HEERLIJKE HERFST/ Uilenballenpluizen is interessanter dan je denkt iii kl Ellen Stulp in de bloemen gezet Samen op de fiets voor KiKa Fietsronde CDA-Heiloo Opruiming van diverse bomen, heesters en vaste planten Vos Schoenen - Tamaris Ga inbraak tegen: zorg voor verlichte tuinen en stegen HEILOO - Komende zaterdagochtend 21 oktober zal de fractie van CDA-Heiloo weer een fietsronde door het dorp maken. Wilt u over een specifiek onderwerp met de fractie spreken of wilt u gewoon eens kennismaken? Geef dan een seintje aan Hessel Hiemstra (072-8500490 of jhhiem@quicknet.nl). HEILOO - Op zondag 22 oktober 2017 wordt in groepsverband een fietstocht gemaakt door het mooie en afwisselende land schap tussen Heiloo en Egmond aan Zee. Alle fietsers, vrijwilligers en sponsors zetten zich in voor KiKa: Stichting Kinderen Kankervrij. De organisatie is in handen van Lia Spaans uit Heiloo. Om 10.30 uur wordt verzameld bij Partycentrum Meereboer (tevens eindpunt) aan de Herenweg 81 te Oudorp. De fietsroute Alkmaar- Heiloo-Egmond heeft een lengte van zo'n 23 kilometer. In Egmond aan Zee wordt een tussenstop gemaakt voor de pauze. Het bedrag om deel te nemen bedraagt 5 per deelnemer. De opbrengst gaat naar KiKa om zo meer geld te investeren in onderzoek naar kinderkanker. Om deze reden is er de Vereniging 1800 helpt KiKa. Graag vooraf aanmelden bij Lia Spaans via l.spaans@vereniging- 1800helptkika.nl of via (06) 274 572 45. Zij is ook het aanspreekpunt voor vragen. Meer informatie is te vinden op www.vereniging1800helptkika.nl en de Facebookpagina. HEILOO - Het Nederlands Kampioenschap Bloemschikken vond op 6 oktober plaats in Nieuwegein. De afdeling Groei Bloei werd vertegenwoordigd door twee kandidaten, te weten Ellen Stulp uit Heiloo en Erna Leerling. In haar eerste bloemschikwedstrijd werd Erna Leerling eerste in haar categorie. Een mooi uitgewerkte vrouwenfiguur, waarin technisch goed uitgevoerd bloemwerk in mooi overlopende tinten rood de toon zette. Een wisselbeker en een vaas vormden de beloning. Dit jaar was het thema 'pikant' en dit bood veel kansen aan de deel nemers. Ellen Stulp behaalde een eervolle derde plaats in de hoogste klasse, de ereklasse. Het subthema, geometrische liefde, had zij vorm gegeven door Madame Bovary uit het kamerscherm in haar boudoir te laten stappen. De technische verwerking van de bloemen in de verrassingsopdracht en het andere stuk zorgden voor dit prima resul taat. Wilt u ook bloemschikken op het niveau van beginners of gevorderden? Kijk dan op www. midden-kennemerland.groei.nl voor de mogelijkheden. HEILOO - Ook na de zomer kunt u prettig wandelen in onze regio. Zo kunt u elke donderdagochtend een uurtje wandelen door de natuur en het dorp Heiloo. Dit kan samen met een wandelcoach. Aan de wandelingen kunt u gratis deelnemen. De start is bij de ingang van de kan tine naast de plantenkas op het terrein van Landgoed Willibrordus. Na afloop is er een kopje koffie of thee (1 euro). Op 2 november starten de wandelingen elke eerste donderdag van de maand vanuit de kantine van Tennisclub TCHU aan De Dors 1. Na afloop is er gelegenheid wat te drinken (op eigen kosten). Zie www.gezondnatuurwandelen.nl HEILOO - De Aalsmeerse Plantenhal maakt ruimte. Het achterplein staat vol planten met 50% korting. Er wordt flink opgeruimd voor de kerstbomen. Er staan nog grote bomen, heel veel heesters, struiken en vele