Ontmoet elkaar in het nieuwe jaar bij Vivaldi Leer hardlopen bij AV Trias: Start to Run Tien vragen aan 9 3 Info reserveren via het mail adres kaartverkoop@kunstgetij.nl of door te bellen via 06-50584308. Kaarten a 15 euro zijn ook verkrijg baar bij Bruna in Heiloo en aan de zaal indien nog voorradig. Kijk voor meer info ook op www.kunstgetij.nl Elke week verschijnt de rubriek 'De tien vragen aan' in de Uitkijkpost. Elk mens heeft onvermoede kanten, stukjes van zichzelf die niet altijd zicht baar zijn. Op deze manier proberen wij net iets meer te weten te komen van een bekende of onbekende dorpsgenoot. Na het beantwoorden van de tien vragen, krijgt hij/zij de vrijheid om de vragen door te geven aan een volgend 'slachtoffer'! Midwinterkerstconcert Witte Kerk UITKIJKPOST 3 JANUARI 201 HEILOO - Op zaterdagavond 6 januari zorgen baroksopraan Johannette Zomer en haar ensemble Tulipa Consort in de Witte Kerk in Heiloo voor een sprankelende start van het nieuwe jaar met de muziek van Antonio Vivaldi. Aanvang 20.00 uur, zaal open 19.30 uur. paart een wondermooie stem aan subliem tekstbegrip en een pracht- techniek aan grote muzikaliteit', aldus Het Parool. Door haar sympa thieke aanwezigheid op het podium weet zij de musici te begeesteren en het publiek aan zich te binden. Met het in 2013 opgerichte Tulipa Consort voert Johannette Zomer met veel enthousiasme 17e- en vroeg 18e-eeuws repertoire uit. In dit feestelijke winterprogramma 'Laudate!' klinkt heel bijzonder werk van Antonio Vivaldi, de Rode Priester uit Venetië. Te horen zijn onder andere motetten en een psalm en een aria uit zijn enig over geleverde oratorium 'Juditha trium- phans'. De elf enthousiaste leden van het Tulipa Consort bespelen strijk- en blaasinstrumenten, een klavecim bel, theorbe en mandoline. Van 'Laudate!' verscheen inmiddels een bejubelde cd. 'Johannette Zomer is al vele jaren de meest geliefde baroksopraan van Nederland. Ze Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 18.500 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en om de week in Castricum. Op de teksten, de foto's en het ontwerp van Uitkijkpost rust copyright. Niets mag op welke wijze dan ook worden overge nomen, verveelvoudigd en/of openbaar gemaakt worden zonder toestemming van de uitgever. Het weekblad Uitkijkpost wordt geproduceerd op een waterloos offset rotatiepers, de milieu vriendelijke druktechniek HEILOO - Atletiekvereniging Trias verzorgt in 2018 drie Start to Run-cursussen, voor begin nende hardlopers en sporters die weer terugkomen na een blessure. Op vrijdag 12 januari om 9.00 uur begint de eerste Start to Run-cursus op de baan van atletiekvereniging AV Trias. De andere cursussen starten in mei en september. De cursus bestaat uit zeven trainin gen, waarvan de laatste een duur- loop van ongeveer 3 kilometer in het Maalwaterpark is. Het doel van Start to Run is een betere conditie te krijgen en uiteindelijk om langer dan 30 minuten aan een stuk te kun nen hardlopen. Elke training begint met theorie van een kwartier en vervolgt met praktijk van een uur. De theorie omvat informatie over blessurepreventie, schoeisel, sport- kleding en voeding. Het praktijkge deelte bestaat uit een warming-up, een kernprogramma en een cooling- down. Opgeven voor Start to Run kan via de website van AV Trias: http://avtrias.nl/trainingen/start- to-run/. Een sportief begin van het nieuwe jaar. Aangeleverde foto Openingstijden ma. 08.30 - 12.00 13.00 - 17.30 uur di. 08.30 - 12.00 13.00 - 17.30 uur wo. GESLOTEN do. 09.00 - 12.00 vr. 09.00 - 12.00 13.00 - 14.30 uur Verkoop De verkoopafdeling is bereikbaar op maandag, dinsdag en donderdag, tel. 072-5351072 of via verkoop@uitkijkpost.nl. Redactie De redactie is bereikbaar op maandag, dinsdag en vrijdag, op tel. 072-5351071 of via redactie@uitkijkpost.nl. Administratie De administratie is bereikbaar op maandag, dinsdag en donderdag, op tel. 072-5330175 of via administratie@uitkijkpost.nl. Adres Bezoekadres: Willibrordus Business Centrum, Kennemerstraatweg 464, Heiloo Uitkijkpost Media is nimmer aansprakelijk voor schade, door wie dan ook geleden, welke veroorzaakt is door niet, niet tijdig of onjuiste plaatsingen van uitkijkertjes. In geval van twijfel beslist de uitgever. Volg de Uitkijkpost ook op Mijn naam is Maria Fernanda Martino Avila en ik ben getrouwd met mijn eigen prins Frits. Samen hebben we 'due bellissimi figli': Tosca en Marco. Ik heb mijn eigen taalinstituut in Heiloo waar mee ik trainingen in de Spaanse en de Italiaanse taal verzorg voor bedrijven en particulieren. In mijn vrije tijd zing ik graag opera en tango, loop een rondje hard door het Maalwater en ga graag naar het Concertgebouw. Ik volg ook regelmatig workshops om de innerlijke kracht van mind, heart and body te bestuderen. 