Niet meer roken bij HV de Terriërs? Meervogels 60 I Vriendelijke familieschaak Paul Pesser darttoernooi Halloween jeugdwedstrijd op de golfbaan Heiloo SPORT Gezonde omgeving Vidicrowd-wedstrijden, kijkt u mee? UITKIJKPOST 1 NOVEMBER 2017 V.l.n.r.: Hugo Lok, Bastiaan Lok en Puk Barnhoorn. Aangeleverde foto HEILOO - Golfclub Heiloo (GCH) organiseerde op zater dag een speciale avondwed strijd. Er was hard gewerkt om het club huis een echte Halloween-sfeer te geven met pompoenen, spoken, spinnen en oranje ballonnen. De baan werd verlicht met fakkels en gespeeld werd met lichtgevende ballen. Recht slaan was dus een ver eiste, maar dat viel niet mee omdat er een zeer harde wind stond. De kinderen sloegen als eerste af om 19.00 uur en met begeleider gaven de verlichte ballen een heel leuk effect. De kinderen hadden veel ple zier, want spelen in het donker, met windkracht 8 en soms een spatje regen, doe je niet elke dag. Drie bekerwinnaars waren er, namelijk nr. 1 Xavi, nr. 2 Finn en nr. 3 Dano. De grootste pompoe nenkweker was Hugo en de mooist verklede spelers waren Puk en Bart. Na afloop gingen de groene limo nade en de frites er slikvingerend in. De volwassenen sloegen om 20.00 uur af en de winnaars daar waren Barry Hulscher en Ger van Velzen. Al met al een enerverende avond met veel lol, veel wind en veel uitge waaide fakkels. AKERSLOOT - Zondag 29 okto ber speelde Meervogels tegen Fiqas Aalsmeer. Meervogels startte wat slordig de wedstrijd, het was vooral erg wennen aan het spelen met de hars bal. In de eerste fase van de wed strijd kwam Fiqas op een kleine voorsprong, maar al snel kwam Meervogels terug en gingen de meiden zeer gelijk op. Na een rust stand van 12-15 in het voordeel van HEILOO - De verslaggevers van Vidicrowd maakten impressies van wedstrijden van HSV, HZV en de Terriërs. Deze zijn te zien op www.uitkijkpost.nl. Te zien zijn fragmenten van de wedstrij den HSV tegen Zouaven en HZV tegen Urk. Verder ziet u beelden van de wedstrijd Terriërs H1-Kikkers H1. Aangeleverde foto HEILOO - Hockey is leuk! Hockey is in beweging! Hockey is hot! (beide nationale teams doen mee in de wereldtop!) Hockey is sport en sporten is gezond! Sporten is gezond. Roken is onge zond. Sporten en roken passen dus niet bij elkaar. Roken is schadelijk. Ook meeroken is schadelijk, zelfs in de buitenlucht. Wist u dat? En wist u dat hoe jonger kinderen gaan roken hoe sterker de verslaving is? En hoe groter de schadelijke effec ten op de gezondheid zijn? De hockeysport is altijd in bewe ging; nieuwe inzichten leiden tot nieuwe spelregels. Een voorbeeld is de videoscheidsrechter. Dit voor uitstrevende karakter gaat verder. Gezondheid is belangrijk. Iedereen is inmiddels wel gewend aan het rookverbod voor openbare ruimtes, sportkantines en dergelijke. Toch wordt er nog steeds gerookt op sportclubs. Logisch dat het bestuur van de Terriërs verder kijkt. Het is voor de jeugd immers belangrijk om niet te gaan roken en beschermd te worden tegen het schadelijke mee roken. Voor volwassenen is hier een belangrijke taak weggelegd. Want zien roken, doet roken! Het is onze verantwoordelijkheid de jeugd niet in de verleiding te brengen te gaan roken en ze een gezonde omgeving te bieden. Zou het niet fantastisch zijn als alle jeugd een rookvrije toekomst tegemoet kan gaan? De Nederlandse Hartstichting voert in dit kader momenteel de campagne 'Op weg naar een rookvrije genera tie', en de hockeyclub pakt dit graag op. Om bij te dragen aan een gezon de omgeving en toekomst voor de jeugd, alle hockeyers en toeschou wers, heeft het bestuur van HV de Terriërs het voornemen om een rookvrije club te worden. Vanavond, op de algemene ledenvergadering van 1 november 2017, zal dit wor den besproken met de leden. Hockeyvereniging de Terriërs is een bloeiende vereniging waar door jong en oud op alle niveaus gehockeyd wordt. Funkey is voor de allerjongsten; de nadruk ligt op spel. Een nieuw initiatief is training voor 5-jarigen op woensdagmid- Meervogels begonnen de meiden sterk aan de tweede helft. Spannend