'Maestro' in Egmond-Binnen Pipoos opent grootste hobbywinkel van Alkmaar The Dutch Vocals zingen voor Zonnebloem bij 'Heeren van Limmen' Arthur Japin komt naar Limmen Met spoed pleegouders gezocht omgeving Castricum regio 15 31 JANUARI 2018 Meer dan 6000 artikelen onder één dak voor alle denkbare hobby's. Aangeleverde foto EGMOND - BINNEN Zeven Egmonders gaan de komende tijd ervaren hoe het is om voor een muziekvereniging te staan. En dat dirigeren echt iets anders is dan lukraak zwaaien met een stokje. Fanfare Eensgezindheid uit Egmond-Binnen is aan de slag gegaan met het project Maestro, naar het idee van de gelijknamige serie op tv. De uitvoering is op 10 maart 2018, aanvang 20.00 uur. Het initiatief van uitbater Ronald Zentveld van Dorpshuis de Schulp en vaste dirigent Marije Koopmans is in de zomer van 2017 onderge bracht bij een speciale commissie. Tine Jansen van deze commissie: "De afgelopen tijd zijn kandidaten op voorstel van de fanfareleden benaderd om deel te nemen. Ze zijn al in het bezit van een baton (diri geerstokje) waarmee kan worden geoefend. Tot maart gaan de maes tro's in spe aan de slag om onder begeleiding van Koopmans het vak onder de knie te krijgen. Na de beoordeling van het publiek en een vakjury wordt 10 maart duidelijk wie er met de titel Maestro 2018 vandoor gaat." De vakjury bestaat vooralsnog uit twee kenners met muzikale wortels: Kim Hoogvliet en Leon Gouda. Zij zijn beide onder andere muziekdocent. Tine Jansen: "Maestro moet gezellig, laagdrem pelig entertainment bieden. Zo'n avond waar het hele dorp bij wil zijn, en waardoor men de fanfare op een andere manier leert kennen." ALKMAAR - Donderdag 25 janu ari opende Pipoos een groot, creatief inspiratiecentrum aan de Langestraat 113. Een spik splinternieuwe hobby- en knut- selwinkel voor jong en oud, voor hobbyist en professional. Met meer dan 6.000 artikelen onder één dak voor alle denkbare hobby's. Van Bullet Journal notitie boekjes en producten voor handlet- tering, tot vouwblaadjes, textielverf, schilderbenodigdheden, home deco en meer. Voor het hele gezin Pipoos is met dat enorme assor timent echt dé speciaalzaak in hobbyartikelen. Taartenbakkers, knutselaars, modelbouwers, schil ders, tekenaars en andere creatie- velingen komen hier volledig aan hun trekken. Het is de 27e winkel in Nederland van deze succesvolle hobbywinkelketen. "Geen toevals treffers," zegt directeur Wouter de Keizer (43). "Toen we vijf jaar geleden het assortiment gingen opschudden, hebben we ons sterk gefocust op jonge gezinnen. Dus daar waar smartphones en tablets een prominente plaats innemen. Dat was behoorlijk tegen de digitale trend in." Internetten, gamen en appen De directeur legt uit dat hij als vader van opgroeiende kinderen ook weleens moedeloos wordt van al dat internetten, gamen en appen van zijn kroost. "Je denkt als vader dan toch weleens, ga eens knutse len, tekenen, breien of haken." De Keizer kijkt even serieus en zegt dat de moderne technologie natuurlijk een zegen is, maar niet zaligma kend. "Ontwikkelen van persoon lijke creativiteit zit niet in bits en bites. Creativiteit is een manier van waarnemen, denken en doen. Het helpt je bij het oplossen van proble men en zien van kansen. Daar hoef je geen Rembrandt of Van Gogh voor te zijn. Met je kinderen de kin derkamer een andere look geven of een clutch-tas haken, is ook creatief bezig zijn." Laatste trends en rages De Keizer vertelt dat hobbytrends komen en gaan. "Door in te spelen op de juiste trends en rages, maak je mensen enthousiast en trek je ze letterlijk over de drempel om crea tief aan de slag te gaan. Natuurlijk hebben wij een webwinkel. (www. pipoos.com) Maar wat is er mooier dan even bij Pipoos binnen te lopen en al die creativiteit op te snuiven. Advies te vragen over dat ene mar terharen kwastje of rolfondant voor op de verjaardagstaart van je doch ter. Daar wordt een mens toch hele maal blij van." Aangeleverde foto Arthur Japin. leen VUJXÏjS/sSf ontvangen? Bel donderdag tot 12.00 uur: 0229 745666 (Rodi verspreiding bv) LIMMEN - De Zonnebloem Limmen nodigt haar gasten uit voor een middag vol muziek en gezelligheid met The Dutch Vocals. The Dutch Vocals bestaat uit Peter Jonk en Anja Oudejans, een professioneel en veelzijdig zang duo uit Volendam. Anja en Peter, gekleed in de mooiste outfits, heb ben een uitgebreid en afwisselend repertoire met prachtige zang en leuke acts. Met hun warme stem men weten zij de gevoelige snaar van het publiek te raken. Hun repertoire bevat onder meer duet ten en solo's van wereldfaam zoals van Willy en Willeke Alberti, Wim Sonneveld en Luciano Pavarotti. The Dutch Vocals maken van ieder optreden een feest en nodi gen de gasten van de Zonnebloem Limmen van harte uit om deze LIMMEN - Limmen Cultuur heeft op vrijdag 16 februari om 20:00 uur Arthur Japin uitgeno digd om te komen praten over zijn nieuwste boek Kolja. Arthur Japin is een gerenom meerd schrijver. Al zijn romans zijn gebaseerd op gedegen onderzoek en historische feiten waar hij, door zich daarin te verdiepen, verhalen aan toevoegt. Feit en fictie lopen uiteindelijk door elkaar. In septem ber 2017 is zijn roman 'Kolja' ver schenen. Het boek beschrijft het verhaal van een doofstomme jon gen die wordt opgevangen door de Russische componist Tsjaikovski en zijn broer. Hoe een dove zich staan de houdt in een maatschappij waar alles om horen draait. Dezelfde doofheid geeft hem die extra talenten. muzikale happening mee te maken. Donderdagmiddag 8 februari, de 'Heeren van Limmen' The Dutch Vocals. (Dusseldorperweg 103), aanvang 14.00 uur. Heeft u vervoer nodig? Bel dan Ria Hooijboer 072 5052235. Op vrijdag 16 februari in Cultureel Centrum Vredeburg (Dusseldorperweg 64) horen we van de schrijver zelf alles over deze roman. Voor meer informa tie kijk op onze website www. limmencultuur.nl of bel met 072 5053274. The Dutch Vocals. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2018 | | pagina 13