Meander viert kerstdiner in Fletcher Hotel Bijenlint Heiloo: laatste plantactie in 2017 StarSingers in Witte Kerk Beelden en schilderijen in Bibliotheek Heiloo Schoorsteen in beeld INGEZONDEN BRIEF Nieuwjaarsfeestje van de Kinderdirecteur Grote problemen op binnenwegen Limmen en Heiloo j Wist u dit? j» Zelf het bos ingaan o slimme den veel menseni m de Catshln ondernemen besloot da op Mountains »«^£New Een gouden de WasWon »k m de ondernemB- idee. Binnen de koits kerstbomenver- Jnke UITKIJKPOST 20 DECEMBER 2017 HEILOO - Op de foto ziet u de schoorsteen van de voormalige melkfabriek op de Kanaalweg. De duiven hebben een perfecte plek gevonden om rustig te zitten. Foto: Alex Lute HEILOO - Ook dit jaar is het Bijenlint weer gelukt kleine stukjes van Heiloo zo te beplan ten dat er meer diversiteit aan voedsel kan bloeien voor nutti ge insecten als bijen en vlinders. Zaterdag 23 december om 11.00 uur willen wij onze laatste plantac- tie van 2017 uitvoeren. We gaan een 20-tal soorten biologische bol letjes in het Oosterbos planten. Doet u mee? En leuk als u naast een grote schep, ook de kinderen en hun schepjes meeneemt. Zorg wel voor het juiste schoeisel, op dit moment zijn dat laarzen. Voordat we gaan planten vertellen we over het afgelopen jaar. Hoe het met de bijen gaat vertellen twee imkers en al uw vragen over bijen kunt u aan hen stellen. Ook kijken we vooruit naar 2018. Dat doen we om 11.00 aan de voet van het Uitkijkpunt in het midden van de geluidswal in het Oosterbos. Daarna gaan we een uur tje planten. Op onze vrijwilligerslijst staan nu twintig namen, waaronder veel imkers. Als u bij wilt dragen aan meer kleur, geur en gezoem in onze gemeente kunt u zich als vrijwil liger opgeven. U ontvangt dan de Nieuwsbrief en we vragen u vrij blijvend drie a vier keer per jaar om mee te helpen bij kleine plantpro- jecten. De plantactiviteiten duren niet langer dan 1 a 1,5 uur. Zo blijft het ook leuk om vrijwilliger te zijn. Spreekt het u aan? Kom dan helpen op 23 december of maak uzelf ken baar via bijenlintHeiloo@gmail.com Wij staan ook op Facebook: bijen lint Heiloo. Bijenlint Heiloo werkt samen met Groenspoor, Groei en Bloei en de groenvoorziening van de gemeente. Wij vinden het belangrijk om met alle organisaties die met groen, diversiteit en duurzaamheid te maken hebben verbonden te zijn en de plannen te kunnen afstemmen. Als het op 23 december slecht weer is kiezen we een andere datum, dus geef u voor deze plantactie op via de mail zodat wij u in dat geval kunnen bereiken. In 2018 gaan we weer ver der met het mooier maken van plek jes in Heiloo voor bijen, vlinders en u. Zomerklokjes in Heiloo. Aangeleverde foto Werk van Louise Kitselaar. Aangeleverde foto HEILOO - De bibliotheek in Heiloo begint het nieuwe jaar goed: kinder directeur Caoimhe van Bibliotheek Heiloo geeft een feestje! Kom je ook? Het nieuwjaarsfeest is op zaterdag 6 januari van 10.30 tot 12.00 uur in de bibliotheek. Je kunt spelen, knutselen, tekenen en natuurlijk is er wat lekkers. Je hebt alleen een gratis kaartje nodig. Ben je acht jaar of ouder? Reserveer dan snel een kaartje via www.bibliotheekheiloo.nl. HEILOO - Basisschool Meander viert dit jaar het 25-jarig jubi leum. In samenwerking met het Fletcher hotel organiseert de school het jaarlijkse kerstdiner daarom in een van de eestzalen van het Fletcher Hotel. Alle kinderen en leerkrachten arriveren op 21 december vanaf 17.00 uur in feestelijke kleding. Om 17.30 uur wordt een driegan gendiner geserveerd door vaders van de school, samen met obers van het Fletcher Hotel. De avond wordt afgesloten met een disco. Al eerder dit jaar hebben al verschil lende festiviteiten plaatsgevonden. De burgermeester heeft in de eerste week het feestjaar geopend. Eind september heeft de school de hele week feest gevierd. Met de fancy- fair hebben ze meer dan tweedui zend euro opgehaald, waarvan de helft is geschonken aan het Ronald McDonaldhuis. Omdat je een jubileum samen moet vieren heeft er ook een geza- menhjk schoolreisje plaatsgevon den naar Dierenpark Amersfoort. In het kader van dit 25-jarig jubileum heeft de ouderraad ook voor kerst iets origineels bedacht voor de leer krachten