was het zeker na de vele rode kaar ten, gele kaarten en twee minuten. De slotfase van de wedstrijd was bloedstollend, punt voor punt werd er aan beide kanten gescoord. De twee laatste treffers van Meervogels werden gescoord door Isabel de Bruijn en met nog een penalty tegen in de laatste tien seconden was de uiteindelijke stand 25-26, aldus een overwinning voor Meervogels. LIMMEN - Op vrijdag 27 okto ber stond ronde zes van de interne competitie op het pro gramma bij SV Vredeburg. Maar liefst achtentwintig schakers probeerden een punt te pakken. Koploper Sandra Hollander trof haar broer Bert aan de over zijde van het bord. De familieleden deden elkaar niet al te veel pijn en kwamen na een zet of twintig remise overeen. Bert Hollander had een nadeeltje in de vorm van een geïsoleerde pion, terwijl Sandra enigszins gedrongen stond met de zwarte stukken, maar scherp was het nog niet echt. Consolideren was het devies. Gertjan Hafkamp leverde een puike prestatie door Hans de Goede te verslaan. Met de witte stukken toverde 'de man met de hoed', na een fraai loperoffer, een heuse mataanval tevoorschijn. De Goede ziet zijn mooie com petitiestart langzaam teloorgaan. Hidde Ebels was in bloedvorm: Jaap Limmen werd vakkundig weg geschoven. Gelaten constateerde Limmen - de ervaren rot - dat de jongere spelers, zoals zijn tegenstan der, jaar in jaar uit sterker worden en dat hij daar niet meer tegen opge wassen is. De partij tussen Tars Wanders en Jos Admiraal werd de thriller van de avond: de omstanders geno ten van de tactische wendingen en de langdurige strijd. Admiraal probeerde het wel - keer op keer - maar de messcherpe Wanders wist iedere keer een tegendreiging in de stelling te vlechten en dwong aldus een fraaie remise af. Harold Ebels behandelde de Franse ope ning niet goed. Tegenstander Barry Blekemolen wist het verkregen voordeel in de vorm van een plus pion te bestendigen en uit te bou wen tot een fraaie zege. Zijn Pxf2 op de 27e zet was tamelijk briljant. Robin Rommel greep de koppositie door een gedecideerde overwinning op Jan Levering. Laatstgenoemde verzuimde met de witte stukken de loper op f1 te ontwikkelen en liet daardoor een dodelijke tegenaanval toe. Bert van Diermen scoorde zijn eerste overwinning van het seizoen. Olga Commandeur was degene die te maken kreeg met de dadendrang van de gepensioneerde geografie- docent. Clubkampioen Bob Stolp trof Dick Aafjes aan de andere kant van het bord: hoewel het lang gelijk op leek te gaan, bouwde de slinkse Stolp toch aan een heimelijke aan val. Toen Aafjes even de touwtjes eventjes liet vieren, sloeg Stolp onverbiddelijk toe. Jeroen Tebbens speelde de afgelopen jaren minder partijen vanwege drukke werk zaamheden. Nu hij weer regelmatig present is, laat Tebbens zien hoe goed hij kan spelen: Remi Aafjes werd met verzorgd spel langzaam verslagen. Jan de Graaf hapte flink stof. In zijn partij tegen vroege vogel Yvonne Schol maakte een loper het verschil. Jan Brantjes baarde opzien door gedecideerd af te rekenen met de doorgaans sterkere Gijs Pouw. Ook in deze partij was de winst van een loper in het middenspel uiteindelijk beslissend. In de onder ste regionen van de ranglijst is het dringen om weg te blijven van de spreekwoordelijke 'rode lantaarn'. In die strijd deed Adri Beentjes goede zaken door Nico Pepping in een lange en spannende partij naar een nederlaag te spelen. HEILOO - Wijkvereniging Oosthonk organiseert zaterdag 4 november het prestigieuze Paul Pesser darttoernooi. Dit toernooi trekt elk jaar een flink aantal liefhebbers naar de Oostkanter in Heiloo, want zeg nou zelf: wie wil er niet op de plaquette vereeuwigd worden? Deelname is als altijd 5,-. Het toernooi begint om 20.00 uur en de deur is een uur tje eerder al open. Natuurlijk zijn er ook rankingpunten te verdienen. Informatie is te vinden op www. oosthonk.nl of bel 06-46331274 0633747770. Terriërs-veld. Aangeleverde foto Familieschaak in Limmen Foto: via Google.nl

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2017 | | pagina 11