Boeiende en kosteloze workshop Katinka Krijgsman exposeert in café d'Alderliefste Walk-in concert Akersloot Egmonds RAADhuis voor Jongeren opent deuren Open avond Stichting Oud Limmen REGIO 30 Toneel en informatie voor vrijwilligers CAL Rommelmarkt Wielerbaan ALKMAAR - Stichting Rommelmarkten Egmond orga niseert zondag 22 oktober in de wielerbaan in Alkmaar een rommelmarkt. De markt is open van 10.00 - 16.00 uur. De entree bedraagt 2,50 vanaf 13 jaar. U kunt direct bij of naast de accom modatie gratis parkeren. Voor meer informatie, bel 06-20114461 of kijk op www.st-re.nl. UITKIJKPOST 18 OKTOBER 2017 Katinka Krijgsman met schilderij genaamd 'Fish with Flowers'. Aangeleverde foto CASTRICUM - Op vrijdag 24 november van 13.30 tot 16.00 uur (inloop 13.00 uur) wordt de kosteloze workshop 'Omgaan met dementie voor vrijwilli gers' georganiseerd in Theater Koningsduyn in Geesterhage in Castricum. Het Steunpunt Vrijwilligerswerk van Welzijn Castricum nodigt alle vrijwilligers uit de kernen van Castricum uit zich aan te melden voor deze interessante workshop. In alle sectoren en organisaties van het vrijwilligerswerk zullen vrijwil ligers in aanraking komen, of gaan komen, met mensen met dementie omdat het aantal dementerende inwoners ook in onze gemeente zal stijgen. Bovendien is het aantal thuiswonende mensen met dit ziek tebeeld groot: zo'n 70%. Het is van belang mensen met beginnende en gevorderde dementie goed op te vangen en te begeleiden zodat zij zich gesteund weten, hun zelfstan digheid langer kunnen behouden en maatschappelijk actief blijven. Onder het motto 'Samen een bijdrage leveren aan een demen- tievriendelijke gemeente!' wordt vrijwilligers deze workshop aange boden. Programma workshop De opening wordt verricht door wethouder Kees Rood van de gemeente Castricum. Daarna speelt Theater Ervaria 'De dementie van Jet en Harry', pakkend toneel dat informatief en licht van toon is. De organisatie Geriant zal een toelichting geven op nieuwe ont wikkelingen rond dementie (ook gericht op preventie), het signale ren en omgaan met dementie en op gespreksvaardigheden. Ook wordt aandacht gegeven aan opvang- en begeleidingsmogelijkheden van mensen met dementie in de kernen van Castricum. Voor welke vrijwilligers De workshop is geschikt voor alle vrijwilligers. De workshop 'Omgaan met dementie voor vrij willigers' wordt mede mogelijk gemaakt door Fonds Sluyterman van Loo. Aanmelden en meer informatie Steunpunt Vrijwilligerswerk, Welzijn Castricum, Geesterduinweg 5 Castricum Telefoon: 0251 65 65 62. Mail: info@welzijncastricum.nl Welzijn Castricum is bereikbaar op werkdagen van 9.00 tot 12.30 uur. BERGEN/EGMOND - Vis, vis, en nog meer vis. Kunstenaar Katinka Krijgsman is haar hele leven gefascineerd door vis en dit legt zij vast in haar schilde rijen en wandobjecten. Glibberig, glimmend, ongrijpbaar, met of zonder schubben of zilver- gekleurd; de Egmondse kunstenaar blijft zich verwonderen over het fenomeen vissen. De nieuwsgie rige kijker kan die verwondering in haar schilderijen aanschouwen tijdens de Kunst10daagse in café d'Alderliefste in Bergen. Het is niet vreemd dat Katinka Krijgsman, die dichtbij zee woont in Egmond aan den Hoef, vissen als magische creaties verwerkt in haar schilderijen. Van jongs af aan bestu deert zij de dieren. Zij herinnert zich de sloot waar ze samen met haar zussen op jonge leeftijd zilvergrijze witvissen ving, evenals de glibberi ge palingen die haar vader 's nachts ving en Katinka geruisloos haar bed uitsloop om de vangst te bewon deren. Ook haringhappende klan ten, toen ze samen met haar vader voor het eerst vis ging kopen in de viswinkel, heeft ze op haar netvlies staan. "De enige winkel in welke straat dan ook die mij interesseert, is de viswinkel," vertelt Katinka Krijgsman. "Viswinkels en vismark ten hebben een grote aantrekkings kracht op mij. Vissen komen uit een raadselachtige onderwaterwereld waar nog lang niet alles ontdekt is door de mens. De verwondering die ik elke keer weer