Oud-Heiloose promoveert op seksuele voorlichting in Oeganda Restauratie Witte Kerk voltooid Schuldhulp4u BEDRIJF BELICHT Wist u dit? - - In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het verspreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. De kosten voor Bedrijf Belicht zijn 225 euro excl. btw. Online doorplaatsen is mogelijk. Voor aanmelding: Kennemerstraatweg 464, 1851 NG Heiloo. Of pere-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. HEILOO - Een mooi moment in de geschiedenis van de Witte Kerk. Wethouder Rob Opdam plaatste maandag 18 decem ber de weerhaan terug op de toren van de Witte Kerk. Door de gerestaureerde en opnieuw vergulde haan te plaatsen is de restauratie van de Witte Kerk een feit. Aannemer Pronk Restauratie BV gaat de steigers rond de toren na de kerstvakan tie afbreken. De restauratie was nodig omdat een aantal onder delen van de houten spits verrot was. De wethouder beklom samen met andere aanwezigen de steiger. Boven wachtte hem een prachtig uitzicht en de eer om de weerhaan officieel te plaatsen. Achtergrondinformatie De torens van de alleroudste ker ken in Nederland, waaronder de Witte Kerk, zijn bijna altijd in eigen dom van de gemeente. Napoleon bepaalde begin negentiende eeuw dat alle kerken hun torens moesten afstaan aan de gemeente. Zo kon hij de toren gebruiken als uitzicht toren en de klokken luiden om alarm te slaan als er gevaar dreigde. Die situatie is na zijn vertrek op veel plekken nooit meer terugge draaid. Zo ook in Heiloo. Als tore neigenaar restaureert de gemeente Heiloo daarom alleen de toren en niet het schip (kerkgedeelte) van de Witte Kerk, dat eigendom is van de Protestantse Gemeente Heiloo. De werkzaamheden aan de toren omvatten het herstel van de houten Anna Roslon en Sjoerd Kuntze van Schuldhulp4u. Foto: Stip Fotografie HEILOO - De praktijk van vandaag de dag. Overschrijding van de maximum snelheid met 5 kilometer. Er valt een beschikking in de bus van het Centraal Justitieel Incassobureau. Beschikking verkeersboete. Of u maar even 39,- wilt betalen. Net geen 8,- per kilometer. Betaalt u niet omdat u even geen geld hebt dan is de eerste verhoging 54,- en de tweede 99,-. Niet betalen betekent dus een schuld van 138,-. Dat is nog net geen 28,- per kilometer. Daar blijft het natuurlijk niet bij. Als u vervolgens weer passief blijft door betalingsonmacht, want u bent tijdelijk niet in staat 39,- te betalen, laat staan 138,-, en onkunde over het systeem, dan komt de deurwaarder langs. Daarna gaat het snel en is de rekening in een mum van tijd opgelopen tot 500,-. Precies 100,- per kilometer. Vanaf dat moment wordt u bekeken als een misdadiger. U moet voor de rechter verschijnen, wordt agressief over zoveel onrecht, deelt een klap uit en verdwijnt in de gevangenis. Allemaal naar aanleiding van 5 kilometer te hard rijden. Dit wil Schuldhulp4u voorkomen. Wethouder Rob Opdam hoog in de toren. Hij plaatste de haan officieel terug. Foto: Evert Visser AKinthecloud Beschermingsbewind, Willibrordus Business Centrum, gebouw Aloysius, kamer 1.3.04, Kennemerstraatweg 464 in Heiloo. Telefoon: 06-26218927, website: www.schuldhulp4u.nl, e-mail: info@schuldhulp4u.com. Bezoektijden: op werkdagen van 14.00 tot 17.00 (langer indien noodzakelijk). Stap gerust naar binnen voor uitleg. spitsconstructie uit 1632, het verwij deren van de verouderde klimhaken en het herstel van de leibedekking. Verder waren een opknapbeurt van het kruis, de koperen bol en de haan op de top van de spits nodig, evenals onderhoud aan de wijzer platen van de klok, het binnen- en buitenschilderwerk en sauswerk. De werkzaamheden aan de toren zijn afgestemd met de beheerders van het kerkgebouw, de Stichting Monument Witte Kerk Heiloo. Bijzonderheden De huidige werkzaamheden aan de spits geven een inkijkje in de zeventiende-eeuwse bouwme- thodiek: alle onderdelen werden destijds netjes genummerd met zogeheten telmerken en zijn tevens voorzien van kraslijnen die dienen als referentie voor hoogte en hart- op-hartbepalingen. Daarmee is de constructie van een doordachte en goed voorbereide constructie. De toren is ongeveer acht eeuwen oud. De kerk overleefde het beken de beleg en de victorie van Alkmaar, maar ging een jaar later in 1574 als nog in vlammen op. De toren werd in 1632 hersteld en kreeg hierbij de huidige grenenhouten construc tie. Sommige delen waren verrot en daarom was vervanging van het hout noodzakelijk. Dat gebeurde met eerbied voor de oude bouwwij ze en zoveel mogelijk met ambach telijke verbindingen. Tekst: Yvonne van Stiphout Wij nemen uw werk uit handen 's Morgens wakker worden met de last van financiële zorgen. De rekeningen stapelen zich op, je ziet door de bomen het bos niet meer. Het kan ertoe leiden dat je de post niet meer openmaakt in de hoop dat de zorgen dan vanzelf ver dwijnen. Dat gebeurt niet, het wordt alleen maar erger. Kortom, u kunt door omstandigheden niet meer zelf voor een goede financiële huishouding zorgen. De oplossing: u meldt zich bij ons en wij nemen dat werk van u over. Helpen bij het dragen van de