Sportinstuif én jeugddisco in de herfstvakantie Cheques voor Sport@ School uitgereikt Foresters Heiloo in toerschema 'Cruyff 14 Football by Team Wim Jonk' GTH-team goud met trampolinespringen sport 27 Bekijk wedstrijdverslagen via Vidicrowd SPORTNIEUWS UIT DE REGIO HEILOO - Tijdens een goed bezochte bijeenkomst van Rotaryclub Heiloo kregen de basisscholen van Heiloo de cheques uitgereikt voor de ver diende Sport@School lessen. De leerlingen liepen deze sport lessen bij elkaar tijdens de PCC Maalwater Run en Walk in april 2017. Winnaar van de trofee was voor het tweede jaar OBS de Springschans die met meer dan 51% van de leerlingen meedeed. Onmiddellijk gevolgd door de Jan van Rijckenborghschool. De basisscholen kunnen via Sport@ School lessen van sportclubs afnemen waardoor hun leerlingen kennis kunnen maken met een veel heid aan bewegingsmogelijkheden tijdens de reguliere gymtijden op school. Rotary Zomer Sport Kamp Daarnaast is uit de opbrengst van de PCC Maalwater Run en Walk een donatie beschikbaar gesteld om in Heiloo een Zomersportkamp te organiseren. In samenwer king met Stichting Jeugd Heiloo wordt het kamp georganiseerd door Buurtsportcoach Pascale de Hoogh in overleg met leden van de Rotaryclub Heiloo. Het kamp wordt gehouden in de eerste week van de zomervakantie in Heiloo. Daarvoor uitgenodigde kinderen worden inge deeld in drie groepen op basis van hun leeftijd. Het is een dagkamp, de kinderen slapen gewoon thuis. Voor de oudste groep wordt onderzocht of er nog een overnachting in gepast kan worden. De hoofdsponsor van de PCC Maalwater Run en Walk, het Petrus Canisius College, heeft ermee ingestemd het sponsorschap te continueren. De volgende PCC Maalwater Run en Walk wordt gehouden op zondag 15 april 2018. Informatie is te vinden op www.pccmaalwaterrunenwalk.nl en Facebook. Sportinstuif in sporthal Het Vennewater in Heiloo Aangeleverde foto HEILOO - Ook in de herfstva kantie is het leuk én gezond om lekker in beweging te komen. Op dinsdag 24 oktober orga niseert de buurtsportcoach van Heiloo in samenwerking met Stichting Jeugd Heiloo een Sportspektakel in Het Vennewater in Heiloo. Deze sportieve dag wordt speci aal voor kinderen van 6 tot en met 12 jaar georganiseerd. Tussen 9.30 en 16.30 uur kunnen zij deelne men aan gevarieerde sportclinics, terwijl zij zich tussendoor kunnen vermaken op diverse luchtkussens en met andere sportieve activitei ten. Stichting Jeugd Heiloo orga niseert om 12.15 uur in de sporthal een supervette jeugddisco voor alle deelnemers. Om 9.30 gaan de deuren van Sporthal Het Vennewater open. Het adres is Het Zevenhuizen 48 in Heiloo. Vooraf aanmelden voor het Sportspektakel is niet noodzake lijk maar wel gewenst, dit kan via www.sportinheiloo.nl. De kosten bedragen 3,50 per kind; voor dit bedrag kun je ook meedoen aan twee sportclinics naar keuze. Informeer naar de speciale tarie ven die gelden voor BSO's en groepen. Dit kan via c.thomas @alkmaarsport.nl. HEILOO - Trainen, spelen en coachen van nieuwe wedstrij- denvormen. 'Cruyff Football by Team Jonk' wil het voetbal in Nederland hervormen en laat in Noord-Holland bij de Foresters Heiloo zien hoe dat kan. Nieuwsgierig? Meld je nu aan voor de workshop 6x6 voetbal. Deze vindt plaats op vrijdag 3 novem ber van 18.30 tot 21.30 uur op de Egelshoek. De workshop is bedoeld voor alle jeugdtrainers (specifiek voor O8, O9 en 10) en de coördina toren en hoofden van de jeugdoplei ding in Noord Holland. Aanmelden via www.cruyfffootball.com. Cruyff Football is verantwoor delijk voor de verspreiding van de voetbal- en opleidingsvisie van Johan Cruijff. Bij een aantal ver enigingen in Nederland organiseert Team Wim Jonk daarom workshops voor clubs en trainers uit de regio om te helpen bij het omgaan met de nieuwe wedstrijdvormen voor pupillen. Techniek en creativiteit Sinds dit seizoen speelt het Nederlandse jeugdvoetbal definitief volgens de nieuwe wedstrijdvorm 6-tegen-6 voor pupillen in de leef tijdsgroepen 'Onder 8' en 'Onder 9'. Volgend seizoen volgt de 'Onder 10' dit voorbeeld en gaan ook de 'Onder 11' en '12' in een aangepaste vorm gaan spelen (8-tegen-8). Deze groot schalige hervorming volgt vanuit het thema 'spelen in kleinere ruimtes' en de noodzaak het Nederlandse jeugdvoetbal te verbeteren. Door de nieuwe wedstrijdvormen worden spelers technisch vaardiger en cre atiever. Tegelijk neemt het spelple- zier toe door meer balcontacten en kleinere veldafmetingen die beter aansluiten bij de kenmerken van kinderen van deze leeftijden. Hoe ziet de workshop eruit? Op 3 november krijgt een selectie team van JO10 van de Foresters 6x6 training van het 'Team Wim Jonk'. Als deelnemer van de workshop leer je hoe je 6x6 wedstrijden kan coachen en begeleiden, spelers te trainen en is uitleg over de invloed van 6x6 wedstrijden op de trainings- opbouw en bijpassende oefeningen. De kosten per deelnemer zijn 29 euro (incl. koffie en thee). Wil je meer weten over de work shop, aanmeldingen of het gedach tegoed achter Cruyff Football, ga dan naar www.cruyfffootball.com. Geïnteresseerd in het programma van 3 november ga dan naar www. deforesters.nl. V.l.n.r.: Joran Nederveen (Stichting Jeugd Heiloo), Maarten van der Molen (jongerenwerker), Pascale de Hoogh (buurtsport- coach) en Paul Mulder (Rotary Club Heiloo). Aangeleverde foto HEILOO - Vidicrowd is een app waarmee je heel eenvoudig alleen of samen met anderen een wed strijdverslag kan maken. In Heiloo wordt er tijdens amateurwedstrijden niet alleen volop gesport, maar nu ook fanatiek gefilmd. Elk weekend worden wedstrijden opgenomen en geplaatst op de web site van de Uitkijkpost. De video's van afgelopen weekend zijn daar dus ook op te vinden. U kunt deze week genieten van de samenvatting van Foresters 2-Jong Holland 4. Verder speelde Terriers DV A tegen Rood Wit DV A en Foresters 2 kwam uit tegen Kolping Boys 2 (zondag). Veel kijkplezier gewenst! Foto: via Google.nl ■-.y

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2017 | | pagina 25