contact 13 HEILOO GEMEENTE nieuws en informatie voor de inwoners van Heiloo Raad en (raads)commissies Verkiezingen Tijdens de raadsvergadering kunt u inspreken op onderwerpen die op de agenda staan. Bouwen en Wonen Openingstijden Welzijn Mededeling Bezwaar maken Heeft u vragen? Bel meteen!! Volg ons op UITKIJKPOST 1 NOVEMBER 2017 Vergadering gemeenteraad 6 november In de vergadering van 6 novem ber bespreekt de gemeenteraad de Programmabegroting 2018. De vergadering begint om 17.00 uur en vindt plaats in de raadzaal van het gemeentehuis. De vergadering is voor iedereen toegankelijk. U bent van harte welkom. Inspreekrecht Maandag 6 november 17:00 uur Naast de vaste punten staat op de agenda: - Vergaderschema 2018 Omgevingsvergunningen Ontvangen vergunningen - Hoogeweg 19, plaatsen van tijdelijke woning - Haesackerlaan 81, vervangen en verbreden van dakkapel - Bardesiuslaan 5, aanleggen van 2e uitrit U kunt aanvragen na afspraak inzien in het gemeentehuis van Heiloo. Tegen een aanvraag kunt u geen bezwaar maken. GEMEENTEHUIS Raadhuisplein 1 Postbus 1, 1850 AA Heiloo t 072 535 66 66, info@heiloo.nl www.heiloo.nl Openingstijden ma t/m vrij 08.00 - 12.30 uur maandagavond 18.00 - 20.00 uur Op andere tijden na afspraak. BEHEER OPENBARE RUIMTE AFVALBRENGPLAATS Rosendaal 2, Postbus 1, 1850 AA Heiloo t 072 535 66 66 Openingstijden ma t/m vrij 08.30 - 15.45 uur zaterdag 09.00 - 13.00 uur - Raadsbesluit n.a.v. B en W-besluit van 26-9-2017 - Behandeling Programmabegroting 2018; uitspreken door poli tieke fracties van de Algemene Beschouwingen. De vergadering wordt geschorst van 18:25 tot 19.25 uur. Programmabegroting 2018 en de bij de begroting behorende overzichten, paragrafen en bijlagen; Programmabegroting 2018 inclusief de jaarschijf 2018 - 2021 van het meerjareninvesteringsplan. Meer informatie De stukken staan op www.heiloo.nl/ vergaderkalender De stukken liggen ook ter inzage bij de informatiebalie in de hal van het gemeentehuis en in de openbare Bibliotheek. Meedoen aan de raadsverkiezingen op 21 maart 2018? Registreer uw partij uiterlijk 27 december 2017 bij de gemeente Op 21 maart 2018 zijn er gemeen teraadsverkiezingen. Misschien wilt u met een 'nieuwe' partij meedoen aan de verkiezingen in de gemeente Heiloo? Dan moet u eerst uw partij laten registreren bij het centraal stem bureau van de gemeente. Een registra tieformulier hiervoor kunt u downloa den via www.heiloo.nl. Dit formulier moet uiterlijk woensdag 27 december bij het centraal stembu reau binnen zijn. Wanneer kunt u de partij laten registeren? - De politieke groepering die u wilt laten registeren moet een vereniging zijn met volledige rechtsbevoegd heid. - De naam (aanduiding) van de poli tieke partij is nog niet geregistreerd bij het centraal stembureau voor de verkiezing van de Tweede Kamer of Provinciale Staten. - De naam (aanduiding) waarmee u op de kandidatenlijst wilt staan, mag niet meer dan 35 letters of andere tekens hebben. Registratiekosten Voor deze registratie betaalt u een waarborgsom van 112,50. U maakt dit bedrag over op de rekening van de gemeente: NL41BNGH0285003658. Dit bedrag krijgt u terug, nadat de partij een geldige kandidatenlijst voor de komende raadsverkiezing heeft inge leverd. Zonnepanelen in Heiloo Heiloo Energie start in samenwer king van CALorie uit Castricum een zonnepanelenactie. De Lokale Actie Zonnepanelen gaat 'live' op 30 oktober. Vanaf 30 oktober kunnen inwoners van Heiloo vrijblijvend offerte aanvragen op www.heilooenergie.nl. Inschrijven kan tot en met 28 februari 2018. Op woensdag 8 november om 20.00 uur is er een zonnepanelen-avond in 't Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2 te Heiloo. Meer zonnepanelen in Heiloo 'Heiloo Energie denkt dat door deze actie veel inwoners zullen kiezen voor zonnepanelen', zegt Peter Leenders voorzitter van Heiloo Energie. 