vragen aan Rachèl de Boer Toren bijna uit de steigers Twee hartsvriendinnen zien elkaar na 6 jaar weer Elke week verschijnt de rubriek 'De tien vragen aan' in de Uitkijkpost. Elk mens heeft onvermoede kanten, stukjes van zichzelf die niet altijd zicht baar zijn. Op deze manier proberen wij net iets meer te weten te komen van een bekende of onbekende dorpsgenoot. Na het beantwoorden van de tien vragen, krijgt hij/zij de vrijheid om de vragen door te geven aan een volgend 'slachtoffer'! UITKIJKPOST 13 DECEMBER 2017 Timmerman Ton. Aangeleverde foto De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 18.500 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. Op de teksten, de foto's en het ontwerp van De Uitkijkpost rust copyright. Niets mag op welke wijze dan ook worden over genomen, verveelvoudigd en/of openbaar gemaakt worden zonder toestemming van de uitgever. Het weekblad Uitkijkpost wordt geproduceerd op een waterloos offset rotatiepers, de milieu- j -'j vriendelijke druktechniek Nieuwe openingstijden ma. 08.30 - 12.00 13.00 - 17.30 uur di. 08.30 - 12.00 13.00 - 17.30 uur wo. GESLOTEN do. 09.00 - 12.00 vr. 09.00 - 12.00 13.00 - 14.30 uur Verkoop De verkoopafdeling is bereikbaar op maandag en donderdag, tel. 072-5351072 of via verkoop@uitkijkpost.nl. Advertenties De advertentie-opmaak is bereikbaar op maandag, dinsdag en vrijdag, tel. 072-5351073 of via advertenties@uitkijkpost.nl. Voor informatie over advertentietarieven en -mogelijkheden: www.uitkijkpost.nl. Redactie De redactie is bereikbaar op maandag, dinsdag en vrijdag, op tel. 072-5351071 of via redactie@uitkijkpost.nl. Adres Bezoekadres: Willibrordus Business Centrum, Kennemerstraatweg 464, Heiloo tel 072-5330175. Uitkijkpost Media is nimmer aansprakelijk voor schade, door wie dan ook geleden, welke veroorzaakt is door niet, niet tijdig of onjuiste plaatsingen van uitkijkertjes. In geval van twijfel beslist de uitgever. Volg de Uitkijkpost ook op Mijn naam is Rachèl de Boer en ik ben 20 jaar oud. Ik studeer Fashion Management aan het Jan des Bouvrie college te Am sterdam en ben werkzaam als leidinggevende van de horeca bij theater de Beun. Ik vind het leuk om mijn vrije tijd te besteden aan mijn vriendinnen en vriend. De bioscoop bezoeken, drankjes drinken bij Herberg Jan of lekker thuis op de bank. Daarnaast doe ik aan Fitness en ben ik zojuist begonnen met Squash. 1. Waar ben je geboren en getogen? Ik ben geboren in Alkmaar in het MCA. Ik woon al mijn hele leven in Heiloo samen met mijn ouders. Mijn oudere zus woont sinds drie jaar in Amsterdam. 2. Als je hobby je werk was, welk beroep zou je dan hebben? Ik ben veel bezig met mode. Zowel met het maken van kleding als het stylen en verkopen. Mijn droom is het hebben van mijn eigen (vintage) kledinglijn. Maar het beroep inkoper spreekt mij ook erg aan. 3. Wie zou je graag eens willen ontmoeten? Negin Mirsalehi, één van Nederlands succesvolste influencers. Ik ben gefascineerd door hoe zij haar merk heeft opgebouwd. 4. Wat is je mooiste jeugdherinnering? Ik heb heel veel leuke jeugdherinneringen. In de winter heel Ypestein doorschaatsen op natuurijs is zeker één van mijn leukste. 5. Wat vind je de mooiste plek van Heiloo? Ik vind de kattenberg een mooie plek omdat het midden in de natuur staat. Ik heb er veel tijd doorgebracht als kind. 6. Waar kunnen ze je 's nachts voor wakker maken? Een tripje naar New York. 7. Wat is het beste advies dat je ooit kreeg? Doe wat je leuk vind. Ik geloof er in dat je alles kunt bereiken wat je wilt als je er maar hard genoeg voor werkt. 8. Wat weten de meeste mensen niet van je? Volgens mij ben ik een open boek. 9. Wat zou je veranderen als je burgemeester was? Het koppelen van (basis)scholieren en ouderen invoeren als standaard vak op de scholen in Heiloo om zo de eenzaamheid van veel ouderen te verminderen. 