Pleegouders gezocht voor Jens en Michel Kabouterfeest in Dorpshuis Hanswijk Muziekwerkplaats On Stage Pionier Wouter van Eck vertelt over 'voedselbos' bij de Abdij van Egmond REGIO sfë S*¥£Z iïfefr'f Jfs,; 11 .-C1 1 - 'Chouffe in de Hoef' i /O *-■ -\J A ■v i-*-'-.'n3> 5 HÏÏ9 Henk Verdonk junior in 'winning mood' UITKIJKPOST 31 JANUARI 2018 Jens (links) en Michel (rechts) zoeken een pleegouder in omgeving Castricum. Aangeleverde foto' REGIO - Op dit moment is de vraag naar pleegouders groot. Er wachten kinderen op een passend pleeggezin. Zo ook Jens (13) en Michel (14). Zij zoeken ieder een pleeggezin op fietsafstand van hun school in Castricum. Michel zit op de Havo. Hij houdt van muziek maken en van voetballen. Het is een leuke en soci ale jongen die graag meedenkt en meepraat. Hij zoekt een pleegouder die van familie houdt. Jens zit op het Gymnasium. Hij houdt van drummen en zit op voet bal. Het is een leuke en sociale jongen die graag meedenkt en mee praat. Hij zoekt een pleegouder die van discussiëren houdt. Maar ook EGMOND AAN DEN HOEF - Na het succesvolle feest van vorig jaar verandert Dorpshuis Hanswijk op 10 februari weder om in een kabouterbos tijdens Chouffe in de Hoef! Een gezellige kabouteravond met La Chouffe bier, oftewel kabouter bier op de tap. Henkie CD maakt er dit jaar een knallend feest van. Tijdens deze avond krijg je per Chouffe biertje (of ander drank je) een kabouteritem. Deze items bestaan uit een kaboutermuts, een bril, een neus en een baardje. Na vier items ben je een volgroeid Nadine (16), Selly (12), Job (13) en Tim (11) zoeken een fulltime of parttime pleeggezin. Wilt u iets bete kenen voor kinderen die (tijdelijk) niet thuis kunnen wonen? Vraag een informatiepakket bij ons aan of bezoek een van onze informatie avonden. De eerstvolgende is op 12 februari. Aanmelden kan via www. pleegzorgparlan.nl. kabouter(vrouw)tje. Degene die aan het einde van de avond het meest op een kabouter lijkt, krijgt de gouden kabouter! Tickets kosten 14,50 euro inclu sief je eigen La Chouffe glas en zijn verkrijgbaar via www. chouffeindehoef.nl. De opbrengst van de kaartverkoop is bestemd voor het onderhoud en de aan schaf van instrumentarium van Lamoraal van Egmont en de jeugd van Lamoraal van Egmont. Het feest begint om 21.00 uur. Dorpshuis Hanswijk is gevestigd aan Hanswijk 1. 1 r .'t ■'-Si ■mj» Wt ~r rj3 Het voedselbos op het terrein van de abdij. J. 1 I TW5&f3k>>> - Aangeleverde foto EGMOND-BINNEN - Landbouw en natuur lijken elkaar tegen woordig uit te sluiten. Wouter van Eck vertelt op zaterdag 10 februari bij de Abdij van Egmond dat dit ook anders kan. In zijn 'voedselbos' wordt land bouw met natuur gecombineerd voor voedselproductie. Het gaat hierbij om een duurzaam land- bouwconcept, omdat het systeem geen (kunst)mest, bestrijdingsmid delen of kunstmatige beregening nodig heeft. Op een kale maïsak- ker bij Groesbeek, in de buurt van Nijmegen, begonnen Wouter van Eck en Pieter Jansen met de pro ductie van fruit, noten en eetbaar blad. Onderbouwd door weten schappelijk onderzoek en aan de hand van inspirerende voorbeelden uit zijn voedselbos, vertelt hij hoe veel dit oplevert en wat de toege voegde waarde voor flora en fauna is. Wouter van Eck was campag neleider Landbouw en Voedsel bij Milieudefensie en directeur bij Stichting FLORON. Nu zet hij zich namens Stichting Voedselbosbouw Nederland in om de kennis over voedselbossen te stimuleren. Het project 'Levende Aarde' van de Abdij Egmond biedt een platform voor het vergaren en uitwisselen van kennis over duurzaam en eco logisch bodembeheer en voedsel productie. De lezing vindt plaats op zaterdag 10 februari van 10.00 tot 12.00 uur, Vennewatersweg 27a, Egmond-Binnen. Er wordt een onkostenbijdrage van 7,50 euro gevraagd. Aanmelding via: www. abdijvanegmond.nl. LIMMEN - De leerlingen van de Muziekwerkplaats Limmen had den weer hard geoefend voor de jaarlijkse voorspeelavond. De jonge muzikanten lieten afgelo pen zaterdag graag horen wat zij in de wekelijkse muzieklessen van de Limmer muziekschool hebben geleerd. Een heel scala aan instrumenten kwam langs op deze avond: piano, gitaar, slagwerk, viool, dwarsfluit en keyboard. Ook de zangleerlin gen stonden op de planken met leuke stukken van Kinderen voor Kinderen en Adèle. Er werd solo gespeeld, maar ook met cd of docentenbegeleiding. De drumleer lingen verbaasden het publiek met ruige rockmuziek, maar ook de improvisaties op de dwarsfluit wer den door het publiek erg gewaar deerd. Alle muziekstijlen van pop en blues tot klassiek kwamen aan bod. Deze voorspeelavond was een van de twee jaarlijkse uitvoeringen van Muziekwerkplaats Limmen, waarbij de leerlingen podiumerva ring op kunnen doen. AKERSLOOT - Henk Verdonk junior uit Egmond aan den Hoef is nog steeds bezig met een aaneenschakeling van overwinningen. Hij sloot wederom af met een afgetekende zege. Sportcomplex de Cloppenburgh leek het decor te worden van een rechtstreekse confrontatie tussen veelvraat Henk Verdonk junior en de technisch specialist Michel Agterberg uit Heiloo. Helaas moest Michel op het laatste moment afzien van deelname. Hierdoor ging de echte strijd om de tweede plek. Er werd gestreden door Alkmaarder Ferry Karssen, Vincent Beentjes (Castricum) en Bruno van Beek (Heiloo), die op de nominatie staat om wegrenner te worden. Uitslag: 1. Henk Verdonk junior (Egmond aan den Hoef), 2. Ferry Karssen (Alkmaar), 3. Vincent Beentjes (Castricum), 4. Bruno van Beek (Heiloo), 5. Wilfred Knegt (Uitgeest), 6. Wout Bakker (Heiloo), 7. Henk Louwe (Alkmaar), 8. Martin Meijer (Heerhugowaard), 9. Jaap Kaan (Egmond aan Zee), 10. Peter Dekker (Egmond aan den Hoef). De La Chouffe-kabouter. Aangeleverde foto Floris drumt erop los Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2018 | | pagina 15