Slagerij Snel Akersloter in programma 'Radar Extra' De tijd vliegt... REGIO Winterkoffie bij Bakkerij Putter Vuurwerk Demoshow bij Kroone Liefting INGEZONDEN MEDEDELINGEN Het Hollands Kaasmuseum UITKIJKPOST UITGEEST - Bakker Willem Putter heeft in zijn eigen dorpsbranderij in Uitgeest een krachtige Winterkoffie gebrand, met een Very Special Blend van Papoea Nieuw-Guinea, Guatamala en Ethiopië. De koffie is in kleine oplages op de plantages verbouwd en heeft een pittige body met een kruidige, ietwat nootachtige smaak, waardoor het meestal zonder suiker gedronken wordt. De stevige smaak houdt u heerlijk warm en kan uitstekend gecombineerd worden met een verrukkelijke Irish Coffee Likeur of een pure Kaneellikeur. De koffiebonen komen uit een gebied waar de koffiebessen hoog in de bergen op terrassen groeien, en vervolgens met de hand worden geplukt. De speciale winterkoffie is ver krijgbaar bij Bakkerij Putter. DECEMBER 2 0 17 LIMMEN - Een rollade met peper en zout, lekker door zijn eenvoud, van een rund, kalf, kip of varken. Of maak hem speciaal door een varkensrollade te vullen met mozzarella, zongedroogde tomaat, parmaham en een heer lijke balsamicosaus. Een runder rollade met pesto, parmezaanse kaas en pijnboompitten, altijd een succes. En op de vraag of deze moeilijk te bereiden is, is ons ant woord dat het altijd lukt. Door een vakkundig braadadvies en met de juiste zorg en aandacht van de keukenprins of -prinses slaagt dit zeker. En om het u nu nog makke lijker te maken, krijgt u er van ons deze week gratis een kernthermo meter bij. Maar voor degene die het echt eenvoudig willen, kun- nen wij de rollade ook nog braden. Vraag aan ons bij Slagerij Snel in Limmen hoe wij er samen met u een makkelijke, smakelijke kerst maken. maar bovenal van kunnen Slager John de Boer. Aangeleverde foto AKERSLOOT - Vincent Bloot- hoofd (47) uit Akersloot ver telt over zijn geslaagde operatie tegen longkanker in het pro gramma Radar op maandag 18 december. LIMMEN - Na het succes en vele positieve reacties zal Kroone Liefting ook dit jaar weer een Vuuurwerk Demoshow verzorgen. Deze vuurwerkshow wordt gegeven op vrijdag 15 december vanaf 19:00 uur op de parkeerplaats achter de winkel in Limmen. Samen met een professioneel bedrijf en de importeur is er zorgvuldig een assortiment samengesteld dat afgestoken gaat worden. Het betreft consumentenvuurwerk dat te bestellen is om zelf af te steken op oudejaarsavond. Het kwaliteitsvuurwerk is ontworpen voor u, door professionals, kortom het mooiste vuurwerk voor de beste prijs. Natuurlijk mogen tijdens de demoshow oliebollen niet ontbreken! Tevens zal er een speciale pre-order actie gelden. U bent van harte welkom op vrij dag 15 december om 19:00 uur aan de Rijksweg 137 in Limmen. Waarom staat op een pak koekjes wel de complete ingrediëntenlijst, maar hoeven tabaksfabrikanten dit niet vrij te geven voor hun pakjes sigaretten? En hoe kan het dat we al meer dan twintig jaar weten dat fabrikanten de metingen voor het teer- en nicotinegehalte van sigaret ten manipuleren, maar daar niets aan doen? Antoinette Hertsenberg onderzoekt in het nieuwe program ma Radar Extra de tabaksindustrie. Vincent Bloothoofd ondervond aan den lijve hoe het is om verder te leven met de gevolgen van het jaren lang roken. Eind 2015 onderging hij een zware operatie om longkanker te kunnen overleven, als een van de weinigen is hem dit gelukt... In het programma vertelt hij over zijn ervaringen. Vincent: "Ik vind het fijn dat ik de kans krijg