Pianoconcert 1 van Chopin in de Cultuurkoepel NHN Business Awards 2017 Tien vragen aan Maartie de Lint Prijswinnaars puzzel Uitkijkpost - Piet Schouten, Heiloo - 2 kaartjes schaatsbaan De Meent in Alkmaar. Kom jij ook de finalisten aanmoedigen? Elke week verschijnt de rubriek 'De tien vragen aan' in de Uitkijkpost. Elk mens heeft onvermoede kanten, stukjes van zichzelf die niet altijd zicht baar zijn. Op deze manier proberen wij net iets meer te weten te komen van een bekende of onbekende dorpsgenoot. Na het beantwoorden van de tien vragen, krijgt hij/zij de vrijheid om de vragen door te geven aan een volgend 'slachtoffer'! UITKIJKPOST 1 NOVEMBER 2017 De uitslag van de puzzel in de Uitkijkpost van vorige week is het woord 'Paddenstoel'. Na het wegkruisen van alle woorden, bleeft dit woord over te mid den van ook andere letters. In dit opzicht zat deze puzzel iets anders in elkaar dan gebruikelijk. Desondanks maakten veel men sen de puzzel en stuurden zij de uitslag naar de Uitkijkpost. Wij feliciteren de volgende prijswinnaars van harte: - Rens Pieterse, Castricum - 2 kaartjes schaatsbaan De Meent in Alkmaar. - Mevrouw G. Schotanus, Heiloo - 2 kaartjes schaatsbaan De Meent in Alkmaar. De bovenstaande drie prijs winnaars mogen hun kaartjes ophalen bij Uitkijkpost aan de Kennemerstraatweg 464 in Heiloo (hoofdgebouw op Landgoed Willibrordus). Zie voor de openingstijden www. uitkijkpost.nl - Marga Koot, Limmen - Wandelsokken. - Esther Groot, Heiloo - Tony Chocolonely pakket. - Marieke Duijn-Kerssens, Akersloot - Bon Michelle Gerlofsma. Uitkijkpost stuurt de bovenstaan de drie prijswinnaars een e-mail met meer informatie. HEILOO - Het Bergens Symfonieorkest speelt zondag 5 november in de Cultuurkoepel in Heiloo Pianoconcert 1 van Chopin en Symfonie in C-mineur van Daniël de Lange. Met pianist Ramon van Engelenhoven heeft het orkest een solist van internationale allure. De muziek van Chopin is altijd aan genaam om te horen, zeker als het wordt uitgevoerd door net zo'n jonge virtuoos als Chopin was toen hij dit concert schreef. Het symfo nieorkest combineert dit met een onbekende, maar mooie symfonie van Daniël de Lange waarin de ver schillende klanken en kwaliteiten van het orkest goed tot hun recht komen. Het belooft weer een fan tastische luisterervaring te worden, kom het meebeleven! Het Bergens Symfonieorkest, opgericht in 1994, is een amateur orkest met ruim vijfendertig musici uit Bergen en omgeving. Het orkest staat al ruim twintig jaar onder de bezielende leiding van Arno van Raaphorst. De toegang bedraagt 15 euro, tot 16 jaar gratis. Het concert begint zondag 5 november om 15.00 uur. Kaarten zijn verkrijg baar aan de zaal of via www. cultuurkoepelheiloo.nl. Het Bergens Symfonieorkest. Aangeleverde foto Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 18.500 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en om de week in Castricum. Op de teksten, de foto's en het ontwerp van Uitkijkpost rust copyright. Niets mag op welke wijze dan ook worden overge nomen, verveelvoudigd en/of openbaar gemaakt worden zonder toestemming van de uitgever. Het weekblad Uitkijkpost wordt geproduceerd op een waterloos offset rotatiepers, de milieu vriendelijke druktechniek Openingstijden ma. 08.30 - 12.00 13.00 - 17.30 uur di. 08.30 - 12.00 13.00 - 17.30 uur wo. GESLOTEN do. 09.00 - 12.00 vr. 09.00 - 12.00 13.00 - 14.30 uur Verkoop De verkoopafdeling is bereikbaar op maandag, dinsdag en donderdag, tel. 072-5351072 of via verkoop@uitkijkpost.nl. Redactie De redactie is bereikbaar op maandag, dinsdag en vrijdag, op tel. 072-5351071 of via redactie@uitkijkpost.nl. Administratie De administratie is bereikbaar op maandag, dinsdag en donderdag, op tel. 072-5330175 of via administratie@uitkijkpost.nl. Adres Bezoekadres: