Ingebruikname zonnepanelen op Bedrijfsgebouw Openbare Ruimte GRATIS THUISBEZORGD Grote paniek: dief steelt auto met kind er nog in INGEZONDEN BRIEF 'Geen kerstviering in de Cultuurkoepel' KORTOM Strijd tegen gladheid 2.107 euro voor Nationaal MS Fonds in o.a. gemeente Heil<?or CastricumH Limmen. De Egmcnden Bergen, Akersloot en Uitgeest. (Mi neStag er.nl De Droogmakerij 7S 1851 LX Heiloo 1:072-5710802 UITKIJKPOST HEILOO - Vrijdagmiddag vond de ingebruikname van 189 PV-panelen (zonnepa nelen) plaats op het BOR (Bedrijfsgebouw Openbare Ruimte). Het gebouw staat op het afvalbrengstation aan het Rosen daal 2. De panelen liggen aan twee kanten van het dak, op het noorden en het zuiden. deelnemers mee. De panelen op het BOR-gebouw voorzien jaarlijks 24 huishoudens voor 80 procent van energie. Inmiddels is bekendgemaakt dat men zich kan aanmelden voor BOR- 2. Op de loods op het afvalbreng- station zullen binnen afzienbare tijd ook panelen komen te liggen. Wethouder Rob Opdam vertelde dat ondanks het slechte weer van afge lopen vrijdag er toch nog energie wordt opgewekt. Tekst: Yvonne van Stiphout COHESIE (COoperatie Heiloo Energie Samen In Energie) zorg de ervoor dat dit mogelijk werd, samen met 24 inwoners uit Heiloo en Alkmaar. Tijdens haar toespraak gaf voorzitter Wilma Eerenstein aan dat het doel is om energie op te wekken met behulp van op daken van gemeentelijke gebouwen geplaatste zonnepanelen. Van de gemeente kreeg Heiloo Energie de toezegging te kunnen beschikken over de daken van gemeentelijke gebouwen, indien de conditie van het dak in goede staat is. Inwoners van Heiloo en omgeving kunnen op deze daken gezamenlijk een zonne paneleninstallatie plaatsen indien hun eigen dak hiertoe niet geschikt is. Inmiddels zijn sinds 1 maart 2017 270 panelen operationeel op Sporthal Vennewater. Daar doen 34 HEILOO - Een vreselijk moment vorige week woensdag voor de ouders en een 2-jarig kind uit Heiloo. Een dief ging er vandoor met hun auto, terwijl hun kind hier nog in zat. Dat gebeurde om 17.10 uur in de Werkendelslaan. Sandra de Loos uit Heiloo las het bericht op de app van Buurtpreventie Heiloo en ging meteen op zoek. Ze vond de auto kort na de diefstal terug op de Commandeurslaan, ongeveer vijfhonderd meter verwijderd van de plek waar de auto was ontvreemd. Sandra belde 112 en bracht het kind samen met haar man naar het politiebureau. "Je schrikt enorm. Ik moest meteen aan de moeder van het kindje denken, wat een nachtmerrie," sprak ze woensdag in een nieuws uitzending van RTL4. Volgens de politie had de moeder haar auto met draaiende motor stilgezet om haar dochter op te halen. Toen ze een moment later terugkwam, was haar auto ver dwenen. De politie is bezig met een technisch onderzoek naar de diefstal. 13 DECEMBER 2017 HEILOO - Al een aantal jaren gaan wij met plezier de kerstviering vieren samen met de mensen van de GGZ. Een heel sfeervolle en intense viering met een kei van een voorgangster. Allemaal samen onder één dak en iedereen gelijk aan elkaar. Vorig jaar zaten we ein delijk weer in een overigens over volle Cultuurkoepel, die ook van oudsher bedoeld is voor deze vie ring. Maar dit jaar kiest men blijk baar toch weer voor een optreden van een trio boven het beleven van de kerstgedachte. Als de keuze valt op de commercie kunnen we beter het licht op de koepel uitzetten. Het kruis is tenslotte een baken voor het geloof! Geef iedereen de kans om kerstnacht weer te vieren in de 'kerk' die daarvoor bedoeld is. Het is maar één avond per jaar! Rob Burgering (Heiloo) HEILOO - De gemeente Heiloo werkt hard om wegen en fietspa den berijdbaar te houden, ook bij gladheid op de weg. Dat laat de gemeente weten op haar website. Hierop is informatie te vinden over het gebruikte materiaal (strooiwagens), de hoeveelheid strooizout, het aantal medewer kers dat op pad is en de strooi- routes. Kijk op www.heiloo.nl onder 'nieuws'. Voorzitter Wilma Eerenstein en wethouder Rob Opdam voor het BOR-gebouw met de zonnepanelen (zuidkant). Foto: Stip Fotografie HEILOO - De collecte voor het Nationaal MS Fonds heeft in Heiloo 2.107 euro opgebracht. Een mooi bedrag, benadrukt de organisatie. Maar omdat het Nationaal MS Fonds te weinig collectanten heeft, kan lang niet in heel Heiloo de collecte plaatsvinden. Heeft u de collectant gemist, dan kunt u nog altijd per bank doneren op rekening nummer NL23RABO0336272839. t.n.v. Nationaal MS Fonds. Wilt u volgend jaar helpen met collecteren, meldt u zich dan via info@nationaalmsfonds.nl

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2017 | | pagina 7