1. Waar ben je geboren en getogen? Ik ben geboren en getogen in Buenos Aires, Argentinië. Ik kom uit een Italiaanse familie die daarheen is geëmigreerd. Nu woon ik al ruim 17 jaar in ons prachtige Heiloo. 2. Als je hobby je werk was, welk beroep zou je dan hebben? Ik zou mensen graag laten zien hoe de kracht van muziek onze geest en lichaam kan veranderen. Ik zou het hele dorp willen laten zingen! 3. Wie zou je graag eens ontmoeten? Placido Domingo! Ik was 7 jaar oud toen ik hem voor de eerste keer zag in de film 'La Traviata'. Sindsdien ben ik altijd dol op hem geweest. Ik zou heel graag met hem het duet van Violetta en Germont willen zingen. 4. Wat is jouw mooiste jeugdherinnering? Toen ik een jaar of 5 was, ging ik vaak bij mijn Italiaanse opa en oma logeren. Tijdens die periode heeft mijn opa me leren schaken. Dat was een mooie kindertijd. Nu kan ik met mijn eigen zoon schaken, heerlijk! 5. Wat vind je de mooiste plek van Heiloo? Het Heilooërbos en de 'parrilla' (bbq) aan de Alle Hospervijver. 6. Waar kunnen ze je 's nachts voor wakker maken? Om een culturele reis voor mijn cursisten te organiseren en samen op reis te gaan, en als iemand hulp nodig heeft. 7. Wat is het beste advies dat je ooit kreeg? Volg je hart en geeft het nooit op! 8. Wat weten de meeste mensen niet van je? Dat ik ook een praktijk voor Reconnective Healing heb. 9. Wat zou je veranderen als je burgemeester was? Ik zou ervoor zorgen dat de culturele instellingen in ons dorp blijven bestaan en meer samen gaan werken. 10. Persoonlijke vraag van Esther de Boer-Kösters: 'Jij bent van Italiaanse/Argentijnse afkomst. Wat is jouw geheim dat je zo goed ingeburgerd en succesvol bent in Nederland, en wat kun jij immigranten adviseren?' Door mijn achtergrond ben ik sinds mijn geboorte altijd in contact geweest met twee talen en culturen. Dat heb ik altijd als een rijkdom beschouwd. Toen ik hier kwam wonen, moest ik alles 'opnieuw' leren. De taal, de gewoonten, de weersomstandigheden, de wegen, de namen van de straten, hoe het afval werd gescheiden etc. Het was een grote uitdaging! Maar ik wilde het graag leren en mijn nieuwe leven 100% goed opbouwen. Goed Nederlands spreken was voor mij een prioriteit. In mijn ogen is meedoen aan de samenleving de enige manier om je nieuwe thuiscultuur te leren kennen. Daarvoor heb je de taal nodig, want taal en cultuur gaan altijd samen. Daarnaast heb ik altijd lieve en behulpzame mensen om mij heen gehad die mij toegewijd hebben geholpen. Daar ben ik heel dankbaar voor! Emigreren is niet makke lijk. Soms heb je er een goede reden voor, soms moet het omdat het niet anders kan. Wat je achterlaat zal altijd een beetje pijn doen, het gaat nooit weg. Maar je krijgt ook de kans om iets anders van je leven te maken. Pak je kansen, wees nieuwsgierig naar het nieuwe, probeer mee te doen aan de samenleving en het als een verrijking te ervaren. Nederland is een prachtig land om in te wonen en te leven. Ik nomineer Flavio Serbassi voor de komende 10 vragen. Mijn vraag aan Flavio is: 'Jij bent ook naar Nederland geëmigreerd en hier met succes een nieuw leven begonnen. Wat heeft je verrijkt?' Baroksopraan Johannette Zomer en haar ensemble Tulipa Consort. Aangeleverde foto HEILOO - Op zaterdagavond 23 december werd het Witte Kerkje vaardig gevuld met de warme klanken van koor sWing Heiloo met medewerking van de Musicalgroep Muziek- en Dansschool Heiloo. Het volledige verhaal kunt u lezen op www.uitkijkpost.nl. Foto: Ton Thomassen

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2018 | | pagina 3