Willibrordus Business Centrum, Kennemerstraatweg 464, Heiloo Uitkijkpost Media is nimmer aansprakelijk voor schade, door wie dan ook geleden, welke veroorzaakt is door niet, niet tijdig of onjuiste plaatsingen van uitkijkertjes. In geval van twijfel beslist de uitgever. Volg de Uitkijkpost ook op HEILOO - De spannende fina les van de NHN Business Awards 2017 vinden plaats op donderdag 23 november in de Cultuurkoepel in Heiloo. Vijfhonderd ondernemers ver zamelen zich in de Cultuurkoepel om uitgebreid te netwerken tij dens deze bijzondere gala-avond. De twaalf finalisten van de NHN Business Awards 2017 willen graag door zoveel mogelijk ondernemers aangemoedigd worden. De avond start om 20.00 uur (inloop 19.45 uur) en is rond 23.30 uur afgelopen. De twaalf finalisten uit vier cate gorieën krijgen in deze zinderende finale ieder twee minuten de tijd om hun bedrijf zo goed mogelijk te pre senteren. Wie gaat er aan het einde van de avond naar huis met een van de Awards? De Finalisten van 2017 zijn: - NHN Business Award: Betty Blocks, Tol Plaatwerk en Beverwijkse Bazaar. - NHN Thema Award: Horeca: Herberg Jan, Gasterij Het Ruiterhuys en Oranje Binnen/ Buiten. - NHN WakeUp StartUp Award: De Lieve Tandarts, Hollandlamp, Soci., Bike BV - Cornelis Drebbel Award: Prodicom, GAMEDIA BV, Conversie Partners vof De bedrijven strijden dit jaar om vier bijzondere awards: - NHN Business Award voor bedrijven 15 - 1.500 fte; NHN Thema Award: ieder jaar een andere sector. In 2017 is dit de sector Horeca - NHN WakeUp StartUp Award: een startup is een bedrijf met een vernieuwend idee waarbij een pro duct gemaakt wordt dat schaalbaar en herhaalbaar is. Startups jonger dan twee jaar mogen deelnemen - Cornelis Drebbel Award: Award voor ICT en Nieuwe Media. Daarnaast is er ook nog de Publieks Award, die via de web site wordt verkozen. Iedere finalist dingt automatisch ook mee naar de Publieks Award. Naast alle mooie ondernemers zijn er eveneens een paar bijzon dere gasten aanwezig, zoals Jaap Bond, gedeputeerde Economische Zaken van de Provincie Noord Holland. Hij zal dit jaar weer de NHN Business Award uitreiken. De Thema Award Horeca wordt uit gereikt door Marianne Langeveld, regionale winnares van de Meest Markant Verkiezing 2016/2017 - KHN. De Cornelis Drebbel Award wordt uitgereikt door wethouder Pieter Dijkman van Alkmaar. De Wakeup Startup Award komt uit handen van juryvoorzitter Martien Dobber. De presentatie van de avond is in de deskundige handen van Robert-Jan Knook (BNR/ANP). Na de presentaties van de twaalf finalisten is er tijd om te netwer ken, onder het genot van een hapje en drankje. De muzikale omlijs ting van de avond is in handen van de dj's van Wild Hitradio. Na deze pauze worden de winnaars bekend gemaakt en sluit de avond met een feestelijk gala. Fotograaf Keesnan Dogger zet de gasten natuurlijk weer op hun voordeligst op de foto. Wil jij erbij zijn? Reserveer dan nu je ticket. Tickets kosten 19,50 (inclusief btw). Dit is inclusief hapjes en drankjes. Daarnaast is BeauVin aanwezig met een wijnproeverij van de meest bij zondere Franse wijnen. Voor meer informatie ga naar www. nhn-businessawards.nl. Ik ben Maartje de Lint en woon samen met mijn man, twee studerende kinderen en ouders in Heiloo. Ik ben zangeres en trainer. Ik werk met veel plezier in de beroepspraktijk als zangeres en ontwikkelde een speci aal zangprogramma voor mensen met dementie: BASE; Brain Awakening Singing Education. 