Donaties Kringloopwinkel XopX vanaf oktober 2017 Magische uitreiking Ondernemingsprijs Heiloo Bomenkap landgoed Nijenburg December: Stichting INGEZONDEN BRIEF Afvalwijzer UITKIJKPOST 20 DECEMBER 2017 3.000,00 PCI /PKN: kerstactie minima in Heiloo. 1.000,00 Stichting Opkikker: organiseren van dagen met ont spanning en bijzondere belevingen voor gezinnen met een langdurig ziek kind. 800,00 Verzorgingshuis Overkerck; bijdrage aanschaf nos- talgiekar voor de bewoners. 500,00 Creation Africa: onder steuning Family House. Hulp en verzorging aan kansarme kinde ren in Masese sloppenwijken in Afrika. 500,00 Stichting Joy for Children: zorg aan kinderen in zorg- en onderwijscentra in India. 500,00 Stichting Friends for Life: studiebeurzen aan leerlin gen om deel te nemen aan een beroepsopleiding of een academi sche studie. 500,00 Stichting Pamoja Kenia: schoon drinkwater en hygiëni sche sanitaire voorzieningen in een medische kliniek in Maramu, Kenia. 500,00 Stichting Samay: ver beteren bodemkwaliteit, opzetten irrigatie-systemen, waterreser voirs, aanplant van fruit- en loof bomen in Bolivia. 500,00 PABO studenten Inholland: voor hun project om educatieve activiteiten te bieden aan kinderen in een kinderwees huis in Somawathi/Sri Lanka. 500,00 Stichting Ukraine - Holland: verlenen/vervoeren van hulpgoederen aan kinder-, verzor- gings- en ziekenhuizen in Ukraine. 500,00 Stichting Step One: bij drage om het albinisme bij kin deren in het landelijke gebied Kiboshu/Tanzania uit de taboe sfeer te halen. 500,00 Stichting Casa de la Alegria: ontwikkelen van een 3-jarig programma om kinderen te helpen bij het ontwikkelen van hun sociaal-emotionele vaardighe den in Cochabamba/Bolivia. 350,00 HZV - Het Vennewater: 3-jarige reclame-uiting in sporthal Het Vennewater. Opbrengst kom ten goede aan diverse verenigin gen. Jaarlijkse donaties Naast bovenstaande donaties zijn ook diverse jaarlijkse donaties uit gekeerd: 1.000,00 Patrick Rupsam; 500,00 Vrienden van de Vijfhoek; 192,00 Pleegkind Kartini (12 x 16,00); 100,00 PTSS (Post Traumatisch Stress Syndroom) - hulphonden. Tevens wordt er elke week een opkikker van 250,00 uitgedeeld. Deze zijn per maand te lezen in de Uitkijkpost. In het laatste kwartaal In het laatste kwartaal is aan onderstaande instellingen een opkikker geschonken: Oktober: Ouderenvereniging Paulusschool in Heiloo voor het 25-jarig bestaan van de school; Stichting Vrienden van het Woon- en Zorgcentrum Heiloo; About Education (Gambia Children First); Showhero. November: de heer F. Kruis (bij drage bouw technische school en hulp aan straatkinderen in Kenia); Klas op Groen in Alkmaar; Sportraad Heiloo; Heilooër Bridge Club. Dierenambulance Noord- Kennemerland; Kinderbibliotheek op scholen Meander en Paulus, Heiloo; Stichting Lepelaar - (zieke PKAN); Historische Vereniging Oud Heiloo. Ook de Sportraad ontving een van de opkikkers in 2017. Sports4all Bowling Heiloo Mede door deze opkikker kan de organisatie van Sports4all Bowling Heiloo nu haar deelnemers, men sen met een voornamelijk verstan delijk en/of lichamelijk probleem pje, in de gelegenheid stellen om zich verder in de bowlingsport te ontwikkelen. Naast de trainingen gaan nu 3 teams van elk 4 perso nen bowlen in competitie (League) verband. De uitwedstrijden zijn nu gepland naar Almere, Hoofddorp, Hoorn en Heerhugowaard. Naast de hogere deelnemerskosten, waar de deelnemers zelf ook een extra bijdrage aan moeten leveren, waren de vervoerskosten nog een financieel probleem. Door deze donatie van XopX ziet dit er ook weer wat rooskleuriger uit! Het is voor deze groepering best een hele stap om in competi tieverband deel te nemen want de spanning, langer tijdsbestek, onbekende locatie, concentratie en bowlen in team- en compe titieverband zijn aspecten waar zij over het algemeen moeite mee hebben. Maar na 4 seizoe nen wilde de organisatie van het recreatieve bowlen, wat elke 14 dagen op zaterdag van 13.00 -14.00 uur gehouden wordt in Bowling Centrum Heiloo, de stap naar een competitie wagen. Er zijn nu 2 uit wedstrijden gespeeld in Almere en Hoofddorp waar vooral het plezier én het elkaar helpen sterk opvielen. Op zaterdag 27 maart gaan we naar Heerhugowaard en op 21 april wordt de competitie in Heiloo afgesloten waar na afloop de prijswinnaars bekend gemaakt zullen worden. Het is druk in onze kringloopwin kel en zonder inzet van vrijwilli