ITAÜ CLASSICA NCPN - Nieuws Heiloo Energie www.italiaclassica.nl 2 BAROK Italië in de 16e en 17e eeuw Lokale actie zonnepanelen t/m 28 februari www.heilooenergie.nl met o.a. Michelangelo, Cellini, Ignatius, Bernini en Caravaggio Een serie van zes ochtenden in de Kleine Kapel van de Willibrordus stichting in Heiloo Start 8 februari Voor meer informatie: Cornelis Jonkman, Italia Classica Al 25 JAAR. ACTIEF Italië Griekenland Turkije Iran Koor Notebook heeft plaats voor nieuwe leden. Zondag 14 januari om 16.00 uur Zaal open: 15.30 uur Entree: 5,- p.p. UITKIJKPOST 10 JANUARI 201 Cl'l-XLLVÜKJ J/l.H NAAkl if 131 kl lSMI KP- fe'H KJ EP! r r, 111 i hoi:ki'HR DUULs lr>i W Wil 'I.'IH N htl N.HKI Koor Notebook Heiloo bestaat al bijna 12 jaar, is een gemengd koor met een dertigtal leden. In de afgelo pen jaren zijn al verschillende thema's de revue gepasseerd. Half januari starten we weer met een nieuw thema en mede daarom zoeken wij ver sterking, waarbij wij VOORAL mannelijke leden zoeken om een juiste balans te hebben. Wij repeteren zo'n 40 x per jaar, rekening houdend met een zomerperiode en vakan ties. Wij repeteren op dinsdag van 20.00 uur tot 22.00 uur. Er wordt gerepeteerd met orkestbanden onder de muzikale leiding van Maike Kramer-Heijne. Dus voor iedereen die blij wordt van zingen, heb je zin om bij ons koor te komen zin gen, meld je dan aan. Je gaat een heerlijke zangperiode tegemoet in een gezellig koor met enthousiaste mensen, die je van harte welkom heten. De eerste repetitie is dinsdag 16 januari om 20.00 uur. Voor meer informatie kun je kijken op onze site www.notebook-heiloo.nl. Via de contactpagina kan je aangeven of je een keer wilt komen luisteren en kijken. Hopelijk zien en horen wij jou gauw bij ons koor. Dames en heren, Noodgedwongen moet ik onderstaande vermelden, omdat ik al vele jaren als raadslid voor de NCPN signaleer dat veel mensen een onjuiste mening inzake het Communisme hebben. Wat is er verkeerd aan om communist te zijn? Bewust worden mensen die het Marxisme-Leninisme als maatschappelijk stelsel volgen veroordeeld door aanhangers van het Kapitalisme, die weinig tot niets weten van het Communisme en elkaar maar napraten op aanraden van de burgerlijke pers en niet verder komen in hun agressie dan het woord Stalin. Vaak weet men niet eens dat het de bijnaam is van Joseph Dzhugashvili. Ook Lenin heette eigenlijk Oeljanov. Ik zou de hele Uitkijkpost vol kunnen schrijven als ik daar het geld voor had met vele voorbeelden van het opkomen van communisten voor rechtvaardigheid en vrede en tegen de klassenongelijkheid en de uitbuiting van de arbeidersklasse binnen het Kapitalisme. Enkele Nederlandse voorbeelden - Het waren leden van de CPN die de grote Februaristaking in 1941 hebben uitgeroepen. De enige massale staking tegen de Nazi-bezetters die de joodse medemens wegvoerden in heel Europa. Een plaquette op de Noorderkerk in Amsterdam vermeldt dit ook. En tevens de jaarlijkse herdenking. - De sterkte van de communisten in Groningen ontstond door de uitbuiting van de landarbeiders door de vaak christelijke herenboeren. Communisten als b.v. Marcus Bakker en Fré Meis hebben zich hun hele leven ingezet voor de (nog steeds) uitgebuite arbeidersklasse. - Een communiste als Hannie Schaft heeft zich op bewonderenswaardige wijze tegen de Duitse tirannie verzet. - En zij was niet de enige. Een kwart van de CPN-kaderleden hebben hun strijd voor democratie en vrijheid met de dood moeten bekopen. Enkele internationale voorbeelden - Natuurlijk heeft Stalin aan het hoofd van het Rode Leger, de partizanen en de bevolking van de Sovjet-Unie fouten gemaakt. In een oorlog is dat onontkoombaar. Ook de Westerse geallieerden en militaire leiders hebben blunders begaan. - Vele anti-communisten zouden zich toch eens moeten bedenken (als ze zich dat toestaan) dat het wel de legers van de Sovjet-Unie zijn geweest die voor het verreweg grootste deel de Nazi-horden hebben verslagen. Van de 200 Duitse divisies stonden er 180 aan het Oostfront. 25 miljoen soldaten en burgers van de Sovjet-Unie hebben in de Tweede Wereldoorlog het leven verloren. - Hitler-Duitsland had met hun fascistische vrienden Hongarije, Roemenië, Bulgarije, Italië en Spanje één doel: de verovering en bezetting van de Sovjet-Unie. Het ging om de macht van het bezitten van olie, gas, kolen en andere delfstoffen in het grootste land ter wereld. - Koningin Wilhelmina, Eisenhower en zelfs Churchill hebben de overwinning van de Sovjet-Unie erkend. - Dus de SU, ja, dus ook Stalin, heeft ons ook voor een groot deel bevrijd van de Nazi-barbarij. - De door het kapitalisme zo bejubelde 'dissident' in Moskou Solzjenitsyn ging voordat hij naar de VS ging eerst nog even langs bij het graf van de fascist Franco in Spanje. Een foto in de Volkskrant van 23 maart 1976 getuigt hiervan. - Ook heeft de Sovjet-Unie nooit - zoals de VS op Japan - kernwapens gegooid. Honderdduizenden doden. Japan had zich vóór die aanvallen al overgegeven. - En tot besluit nog enkele belangrijke cijfers over de aan Stalin toegeschreven massamoorden. Ik heb heel wat cijfers verzameld. Enkele daarvan: Zo had Maarten van Bracht (VPRO gids nr. 10 van 1993) het over: "De dictator is verantwoordelijk voor de dood van misschien wel honderd miljoen mensen'.' Misschien dus!! Hij weet het dus niet. Het Noordhollands Dagblad van 4 maart 1993 schreef over 21 miljoen slachtoffers. Het NOS-journaal van 5 maart 1993 sprak over 80 mil joen doden. En prof.dr. Hylke Tromp schreef in de VPRO-gids nr. 36 van 1993: "Stalin heeft 12 miljoen Russen laten vermoorden'.' Het gegoochel met aantallen van zgn. Ruslanddeskundigen. Hopelijk heeft u na dit stukje geschiedenis een wat andere mening gekregen over het communist zijn. U groetend, Willem Gomes Heiloo Energie, een vereniging van, voor en door bewoners van Heiloo en zonder winst oogmerk ,heeft een actie op touw gezet voor zonnepanelen. Voor mensen die nog geen zonnepanelen hebben of willen uitbreiden, heeft Heiloo Energie een schitterend aanbod: Een speciale actieprijs. Keuze tussen twee kleuren zonnepanelen. Uw eigen lokale installateur. De BTW-teruggave wordt voor u geregeld. ncpnheiloo@gmail.com www.ncpnheiloo.nl Legitimatie verplicht! Wf Zeeweg 52 - Egmond aan Zee jHaSfiffiifl zuiderduin.nl •k |-lotel Zuiderduin Voor informatie over prijs, uitvoering en aanmelden:

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2018 | | pagina 2