om in het programma Radar mijn verhaal te doen. Hopelijk komen de (toekom stige) rokers tot inkeer: roken is een spelletje Russische roulette op lange termijn als je pech hebt. Voor Antoinette Hertsenberg en Vincent Bloothoofd in programma over gevolgen van roken. Foto: Anita Webbe ALKMAAR - Binnen in het prachtige monumentale waaggebouw in kaasstad Alkmaar bevindt zich het Hollands Kaasmuseum. Het verhaal van kaasmaken op de boerderij (Edammertje) en de productie van de grote platte kaas in de fabriek (Goudse) staat hierin centraal. De col lectie bestaat uit historische objecten uit de collectie van het Hollands Zuivelarchief, schilderijen over kaas- en ook boterbereiding, handel en leven op het platteland, spelletjes en interactieve presentaties. Ook voor kinderen is er veel te doen! Voor de echte speurneuzen is er een speur tocht uitgezet waarmee je op een leuke manier het museum leert kennen. Op de bovenverdieping kunnen interactieve spelletjes worden gespeeld. Vergeet daarbij niet om even omhoog te kijken naar de constructie van het balkenplafond. Meer info? Bezoek de website www.kaasmuseum.nl ALKMAAR - Tim Meijer is 35 jaar tandarts en implantoloog. Hij verhuisde in 1994 met zijn prak tijk van het Kennemerpark naar de Emmastraat en nu is hij met zijn moderne nieuw gebouw de praktijk, TOED Alkmaar (Tandartsen Onder Eén Dak) aan de Overkrocht 43, op weg naar het vijfjarig bestaan. Tim Meijer is een tevreden mens en zorgt elke dag met plezier voor zijn patiënten. In 35 jaar is er veel op tandheelkundig gebied veran derd en hij is daarin meegegroeid. Niet alleen in kennis, vaardighe den en samenwerking, maar ook met alle tegenwoordig geldende regels op het gebied van kwali teit, hygiëne en veiligheid. Van solopraktijk naar een praktijk met meerdere collega's, vier kamers en een operatiekamer, met alle tandheelkundige vaardigheden Onder Eén Dak. Hij en zijn trouwe en kundige team doen dan ook hun uiterste best om patiënten tevreden te stellen met kwaliteit en zorg op maat. Samen beslissen over de meest geschikte behande ling en te werken naar een gezon de mond, een leven lang! Dat is al 35 jaar het motto! De tijd vliegt maar TOED Alkmaar blijft bij de tijd. Algemene tandheelkunde, implantologie, orthodontie, mond hygiëne, esthetische tandheel kunde. U hoeft niet meer voor een behandeling naar elders ver wezen te worden. De tandtechni- cus is ook in het pand van TOED Alkmaar gehuisvest! Geen wachtlijst 5 dagen per week geopend Bij pijn dezelfde dag geholpen Parkeren op eigen terrein Vanuit Castricum, Heiloo, Bergen, Heerhugowaard via de randweg goed te bereiken. www.toedalkmaar.nl. Tel.: 072 - 5114202 cpaxrtp.- M.OfifJJÜdEl mij uiteindelijk toch te vroegzo is gebleken." 20.000 sterfgevallen Jaarlijks sterven bijna twintig duizend Nederlanders aan ziektes die te maken hebben met roken. Zij krijgen ziektes als kanker, COPD (chronische longziekte) of hart- en vaatziekten. Hoe kan het dat een product dat de helft van de gebrui kers doodt, nog steeds wordt ver kocht? Waarom liggen er nog steeds pakjes sigaretten in de Nederlandse supermarkten, terwijl beleidsma kers weten dat na meting de wet telijke maxima van teer en nicotine per sigaret ruim overschreden wor den? Antoinette Hertsenberg licht in een nieuw Radar Extra-tweeluik een stukje op van het rookgordijn dat om deze miljardenindustrie heen hangt. Radar Extra, maandag 18 decem ber om 20.30 bij AVROTROS op NPO1.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2017 | | pagina 30