Kerstconcert Corneliuskerk Limmen Kerstcantate 'De verhalen' Kerstexpositie Tintoretto INGEZONDEN MEDEDELINGEN 'Muziek in kerstsfeer' Kerstconcert koor sWing All I want for Christmas is... Lingerie! Familieviering Kerstconcert in Nijenburg Aangeleverde foto Aangeleverde foto HEILOO - De Muziek- en Dansschool Heiloo verzorgt woensdag 20 decem ber een concert in de Witte Kerk onder de titel 'Muziek in Kerstsfeer'. De aanvang is 20.15 uur en de toegang is gratis. Er is een zeer gevarieerd programma samengesteld. Naast de bekende kerstliederen en muziek van Bach, is er ook een vleugje Top 2000 te beluisteren. De optredens worden verzorgd door de koren Cantare en Hitchmen, het Ostro-ensemble en de solisten Linde, Tobias en Sem. CASTRICUM - Harmonie Excelsior en het Projectkoor Castricum geven donderdag 21 december samen een concert in de Corneliuskerk van Limmen. Harmonie Excelsior is een gezelli ge vereniging, bestaande uit zo'n 45 leden van jong tot oud, van begin nend muzikant tot ervaren blazer. Excelsior is opgericht in 1925 en staat onder leiding van Liesbeth Zonneveld. Het orkest is 'wereld beroemd' in Limmen en omstreken en heeft zich onder meer gepresen teerd als dorpsorkest in optochten en braderieconcerten, maar ook als semi-professioneel in bijvoorbeeld Limmen Music Night. Bij dit kerst concert is er een samenwerking met een projectkoor. Het Projectkoor Castricum heeft sinds 2011 al der tien uitverkochte concerten geor ganiseerd. Gemiddeld bestond ieder projectkoor uit ongeveer 75 deelnemers uit Castricum en omge ving. Diverse vocale solisten en enkele instrumentale ensembles verleenden aan de concerten hun medewerking. De muzikale leiding is in handen van Cees Brugman en de begeleiding verzorgt pianist Gijs Braakman. In aanloop naar de kerst dagen worden er op 21 december verschillende kerstmuziekwerken gespeeld en gezongen. Van eeuwen oude melodieën tot modernere up tempo werken. De Corneliuskerk aan de Dusseldorperweg 74 in Limmen is open vanaf 19:30 uur, het concert begint om 20:00 uur. De toe gang is gratis. HEILOO - sWing geeft zaterdag 23 december een Midwinterkerstconcert in de Witte Kerk van Heiloo. Kom en luister! De hoornblaasgroep met de ambachtelijke naam 'Van hakken komt blazen' kondigt buiten de kerk de Midwinter aan. Binnen brengt koor sWing u in kerststemming met liederen die soms ontroering, dan weer vrolijkheid en lichtheid oproepen. sWing is een gemengd koor dat onder leiding van dirigent Olaf van Rijn veelal vierstemmig zingt. Hendrik Jan Bosma begeleidt het koor op de piano. De musicalgroep van de Muziek- en Dansschool Heiloo verzorgt enkele delen van het programma. Jan Jaap Langereis en Sanne Mallant begeleiden de enthousiaste kinderen. Het concert begint om 19.45 uur. De zaal is open om 19.15 uur. De entree inclusief 1 consumptie bedraagt voor volwassenen 8,50 euro, kinderen tot veertien jaar betalen 4,50 euro. De kaartverkoop vindt plaats bij Boekhandel De Schrijverij (Stationscentrum), Primera (Het Hoekstuk) en Boekhandel Bruna ('t Loo). Kaarten aan de zaal zijn verkrijgbaar vanaf een half uur voor aanvang. Zie ook www.koorswing.nl. HEILOO - Het blijft toch wel een graag gezien cadeau onder de boom. Wij hebben het dus ook altijd extra druk en extra gezellig tijdens de feest maand. De winkel hangt vol met feestelijke lingerie. Deze tijd van het jaar zien we ook weer de jarretelgordel, de body en het verleidelijke kant. Zoek jij misschien nog een mooi setje voor onder je kerstoutfit? Of zoek je het perfecte cadeau om je liefje te verrassen? Wij helpen je graag en de koffie staat klaar. Het team van Isis Body Fashion wenst iedereen fantastische dagen! Graag tot ziens aan de Frederik Hendriklaan 10 in Alkmaar! LIMMEN - Het koor 'De Witte Duif' uit Castricum brengt op 22 december om 20.00 uur in de Protestantse Kerk in Limmen een bijzondere uitvoering ten gehore van 'De Verhalen'. 'De Verhalen' is geschreven door Michaël Steehouder met muziek van Chris van Bruggen, Anneke van der Heide en Peter Rippen. Bij het luis teren van de kerstverhalen vraag je je af of het historisch allemaal zo gegaan is? Waarschijnlijk niet. Maar daar gaat het niet om. Zoals de ver halen over de geboorte van Jezus, die wellicht door zijn volgelingen zijn opgeschreven om te verwoor den wat hij voor hen betekende. Dit zijn overgebleven verhalen waaruit wij nog steeds hoop, verwachting en wat nog meer halen. Belangrijker dan deze overgeleverde verhalen, zijn onze eigen verhalen. Onze erva ringen van momenten waarop je gesterkt werd in je geloof in je hoop, zoals de spelers in het kerstverhaal. De geboorte van Jezus krijgt pas betekenis als hun verhalen gaan samenvallen met onze verhalen, met wat we zelf beleven, geloven en hopen - maar ook met wat ons tot twijfel brengt en bezorgd maakt. In dit zang- en vertelstuk is dat het belangrijkste thema. Twee rode dra den in het stuk zijn: God komt nabij om mensen te bevrijden en het klei ne is meer dan het grote. Teken- en schildervereniging Tintoretto, Sluijsweijdt 9 1851 EM te Heiloo. HEILOO - Ook dit jaar organi seert Tintoretto - dé teken- en schilderclub van Heiloo - een expositie van de door haar leden gemaakte werken in het nieuwe atelier aan de Sluijsweijdt (Plan Oost) in Heiloo. De schilders en tekenaars van Tintoretto wer ken met verschillende technie ken en materialen. De tentoonstelling is geopend op 25, 26, 31 december 2017 en op 1 januari 2018 van 13.00 tot 17.00 uur. Onder het genot van een kopje koffie of thee zijn zo'n vijf tig werken te bewonderen. Zoals altijd is het niveau verrassend hoog en de onderwerpen heel divers. Tegelijkertijd zijn er exposities te zien van verschillende cursusgroe pen van de Hobbyfarm. Een bezoek aan het atelier van Tintoretto is daarom een interessante en tevens gezellige onderbreking van de feest dagen! AKERSLOOT - In de Jacobuskerk aan de Kerklaan 37 in Akersloot vindt op kerstavond 24 december om 19.00 uur een familieviering plaats. De muzikale begelei ding wordt verzorgd door het Kinderkoor samen met het Herenkoor, een verrassende samenwerking. Nieuwsgierig geworden? Beide koren bieden u een fantastische kerstsfeer aan. U bent van harte welkom. HEILOO - Zin om het kerstcon cert in Nijenburg te bezoeken? Dat kan op 17 december. Het koor Cascantar treedt dan op vanaf 15.30 uur. Reserveren is noodzakelijk via www.oudheiloo. nl. De kosten bedragen 22,50 euro (geen pin), inclusief koffie/thee en na afloop is er een hapje en heffen we het glas.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2017 | | pagina 25