123Wonen Tweedaagse Weekend Workshop 'Your True Voice' COLUMN BEDRIJF BELICHT Bemiddeling bij huur, verhuur en vastgoedbeheer Groeiend succes INGEZONDEN BRIEF Buurt overvallen door onaangekondigde boomkap ProRail Voelt mijn kind zich wel veilig? Michiel Ullers UITKIJKPOST 31 JANUARI 2018 In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het verspreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. De kosten voor Bedrijf Belicht zijn 225 euro excl. btw. Online doorplaatsen is mogelijk. Voor aanmelding: Kennemerstraatweg 464, 1851 NG Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. Martin Houtzager. Aangeleverde foto Willibrordus Business Centrum, Kennemerstraatweg 464, 1851 NG Heiloo. Website: www.123wonen.nl E-mail: alkmaar@123wonen.nl. Telefoon: 072-2020700 Op afspraak: maandag t/m vrijdag. Met 26 vestigingen in het land is 123Wonen een van de grootste bemiddelaars bij de huur en verhuur van woningen. Het gaat om gemiddeld 4000 bemiddelingen op jaarbasis. Martin Houtzager startte twee jaar geleden als franchisenemer zijn eigen vestiging van deze bekende organisatie. Door zijn kennis van zaken en door de aansluiting op het grote netwerk van 123wonen.nl kan hij bemid delen en adviseren aan eenieder die verhuurt of wil verhuren, ook aan bijvoorbeeld expats die op zoek zijn naar de juiste huurwoning. Martins regio betreft Heiloo, Castricum en Bergen, en groter gezien van Haarlem en de Zaanstreek tot aan Den Helder. Martin Houtzager (45) woont samen met Cindy en zoontje Jens in Heiloo. Na een carrière in de ICT en Telecom besloot hij de overstap te maken naar vastgoed. Martin: "Ik kom uit een ondernemersgezin en had altijd al de wens om een eigen zaak te beginnen. Het werd tijd voor een andere bedrijfscul tuur dan die waarin ik werkzaam was. Gezien mijn interesse in makelaar dij, vastgoedontwikkelingen en rendement bleek dit een logische en leuke stap." Inmiddels bemiddelt Martin bij zo'n 150 woningen per jaar. Vanwege het succes wordt zijn vestiging binnenkort versterkt met een nieuwe mede werker. Zijn plannen voor de toekomst heeft hij scherp voor ogen. Martin: "Het zou mooi zijn om uit te groeien tot een kantoor met vier medewerkers zodat we optimale service blijven bieden en ook het beheergedeelte kunnen laten groeien." Ontzorgen van verhuurders Er zijn steeds meer particulieren en kleine beleggers, met voldoende finan ciële mogelijkheden, die investeren in een tweede huis of ander pand. Vastgoed blijkt, ook in de huidige tijd, een interessante optie als belegging te zijn. Uiteraard is het belangrijk goed advies in te winnen over welke objec ten geschikt zijn om aan te kopen, voor welke prijs, en op welke manier er qua verhuur het beste uit te halen is. Martin Houtzager kan hierin bemid delen. 123Wonen ontzorgt verhuurders en beleggers. Martin: "De huurwet is ingewikkeld. Wij hebben bij 123Wonen uiteraard kennis van zaken en beschikken over een groot netwerk. Het is mijn passie om voor de klant de beste opties aan te reiken." Het komt meer en meer voor dat huiseigenaren die verhuren ook het beheer uitbesteden aan 123Wonen. Het gaat dan bij voorbeeld om mensen die zelf op reis zijn of definitief naar het buitenland vertrekken. Huren van woningen Ook als huurder kunt u terecht bij 123wonen.nl. Op de website kan bijvoor beeld een zoekactie worden ingevoerd om te kijken waar iets beschikbaar is. Het gaat hier echter wel om het hogere segment. Huurbedragen onder de duizend euro per maand komen niet veel voor. Martin: "In dit zogenaamde relocation-traject gaat het voor 70% om verhuur aan expats." Inschrijven is gratis. Het vinden van betrouwbare huurders staat bij 123wonen.nl overi gens hoog in het vaandel. Daarom worden huurders ook gescreend op kre dietwaardigheid. Bent u benieuwd wat 123Wonen voor u als verhuurder, belegger of huurder kan betekenen? Maak een vrijblijvende afspraak met Martin Houtzager. Dit kan via de website of bel: 072-2020700. Tekst: Natalie Bottemanne HEILOO - De Australische Chris James komt weer terug naar Nederland en geeft op zater dag 17 en zondag 18 februari de tweedaagse weekend workshop 'Your True Voice' in de Jan van Rijckenborghschool in Heiloo. Chris James is stemdocent, zan ger en musicus en geeft al meer dan dertig jaar met veel vrolijkheid zeer effectieve stemworkshops. Hij werkt internationaal in bedrijven, organisaties, met koren en op scho len. Chris reist de hele wereld rond om mensen van alle leeftijden te leren hun stem optimaal te gebrui ken. Als geen ander kent Chris de kracht van stem, expressie en humor. In deze workshop ervaar je op een lichte, vrolijke manier hoe je je stem authentiek en zonder stress kunt gebruiken, een essenti- ele vaardigheid die veerkracht in het leven geeft. Iedere workshop van Chris staat in het teken van verdie pen, een