diverse soorten vaste planten. Perfect om uw tuin nog aan te vullen voor een bodemprijs. Er is altijd personeel aanwezig dat u kan helpen bij advies voor standplaats, grond, eventueel snoeien, et cetera. Verder is er voor binnen een ruimere keus qua grote groene planten en bijzondere soorten. Er wordt gewerkt aan een uitgebreider assortiment. De potten en plantenbakken zijn weer aange vuld met de nieuwste trends. Dus kortom een goede reden voor een bezoek aan de Aalsmeerse Plantenhal aan De Hoefsmid 25 in Heiloo. ALKMAAR - Van jong tot oud, van trendy tot klassiek: het merk Tamaris bedient de modieuze vrouw in alle facetten. In de Tamaris-collectie vindt de moderne vrouw een buitengewone collectie, die haar voor elke gele genheid de juiste schoen biedt. De gepatenteerde AntiShokk hak wordt gebruikt in een groot deel van de Tamaris-collectie. Met deze technologie zorgen spe ciale dempers in de hak voor een reductie van de trillingen met onge veer vijftig procent. Als gevolg hier van kan de impact van iedere stap op de gewrichten en ruggengraat aanzienlijk worden verlicht. Dit mooie merk is weer terug bij ons in de collectie. Wij hebben keus uit vele modellen van enkellaarsjes tot modieuze sneakers. Tot snel bij De Vos schoenen. De Vos schoenen, Winkelcentrum De Hoef in Alkmaar. Tel.: 072 5209422. HEILOO - De donkere dagen komen er weer aan. In deze periode slaan inbrekers graag hun slag. Om uw huis tegen inbraak te beveiligen, zijn goede sloten belangrijk. Maar minstens zo belangrijk is goede verlichting, zeker achterom of in uw steeg waar het vaak donker is. Er zijn veel soorten lampen die vaak gemakkelijk aan te sluiten zijn op bestaande verlichting. Bij Coen Doen, Karwei, Kösters Elektra BV en Wildkamp uit Heiloo advise ren ze u graag hoe u uw tuin en steeg goed kunt verlichten. En op vertoon van een print van de flyer hebben zij ook nog eens een mooie aanbieding of een goed advies voor u. Maak daarvan gebruik, dan zit u veilig en verlicht thuis de donkere maanden. Burgemeester Hans Romeyn: "Als gemeente en politie willen we graag het aantal inbraken verlagen. Goede buitenverlich ting - zeker in donkere stegen - helpt daarbij." HEILOO - Landschap Noord Holland organiseert donderdag 19 oktober in haar kantoor in Heiloo een uilenballenpluis- avond. De noordse woelmuis is een uniek beestje in Noord-Holland. Landschap Noord-Holland wil graag weten waar ze leven om die gebie den goed te beschermen. Maar mui zen inventariseren in het veld is las tig en omslachtig. Het verzamelen en pluizen van kerkuilbraakballen is veel handiger. Elke uilenbal ver telt een bijzonder verhaal. Help je mee op onze uilenballenpluisavond op 19 oktober? Het is een perfect gezinsuitje. Er zijn deskundigen Ellen Stulp aanwezig om te helpen met deter mineren. Er is een maaltijdsoep met stokbrood voor de pluizers. En verder koffie, thee en frisdrank. Misschien is er na afloop nog een excursie in het Heilooërbos. Kan je deze avond niet? Ook op 15 november en 14 december zijn er pluisavonden. Tijd: 19 oktober van 18.00 tot maxi maal 21.00 uur. Eerder stoppen is natuurlijk prima. Het kantoor van Landschap Noord-Holland is geves tigd aan Rechte Hondsbosschelaan 24a in Heiloo. Parkeren kan bij voorkeur aan Schuine Hondsbos- schelaan. Aanmelden is verplicht en kan op www.gaatumee.nl.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2017 | | pagina 15