Kerstvakantie met de Vikingen 'We zijn nu zo aan elkaar gewend' Nieuwe naam voor de Burgerij De Zonnebloem Limmen NIEUWS UIT DE REGIO Kerken in actie voor 'lijfsbehoud' regio 25 Speurtochten, poppentheater, knutselfeest en nog veel meer in Huis van Hilde Kerstviering het Dickens-ensemble van Emergo Kilv Het Dickens-ensemble Aangeleverde foto LIMMEN - De Zonnebloem Limmen nodigt haar gasten uit voor een muzikale kerstmiddag, met daaraan voorafgaand een kerst- lunch, op donderdag 21 december in De Burgerij. De kerstsfeer wordt compleet met het sfeervolle optreden van het Dickens-ensemble van muziek vereniging Emergo uit Castricum. In traditionele Dickenskledij zul len zij met de warme klanken van het koperensemble instrumentaal een diversiteit aan kerstmuziek naar voren brengen, waarbij het publiek ook wordt uitgenodigd de bekende kerstliederen mee te zin gen. Gezelligheid en sfeer voeren de boventoon in dit prachtige program ma, zodat iedereen met een warm kerstgevoel weer naar huis gaat. De kerstviering begint om 12.30 uur (zaal open om 12.00 uur) in De Burgerij aan de Dusseldorperweg 103 in Limmen. In verband met de organisatie graag aanmelding vóór 18 december bij Ria Hooijboer, tel.: 072-5052235. Wie vervoer nodig heeft kan ook bellen met boven staand telefoonnummer. In Huis van Hilde wordt kerst gevierd met de Vikingen. Er is een fantastisch kinderprogram ma tijdens de vakantie. Rond het thema van de tentoonstel ling is er van alles te beleven voor groot en klein, en veel acti viteiten zijn gratis. Natuurlijk kun je zelf meedoen: knutsel een Vikingboot, doe de Runen speurtocht, ontdek de ArcheoHotspot of beleef een voor stelling. Je kunt een van de gratis rondleidingen volgen, of samen met familie of vrienden van een overheerlijke kerstbrunch genieten. Bezoek ook de nieuwe tentoonstel ling over Vikingen en de Graven van Holland; bijzonder zijn de onlangs in Bakkum opgegraven Vikingmunten die voor het eerst te zien zijn. Programma kerstvakantie 2017 Doe de Runen speurtocht: speur en ontcijfer, bij goed ant woord krijg je lekkere limonade Workshop: Knutselje eigen Vikingboot (woe 27 dec. en 5 jan., 13.30-16.00 uur, 2,50 na entree) ArcheoHotspot: ga als archeo loog aan de slag met echte vonds ten uit Egmond! (woe en vrij, 13-16 uur, gratis na entree) Poppentheater 'Kleine Hilde' van Belletje Sterk; kom en beleef het mee (di 26 dec. en 2 jan. 15.00 uur,€ 7,50 p.p. incl. entree) Verteltheater; komt dat zien; spel, zang en verhaal in één (3 jan, 15.30 uur, 7,50 p.p. incl. entree). Kerstbrunch: kom tweede kerst dag langs voor een overheerlijke kerstbrunch met allerlei heerlijke lekkernijen in Hildes Heerlykhyd (26 dec., 11.30-14.30 uur, 10,50). Kerst in Hildes Heerlykhyd: geniet van een lekker sneetje kerstbrood en een glaasje glühwein (ook in kindervariant) in museumcafé Hildes Heerlykhyd. Van Viking tot Graaf van Holland, tentoonstelling met de munten uit Bakkum (t/m 11 feb. 2018) LEGO-Sint van twee meter: nog geen genoeg van Sinterklaas? Kom dan naar de gratis tentoonstelling over het Sinterklaasfeest (t/m 6 jan. 2018). Museumwinkel vol leuke kerst cadeautjes: met Vikingspulletjes, bordspellen, boeken en sieraden. Er is een prachtig kinderpro gramma tijdens de vakantie. Aangeleverde foto Ontdek het zelf: wil je ontdek ken wat een archeoloog doet, doe de ArcheoBelevenis of speel de ArcheoGame Gratis rondleidingen (kijk op de website voor het hele programma) Op zaterdag 6 januari wordt de nieuwe naam bekendgemaakt Aangeleverde foto LIMMEN - De Burgerij is al jaren een begrip in Limmen. Menigeen heeft er vreugde, maar ook verdriet gekend. Sinds 1995 staat deze naam op het pand. Destijds is het pand overgenomen door stichting Dorpshart met als doel het voor malig parochiehuis te behouden met de activiteiten die men in het dorp Limmen kent. De Burgerij is de afgelopen jaren beheerd