D66 klaar voor gemeenteraadsverkiezingen Koepelscratch 'Messiah' voor herhaling vatbaar INGEZONDEN MEDEDELINGEN Alles net even mooier. INGEZONDEN BRIEF buurt of woonplaats. Denk mee, praat mee, doe mee met D66! Kijk voor meer informatie op: https:// heiloo.d66.nl/ Blij met de Buurtbus Nieuw: Boys Night in BukBuk Heilooër Bridgeclub Pim de Waard (Heiloo) derde bij Europees Kampioenschap Strandracen De kandidaten van D66, Aangeleverde foto Foto: Felix Hogeboom HEILOO - D66 Heiloo is klaar voor de komende gemeente raadsverkiezingen. De definitie ve kieslijst is bekend. nieuwe mogelijkheden. Daarom gaan we zaterdag in heel Nederland het gesprek aan. Met mensen zoals u, over de kansen die er zijn in uw HEILOO - Het volgende schrijf ik graag aan de heer Morsch van De Buurtbus. Met het ontvangen en betalen van de nieuwe factuur weet ik weer zeker dat ook in het nieuwe jaar de buurtbus weer klaar zal staan voor ons! Dat is een heerlijk safe gevoel van lek ker weggaan als je dat graag wilt. Ik zou graag alle mensen die zich hiervoor inzetten bedanken maar dat is moeilijk. Daarom doe ik het maar op deze manier. Bij voorbaat allemaal alvast hartelijk bedankt! A. Klaver - Koning, Heiloo Lijsttrekker Fons Hopman: "Ik ben heel blij met onze kandidaten. We zijn een goede mix van jong en oud(er), rijp en groen, afkomstig uit alle wijken van Heiloo en met ver schillende talenten en achtergron den. Met deze groep zijn we klaar voor de campagne. We dragen uit waar D66 Heiloo voor staat: door dachte verkeersafhandeling, gezon der leven, prettig wonen voor ieder een en een transparant bestuur." Meer weten over onze kandi daten? Dat kan. Op zaterdag 16 december van 10.30 tot 12.30 uur staan wij bij het Loo. D66 is altijd op zoek naar nieuwe ideeën en Boerderij aan de rand van het landgoed Ter Coulster. Sneeuw maakt alles net even mooier... Foto: Simone Liefting HEILOO - Na een reeks succesvolle meidenavonden organiseren enkele mannelijke vrijwilligers van Jongerenwerk Heiloo de allereerste jongens avond in Heiloo: de 'Boys Night'. Deze vindt plaats op vrijdag 15 december in het cafégedeelte van BukBuk. Dat meldt jongerenwerker Maarten van der Molen. "Samen met alle jongens uit de groepen 7 en 8 maken we er een fantastisch feest van. Een dj zorgt voor muziek, we spelen samen een quiz en een loterij en op de bar staan de chocoladefonteinen aan." De avond duurt van 19.30 tot 22.00 uur. De entree bedraagt 2 euro all inclusive. De aanwezigen betalen dus niks extra's voor eten, drinken en spelletjes. Er kunnen maximaal veertig jongens meedoen en inschrijven kan via jonge- renwerkheiloo.nl. HEILOO - Zondag 10 december organiseert de club een feestmiddag. Wij willen daar naar buiten toch wat van laten horen in de Uitkijkpost in de week erna. Dat is dus woensdag 13 december. Het bericht stuur ik als bij lage. Vóór 9 december moet de kopij al bij de redactie zijn. Maar ik wil wel graag maandag 11 december een recente foto van het feest kunnen sturen om het meegeleverde exemplaar te kunnen vervangen. HEILOO - Zeker tweehonderd zangers en zangeressen uit de hele regio namen zaterdag 9 december vol enthousiasme deel aan de uitvoering van de Messiah van Handel in de Cultuurkoepel, georganiseerd door Oratoriumkoor Heiloo. Het kloeke koorwerk kwam zeer goed tot zijn recht in de monumen tale sfeer van de koepel. Hierbij liet barokorkest Cappella Maria Barbara in het hart van de ruimte haar animerende spel horen en het koor was rondom opgesteld. Dirigent Paul Waerts toonde weder om zijn voortvarende aanpak waar bij koor, solisten en orkest opti maal werden gestimuleerd. Voor de eerste keer in het zeventigjarig bestaan van het koor werd het werk voorafgaand aan de uitvoering 'from scratch' ingestudeerd. De Messiah van Handel is een van de bekend ste en meest uitgevoerde koorwer ken in de westerse muziektraditie en heeft de geboorte, het leven en het sterven van Christus als thema. Te horen waren korte bijbelteksten verweven in koralen en aria's. Deze stemden tot overdenking waarbij de muziek hoop, vreugde, aanklacht en verzoening tot uitdrukking bracht. Trompetgeschal en paukengerof- fel begeleidden de dag des oor deels en openbaring, waarmee het stuk tot een krachtig besluit kwam. Interessant waren de wisseling van stemmen en de voortgaande muzi kale beweging waarbij koor en sobs- ten elkaar afwisselden. De sobsten waren van onberispebjke kwaliteit en ook het scratchkoor zette een prestatie van niveau neer. Het recitatief van Bas Kuijlenburg (bas) was vaak profeterend van toon en werd met ruim gebaar krachtig gepresenteerd. Tenor Peter Vos liet een indringende expres sieve tekstbenadering zien. Alt Maartje de Lint kwam tot volle lyri sche wasdom bij de aria 'He was despised and rejected of men'. De sopraan Marene Elgershuizen schit terde bij de bekende aria 'I know that my redeemer is living'. Het koor pakte stevig uit met 'Hallelujah', dat ook als toegift werd ingezet. Velen genoten van de zang en de aanspre- kende muziek. De koepelscratch was een succes en is voor herha ling vatbaar. Oratoriumkoor Heiloo wil van de scratchconcerten in de Cultuurkoepel een traditie maken zodat er volgend jaar weer een unie ke gelegenheid is voor enthousiaste amateurzangers om mee te zingen met een inspirerende uitvoering. Dit met groot koor, professionele solisten en een orkest. Voor meer informatie over het koor zie www. oratoriumkoorheiloo.nl. Tekst: Felix Hogeboom HEILOO - Zondag 10 dec ging het mountainbike strand team Imming/AGU naar scheveningen voor het EK dat daar gereden werd. Bram, Toon, Jorn, Richard en Bouk reden bij de elite en Sander en Pim reden het EK voor masters 40+. Vanaf de start zaten Sander en Pim gelijk in kopgroep met zes man maar op de eerste steile klim het duin in werd een man eraf gereden dus gingen de sporters met vijf man verder. De vijf masters werkten goed samen en op het laatst werden er nog diverse speldenprikken uitgedeeld om toch nog weg te rijden. Het kwam dus aan op de laatste driehonderd meter waarbij we eerst een mul heuveltje moesten nemen en daarna een strook mul naar de boulevard en toen nog een verharde klim naar boven om dan in een rechte lijn naar de finish te sprinten. Hier was Erik Dekker de sterkste gevolgd door Sander tweede en Pim derde. Er stonden dus twee man van team Imming/AGU op het podium.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2017 | | pagina 15