Toen Nu Sportcentrum De Beeck verder als Zwemschool De Beeck Grote veiling Limmen voor kerk en jeugd De Plankeniers spelen in Limmen REGIO 9 HET NIEUWE STRAATNAMENBOEK VAN HEILOO toor... nci KORTOM Rijbewijskeuringen in Egmond Katinka Krijgsman geeft kijkje in haar atelier UITKIJKPOST 1 NOVEMBER 2017 Pastoor van Muijen werd in 1908 in Nes aan de Amstel gebo ren. Hij was achtereenvolgens kapelaan in de parochies van Voorschoten, Den Haag en HET N Bloemendaal. STRAA" i Nadat hij kor- BOEK te tijd pas- p Weer lekker het water in! Aangeleverde foto LIMMEN - Al meer dan tachtig jaar is het in Limmen een tra ditie dat er op de eerste vrij dag van november - dit jaar op 3 november - een grote veiling is ten behoeve van jeugdwerk en kerk. De oorsprong ligt in het bloem bollenvak waarbij in vroeger jaren de kwekers plantgoed en allerlei andere goederen schonken en ver volgens bij opbod verkochten. Er werden ook zogeheten kerkscha- pen verkocht. Die dieren waren bij boeren ondergebracht en werden verkocht zodra ze volwassen waren. De opbrengst ging naar de kerk. Nu zijn het kavels van een totaal andere orde, bijvoorbeeld dinerbonnen, voetbalkaartjes voor topwedstrij den met een verzorgde derde helft, Solex toertochten met diner, golf flights, drankpakketten, bonnen voor een concert of het theater en nog veel meer leuke en interessante kavels. Alle goederen zijn spontaan geschonken door mensen en bedrijven uit Limmen en omge ving. De opbrengsten komen dus voor 100% ten goede aan kerk en jeugd. Inmiddels is er in het dorp huis-aan-huis een gratis catalo gus bezorgd met daarin een mooie omschrijving van alle kavels. De veiling is bij opbod en wordt geleid door een team van zeer ervaren vei lingmeesters uit Limmen. Zij zullen tussen 19.30 en ongeveer 00.30 uur de driehonderddertig verschillende kavels aan de man/vrouw brengen. Tussen de kavels is er zeer regelma tig een mooie loterij. Het spektakel vindt plaats in De Burgerij aan de Dusseldorperweg/hoek Kerkweg, recht tegenover de katholieke kerk. Toegang gratis, catalogi in de zaal. BERGEN/ ALKMAAR Sport centrum De Beeck gaat verder als Zwemschool De Beeck. Dat zijn Team De Beeck en Holland Sport deze week overeengeko men. Met behoud van de vertrouwde gezichten en lesmethoden, maar op een andere locatie, namelijk in zwembad Hoornse Vaart en zwem bad De Hout in Alkmaar. Het besluit is genomen om alle gedupeerde zwemmers van het verwoeste Sportcentrum De Beeck een pas send alternatief te kunnen bieden. Unieke lesmethoden "Bij ons volgen meer dan vier honderd kinderen wekelijks ABC- zwemles, snorkelles, zeemeermin- of zwemvaardigheid zwemles," vertelt Jeannette Glorie, locatie- verantwoordelijke vanuit Holland Sport, "maar ook een aanzienlijk aantal aquasporters maakte volop gebruik van het bad in Bergen. We willen al onze klanten, waarvan we de meeste al jarenlang kennen, een mooi alternatief bieden. Wij zijn uniek in onze manier van les geven. Dankzij de oprichting van Zwemschool De Beeck kunnen wij dezelfde kwaliteit blijven bieden die onze klanten van ons gewend zijn." De huidige lesmethoden van de ABC-zwemlessen van Zwemschool De Beeck wijken aanzienlijk af van de manier waarop er over het alge meen in Nederland wordt lesgege ven. Zo werkt zij bijvoorbeeld met twee vaste instructeurs in het water, maakt zij geen gebruik van drijf middelen om te leren zwemmen en worden alle instructeurs getraind om de kinderen zo specifiek moge lijk op een persoonlijke en posi tieve manier aan te moedigen. "In een relatief kort tijdsbestek halen wij een heel hoog zwemniveau," aldus Glorie, "wij scoren zeer hoog op onder meer zwemveiligheid en zwemtechniek. Hier zijn wij trots op, mede