Bewoners roepen hulp in van gemeenteraad KERST KLEURPLAAT VERSLAG - 2 x 2 kaartjes voor het Kaasmuseum in Alkmaar - 2 x 2 kaartjes voor Monkey Town Alkmaar - 2 x stempelkaarten van Di Fiorentina UITKIJKPOST 13 DECEMBER 2017 I Ofl HEILOO - Tijdens de gemeen teraadsvergadering van 11 december 2017 deed mevrouw Van Elk namens de bewoners van de Ter Coulsterlaan een noodoproep. In oktober 2016 is de bewoners door Kennemer Wonen de wacht aangezegd. Er zal geen groot onderhoud meer plaatsvinden, wel een groot onderzoek naar de staat van de woningen. In mei 2017 kregen de bewo ners te horen dat zij nog twee jaar in hun woning 'mochten' blijven wonen. Vervolgens hebben de bewoners niets meer vernomen van Kennemer Wonen. Wel weten zij dat Kennemer Wonen per se wil onderzoeken of nieuwbouw aan de Ter Coulsterlaan een optie is terwijl de woningen, gebouwd in 1975, niet slooprijp zijn en gerenoveerd kunnen worden. Ook komen de woningen in aanmerking voor groot onderhoud. De bewoners zijn bang dat, indien er gesloopt gaat worden, zij hun plek wat nu hun 'thuis' is moeten verlaten en daar niet meer terug kunnen keren. Zij zijn bang dat door reno vatie of sloop of eventuele nieuwbouw de huurprijs verhoogd wordt en hierdoor de woningen niet meer betaalbaar zijn voor de huidige bewoners. Dat de bewoners, naar eigen zeggen, zelf mogen gaan zoeken op de woonsite om te ontdekken dat er niet veel in de sociale woningbouw is, en dat zij naar alle waarschijnlijkheid blij moeten zijn met een veilig onderkomen in Uitgeest, Castricum of de wijk Overdie in Alkmaar, baart de bewo ners van de Ter Coulsterlaan veel zorgen. "Het maakt blijkbaar niet uit hoe lang je hier al woont, of je hier sociale contacten hebt en/of familie, hoe oud je bent en of je hier werktWe voelen ons een vluchteling in eigen dorp," aldus mevrouw Van Elk namens de bewoners. "Voor ons geen plek meer in deze herberg van Heiloo als de boel gesloopt wordt. Waar kunnen we naartoe? Er is geen zekerheid of we hier kunnen blijven wonen." De bewoners willen renovatie en het recht om te kunnen blijven wonen in Heiloo. Zij verzoeken de gemeente en vooral wethouder Rob Opdam dan ook nadrukkelijk om bij de beslissing die genomen wordt in het komen de overleg met Kennemer Wonen, hun rech ten als inwoners van Heiloo te beschermen. Betreffende dit onderwerp heeft de PvdA een motie ingebracht. Handhaven van het aantal sociale huur woningen categorie één in Heiloo In de motie wordt het college opgeroe pen om op korte termijn met Kennemer Wonen, Patrizia en Woonzorg Nederland in overleg te gaan. En hierbij te bewerkstel ligen dat het aantal huurwoningen met een netto huurprijs tot 592,55 euro per maand (2017) in Heiloo ten minste op het huidige aantal blijft. Wethouder Rob Opdam geeft aan dat er inmiddels afspraken gemaakt zijn met Kennemer Wonen en met Woonzorg Nederland. Ook wordt de verzekering gege ven dat bij sloop mensen met urgentie teruggeplaatst worden in Heiloo, in voor de mensen betaalbare woningen. In de commissievergadering zal het onderwerp 'Handhaven van het aantal sociale huurwo ningen categorie één' verder besproken wor den. De ingebrachte motie wordt verworpen. Begrotingswijziging aansluiting A9 De gemeenteraad is gevraagd in te stem men met een netto investeringsbijdrage van 11.826.262 euro aan de totale projectraming aansluiting A9. Daarbij wordt 6,1 miljoen euro onttrokken aan de bestemmingsre serve bovenwijkse voorzieningen en gestort in een nieuwe bestem mingsreserve aansluiting A9. Het restantbedrag van 5,7 miljoen euro wordt gedekt met drie investeringskredieten en bijbehorende kapitaal- lasten. De raadsfracties van D66, PvdA, NCPN en Lokaal Heiloo maken zich allen zorgen over de steeds oplopende uit gaven voor de aanslui ting A9. Men ziet forse overschrijdingen van het budget en de reserves van de gemeente slinken, die niet meer toereikend zijn voor de toekomst. Er is geen zicht op andere grote uitgaven in de toekomst. Men beseft dat de kosten alleen maar hoger zullen worden indien er niet akkoord gegaan wordt met de begrotingswijziging. Met veertien stemmen voor en vier tegen wordt de begrotingswijzi ging aangenomen. Tweede financiële rapportage Heiloo 2017 D66 en PvdA kunnen gedeeltelijk akkoord gaan. De PvdA wacht nog steeds op een reactie van het college, dat nog niet is inge gaan op de alternatieve begroting. D66 kan gedeeltelijk akkoord gaan, omdat het meer- jarenbeleid niet goed wordt weergegeven in de begroting 2018. Het tussenrapport geeft dus geen reëel beeld. De verkeersstudie Vennewatersweg, het verkeersplan en het fietsparkeren bij het station zijn niet mee genomen. Het meerjarenperspectief wordt rooskleuriger voorgesteld dan het volgens de partijen daadwerkelijk is. De NCPN heeft geen enkel vertrouwen in wat er in de rapportage vermeld staat. E.66 maakt zich grote zorgen dat de huidige raad de nieuwe raad (na de gemeenteraadsverkiezingen van maart 2018) opzadelt met grote financiële problemen. Toekomst gemeentelijke begraafplaats Heiloo Op de agenda stond ook het vaststel len van het 'Visiedocument gemeentelijke begraafplaats'. Dit visiedocument richt zich voornamelijk op de afstemming van interne en externe ontwikkelingen in relatie tot de beheerverordeningen en heffings-veror- deningen van de vier gemeenten (Bergen, Uitgeest, Castricum en Heiloo), maar geeft ook een doorkijk naar de verdere toekomst. In een volgende fase staat een nadere positi onering van de begraafplaatsen op de agen da, door aandacht te schenken aan een uitge werkt verdienmodel in combinatie met een marketing- en communicatieplan. In navol ging van crematoria en particuliere (natuur-) begraafplaatsen is investeren in promotie een must. Alleen de NCPN was tegen. Tekst: Yvonne van Stiphout Deze kleurplaat is niet alleen leuk om van kleur te voorzien. Je kunt er ook leuke prijzen mee winnen! Als je je kleurplaat inlevert bij de Uitkijkpost, dan maak je kans op leuke prijzen. De volgende prijzen delen we uit: Je kunt je kleurplaat inleveren tot uiterlijk woensdag 20 december. Dat kan bij de Uitkijkpost in het Willibrordus Business Centrum aan de Kennemerstraatweg 464 in Heiloo. Mailen kan via verkoop@uitkijkpost.nl, met vermelding van: naam, leeftijd en mailadres.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2017 | | pagina 20