De Papaver Couching Pompen, pompen en nog eens pompen! Nieuwjaarsconcert Harmonie Caecilia met koor Reünion BEDRIJF BELICHT 5 Vervolg voorpagina: MUZIEK- EN DANSSCHOOL HEILOO UITKIJKPOST 10 JANUARI 201 In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het verspreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. De kosten voor Bedrijf Belicht zijn 225 euro excl. btw. Online doorplaatsen is mogelijk. Voor aanmelding: Kennemerstraatweg 464, 1851 NG Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. Foto: Nathalie Bottemanne Kerkelaan 15, Heiloo. Website: www.depapaver.eu E-mail: ihogenkamp@depapaver.eu Telefoon: 06-17984475 Op afspraak: maandag t/m vrijdag (overdag, eventueel 's avonds) HEILOO - Ineke Hogenkamp (50) van De Papaver Coaching woont tien jaar in Heiloo met haar man en twee poezen en opende vijf jaar geleden haar praktijk aan de Kerkelaan. Zij geeft faalangst-, weer baarheids- en examentraining en is tevens gespecialiseerd in hoog gevoeligheid. Naast tieners en pubers coacht zij ook volwassenen. Jaren ervaring met scholieren Ineke werkte 25 jaar als docent Nederlands in het voortgezet onderwijs. Als brugklasmentor vond ze het fijn om iets bij te dragen aan de ontwikkeling van haar leerlingen op sociaal-emotioneel gebied. Ineke: "Door die extra aandacht kon ik kinderen die het nodig hadden, helpen om sterker in hun schoenen te staan door het vergroten van zelfvertrouwen en het vormen van een positief zelfbeeld." Ineke kwam er een aantal jaren geleden achter dat ze hooggevoelig is. Omdat een middelbare school een vrij drukke omge ving is, maar de doelgroep haar nog steeds zeer aanspreekt, besloot zij haar kracht van het mentorschap aan te vullen met de opleidingen Academisch Counselor en Coach en Kindercoaching. Ineke: "Ik vind jongeren en pubers heerlijk om mee te werken. Ook werk ik graag met de ouders om te kijken hoe we er samen voor kunnen zorgen dat het thuis soepeler gaat lopen." Ineke is een toegankelijke, ervaren coach. Ineke: "Ik word er heel blij van als een timide kind na de training zelfverzekerd de deur uitgaat." Faalangst-, weerbaarheids- en examentraining Ineke heeft al tientallen kinderen geholpen en begeleid. Reacties van pubers zijn: "Ik heb mijn motivatie voor school weer teruggevonden", "Ik durf nu veel eerder mijn mening te zeggen" en "Je hebt mij onwijs veel kracht gegeven". Ouders zeggen: "Ik heb een heel ander kind nu" en "Ze gaat niet meer huilend naar school". Ineke biedt zowel een-op-een-coaching (voor volwassenen en voor jongeren) aan als groepstrainingen. De groepstrai ningen zijn gericht op faalangst en weerbaarheid. Deze laatste wordt voor jongeren onder de namen 'TeenPower' en 'FullPower' aangeboden. Voor eindexamenleerlingen is er een training 'Eerste Hulp bij Examenstress'. Van deze training wordt in het voorjaar een bijzondere versie van één dag(deel) aangeboden. Alle trainingen worden in kleine groepen gegeven en vinden plaats in Heiloo. Hooggevoeligheid Ben je vaak druk in je hoofd, gevoelig voor bijvoorbeeld geluid en vaak moe? Dan kan het zijn dat je hooggevoelig bent. Ineke weet uit eigen erva ring: "Het is iets wat je bent en waar je, als je het eenmaal weet en erkent, beter mee om kan leren gaan. Bijvoorbeeld door goed naar jezelf te luiste ren en nee te zeggen waar dat nodig voelt." Een coachingstraject bij Ineke helpt je om je te leren omgaan met je hooggevoeligheid en je energieniveau weer in balans brengen. Vrijblijvend gesprek Kijk op www.depapaver.eu voor meer informatie over het aanbod. Daar vind je tevens de gratis e-books die Ineke schreef: 'Eerste Hulp bij Examenstress' en 'Hoe help ik mijn puber aan meer zelfvertrouwen'. Houd de Facebookpagina in de gaten voor data van trainingen en informatieve huiskamerbijeenkomsten. Neem vrijblijvend contact op met Ineke om in een eerste gratis gesprek samen te kijken wat het traject is dat bij jou of je kind past. Tekst: Natalie Bottemanne Een mooi voorbeeld hiervan is te vinden aan de Spanjaardslaan/ Elzenwal. En verder worden door de gemeente houten paaltjes en bomen langs de greppels geplaatst, wat inhoudt dat de greppels niet uitgebaggerd kunnen worden," aldus Jeannette. Haar man Jan is zelf bezig geweest om verschillende greppels die niet meer doorliepen uit te baggeren en stuitte daarbij op een overstort waar een plastic zak overheen lag. Op zo'n manier heeft een overstort dus geen zin. Ook de grindputten in de nieuw bouwwijk Zuiderloo vinden Jeannette en Jan geen succes. "We kunnen het verkeerd hebben, ook het teveel aan water in die grind- putten moet afgevoerd worden. Dat komt ons inziens in het grondwater terecht waardoor het grondwater peil weer