omdat wij als een van de weinige zwemscholen kinderen al vanaf 4 jaar laten starten." Vertrouwde gezichten Vrijwel alle zwemleskinderen zijn inmiddels in een nieuwe zwemles ondergebracht, die wordt gegeven in de zwembaden Hoornse Vaart en De Hout. Zij krijgen les van hun eigen vertrouwde instructeurs. Er zullen diverse aquasportlessen wor den aangeboden en ook de snorkel- lessen, het zeemeerminzwemmen en de zwemvaardigheid worden hervat. In sportcomplex Hoornse Vaart is inmiddels een compleet nieuwe receptie voor Zwemschool De Beeck in orde gemaakt. Ook daar treft men de vertrouwde frontdeskmedewerkers van De Beeck. "Na een turbulente tijd kijken we nu weer positief naar de toe komst van De Beeck," besluit Glorie. "De komende periode gaan we Zwemschool De Beeck ver der uitbouwen. Ons gezamenlijke doel is uiteindelijk weer terug te keren naar een nieuw zwembad in Bergen. Tot die tijd mogen wij en onze klanten volop gebruikmaken van alle faciliteiten van de Hoornse Vaart en De Hout." LIMMEN - In november 2017 is het niet alleen weer tijd voor speculaas, maar het betekent ook dat De Plankeniers weer de bühne op gaan. En dat niet alleen: De Plankeniers kregen na veertig jaar een fris en jong logo. Tevens hebben ze een Facebookpagina (De Limmer Plankeniers) waar informatie te vin den is. Deze keer speelt men 'Hotel te koop' van Henk Roede. Een dol komisch blijspel van het begin tot het einde. Grappen en komi sche situaties volgen elkaar in een razendsnel tempo op, waardoor u als publiek bijna geen tijd heeft om op adem te komen. De voorstel lingen vinden plaats in De Burgerij (Dusseldorperweg 103) en zijn dit jaar op vrijdag 10 november 14.00 uur voor gasten en genodigden van De Zonnebloem, zaterdag 11 november 20.00 uur, vrijdag 17 november 20.00 uur (bijna uitver kocht), zaterdag 18 november 20.00 uur (uitverkocht) en zondag 19 november 14.00 uur (matinee met buffet). De Burgerij is een half uur voor elke voorstelling geopend. De entreeprijs voor de avon den bedraagt 12,50 euro (inclusief kopje koffie/thee en consumptie in de pauze). Voor de matineevoor stelling betaalt u 20 euro (inclusief kopje koffie/thee, consumptie in de pauze en een stamppottenbuf- fet). Donateurs betalen slechts een entreeprijs van 6,50 euro voor de avonden. De kaarten zijn verkrijg baar bij Gall Gall, Vuurbaak 7 in Limmen. EGMOND AAN DEN HOEF - Verloopt uw rijbewijs binnen een half jaar en moet u om medische redenen worden gekeurd voor het verlengen van uw rijbewijs (alle soorten), Code 95 of taxi pas? Maak dan nu alvast een afspraak voor deze keuring in het Dorpshuis Hanswijk (Hanswijk 1) in Egmond aan den Hoef. Neem voor meer informatie of een afspraak contact op met het afsprakenbureau (09.00 - 18.00 uur): 0516-514574 of 06-14716543. Online afspraak maken: www.goedkoperijbewijskeu- ringen.com. Meenemen voor de keuring: eigen verklaring uw rijbewijs, een klein beetje urine, bril, en eventuele medicatie. Ook inwoners uit omliggende gemeenten zijn van harte welkom. EGMOND AAN DEN HOEF - De Egmondse kunstenares Katinka Krijgsman stelt haar atelier open tijdens het Landelijk Atelierweekend op 4 en 5 november. Zo krijgen belangstellen den de gelegenheid een blik te werpen op hoe ze dagelijks werkt. Haar atelier is te vinden aan de Nieuwe Egmonderstraatweg 2 in Egmond aan den Hoef en is op genoemde dagen geopend van 11.00 tot 17.00 uur. Het Landelijk Atelierweekend is een initiatief van Stichting Kunstweek en onderdeel van de Nationale Kunstweek. Voor meer informatie en andere deel nemende ateliers kunt u kijken op www.katinka.nl en www. landelijkatelierweekend.nl.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2017 | | pagina 9