oneindig proces dat iedere workshop van hem uniek maakt! Zangers, diegenen die denken niet te kunnen zingen, beroepssprekers, diegenen die denken niet te kun nen spreken in het openbaar, kort om iedereen die, privé en/of in het werk, met stem, spreken en zingen bezig is, is van harte welkom. De tweedaagse workshop is van 9.30 uur tot 16.00 uur op beide dagen. Investering 200 euro, bij boeking voor 10 februari 180 euro. Professionele certificaten op aan vraag. Andere activiteiten: Sing Along: Alkmaar: Woensdagavond 14 februari: Sing-Along avond van 19:30 tot 21:00 uur, Centrum Zenit. Heiloo: Donderdagavond 15 februari Sing-Along avond van 19:30 tot 21:00 uur, Jan van Rijckenborghschool. Op de Sing- Along avonden maak je kennis met het werk van Chris en met je eigen stem op een lichte, vrolijke manier en.je hoeft niet te kunnen zingen! Investering 12,50 euro, aan de deur 15 euro. Privésessies: Er is de unieke mogelijkheid tot privésessies met Chris in de week van 12 februari (een uur 70 euro). Kinderworkshop op scholen: Voor de derde keer verzorgt Chris in februari een super inspirerende kinderworkshop voor alle kinde ren en het team van de Jan van Rijckenborghschool in Heiloo. Op aanvraag kan de workshop ook op andere scholen verzorgd worden. Voor meer informatie over de weekendworkshop, sing-along avonden, kinderworkshop of pri- vésessie en voor aanmelden, kunt u contact opnemen met Nicole Suylen. Dat kan via het e-mailadres nicole@suylen.nl of telefoonnum mer 06-511 039 60. Meer informatie over Chris en zijn werk op www.chrisjames.net. Chris James. Aangeleverde foto HEILOO - De redactie ontving van een aantal boze bewoners van de Schuine Hondsbosschelaan een open brief aan wethouder R. Opdam en ProRail. Hieronder leest u een deel van de brief. Voor het vervolg verwijzen wij u naar onze website. Afgelopen week heeft er een ware kaalslag plaatsgevonden langs het spoor bij de overgang aan de Schuine Hondsbosschelaan. Zo'n twintig prachtige eiken zijn met kettingzagen en groot materiaal omgezaagd en ter plekke vershred- derd of afgevoerd. De rest van het dorp wacht deze kaalslag nog. Bij navraag bleek dit een opdracht van ProRail te zijn om te voorko men dat de bomen tijdens storm op het spoor zouden kunnen val len. Veiligheid is een sterk argu ment, maar daarvoor is het niet nodig om een bosachtig terrein om te toveren in een kale grasstrook, terwijl de groenstroken langs het spoor waardevolle ecologische verbindingsstroken zijn voor planten en dieren. Waarschijnlijk gebeurt deze massale bomenkap nu in heel Nederland. Het beleid had ook kunnen zijn om de bomen te snoeien, oude takken eruit te halen en de bomen af te toppen. Waarom de bomen helemaal weg halen? Voor de rest van deze ingezonden brief verwijzen wij u naar onze website www.uitkijkpost.nl. Afgelopen week woonde ik, Hockeyvader, een vergadering bij op mijn sportclub waar veiligheid op de agenda stond. Het ging over zowel sociale als fysieke veiligheid. Fysieke veiligheid gaat over of het ter rein/clubhuis/kantine wel veilig is m.b.t. genoeg verlichting, geen scherpe punten/hekken, gevaarlijke trappen, etc. Sociale veiligheid is een veel lastiger onderwerp. Dit gaat over o.a. pesten, (seksuele) intimidatie en groepsprocessen. Toch vaak wel beladen onderwerpen waar van je hoopt dat je kind er ver van weg blijft. Tijdens die vergadering ging ik toch nadenken. Hoe veilig voelt mijn eigen kind zich eigenlijk op onze sportclub? Of op school? Ligt hij wel lekker in de groep? Wordt hij gepest of geïntimi- deerd? Hij is een lekkere, mid- delbareschoolpuber en niet echt een prater, dus ik weet eigenlijk niet hoe "veilig' hij zich voelt. Maar hoe kom je daar achter? Niet alleen op mijn sportclub was het een onderwerp, maar ook op de middelbare school van mijn oudste zoon. Daar ging het over alcohol, drugsgebruik en intimidatie in groepen. Kijk, je mag niet drinken tot je 18e, maar je wilt ook niet buiten een groep vallen als het daar wel in voorkomt. Pesten en intimidatie kan het gevolg zijn namelijk. Hoe ga je als puber van 13 daarmee om? En met name als ouders? Ik weet het niet. Ik vertrouw er maar op dat we thuis blijven praten en dat we er wel een weg in vinden. Wel fijn is dat we sinds kort een actieve vertrouwenspersoon op de sportclub hebben waar je met dit soort onderwerpen terecht kan. Gelukkig is die er ook op de middelbare school. Als klap op de vuurpijl kreeg ik vanmor gen bij het wegbrengen van mijn jongste zoon op de basis school een briefje over sociale veiligheid. Ook daar zijn ze er dus mee bezig, maar hoe zit het eigenlijk bij al die andere scho len, sportclubs en verenigingen? Iets om over na te denken toch? www.hockeyvader.nl y www.facebook.com/hockeyvader

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2018 | | pagina 5