en de kinderen. Zowel de school als het Fletcher Hotel kijken uit naar deze nieuwe manier voor het vieren van het kerstdiner. Voor het hotel is het ook de eerste keer dat bij hen zoiets plaatsvindt. HEILOO - De StarSingers geven op donderdag 21 december een kerstconcert in de Witte Kerk in Heiloo. Onder de titel 'That's Christmas to me' laten ze het publiek horen wat Kerstmis voor hen betekent. De StarSingers zijn zes vrienden die in 2010 zijn begonnen met een huiskamerconcert voor familie en vrienden. Nu geven ze met heel veel plezier elke Kerst een reeks concer ten bij verschillende gelegenheden. De sopraan- en altpartijen worden gezongen door Ellen van Dam, Anja Boske en Sylvia de Bruijn, de tenor en baspartijen door Paul Boske, Ton van Dam en Lex de Bruijn. Ze worden geholpen door de geluids- en lichtmannen Nico Zwaneveld en Daniël Vollers. En dit jaar zijn ze blij met een gastoptreden van Christi Klinkert. Ze begeleiden zichzelf op verscheidene instrumenten, onder meer gitaar, piano, cajon, fluit en ukulele. Omdat de kersttijd enorm uit nodigt om te geven, willen zij de opbrengst van het concert doneren aan de Dare to Share Foundation. Deze organisatie steunt lokale ini tiatieven in ontwikkelingslanden om zelfredzaamheid te stimule ren. In eerdere jaren doneerden de StarSingers aan de Sky Blue School in Myanmar en War Child. Het concert op donderdag 21 december begint om 20.00 uur. Kaarten a 10 euro zijn te bestellen via de site: www.starsingers.nl. HEILOO/ LIMMEN - In de jaren tachtig had men het plan om tweeduizend woningen in Heiloo en Limmen te bouwen, een zoge naamde Vinexwijk. Om dit moge lijk te maken moest er bij Limmen wel een nieuw treinstation gebouwd worden om de verkeers drukte aan te kunnen. Dit plan werd later afgeschoten, maar men was er toen al van overtuigd dat het openbaar vervoer bij zoveel nieuwbouw hierop moest worden aangepast. Nu zijn deze woningen bijna gerealiseerd en hier is niets mee gedaan. Regeren is vooruit zien. In de 21ste eeuw zijn we dat helemaal kwijt. Het komt bij de huidige bestuurders niet eens in gedachten, dat als je zwanger bent het geluk, in dit geval het ongeluk, zich toch op termijn zal laten zien. Is er wel een verkeersbeleids- plan gemaakt of alleen een dure aansluiting op de A9, die in 2030 weer verbreed wordt zodat deze aansluiting weer verlegd moet worden. Hoe kan het bestaan dat men met onze overvolle wegen, waarop men zich allemaal een weg zoekt naar werkplek of snel open baar vervoer, deze optie (station) die al op tafel ligt niet meeneemt. In deze problematiek wacht men tot alles klaar is en dan laat men de verkeersstromen door nieuwe bestuurders openbreken om de nodige aanpassingen te doen. Wij zijn dit beleid zat en willen dat er bestuurd wordt met enige toe komstvisie zodat onze wegen weer begaanbaar zijn en blijven. Frits Zonneveld, ex-verkeerscommissie, lid Limmen HEILOO - Louise Kitselaar en Gonny van Wees exposeren tot 6 januari 2018 in Bibliotheek Heiloo. Te zien zijn beeldjes en schilderijen. staal, touw en lood. Tenslotte is het werk pas klaar als zij meent dat het object een 'natuurlijk verschijnsel is geworden. Louise Kitselaar Het werk van Louise Kitselaar bestaat uit bronzen beelden en beeldjes. Louise Kitselaar: "Met stukken was bouw ik de figuur op. Ik werk voornamelijk figura tief. Dat wil zeggen: de figuur blijft herkenbaar. Echter, ik abstraheer mijn werk graag. De essentie van wat ik wil laten zien probeer ik te benadrukken. Dat kan snelheid zijn of juist rust, speelsheid of ingeto genheid. Daarnaast vind ik het van belang dat de textuur, de huid van het beeld, mijn handschrift heeft. Ik houd van snel opgezet werk waarbij het werkproces als het ware nog zichtbaar is." Gonny van Wees Gonny van Wees richt zich de laatste jaren steeds meer op voor stellingen in en op het platte vlak. Zodoende ontstaan er wandobjec- ten en materieschilderijen. Meestal werkt zij op paneel. Het geheel wordt dan opgebouwd met lijm, verf en pigmenten. Om de voorstel ling diepte en een zekere dimensie te geven gebruikt zij bij voorkeur verloren materialen zoals hout,

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2017 | | pagina 15