'Je zou kunnen stellen dat er meer geschikte lege daken zijn dan ooit. Want de zon nepanelen zijn nu zo lichtgevoelig en goedkoop, dat ook voorheen minder logische daken op oost, west en zelfs noord nu een mooi rendement behalen.' Deze actie wordt uitgevoerd met een lokale leverancier van zonnepanelen. Lokale installateurs bespreken samen met de aanvrager de beste oplossing. Meer informatie Meer lezen over de actie en een offerte aanvragen kan vanaf 30 oktober op de website van Heiloo Energie www.heilooenergie.nl. Aandacht voor pleegzorg Van 1 tot en met 8 november is de landelijke Week van de Pleegzorg. Alle pleegouders in Heiloo ontvangen een presentje. Wethouder Elly Beens gaat deze week op bezoek bij pleegouders. Met het bezoek geeft de wethouder symbolisch blijk van waardering aan alle pleegouders in de gemeente. Inwoners die pleegzorg nodig heb ben kunnen terecht bij het Sociaal Team van de gemeente. Ook in Heiloo wonen kinderen in pleeggezinnen en zijn meer pleegouders nodig. Wat is pleegzorg? Kinderen tot achttien jaar kunnen pleegzorg krijgen. Pleegzorg is er voor kinderen die door omstandigheden (tijdelijk) niet thuis kunnen wonen. Ze wonen dan voor kortere of langere tijd in een pleeggezin. Vaak zijn dat men sen uit hun directe omgeving, bijvoor beeld familie of vrienden, of bekenden van de school of sportclub. Maar soms lukt dat niet. Dan kan een kind wonen bij iemand die zich heeft aangemeld als pleegouder. Kinderen blijven bij de pleegouders zolang dat nodig is. Verblijf bij de pleegouders kan ook alleen in weeken den, in vakanties of overdag. Een rech ter kan in sommige gevallen bepalen dat pleegzorg nodig is. Toestemming van ouders of verzorgers is daarvoor niet altijd nodig. De gemeente regelt dan de pleegouders bij wie een kind terecht komt. Iedereen kan pleegouder worden. Pleegouders zijn vrijwilligers die een onkostenvergoeding ontvangen voor de verzorging van het pleegkind. Landelijke week over pleegzorg Dit jaar wordt voor de derde keer de Week van de Pleegzorg landelijk door Parlan Jeugdhulp en Pleegzorg Nederland georganiseerd. Met deze actieweek willen zij aandacht vestigen op het belang van pleegzorg en het tekort aan pleegouders. Met de cam pagne 'Supergewone Mensen Gezocht' hoopt Pleegzorg Nederland nieuwe pleeggezinnen te werven. Voor vragen over pleegzorg kunt u terecht bij het Sociaal Team van de gemeente. Op 13 november organiseert Parlan een informatiebijeenkomst in Alkmaar over pleegzorg. Voor meer informatie over de bijeenkomst en aanmelden daarvoor kunt u kijken op www.parlan.nl Meer informatie U kunt elke dag tussen 9.00 en 11.00 uur bellen over hulp- en ondersteu- ningsvragen met consulenten van het Sociaal Team, telefoonnummer 072 535 66 66. Voor elk ander tijdstip maakt u vooraf een afspraak via www.heiloo.nl. Het registratieformulier Print het ingevulde registratieverzoek uit en voeg hieraan de volgende docu menten toe: a. een afschrift van de notariële akte waarin de statuten van de vereniging zijn opgenomen b. een bewijs van inschrijving in het register van de Kamer van Koophandel c. een bewijs van betaling van de waarborgsom d. een verklaring van de politieke groe pering waarin haar gemachtigde en plaatsvervangend gemachtigde is aangewezen bij het centraal stembu reau U stuurt uw registratieformulier en de documenten naar: Centraal zstembureau gemeente Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo Als een besluit rechtstreeks gevolgen voor u heeft, kunt u hiertegen bezwaar maken. Dit doet u in een brief bin nen zes weken nadat het besluit is verzonden. In dit bezwaarschrift zet u in elk geval uw naam, adres en hand tekening, de datum, een omschrijving van het besluit en de reden waarom u het niet met het besluit eens bent. Het bezwaarschrift stuurt u naar degene die het besluit heeft genomen: bur gemeester of burgemeester en wet houders, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Dit staat vermeld in de tekst over het besluit. Vragen om schorsing Een bezwaarschrift heeft geen schor sende werking. Het besluit blijft van kracht. Bij een spoedeisend belang kunt u een voorlopige voorziening (schorsing) aanvragen bij de voor- zieningenrechter van de rechtbank Noord-Holland, sector Bestuursrecht, Postbus 1621, 2003 BR Haarlem. Hiervoor betaalt u griffierecht.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2017 | | pagina 13