E5j] Vidicrowd KPBiking: Ferry Karssen pakt de volle winst SV Vredeburg: dame aan de top Wm:j Meervogels'GQ-S.V. Zeeburg Vrijwilligers TCHU letterlijk en figuurlijk in het zonnetje SPORTNIEUWS UIT DE REGIO Een herfstwandeling vol ontdekkingen: een sportief avontuur Meervogels wint van Maedilon/V.Z.V. AKERSLOOT - Er stond 21 okto ber weer een thuiswedstrijd op het programma van de dames van Meervogels, dit keer tegen Maedilon/V.Z.V. Meervogels had nog niet eerder tegen V.Z.V. gespeeld, maar trainer Theo Krom kende hun spel. Duidelijke afspraken werden gemaakt en Meervogels wist wat zij konden verwachten: een snel team dat graag de verdediging uitspeelt. De wedstrijd, waarbij veel enthousiast publiek aanwezig was, begon met het openings doelpunt aan de kant van Meervogels. V.Z.V. had hier al gauw een antwoord op en maak te de 1-1. Er werd over en weer gescoord, maar vanaf 4-3 kon Meervogels een gaatje slaan tot 8-3 door een goede fase waarin op snelheid werd gespeeld. V.Z.V. begon ook weer te scoren door middel van goed uitgespeelde aanvallen en een benutte penalty. Het lukte Meervogels om de voor sprong nog iets uit te bouwen tot een ruststand van 15-8. In de eerste fase van de tweede helft had V.Z.V. de aanval aangepast: afstandsschoten gingen er scherp in en V.Z.V. leek terug te komen: tussenstand 15-11. Gelukkig wisten de dames van Meervogels zich te herpakken en werd er weer feller verdedigd. Aanvallend bleven zij scoren vanuit snel samenspel, waardoor de voor sprong niet in gevaar kwam. Ze wisten zelfs uit te lopen tot 22-13. Een laatste, wat rommelige fase aan de kant van Meervogels zorg de nog voor een paar doelpunten aan de kant van V.Z.V., maar de punten bleven in Akersloot: eind stand 25-18 voor Meervogels. Zondag 29 oktober speelt Meervogels een uitwedstrijd tegen FIQAS/Aalsmeer om 13.00 uur. HEILOO - Vrijwillige sportverslaggevers maakten afgelopen weekend wederom video-opnamen van sportwedstrijden. Op www.uitkijkpost.nl kunt u Vidicrowd-fragmenten zien van Foresters 2 tegen Jong Holland 4, Terriers DV A tegen Rood Wit DV A en Foresters 2 tegen Kolping Boys 2. HEILOO - Op zondag 15 oktober beleefden veertig van de zestig vrijwilligers van tennisvereni ging TCHU een geweldige middag. Zij werden letterlijk en figuurlijk in het zonnetje gezet als dank voor hun inspanningen van het afgelopen jaar. Paul Morsch en Jaap de Graaf van de Historische Vereniging Oud Heiloo verzorgden een rondleiding met een bezoek aan Nijenburg. Bij terugkomst op de club stond een heerlijke maaltijd klaar, verzorgd door de uitbaters van de kantine, Chantal Groot en Laura Hemmekam. De organisatie van deze middag was in handen van Ron Kösters. Vrijwilligers TCHU op de foto. Aangeleverde foto AKERSLOOT - Na vorige week de competitie te zijn gestart stond er vorige week zaterdag avond de eerste thuiswedstrijd op het programma voor de dames van handbalvereniging Meervogels tegen S.V. Zeeburg. De eerste helft begon en Zeeburg zette de toon en scoorde al snel het eerste doelpunt, Meervogels ant woordde hierop en binnen een paar minuten stond het al 2-2. Deze wed strijd was wel even omschakelen, Zeeburg speelt een snel spelletje en Meervogels kon hier prima in mee. Beide ploegen waren zeer aan elkaar gewaagd. Zeeburg kon niet verder uitlopen dan twee doelpun ten verschil maar zag de thuisploeg langszij komen. Halverwege was de stand dan ook 13-12 in het voordeel van Meervogels. De wedstrijd was nog lang niet gelopen en kon nog alle kanten op maar in het begin van de tweede helft was het duidelijk dat Zeeburg het niet laat zitten, elke fout werd meteen afgestraft en zij namen bru taal de leiding en zetten de stand op 14-16. Ook stond de thuisploeg een aantal keer in ondertal waardoor er te gehaast werd gespeeld en het even niet meer lukte om te scoren, maar toch bleef het verschil steeds twee doelpunten. Aan het einde van de tweede helft liep Zeeburg uit naar een 20-23 stand maar Meervogels deed er weer even een schepje bovenop en vond het net weer. Helaas duurde de wedstrijd net iets te kort en werd er afgefloten bij een 23-24 stand in het voordeel van S.V. Zeeburg. Zaterdag spelen de