Maatje voor de mantelzorger SAMEN! STICHTING WELZIJN HEILOO 18 TREFPUNT Dansmiddag s - ACTIVITEITEN AGENDA Abraham du Bois-hof 2 Heiloo, 072-5331297 www.welzijnheiloo.nl stichting@welzijnheiloo.nl Stimuleren participatie en sociale samenhang informatie, advies, ondersteuning en begeleiding inwoners aanbod zinvolle vrijetijdsbesteding verbinden vitale en kwetsbare inwoners Genieten van de herfst THE LADY IN THE VAN Film in het Trefpunt op de Dag van de Mantelzorg. Vrijdag 10 november om 14.00 uur, entree 5,-. Vrijwilligers Informatie Punt VRIJWILLIGERSVACATURES Ambassadeurs voor nieuwe Vrienden van de Cultuurkoepel WAT DOE JIJ NOU?! HEILO UITKIJKPOST 25 OKTOBER 2017 De bladeren vallen van de bomen, de dagen worden korter: het is weer herfst! In de tuin laat ik de bladeren liggen, de warme herfstkleuren vind ik mooi en soms zie ik een egeltje zich eronder verstoppen. Het pad maak ik wel vrij, wel zo fijn voor de mensen die wat minder makkelijk uit de voeten kunnen en met een rollator lopen. De herfst is voor sommige mensen wat minder prettig. Het weer nodigt vaak niet uit om naar buiten te gaan en s' avonds blijven we binnen. De dagen kunnen hierdoor wat langer duren. Vanuit Stichting Welzijn Heiloo mag en kan ik deze mensen helpen, door ze kennis te laten maken met onze ontzettend lieve vrijwilligers. Die gaan met ze op pad of brengen gezelligheid, hulp en ondersteuning bij de mensen thuis. Dit maakt dat men minder eenzame gevoelens heeft en langer in zijn of haar vertrouwde omgeving kan blijven wonen. Heeft u (tijdelijk) extra ondersteun ing of wat gezelligheid nodig om de winter te overbruggen, neemt u dan contact op met ons. Karin van Polen, cliëntondersteuner Stichting Welzijn Heiloo Op 10 november is er landelijk speciale aandacht voor mantelzorgers. In Nederland zijn circa 4 miljoen mantelzorgers! Je kiest er niet voor maar het overkomt je. Ook al omdat het soms 24 uur per dag doorgaat kan mantelzorg behoorlijk zwaar zijn.Als u het gevoel heeft dat het u teveel wordt kan een maatje de taken als mantelzorger wat verlichten. Via het project Vriendschappelijk contact van Welzijn Heiloo kan namelijk de mantelzorger een beroep doen op een vrijwillig maatje voor wat respijtzorg. Dit maatje kan een paar uurtjes blijven zodat de mantelzorger even rustig op pad kan of wat voor zichzelf kan doen. Wilt u gebruik maken van een maatje of u aanmelden als maatje neem dan contact op bij Trefpunt Heiloo met Claudia Spit, 072- 533 12 97 of c.spit@welzijnheiloo.nl Die geweldig geslaagde dansmiddag van 17 september smaakt naar meer. De eerstvolgende is al op zondag 12 no vember vanaf 14.00 uur, in het clubhuis van de vogelvereniging Kleurenpracht naast de sporthal. Dansmiddag voor ouderen en iedereen die de voetjes van de vloer wil. Herinneringen en romantiek krijgen alle kans met live muziek van "one man band" Henk Vasbinder. Dus houdt u van (stijl)dansen of wilt u lekker naar muziek uit uw jonge jaren luisteren, komen! Entree 5,-. Tevoren aanmel den bij onze receptie in het Trefpunt. Op verzoek van de dochter van deze dame van 88 jaar belt vrijwilliger Sandra bijna iedere week een keer bij haar aan. Mevrouw is nog heel goed bij de tijd, en bovendien vaak opgewekt en grappig. Ze gebruikt met regelmaat haar i Pad en andere apparaten die het leven makke lijker maken. Ook volgt ze dagelijks het nieuws. Tijdens de bezoekjes lachen ze veel en praten over allerlei dingen en zeker over haar prachtige hobby, borduren met kralen. Sandra vertelt: ik vind het erg leuk om bij haar op bezoek te gaan. Voor mij is zo'n bezoek een mooie gelegenheid om mensen een beetje liefde te geven, erg waardevol. De dochter is ook erg blij met de bezoekjes van Sandra, haar moeder stelt die erg op prijs en is wat minder eenzaam. Westerweg 250 (in de bibliotheek) Heiloo, Tel: 072 5320281, E-mail: info@vipheiloo.nl. Website: www.vipheiloo.nl, Openingstijden: dinsdag 10.00-16.00 uur, woensdag 10.00-13.00 uur donderdag 13.00-16.00 uur vrijdag 10.00-16.00 uur Vrijwilliger avond- en weekendrecreatie bij GGZ-NHN Medewerker zaaldiensten bij Flashing Heiloo Vluchtelingenwerk zoekt Maatschappelijk begeleiders Dierenverzorger bij het Beestenboetje Jeugdtrainer bij HSV Coördinator voor de Kwekersclub Groei en Bloei Stichting Welzijn Heiloo zoekt maatjes voor mensen met dementie Kijk voor meer informatie en voor veel meer inspirerende vacatures op www.vipheiloo.nl. Deze keer interviewt het