Van oude leren stoel naar nieuwe leren tas Waan Van De Dag Dag op Landgoed Willibrordus Tien vragen aan... Flavio Serbassi Elke week verschijnt de rubriek 'De tien vragen aan' in de Uitkijkpost. Elk mens heeft onvermoede kanten, stukjes van zichzelf die niet altijd zicht baar zijn. Op deze manier proberen wij net iets meer te weten te komen van een bekende of onbekende dorpsgenoot. Na het beantwoorden van de tien vragen, krijgt hij/zij de vrijheid om de vragen door te geven aan een volgend 'slachtoffer'! UITKIJKPOST 10 JANUARI 2018 HEILOO - Bij de Duurzame Helpdesk in Winkelcentrum 't Loo organiseerde Alida Langendijk zaterdag een the madag 'recycling van leer'. Alida, van ALiDA Stoffeerder en Accessoires, liet zien hoe zij van een oude leren bank of leren stoel een tas, portemon nee, pasjeshouder of onderzet ters maakt. Inmiddels heeft zij al verschil lende banken en stoelen bij kring loopwinkels Dorcas en Keer op Keer opgehaald om daar het leer vanaf te halen. Natuurlijk is niet elke bank of stoel geschikt. Alida gaat kijken en als deze geschikt is, haalt zij het leer eraf en gaat ermee aan de slag. Doordat zij met gerecy cled leer werkt, is elk object dat zij maakt uniek. Geen enkele tas is het zelfde, dus geen lopende band pro duct. Alida: "Niet alleen een bank of stoel is geschikt. Ooit heb ik voor een mevrouw van een oude leren Pall Mall-jas, welke een landkaart als voering had, een tas gemaakt. Leer aan de buitenkant en de land kaart heb ik toen aan de binnenkant als voering gebruikt. De jas was van een dierbare van deze mevrouw. Zo was de tas wel een heel persoonlijk aandenken!" Binnenkort geeft Alida een workshop zodat iedereen die het leuk vindt ook zelf van gerecy- cled leer een leuk compact festival tasje kan maken. Voor informatie: info@alidaheiloo.nl. Tijdens de themadag kregen Hana en Abdel de kans om met gerecy cled leer te werken. Beiden komen uit Syrië. Hana, 18 jaar en inmiddels twee jaar woonachtig in Heiloo, studeert voor kapster. Zij bleek een waar talent te zijn. Na uitleg van Alida stikte zij het ene na het andere naamlabel op de stukken gerecycled leer. Abdel, 17 jaar en één jaar en twee maanden woon achtig in Heiloo, wil automonteur worden. Ook hij nam plaats achter de naaimachine. Beiden vonden het werken met gerecycled leer erg leuk en waarschijnlijk zit er voor beiden een vervolg in. Zowel Alida als Hana hadden al ideeën hoe een tas nog persoonlijker gemaakt kan worden! Tekst: Yvonne van Stiphout Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 18.500 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en om de week in Castricum. Op de teksten, de foto's en het ontwerp van Uitkijkpost rust copyright. Niets mag op welke wijze dan ook worden overge nomen, verveelvoudigd en/of openbaar gemaakt worden zonder toestemming van de uitgever. Het weekblad Uitkijkpost wordt geproduceerd op een waterloos offset rotatiepers, de milieu vriendelijke druktechniek Openingstijden ma. 08.30 - 12.00 13.00 - 17.30 uur di. 08.30 - 12.00 13.00 - 17.30 uur wo. GESLOTEN do. 09.00 - 12.00 vr. 09.00 - 12.00 13.00 - 14.30 uur Verkoop De verkoopafdeling is bereikbaar op maandag, dinsdag en donderdag, tel. 072-5351072 of via verkoop@uitkijkpost.nl. Redactie De redactie is bereikbaar op maandag, dinsdag en vrijdag, op tel. 072-5351071 of via redactie@uitkijkpost.nl. Administratie De administratie is bereikbaar op maandag, dinsdag en donderdag, op tel. 072-5330175 of via administratie@uitkijkpost.nl. Adres Bezoekadres: Willibrordus Business Centrum, Kennemerstraatweg 464, Heiloo Uitkijkpost Media is nimmer aansprakelijk voor schade, door wie dan ook geleden, welke veroorzaakt is door niet, niet tijdig of onjuiste plaatsingen van uitkijkertjes. In geval van twijfel beslist de uitgever. Volg de Uitkijkpost ook op HEILOO - In de Cultuurkoepel en de Verhalenkamer wordt op zondag 21 januari de De Waan Van De Dag Dag georganiseerd. Er wordt kunst getoond over en van zogenaamde waanzinnigen. Wat het ene moment als gekte wordt bestempeld, heet een tijd later vaak waanzinnig goed; ook dat is de waan van de dag. De Waan Van De Dag Dag pro grammeert muziek van componis ten met een psychiatrische proble matiek. In de Verhalenkamer loopt tijdens deze dag de tentoonstelling 'Waanzin in de wereldliteratuur', worden gefilmde herstelverhalen vertoond en zijn er historische videobeelden van de psychiatrie in Heiloo te zien. Om 12.00 uur start het programma in de Cultuurkoepel met het pianoconcert van Schumann door Olga Pashchenko. Het filmfestival in de Verhalenkamer begint om 13:00 uur en Benda's Melodrama Medea door het Sweelinck Barokorkest om 15:00 uur, wederom in de Cultuurkoepel. Entree 10 euro. www.cultuurkoepelheiloo.nl. Het Sweelinck Barokorkest. Aangeleverde foto Mijn naam is Flavio Serbassi, ik ben 43 jaar. Op mijn 21e ben ik ge- emigreerd van Argentinië naar Spanje. Na enkele omzwervingen ben ik uiteindelijk in 1996 op Gran Canaria beland. In 2001 heb ik mijn vrouw daar leren kennen, zij was daar op vakantie. Het jaar daarop ben ik naar Nederland op vakantie geweest en besloot ik te blijven. We woonden in een appartement in Hilversum. Mijn vrouw is geboren en getogen in Heiloo en daarom besloten wij in 2004 daar een woning te kopen. Daar wonen wij sindsdien met heel veel plezier. 