10. Persoonlijke vraag van Dave Griessler aan Rachèl de Boer: "Jij wilt graag een eigen onderneming beginnen. Wie zou jou hierbij kunnen helpen? En met wie wil jij allemaal in contact komen om jouw businessplan te realiseren?" Iemand die verstand heeft van het bouwen en vormgeven van websites zou mij hierbij goed kunnen helpen. Verder zou ik graag in contact komen met winkeleigenaren die milieu belangrijk vinden en geïnteresseerd zijn in slow fashion. Ik nomineer Esther de Boer- Kosters voor de komende 10 vragen. Mijn vraag aan Esther is: "Je spreekt 5 verschillende talen. Breng je jouw kennis regelmatig in de praktijk en zou jij jezelf nog meer willen ontwikkelen op het gebied van taal?" HEILOO - De restauratie van de toren van de Witte Kerk nadert zijn voltooiing. De toren bereikt op 18 december weer zijn hoogste punt met de terug plaatsen van de vergulde bol, het windkruis en de weerhaan. De steiger wordt pas in januari afgebroken als alle werkzaam heden definitief zijn afgerond. We moeten dus nog even geduld hebben, maar dan kan de vlag écht uit! B.V. verzorgt de bouwkundige bege leiding. De ervaren vaklieden van Pronk Restauratie, Ton, Maurice en Chiel, werken met het besef dat de geschiedenis van het dorp door hun handen gaat. Alleen het verrotte hout wordt vervangen door nieuw hout. Bovendien wordt zoveel mogelijk met ambachtelijke verbin dingen gewerkt. Daarnaast wordt de leibedekking hersteld en vindt onderhoud plaats aan de wijzerpla ten van de klok. Zowel buiten als binnen wordt de toren geschilderd en krijgen de gevelankers en ander ijzerwerk een behandeling. De res tauratie wordt afgesloten met een nieuwe vlaghouder en het aanbren gen van nieuwe galmborden. Tekst: Steven Kalverdijk, Anthémion Bureau Bouwhistorie De meeste Heilooërs herinneren zich nog wel dat er tijdens de feest dagen en herdenkingen vanuit een luik in de toren werd gevlagd. Tot verdriet van velen is het vlaggen, om veiligheidsredenen, zo'n twintig jaar geleden afgeschaft. De restauratie is aanleiding om weer een nieuwe vlaghouder te plaatsen, nu op een veilige en goed toegankelijke plek boven de ingang. De restauratie werd noodzakelijk omdat een aantal onderdelen van de houten spits uit 1632 verrot waren. Dat is jammer, maar vervanging van het hout is dan de enige optie. Aan de tuf- en bakstenen toren, die vermoedelijk kort na het jaar 1200 is gemetseld en later nog een keer werd verhoogd, mankeerde geluk kig niet zoveel. Pronk Restauratie B.V. uit Warmenhuizen voert de restauratie uit, in opdracht van de gemeente Heiloo en in samenwer king met de naastgelegen Witte Kerk. Bouwadvies Groot Holland HEILOO - Mevrouw Coby van Haperen (86 jaar) en Janny Visser (ongeveer 86 jaar) zagen elkaar na zes jaar eindelijk weer. Dat gebeurde op vrijdag 1 december. Toen Coby achttien jaar was, verhuisde zij van de Nederlandse Handelsmaatschappij (afdeling Boekhouding) naar de Lange Voorhout in Den Haag. Dit vanwege een overplaatsing. Op deze afdeling ontmoette ze Janny. Coby kende Den Haag niet en Janny heeft zich toen over Coby ontfermd en haar kennis laten maken met Den Haag. En zo is de vriendschap van inmid dels bijna zeventig jaar ontstaan. Janny ging met haar man Teun in Rijswijk wonen en Coby met haar man in Heiloo. De man van Coby is inmiddels overleden. Vanwege aller lei redenen (gezondheid, geen auto, geen netwerk met een auto) hebben beide dames elkaar dus al zes jaar niet gezien. Op 1 december volgde het weer zien, doordat de thuishulp van Coby haar attendeerde op Gouden Dagen in Heiloo. Met de auto is Coby door vrijwilliger Veronique van Gouden Dagen naar Rijswijk gebracht om daar de middag door te brengen met haar hartsvriendin. De foto's spreken voor zich. Lief en leed is gedeeld en het afscheid was emotioneel. Zowel Coby als Janny zijn dames van de dag en besef fen dat dit een uniek moment was waar ze voorlopig nog even mee door kunnen. Er werd teruggeblikt op een geslaagde middag met een gouden randje! Coby van Haperen en Janny Visser. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2017 | | pagina 3