1. Waar ben je geboren en getogen? Ik ben geboren in Eelde op de Schultenweg maar verhuisde naar de Oosterzijweg in Heiloo toen ik net vier jaar was. 2. Als je hobby je werk was, welk beroep zou je dan hebben? Mijn grootste hobby was altijd zingen en dat is nu al meer dan vijfentwin tig jaar mijn werk. Dat ik mijn geld verdien met iets waar ik zo van houd maakt me een gelukkig mens. 3. Wie zou je graag nog eens willen ontmoeten? Mijn zangleraar David Pittman Jennings. Hij zorgde er mede voor dat ik de zangeres ben geworden die ik nu ben. Hij is een talentvolle pedagoog en een fantastische zanger. Ik had les van hem toen hij in Parijs woonde. Helaas verhuisde hij terug naar Amerika. Hij was de eerste zangleraar die mij liet ervaren dat je hele lichaam het instrument is, en niet enkel de stembanden in je keel. Zijn lessen waren een ware 'workout' waar ik altijd zwetend vandaan kwam; een heerlijk gevoel! 4. Wat is je mooiste jeugdherinnering? Mijn tijd bij Falkland Toneel als kind was fantastisch. Ik voelde me toen al zo op mijn plek als ik op het toneel kon zingen, dansen en acteren. De tweede musical waaraan ik meedeed was 'Momo en de Tijdspaarders'. Ik kreeg de rol van Vader Tijd en had een monoloog over hoe de tijd is als een bloem... mooie herinneringen! 5. Wat vind je de mooiste plek van Heiloo? Vroeger gingen we in het weekend met het gezin en onze hond Sjiva altijd naar het Heilooërbos. Op en neer over de Kattenberg rennen, wie het snelste kon. Je boven verstoppen bij de oude boom, takken verzamelen om thuis met een feestje brood aan te bakken boven een vuurtje, over de trimbaan met alle oefentoestellen, tamme kastanjes zoeken na de storm. Ja, het Heilooërbos, daar loop ik nog steeds graag. Echt luxe zo'n mooi bos om de hoek! 6. Waar kunnen ze je 's nachts voor wakker maken? Ik zeg altijd tegen mijn kinderen als ze uitgaan: Wat er ook is, hoe laat ook, als je me nodig hebt, kun je me altijd bellen. 7. Wat is het beste advies dat je ooit kreeg? Dat intuïtieve gevoelens soms niet uit te leggen zijn in woorden maar dat ze je op gevoelsniveau altijd het juiste vertellen. Je wilt het graag kunnen uitleggen en verklaren, maar meestal begrijp je pas achteraf waarom je be paalde keuzes maakt. Sinds een lerares me daarop wees, ben ik nog meer trouw aan mijn 'onderbuikgevoel'. 8. Wat weten de meeste mensen niet van je? Dat ik nu bijna een jaar veganistisch (plantaardig) eet. Ik voel me vitaler en bovendien geeft het me een erg goed gevoel dat ik zo bijdraag aan een beter milieu en minder dierenleed. Na een gewenningsperiode ontdekte ik juist hoe gevarieerd en lekker de veganistische keuken kan zijn. Ik zou nooit meer anders willen! 9. Wat zou je veranderen als je burgemeester was? Ik zou Heiloo een beetje hipper maken. Mijn kinderen (tweeling van achttien jaar) vinden Heiloo maar saai, en ik moet ze, vanuit hun oogpunt, eerlijk gezegd gelijk geven. Een leuke discotheek of hippe cafe's zouden Heiloo sieren. 10. Persoonlijke vraag van Wouter Adrichem aan Maartje de Lint: 'Maartje, je hebt een speciaal zangproject voor mensen met dementie. Heb je daar nog hulp bij nodig? Zo ja, wat voor hulp?' Ja, tot nu toe kom ik met mijn BASE-project in de zorg bij dementie alleen nog in verzorgingstehuizen. Ik heb de wens om BASE ook toegankelijk te maken voor mensen met dementie die nog thuis wonen, zodat ze elke veertien dagen samen met een familielid of vriend met mij kunnen komen zingen. De kracht van samen zingen bij dementie brengt enorm veel positiviteit en nieuwe kansen, en dat zou ik ook de mensen in Heiloo mee willen geven! Daarvoor is geld nodig, een ruimte met piano en vrijwilligers die kunnen zingen, bij voorkeur mensen die al op een koor zitten. Ik heb er speciaal een stichting voor opgericht: Stichting Orpheus Curat. Voor meer informatie over BASE, zie www.maartjedelint.com. Ik nomineer Charlotte Zoon voor de komende 10 vragen. Mijn vraag aan Charlotte is: 'Charlotte, je ontwerpt en maakt prachtige tassen en wandkleden, zou je niet eens willen exposeren in Heiloo?'

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2017 | | pagina 3