last die financiën heet. Wat zijn wij: -budgetbeheerder -budgetcoach -schuldhulpverlener Daarnaast zijn wij beschermingsbewindvoerder. Beschermingsbewind is er om - zoals het woord al zegt - volwassenen die niet (meer) zelfstandig financiële beslissingen kunnen nemen, te beschermen. Dat hoeft dan nog niet met schul den gepaard te gaan maar die liggen wel op de loer. In dat geval is de bescher mingsbewindvoerder aanspreekpunt. Bel of mail ons voor een vrijblijvend gesprek waarin wij u uitleggen hoe wij samen aan een oplossing kunnen werken. Doelgroep Mensen die zelfstandig financiële beslissingen niet meer kunnen nemen: demen terenden die alleen staan, psychiatrische patiënten, zij die lijden aan een ernstige vorm van drugs- of alcoholverslaving en dergelijke. Beschermingsbewind Kan 'oneindig' doorlopen (tot overlijden van degene die onder bewind is gesteld). Via een aanvraagformulier dat wordt gestuurd naar de kantonrechter, kan een beschermingsbewindvoerder worden aangesteld. Het bewind kan wor den aangevraagd door betrokkene zelf (wat zelden voorkomt), een familielid (tot de vierde graad, dus ook door een neef of nicht) of door de officier van justitie, als er geen familie (vindbaar) is. De schuldenaar is handelingsonbevoegd. De beschermingsbewindvoerder neemt over. Hij zorgt onder meer voor de betaling van de vaste lasten, behandelt de post en stuurt deze door, sluit verzekeringen af, vraagt toeslagen aan en zorgt dat belastingaangifte wordt gedaan. Ook kan hij (als dit nodig is), uitkeringen (zoals een bijstanduitkering of een WW) aanvragen. De taken kunnen verschillen en hangen samen met de behoefte van degene die onder bewind staat. Kosten Het vastgestelde tarief is 91,98 per maand. Dit wordt betaald door de onder- bewindgestelde zelf. In sommige gevallen is het mogelijk bijzondere bijstand te ontvangen voor de kosten van beschermingsbewind. Eens per jaar moet de beschermingsbewindvoerder zich verantwoorden bij de kantonrechter. AKinthecloud Bewindvoering, werknaam Schuldhulp4u, houdt sinds mei 2017 kantoor in het gebouw Aloysius van het Willibrordus Business Centrum. De ligging en inrichting van het gebouw staan garant voor discretie. HEILOO - Billie de Haas promo veerde donderdag 14 december bij de Universiteit Groningen op seksuele voorlichting in Oeganda. De titel van haar proefschrift is 'Sexuality educa tion in Uganda. Teachers' reaso ning in a 'morally upright' con text'. Dr. Billie de Haas is gebo ren en opgegroeid in Heiloo. Na het vwo (Jac. P. Thijsse College in Castricum) vertrok zij naar Groningen voor haar studie Demografie aan de Universiteit. Angst om baan te verliezen Seksuele voorlichting wordt niet of nauwelijks gegeven op middel bare scholen in Oeganda. En wan neer wél voorlichting wordt gege ven, bestaat die vaak uit foutieve informatie en angstboodschappen. Hoewel docenten graag willen bij dragen aan het welzijn van hun leer lingen, bevinden zij zich vanwege de heersende culturele en religieuze normen in zo'n kwetsbare positie dat zij uit zelfbehoud genoodzaakt zijn af te zien van goede, volledige seksuele voorlichting. Gezien de hiv-epidemie en het hoge aantal tienerzwangerschappen is seksuele voorlichting in Oeganda erg belang rijk. Docenten vinden het echter vaak lastig om seksuele voorlich ting te geven, vooral wanneer de inhoud conflicteert met culturele en religieuze opvattingen. Daarnaast heeft de Oegandese overheid recent aangegeven seksuele voorlichting op scholen niet langer toe te staan, tenzij deze onthouding tot aan het huwelijk predikt. In haar promotieonderzoek werkte Billie de Haas samen met Rutgers, het Nederlandse kennis centrum voor seksualiteit, en hun Oegandese partners om te onder zoeken hoe seksuele voorlichting binnen de culturele en religieuze context van Oeganda kan bijdragen aan het seksuele welzijn van jonge ren. De Haas laat zien dat docenten zich weerhouden voelen door cultu rele normen en waarden waarbin nen het immoreel wordt geacht dat docenten dergelijke onderwerpen in de klas bespreken. Docenten zijn zelf ook jong geweest en hebben het beste met hun leerlingen voor, maar vanwege het huidige overheids- en school beleid zijn zij vaak bang hun baan te verliezen wanneer zij besluiten jongeren over anticonceptie voor te lichten. Het geven van seksuele voorlichting conflicteert dus vaak met hun eigen welzijn als docent. De Haas laat zien dat docenten als seksuele voorlichters een kwetsba re positie hebben. Om te zorgen dat seksuele voorlichting beter geïmple menteerd wordt, is het belangrijk om docenten beter te ondersteu nen, stelt De Haas. Dat kan door op schoolniveau het beleid en de verschillende belanghebbenden op één lijn te krijgen over het seksuele welzijn van leerlingen en de rol die docenten als seksuele voorlichters daarin kunnen spelen. boüc was oorspronkelijk nuist 1 Het werd in 1857 geschreven door james Pierpont. Oscar Couwenberg (decaan faculteit Ruimtelijke Wetenschappen) (1) en dr. Billie de Haas. Foto: Niels van Veizen

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2017 | | pagina 5