heb, verwerk ik in mijn schilderijen en wandobjecten." Krijgsman is naast beeldend kun stenaar ook fotograaf en ontwerper van publiciteitsbeelden voor talrijke Nederlandse theaterproducties zoals Zadelpijn en ander Damesleed en voor cabaretiers Plien en Bianca, Erik van Muiswinkel, Diederik van Vleuten, Joep Onderdelinden en Van Houts en De Ket. Tijdens de Kunst10daagse, van vrijdag 20 tot en met zondag 29 oktober, zijn haar olieverfschil derijen en wandobjecten dage lijks te zien vanaf 11.00 uur in café d'Alderliefste, Karel de Grotelaan 1a in Bergen. Route ROOD 33. Meer informatie kunt u vinden op www. katinka.nl. AKERSLOOT - Op zondagmid dag 26 november wordt de zesde editie georganiseerd van de Walk-in concerten. De concerten draaien om enthou siaste muzikanten die in huiska mers, schuren, garages en woon keukens hun muziek ten gehore brengen. Vijf jaar geleden heb ben Jeckes van Baar en Gerard Struijf de Walk-in concerten naar Akersloot gehaald. Helaas zijn beide mannen van het eerste uur overle den. Omdat hun initiatief voor deze mooie muziekmiddag niet verloren mag gaan, wordt de organisatie voortgezet en is deze zesde editie aan hen opgedragen. Er zullen zo'n 10 tot 15 acts te zien en te horen zijn, verspreid over het hele dorp. De optredens beginnen stipt op elk half uur. De duur van elke set is een half uur, zodat iedereen vol doende tijd heeft om naar de vol gende locatie te gaan. De muziek- middag wordt traditiegetrouw afgesloten in de Storey Club waar de muzikanten en hun aanhang zich na afloop verzamelen voor nog meer muziek en gezellig napraten. EGMOND AAN DEN HOEF - Op 10 oktober startte in Egmond aan den Hoef het RAADhuis voor Jongeren. Elke dinsdag van 19.00 tot 21.00 uur en elke zaterdag van 14.00 tot 16.00 uur kunnen jongeren binnenlopen voor een luisterend oor, een zin vol gesprek en goede raad. Initiatiefnemers zijn pedagoge Lisa van Nieuwburg- Bedaux van de Huiswerkwinkel en maatschap pelijk werker Kirsten Petri-Groot, voormalig medewerker van Bureau Jeugdzorg Amsterdam. "We merken bij de Huiswerkwinkel dat jonge ren behoefte hebben aan een plek waar ze terecht kunnen met hun verhalen. Ze maken zich los van hun ouders, maar zitten met veel vra gen. We willen met het RAADhuis een preventief vangnet zijn en een veilige plek bieden. Alle gesprek ken zijn vertrouwelijk. Indien nodig verwijzen we door.'' De gesprekken kunnen gaan over alles wat tieners maar bezighoudt: over relaties en liefde, zelfvertrouwen en onze kerheid, pesten, school en werk, seksualiteit, uitgaan, alcoholge- LIMMEN - Op vrijdag 10 en 17 november is er een open avond bij de Stichting Oud Limmen, met als onderwerp: Toen Limmen nog een dorp was. Aan de hand van foto's en prent briefkaarten wordt een impressie gegeven van Limmen, toen het nog een dorp was. De voorstelling is een herhaling van een eerdere ver toning. De onlangs overleden Jaap Adrichem vertelt hoe het er vroeger uitzag en hoe de situatie nu is. Het is daardoor mede een hommage geworden aan deze gewaardeerde medewerker van Stichting Oud Limmen. De avond wordt gehouden in de Oude School aan de Schoolweg 3. Het begint om 20.00 uur en de zaal is om 19.30 uur open. De kaartver koop start op 16 oktober in de Oude bruik, social media, groepsdruk en geld. "Geen onderwerp is te gek. Bovendien is een bezoek aan het RAADhuis voor Jongeren gratis." Het RAADhuis voor Jongeren start als pilot. "Mogelijk kunnen we in de toekomst het RAADhuis uitbreiden met meer initiatieven voor onze jon geren.'' Het RAADhuis voor Jongeren is ondergebracht in hetzelfde pand als de Huiswerkwinkel aan Het Herenweg 207 in Egmond aan den Hoef. Initiatiefnemers Lisa van Nieuwburg- Bedaux en Kirsten Petri- Groot. Aangeleverde foto School, die op maandag is geopend van 10.00 tot 12.00 en van 19.00 tot 21.00 uur. De kaarten kosten 5,00 per stuk inclusief koffie. Het is niet alleen voor donateurs, dus iedereen is welkom. De Rijksstraatweg. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2017 | | pagina 30