stijgt," aldus Jeanette en Jan. Naar aanleiding van de klach ten heeft het Hoogheemraadschap inmiddels wel de gemeente gewaar schuwd. Sinds zaterdag lijkt het grondwaterpeil iets te zakken. Ook in de wijk Ypestein, waar het grondwater behoorlijk hoog stond. Jeanette en Jan hebben inmid dels zes weken terug vijf pompen op hun terrein geplaatst om zo het vele water weg te kunnen pompen, zodat de paarden weer normaal bui ten kunnen staan. Verder hebben ze watergeulen naar de greppels rondom hun terrein gegraven welke iedere dag opengemaakt moeten worden om zo de rest van het over tollige water naar de greppels te laten stromen. Bij de Gemeente Heiloo was maandagmiddag niemand aanwezig voor commentaar. Tekst: Yvonne van Stiphout Jeannette Sprenkeling harkt dagelijks de watergeulen open op haar terrein. Foto: STIP Fotografie HEILOO - De Heilooër Harmonie Caecilia geeft op zaterdagavond 13 janu ari en zondagmiddag 14 janu ari weer haar traditionele Nieuwjaarsconcert. Dit jaar samen met het Heilooër pro jectkoor Reünion. Het motto dit jaar is 'Happy New Year'. Harmonie en koor voeren samen een aantal bekende ballads op uit film en musical. Zoals Anthem uit de musical Chess en Conquest of Paradise uit de gelijknamige film. Daarnaast zullen Caecilia (o.l.v. diri gent Zoran Rosendahl) en Reünion (o.l.v. Nico Bakker) ook apart optre den. Op het programma staan onder meer de filmmuziek van Jungle Book en nummers van ABBA. Opwekkende muziek en zang dus met een vleugje drama! Aanvang zaterdag 13 januari om 20.00 uur, zondag 14 januari om 15.00 uur. Locatie: GGZ Willibrord, cultureel centrum De Strandwal, Kennemerstraatweg 464 te Heiloo. De toegang bedraagt 12 euro (donateurs 10 euro) inclusief een consumptie. Voorverkoop van kaarten bij de Schrijverij, loca ties Stationsweg en Het Hoekstuk. Reserveren van kaarten kan via kaartverkoop@caecilia-heiloo.nl. Meer informatie via: www. caecilia-heiloo.nl. Ook in 2018 heeft Dans- en Muziekschool Heiloo weer een ruim aanbod van leuke en leerzame cursussen voor jong en oud: Muziekplezier voor Peuters 10 lessen, 2 - 4 jarigen, woensdag 10:00 - 10:45 uur. Start: woensdag 24 januari. Ontdekkingstocht voor peuters: zingen, spelen, muziek maken en dan sen, samen met een ouder of verzorger. Spelenderwijs muziek 10 lessen. Leerlingen groep 3 t/m 5., vrijdag 16:00 -16:45 uur. Start: vrijdag 26 januari. De kinderen maken in deze lessen ken nis met alle instrumenten en diverse muzikale begrippen, ook wordt er gezongen. Mini-Musical 6 - 7 jarigen: dinsdag 15:45 -16:30 uur, 8 - 9 jarigen: dinsdag 16:30 - 17:15 uur. Zingen, swingen en acteren. Liedjes uit alle winstreken. Musicalklas Vanaf 9 jaar. Dinsdag 17:30 - 18:30 uur. Zingen, acteren, bewegen en een span nend verhaal. Instrument proberen Leerlingen groep 3 t/m 8. Op afspraak. 2 lessen op 2 verschillende instrumenten naar keuze. Songs en gitaar 6 lessen, vanaf 16 jaar. Woensdag 20:00 uur. Start: woensdag 24 januari. In een serie van zes wekelijkse lessen staan songs van bekende artiesten als Ed Sheeran centraal. De cursus is bedoeld voor mensen die al bekend zijn met de basisakkoorden op de gitaar. Je maakt kennis met variaties op de basisakkoorden en met verschillende manieren om te begeleiden. Daarnaast bekijken we hoe je de totale klank van een liedje kan vertalen naar een begelei ding op de gitaar. Instrumenten proeverij voor volwassenen Op afspraak. 2 x 1 les op 2 verschillende instrumen ten naar keuze. Jazz Ensemble Volwassenen. Maandag 19:30 - 20:30 uur. Bij het senioren jazz ensemble, voor heen de bigband, is plaats voor nieuwe blazers. Ook is er plek voor een swingende drummer. Dus bent u een ervaren, vlot lezende blazer of swin gende drummer en heeft u affiniteit met jazz? Meldt u dan aan! Het ensemble oefent 1 x per 2 weken. Kleuterdans 4 - 6 jarigen. Woensdag 14:45 - 15:30 uur. Een feest voor elk kind! Speelse lessen vol wereldse dansjes. Kinderdans 7 - 9 jarigen. Woensdag 15:30 - 16:15 uur. Op een vrolijke manier worden allerlei dansstijlen en danstechnieken aange leerd. Harmonie Caecilia. Foto: Aart Swolfs www.muziekendansschoolheiloo.nl tel.072.5332460 info@muziekendansschoolheiloo.nl adres: Het Veld 1, 1852 GG Heiloo 9 - 11 jarigen. Woensdag 16:20 - 17:20 uur. Een gevarieerd aanbod aan dansstijlen, Afrikaans, Buikdans en Braziliaans. Zelf improviseren op swingende en hippe muziek. De danslessen worden gegeven in de dansstudio van Dance Fit aan de stationsweg 115 in Heiloo. Een gratis proefles is mogelijk. Meer informatie en inschrijving: www.muziekendansschoolheiloo.nl info@muziekendansschoolheiloo.nl Telefoon: 072-5332460

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2018 | | pagina 5