gers zijn deze donaties niet moge lijk. Heeft u zin om ons te komen helpen? U bent van harte welkom! Kringloopwinkel Keer op Keer, Industrieterrein Oosterzij 17, tel. 072 532 59 62. Openingstijden: dinsdag en donderdag van 10.00 tot 15.00 uur en zaterdag van 10.00 tot 14.00 uur. De gemeente vraagt ons de nieuwe Afvalwijzer te installeren. Maar waarom heeft de Afvalwijzer toe gang nodig tot de camera van de tablet of telefoon? Ook de toegang tot de foto's, video's en andere bestanden lijkt mij niet nodig. Of gaat de gemeente die gebruiken om ons te controleren? Wat is de mening van anderen hierover? Siem Kaandorp Beleidsmedewerker Tessa Meijer van de BUCH-organisatie (domein Wijkbeheer) antwoordt als volgt op de vraag van Siem Kaandorp: "Het klopt dat Afvalwijzer vraagt om toegang tot de camera van tablet of telefoon. De gemeente gebruikt deze bestanden niet om inwoners te controleren. Afvalwijzer heeft een aantal functies waar zij toestemming voor vraagt. Zo is het bijvoor beeld mogelijk voor een inwoner om een melding te maken van bijvoorbeeld zwerfafval of een kapotte ondergrondse container. Met behulp van een foto kan deze melding verduidelijkt worden. Daarnaast worden bij deze mel ding de gps-coördinaten gebruikt, welke handig zijn voor de pre cieze locatie. Uiteraard kunt u de toestemming weigeren en even goed de app gebruiken. Zowel de gemeente als Afvalwijzer zullen nooit gebruikmaken van uw pri- végegevens." Aangeleverde foto Sports4all Bowling Heiloo. HEILOO - Zaterdagavond was 'tout' ondernemend Heiloo aanwezig in de Cultuurkoepel voor de uitreiking van de Ondernemingsprijs Heiloo 2017. Het was een magische avond, die direct begon bij binnenkomst. De eerste prijs die werd uitgereikt was de publieksprijs. Deze werd gewon nen door Alleman Mode. In een persoonlijk woordje noemde Johan Alleman zijn vrouw Paulien een echte doorpakker en bedankte hij uiteraard de stemmers. De Rabobank 'In de Kijker' prijs was de tweede prijs die werd uit gereikt. Jacky Mol van Pakhuis Dekker was de gelukkige winnaar, helaas kon zij niet aanwezig zijn. Mevrouw Dekker nam namens Jacky de prijs in ontvangst en was zichtbaar blij. Als hoogtepunt van de avond bleek dat er uiteindelijk niet alleen een ondernemingsprijs werd uitgereikt dit jaar, maar ook een ondernemersprijs. Deze laatste prijs is in het leven geroepen om ook de kleinere ondernemers te stimuleren en belonen. Dit jaar was deze eer voor Ed van Baar van IJssalon Di Fiorentina. Niet alleen Ed, maar ook zijn medewerkers die deze avond de bediening voor hun rekening namen, waren blij verrast. De grote prijs, de Ondernemingsprijs 2017, Alle winnaars op het podium. Foto: Wendy Boereboom ging uiteindelijk naar Kaptein. Anne en Mireille bedankten nadrukkelijk ook hun team van negentig mede werkers in Heiloo. Het was een magische avond, waarbij het programma werd aan gevuld door 'table magicians' die aan tafel het publiek vermaakten met vingervlugge trucs. De cate ring van de avond was in handen van Os Steakhouse, Keuken met Karakter, Plaza Cinco, Il Corso en Di Fiorentina. Tekst: Linda van Rozendaal HEILOO - Het zagen in het Franse Werk op Landgoed Nijenburg in Heiloo is vorige week zaterdag begonnen. In januari en februari wordt er twee of drie keer op een zater dagochtend verder gewerkt. In het Franse Werk, het klei ne sterrenbos aan de noord kant van landhuis Nijenburg, wordt deze winter gezaagd in het hakhout. Vrijwilligers van Natuurmonumenten onderhouden dit bijzondere stukje bos, onder leiding van de boswachters Rob van Dam en Hans de Haan. In de vakken die de laanbomen vormen, is hakhout aangeplant. Dit zijn strui ken en kleine bomen, die elke drie tot vier jaar worden afgezet. "Het hout werd vroeger gebruikt voor bijvoorbeeld gereedschapsstelen en poten voor meubels. Tegenwoordig wordt het hout versnipperd en elders in het bos gebruikt. Tegelijk bereik je met het afzagen dat de laanstructuur mooi zichtbaar blijft en de laanbomen voldoende licht en ruimte behouden. Zo blijven de laanbomen uitsteken boven de 'vulling' van de vakken ertussen," liet boswachter Rob van Dam onlangs weten in Uitkijkpost. Tegenover het Franse Werk is het Engelse Werk aangelegd: hier bevinden zich kronkelpaadjes en verrassende plekjes. Het Engelse Werk ligt aan de zuidkant van het landhuis.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2017 | | pagina 9