Toen Nu Esemplastic: The Band verrassing in de Cultuurkoepel Gloedvolle start concertserie Witte Kerk met Delta Pianotrio U HEILOO 8 Heiloo Energie HET NIEUWE STRAATNAMENBOEK VAN HEILOO KANAALWEG Van Kennemerstraatweg naar Boekel (Akersloot) HET NIEUWE STRAATNAMEN BOEK VAN I N G E Z O N D E N M E D E D E L I N G E N Gouden Dagen, geweldig! UITSLAGEN UITKIJKPOST 18 OKTOBER 2017 In 1850 droeg het eerste stuk van de Kanaalweg officieel de naam Breedelaan. In de volksmond had men dit stuk weg - het land pad in het verleng de van de Stations weg tot nabij de Paulusbrug - de naam... WILT U MEER WETEN? Lees dan verder in Het Nieuwe Straatna menboek van Heiloo. Het boek is te koop bij diverse (boek) winkels in Heiloo en Uitkijkpost. De verkoopprijs is e 15,95. i Beste mensen. Zondag 8 oktober werd mijn wens vervuld door Gouden Dagen. Met Joke Groot en haar man als chauffeur, reden wij naar Hoorn. Daar namen wij de stoomtram naar Medemblik. Ik heb wat met oude treinen, mijn man en ik fietsten veel door de polders en reden dan door de dorpen Wognum, Twisk en Opperdoes. Leuk om dat allemaal terug te zien, zittend op een bankje in de trein. De zon scheen regelmatig en dan zijn de polders op hun mooist. In de trein werd een flinke portie warme poffertjes geserveerd, heerlijk! In Medemblik was te weinig tijd om iets te bezichtigen. Wel was er een 'bokkentocht', waarbij in menig café en restaurant de plaatselijke fanfare speelde, gezellig. Terug in Hoorn was er een omleiding, en zo kwamen wij langs De Rijp. Daar hebben wij nog iets gedronken in een café waar ik vroeger altijd met mijn man kwam als wij gingen schaatsen door de polder. Dat was een leuk toetje. Al met al een geweldige dag met vele herinneringen. Nogmaals bedankt. Mevr. R. Keesen-Kes HEILOO - Heiloo Energie en Duurzaam Heiloo informeren u zaterdag 11 november over allerlei vormen van duurzaamheid bij u thuis en in uw bedrijf. Duurzame Bouwmarkt in 't Loo Daartoe organiseert zij in winkelcentrum 't Loo een grootse duurzame bouwmarkt, die wethouder Rob Opdam om 10.00 uur opent. Aan de markt nemen diverse plaatselijke aannemers, installateurs en vervoerders deel. Zij vertellen u over isolatie, verlichting, zonne- en windenergie, warmte pompen, warmteterugwinning uit de lucht en uw douchewater en over de manier waarop u uw investering heel gunstig kunt financieren. Denkt u daarbij aan subsidie, groepsinkopen en crowdfunding. Duurzame Huizen Route Ook zeer informatief zijn de ervaringen van degenen die al verduurzaamd hebben. Om 12.45 uur leiden zij u vanaf het Witte Kerkje langs hun huizen en bedrijven, zodat u alles ter plaatse kunt aanschouwen en de resultaten kunt vernemen. In deze editie krijgt u al een inkijkje in het (bijna) energie- neutrale huis van Jan Treur uit.1956! Damesbridgeclub sans atout Uitslagen 11 oktober A-lijn: 1. ds. Vecht - Crouse 69,44; 2. ds. Valk - Vos 60,42. B-lijn: 1. ds. Schmersal - Schmidt 57,81; 2. ds. Witting - Manshanden 56,25. C-lijn: 1. ds. Couzijn - Plas 63,54; 2. ds. Ernsting - Breeman 59,38. HEILOO - Zondag 15 oktober. Een volle zaal, een spetterende show waarin opera en popclas sics met elkaar mengen. Een enthousiast meeklappend en zwaaiend publiek van diverse leef tijden. Max (geboren in Heiloo) en Brandi Himmelreich zingen gepassi oneerd met een krachtige persoon lijke uitstraling en gevoel voor thea ter. De show begint verrassend met Angelis' Pie Jesu, gezongen vanaf het orgelbalkon, waarbij de scherpe klanken van de elektrische gitaar mengen met het wat sonore geluid van het orgel, bespeeld door een slanke jonge muzikant in lange leren jas. Zowel zanger Max Himmelreich als zangeres Brandi stelen hier de show en houden de aandacht van het publiek gevangen. Dan klinkt de bekende aria Nessun Dorma. De artiesten komen op en lopen naar het podium voor in de zaal. De band zet stevig in, het geluid klinkt wat pompeus van wege de akoestiek, veel dreunend laag en nogal scherpe stemmen. Bij wat teruggehouden volume is meer nuance in de zang mogelijk. Max laat overtuigend zijn kwali teit zien in de bekende klassieker Sound of Silence. Brandi toont sensuele expressieve kracht in de ballad 'I Want Somebody Like You'. Met 'Barcelona' van Freddie Mercury komt de show tot leven. Bij het nummer 'House Fire' zien we een rondhupsende zangeres die zich tussen het publiek begeeft. Stevig, energiek bandwerk klinkt. Rockvuurwerk, snelheid, aanste kelijk enthousiasme en een strak geluid waarmee de band zijn profes sionele kwaliteit laat zien. De lead- gitarist schittert in een solo op het voorpodium. Met de aria 'Vivo Per Lei' toont Max de reikwijdte van zijn tenor stem. In prima sfeer worden de popklassiekers 'Purple Rain' en 'Under Pressure' aangepakt, met allure en subtiliteit. Brandi verleidt het publiek en Max toont ontwape nend enthousiasme. The Band trekt alle registers open met kleurrijk toetsenwerk, plastisch gitaarspel en pakkende drums. Dit belooft wat voor de toekomst. De showcase van rockopera Esemplastic: The Band was geslaagd, we gaan er ongetwij feld meer van horen. Felix Hogeboom HEILOO - Het concertseizoen in de Witte Kerk in Heiloo werd zondag 15 oktober geopend door het internationaal gelauwerde Delta Pianotrio, bestaande uit Vera Kooper (piano), Gerard Spronk (viool) en Irene Enzlin (cello). Twee jaar geleden speelden de musici 'Verklarte Nacht' van Arnold Schönberg. Nu stond werk van Haydn, Schumann en de verrassen de, moderne Russisch-Amerikaanse componiste Lera Auerbach (1973) op het programma. Haar muzikale drieluik 'The mirror with three faces' toonde monumentale allure in een rijkgeschakeerd klankland schap waarbij harmonie en chaos, lieflijkheid, verstilling en drama in elkaar overvloeiden. Kristallijne warrelingen op de vleugel, waarna donkere wolken werden getoonzet. De flautato gespeelde vioolklank werd tot het uiterste gerekt om de spanning vast te houden. Diepgaand en omvattend werk waaraan het oor moet wennen. Schumann's pia notrio no. 1 bracht pathos, betove ring en bezinning. Een voorrecht om deze topklasse musici in de Witte Kerk te kunnen beluisteren. Voor iedereen die zijn klassieke luisterervaring wil uitbreiden wor den de concerten van harte aanbe volen. Voor informatie zie www. wittekerkconcerten.nl Tekst: Felix Hogeboom Een levendige show. Foto: Felix Hogeboom Delta Pianotrio Irene Enzlin. V.l.n.r.: Gerard Spronk, Vera Kooper en Foto: Stip Fotografie

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2017 | | pagina 8