dames van Meervogels wederom een thuiswed strijd tegen VZV 2 in sporthal de Lelie om 19.40 uur. LIMMEN - Schakers van de Limmer schaakvereniging SV Vredeburg speelden vrijdag 20 oktober de vijfde ronde van de interne competitie. Twaalf tafels waren bezet. In een rechtstreeks duel om de eer ste plaats van de ranglijst rekende Sandra Hollander af met Jan Levering. De wijze waarop Sandra het eindspel met één pion meer naar winst voerde, was in tech nisch en tactisch opzicht van grote klasse. Robin Rommel handhaafde zich in de kopgroep door in een lange partij Barry Blekemolen te verslaan. Rommel, die het systeem De Leeuw hanteerde, won in het middenspel een stuk tegen twee pionnen en wist dat voordeel, ondanks het spartelende verzet van zijn opponent, uit te bouwen tot een punt. Hans de Goede mopperde op zichzelf; door een onnodige misre kening bezorgde hij tegenstander Bert Hollander torenwinst en zich zelf een nul op het scorebord. Jaap Limmen en Yvonne Schol speelden een leuke partij waarin Limmen, de ervaren rot, voortdurend beschikte over de betere positie. Met promo tie van de a-pion werd de vis op het droge gehaald. Nieuwkomer Schol vindt zo langzamerhand haar positie op de ranglijst: zo ongeveer boven kant rechterrijtje. De partij tussen Jos Admiraal en Harold Ebels mondde uit in een vlotte remise. Admiraal zag zijn tegenstander zich bedienen van de Franse verdediging, nota bene een opening die hij zelf, met zwart, ook regelmatig speelt. Ebels bleek er voldoende in thuis om de ambities van Admiraal te temperen. Ook de partij tussen Hidde Ebels en Ed Stolp leverde geen winnaar op. Ebels beschikte over twee mooie loperlijnen, maar de sluwe Stolp compenseerde dat met een ijzer sterk paard op de koningszijde. Marc Voorwalt en Dick Aafjes tekenden voor een avontuurlijk gevecht met wisselende kansen. Voorwalt leek met kwaliteitswinst uit het middenspel te komen, maar een half uurtje later beschikte Aafjes over een winnende stelling. Hij was degene die spreekwoor delijk als laatste lachte. Jeroen van Vliet leek met een prachtige röntgenaanval een kwaliteit buit te maken van Jan Brantjes, maar deze knokte zich terug in de partij en sleepte een halfje uit het vuur. Harry Levering toonde zich sterker dan Jan de Graaf. De dame op de zevende rij was te machtig voor De Graaf. Jeroen Tebbens toonde eens te meer aan dat hij een prima schaakspeler is: langzaam maar zeker werd Gijs Pouw gekraakt. Marcel Wester bood uitstekend par tij aan de sterke Gertjan Hafkamp. Pas toen in het eindspel de zwarte pionnen kwamen opstomen, zag Wester er geen been meer in. Theo Al wist met een handigheidje - een torenoffer - de onderste rij van de stelling van Nico Pepping vrij te maken om daar doodleuk een 'mat achter de paaltjes' te geven. AKERSLOOT - Alkmaarder Ferry Karssen is in Akersloot eindelijk weer eens winnaar geworden van de wekelijkse donderdagavondwedstrijd om de Kids and Parents Bikeschool (KPB) mountainbikecup. Uitgeester Wilfred Knegt pakte met een na de start op Sportcomplex de Cloppenburgh de koppositie en trok het veld deelnemers op een lang lint. Al in de eerste ronde waren er breuken te zien met een ruime afscheiding van drie man op kop. Drie ronden lang was het Knegt die het strakke tempo mocht bepalen van zijn medevluchters, de latere winnaar Ferry Karssen en Bakkummer Jan Langeveld. Na drie ronden was bij Wilfred Knegt het beste eraf en nam de gepokte en gemazelde Ferry Karssen het tempo over met de altijd verdedigend rij dende Jan Langeveld in zijn kielzog. In de finale kon Karssen de af en toe aandringende Langeveld een voudig van zich afhouden. Wilfred Knegt was met zijn laatste adem toch nog in staat de derde plek te behouden, ondanks de sterk opruk kende Henk Louwe uit Alkmaar. Uitslag: 1. Ferry Karssen (Alkmaar) 2. Jan Langeveld (Bakkum) 3. Wilfred Knegt (Uitgeest) 4. Henk Louwe (Alkmaar) 5. Chris Kemp (Egmond aan den Hoef) 6. Henk Jan Verdonk senior (Egmond aan den Hoef) 7. Martin Meijer (Heerhugowaard) 8. Piet Veldt (Akersloot) 9. Ad van Rijn (Uitgeest) 10. Lars van den Wijngaard (Akersloot).

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2017 | | pagina 21