heeft me gevormd. 8. Wat weten de meeste mensen niet van je? Dat ik vele jaren duivenmelker ben geweest, voorzitter was van PV Luchtpost Heiloo en met Gerrit Kaandorp en Jan Ranzijn een bekende combinatie vormde die vele kampioensprijzen won. 9. Wat zou je veranderen als je burgemeester was? We hebben een burgemeester die oog heeft voor de velen die zich voor de gemeenschap inspannen. Als kenner van de monnik Willibrordus hecht hij waarde aan wat deze reiziger en eerste Europeaan betekend heeft en waar bij gastvrijheid belangrijk is. Als burgemeester zou ik niet zo veel willen veranderen, alles heeft tijd nodig. 10. Persoonlijke vraag van Jan Bellekom aan Nico Adrichem: Hoe ziet het Landgoed Willibrordus er over tien jaar uit?' Landgoed Willibrordus is over tien jaar een betekenisvolle en kleurrijke wijk in Heiloo. Belangrijk voor inwoners van Heiloo, de regio en toeris ten, want er is altijd iets te beleven. Het landgoed is een bruisende locatie waar mensen met passie ambachtelijk werken en wonen. Er zijn museale functies, bijzondere bedrijven floreren er, de keuken met karakter is een gerenommeerd restaurant, het landgoed biedt bescherming aan mensen die er voor ernstige psychiatrische problemen tijdelijk klinisch worden behandeld. De gebouwen in de strook langs de Kanaalweg zijn door nieuwe gebouwen vervangen. De theeschenkerij van de Buitenkans is een aantrek kelijke pleisterplaats voor fietsers en wandelaars. Het landgoed zal steeds meer vergroenen waardoor het ook voor recreatieve doeleinden aantrek kelijk wordt. De Cultuurkoepel is een begrip op het gebied van culturele activiteiten. Ik nomineer Dorien Kotterman voor de volgende tien vragen. Mijn vraag aan Dorien is: 'Hoe groen gaat het landgoed en zijn omgeving worden?' Werk van Doede Keuning. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2017 | | pagina 3