door diverse mensen. Alweer een jaar is Marieke van Zilt verantwoordelijk voor de uitbating van het horecabedrijf. Natuurlijk wordt zij bijgestaan door een gezel lig team. Zij merken echter dat de naam de Burgerij niet meer pas send is bij de huidige tijd. Door een nieuwe naam te kiezen willen zij mensen enthousiasmeren om de horecagelegenheid te bezoeken. Het moet een naam zijn met een frisse uitstraling en een knipoog naar het verleden. Het spreekt voor zich dat de activiteiten, zoals de organisatie van verschillende muziekevene menten, bruiloften, feesten en par tijen, maar ook toneeluitvoeringen, onveranderd blijven plaatsvinden. Natuurlijk kunt u ook terecht voor vergaderingen of presentaties, maaltijden en buffetten. Er is veel mogelijk en het team denkt graag met u mee. Op zaterdag 6 januari zal de nieu we naam bekendgemaakt worden. Dit is natuurlijk aanleiding voor een feest, en de reden waarom stich ting Dorpshart Jan Keizer en Anny Schilder heeft uitgenodigd om naar Limmen te komen. Vanaf 17.00 uur is de zaal geopend. De Oldies band 'The Frogs' zal de avond muzi kaal ondersteunen. Met als bonus natuurlijk de onthulling van de nieu we naam! Deze unieke avond mag u natuur lijk niet mislopen. Kaarten zijn in de voorverkoop verkrijgbaar bij de Burgerij zelf en bij Bakkerij Bakker. Voor meer informatie: contact@ deburgerij-limmen.nl. LIMMEN - Ze zijn zestig jaar getrouwd, Jan en Jos Seignette uit Limmen, althans voor de wet. Op 18 december 1957 tra den Jan (toen 25 jaar) en Jos (toen 22 jaar) in het huwelijk. Het kerkelijk huwelijk vond het daaropvolgende jaar later plaats, op 4 januari 1958. Omdat de gemeente de huwelijksdatum aanhoudt wan neer men voor de wet trouwt was dit de reden dat burgemeester Toon Mans op 18 december het bruids paar een bos bloemen en een kopie van de huwelijksakte kwam over handigen. Jan, geboren in Beverwijk, heeft vijftig jaar in de bloembollen branche gewerkt. Hij mocht zelfs ruim acht jaar lang de tuin van de Nederlandse Ambassade in Parijs voorzien van tienduizend bloem bollen. Ook is hij vijfendertig jaar betrokken geweest bij de Stichting Bloemendagen. Jan is een groot supporter van AZ, al drieënzestig jaar is het zijn club en gaat hij regel matig naar de wedstrijden. Ook biljart hij nog iedere week in het Trefpunt in Heiloo. Jos, geboren in Heiloo, was dochter van een melkboer en werkte na het stoppen van haar zus en het over lijden van haar vader in het bedrijf. Na haar huwelijk met Jan is zij gestopt met werken want in die tijd werkte een gehuwde vrouw niet. Zij heeft zich voornamelijk bezig gehouden met de opvoeding van de vier kinderen van het echtpaar. Zij klaverjast graag en heeft met vrien dinnen een naaiclubje. Op de kaart die Jan en Jos ver- stuurd hebben als uitnodiging voor hun feest prijken tulpen. Deze rood/ gele tulp is naar Jan vernoemd en heeft hij op 31 december 2000 zelf gedoopt. De tulp is geteeld door de firma Snoek uit Ens. Het feest zal ergens volgend jaar plaatsvinden en de veertig geno digden wacht een mooie middag. Onder deze genodigden zijn natuur lijk ook de vier kinderen, acht klein kinderen en één achterkleinkind aanwezig. Natuurlijk hebben wij gevraagd hoe men het zestigjarig jubileum bereikt. Jos Seignette: "Dat vraag ik me ook weleens af. We zijn nu zo aan elkaar gewend dus we gaan gewoon maar door." Aan humor ontbreekt het Jan Seignette ook niet. Ooit kwam hij 's nachts heel laat thuis. Hij dacht dat Jos al sliep en draaide de klok achteruit. Toen bleek dat Jos wakker was zei hij doodleuk: "Ik ben op tijd thuis". Als antwoord kreeg hij: "Dat klopt, zeker als je de klok achteruit zet". Het echtpaar kan om deze anekdote nog steeds lachen. Tekst: Yvonne van Stiphout Het echtpaar Seignette en burgemeester Mans. Foto: stip Fotografie

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2017 | | pagina 21