1. Waar ben je geboren en getogen? Ik ben geboren in Rosario, Argentinië. Ik heb daar mijn jeugd doorgebracht en op mijn 21e vertrok ik naar Europa. 2. Als je hobby je werk was, welk beroep zou je dan hebben? Ik werk als barman in een groot internationaal hotel en dat vind ik erg leuk om te doen. Ik werk graag met mensen en het hotel is altijd gevuld met mensen uit alle hoeken van de wereld. Als het kon, zou ik een eigen cock tailbar opstarten en jongeren de kunst van het bereiden van cocktails leren. 3. Wie zou je graag eens ontmoeten? Ik ben helemaal gek van voetbal en speelde dit vroeger zelf ook. Aangezien ik geboren en getogen ben in Rosario, net als Lionel Messi, zou ik hem dol graag eens ontmoeten. Tegenwoordig is mijn lievelingsclub FC Barcelona, maar vroeger was dat Newell's Old Boys, de club waar Messi ook voor speelde. 4. Wat is jouw mooiste jeugdherinnering? Toen ik een jaar of zeven was, ging ik rond februari naar het carnaval toe, met mijn moeder en broers. Ik kan me herinneren dat wij daar altijd heen gingen en dat ik aan de hand van mijn moeder de stoet aanschouwde en de muziek hoorde. Daar heb ik heel mooie herinneringen aan. 5. Wat vind je de mooiste plek van Heiloo? De allermooiste plek in Heiloo vind ik de kapel 'Onze Lieve Vrouwe ter Nood'. Ik heb dit in 2014 ontdekt en kom er nu regelmatig. Ik ben in 2014 mijn moeder verloren en brand nu altijd een kaarsje voor haar. De kapel en het terrein zijn prachtig en er heerst daar veel rust. 6. Waar kunnen ze je 's nachts voor wakker maken? In de nacht mag men mij altijd wakker maken als iemand in nood is en hulp nodig heeft. Ik zal altijd voor mensen klaarstaan, ook 's nachts. 7. Wat is het beste advies dat je ooit kreeg? In 2011 ben ik in Argentinië geweest om mijn moeder te bezoeken. Altijd als ik haar bezocht lagen we soms langere tijd gezellig samen te kletsen over van alles en nog wat. Zij gaf mij toen het beste advies dat ik ooit kreeg: "Verander nooit wie je nu bent, want zoals je bent heb ik jou gemaakt en ben je goed". Ik probeer me daar aan te houden en dicht bij mezelf te blijven. 8. Wat weten de meeste mensen niet van je? Tijdens mijn werk in Hotel Pulitzer Amsterdam (2004-2011) heb ik veel beroemdheden ontmoet en hen soms ook de hand geschud. Enkele be kende namen zijn: George Clooney, ex-president van de USA Jimmy Carter, Woody Harrelson, Danny de Vito, Famke Janssen, John Malkovich, Marco Borsato, Marat Safin (tennisser) etc. 9. Wat zou je veranderen als je burgemeester was? Dan zou ik op station Heiloo een voetgangerstunnel of brug aanbrengen vanaf het perron naar de parkeerplaats. Ik reis dagelijks met de trein en stoor me er aan dat ik vanaf het perron helemaal richting de overgang moet lopen, daar in een trechter vol mensen beland en vervolgens weer richting de parkeerplaats moet. Dat kan beter. 10. De persoonlijke vraag van Fernanda Martino: 'Jij bent ook naar Nederland geëmigreerd en met succes een nieuw leven begonnen. Wat heeft je verrijkt?' Nadat ik vanuit Argentinië via Spanje in Nederland belandde, heb ik mij gaandeweg steeds aan een nieuwe cultuur weten aan te passen. Door het leven in verschillende landen te ervaren, kon ik het leven in Nederland waarderen, want we hebben het hier heel goed. In Argentinië is veel ar moede en achterstand. In Nederland was een toekomst voor mij weggelegd en heb ik mij kunnen ontwikkelen tot wie ik nu ben. Ik heb de taal geleerd en op werkgebied heel veel ervaring opgedaan. Ik kan leven in welvaart en mooie reizen maken. Ik ben hier een mooi gezin gestart met mijn vrouw Karin en wij hebben twee prachtige kinderen, Silvio (bijna 10) en Lara (7). Ik realiseer me dat ik het erg goed heb en ben daar dankbaar voor. Ik wil graag het stokje doorgeven aan Petra van der Kolk. Mijn vraag aan Petra is: "Jij combineert je werk in de geestelijke gezond heidzorg (Psychiatrisch Centrum Willibrord) met een druk gezin. Wat vind je de grootste uitdaging, zowel zakelijk als privé?" Hana, een waar talent! Foto: STIP Fotografie

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2018 | | pagina 3