Vrijwilligers Informatie Punt twee van de drie oprichters van Heiloo Energie: Carl Müller (links op de foto) en Peter Leenders. Samen met Robert Bosman startten Carl en Peter vijf jaar geleden dit burgeriniti atief. Zij zijn niet politiek en niet commercieel, maar willen op lokaal niveau bijdragen aan een beter milieu. Dit doen ze samen met ongeveer 15 actieve leden. Lees het hele interview op onze site: www.vipheiloo.nl. WORKSHOP "WERVENDE VACATURES SCHRIJVEN" Donderdag 16 november 2017 van 19:15 - 21:00 uur in het Trefpunt. Voor gebruikers en toekomstige gebruikers van de vacaturebank van het Vrijwilligers Informatie Punt Heiloo en Uitgeest worden door docente Anneke van Vuuren praktische handvatten aangereikt waarmee u wervende vacatureteksten kunt schrijven. Onderwerpen die behandeld zullen worden zijn de opbouw, de inhoud en de do's en dont's van een vacaturetekst. Daarnaast wordt stilgestaan bij de vraag 'wie zoek ik nu eigenlijk'. Meer informatie en aanmelden via: vrijwilligersacademiebuch.nl. Repair Café Zaterdag 28 oktober tussen 10.00 en 13.00 uur staan de vrijwilligers van het Repair Café in het Trefpunt weer voor u klaar. Alles waar iets aan moet gebeuren is welkom. Speciaal: deze keer ook gelegenheid om gratis uw fietsverlichting te laten controleren/ repareren door de ANWB Licht- brigade. Toegang gratis (een vrijwil lige bijdrage wordt op prijs gesteld). Tweedehands Boekenmarkt Zaterdag 28 oktober van 10.00 tot 13.00 uur is weer die gezellige boe kenmarkt in het Trefpunt. Wellicht kunt u hier ook dat ene boek vinden waar u naar op zoek bent. Start: Engels voor beginners Donderdag 2 november om 09.00 uur start in het Trefpunt een nieuwe klas speciaal voor beginners. De cursus bestaat uit 22 lessen en kost 95,- (exclusief cursusboek). U kunt ook eerst een gratis proefles volgen. Themabijeenkomst: Palliatieve Terminale Zorg Donderdag 2 november om 14.00 uur in het Trefpunt. Het thema is Hulp thuis in de laatste levensfase. Als het levenseinde nadert wordt over het algemeen de zorg door partner, familie en professionele thuiszorg zwaar en intensief. De Vrijwilligers van Palliatieve Terminale Zorg thuis (VPTZ) kunnen ondersteuning of aanvullende zorg bieden. Zo krijgen de mantelzorgers de gelegenheid even tot rust te komen. Meld tevoren via tel. 5331297 dat u de bijeenkomst komt bijwonen. Entree 5,-. Concert The Dutch Vocals Dit professionele duo met passie voor zingen treedt voor u op: zondag 5 november in het Trefpunt, aanvang 14.00 uur. Een zeer afwisselend repertoire, met ook Het dorp, I did it my way, That's amore, The prayer. Entree 10,-. Opgeven vooraf bij de receptie in het Trefpunt. Museum 't Witte Paard in Schoorl Donderdag 2 november brengt de TP Express u naar stolpboerderij 't Witte Paard, aan de voet van de Schoorlse duinen. Exposities van oude agrarische gebruiksvoorwerpen, een uitgebreide blikkenverzameling en de oorspronkelijke West-Friese klederdracht. Vertrek om 13.30 uur, deelnameprijs 12,50 exclusief consumpties. Motorenmuseum Nieuwe Niedorp Op dinsdag 7 november is ons reisdoel het Grootmoederstijd Motorenmuseum in Nieuwe Niedorp. Er zijn meer dan 300 motoren te bewonderen. Een bezoek meer dan waard. De auto vertrekt 13.00 uur vanaf het Trefpunt. Prijs 14,50 exclusief consumpties. Contactgroep Partnerverlies Dinsdag 7 november om 13.30 uur is er weer bijeenkomst van de Lotge noten Contactgroep Partnerverlies. Het thema is deze keer "Veranderde relaties". Als je alleen komt te staan na het overlijden van je partner verandert je leven.Hoe is dat met vriendschappen, veranderen die ook? Daarover willen we graag van gedachten wisselen. Voor meer informatie tel. 5331297 of k.vanpolen@welzijnheiloo.nl Bustocht naar De Porceleyne Fles Zondag 19 november vertrekt de bus om 10.30 uur vanaf het Trefpunt en rijdt door het Groene Hart richting Delft. 'De Porceleyne Fles' stamt uit de 17e eeuw. Het wereldberoemde Delfts Blauw wordt nog steeds volledig met de hand beschilderd. Excursieprijs. 47,50 inclusief entree en een koffie tafel met soep. Dakgoot reinigen De blaadjes vallen weer van de bomen, bij regenval kan de dakgoot gaan overstromen. Abonnees van WonenPlus Heiloo kunnen zich bij ons opgeven voor een professionele reiniging van de dakgoten, kosten circa 25,- 2,- per meter). Opgeven voor zowel WonenPlus als de dakgootreiniging via tel. 5331297.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2017 | | pagina 18