Inspirerende lezing Archeologisch Museum Baduhenna Homeward Dove eert Leonard Cohen 1 Oosthonk open darttoernooi Paddentrek Heiloo 11 INGEZONDEN BRIEF Geluidsreductie A9: bestuurders laat van u horen! Terriërs Meisjes A2 kampioen 1 UITKIJKPOST 28 FEBRUARI 201 Homeward Dove. Aangeleverde foto HEILOO - Homeward Dove, de Leonard Cohen tribute band, speelt op zondagmiddag 18 maart om 15.00 uur in de Witte Kerk in Heiloo. Leonard Cohen is overleden in 2016, maar zijn muzikale erfenis is springlevend! Meer dan 50 jaar in liederen met zelfspot, verlan gen en voortschrijdende inzichten. IJzersterke teksten in verschillende muziekstijlen; pop, folk, jazz, blues; net als de tektsten niet te plaat sen in een categorie. Het laatste album uit 2016, You want it darker, is ook weer prachtig en de nade rende dood is voelbaar, maar het is ook een album van vertrouwen en lichtheid. HEILOO - Wijkvereniging Plan Oost te Heiloo houdt het Oosthonk open darttoernooi op zaterdag 3 maart in het vereni gingsgebouw aan de Oostkanter 14. Deelname is 5 euro en er wordt om 20.00 uur gestart. De deur gaat een uurtje eerder open om ieder een in de gelegenheid te stellen nog even warm te gooien. Er zijn zoals altijd mooie dagprijzen en het is de voorlaatste kans om rankingpun- ten te verdienen. Het laatste toer- Homeward Dove, een tribute band uit de regio, speelt een selectie uit het vele decennia omspannende oeuvre van Leonard Cohen. Van de eerste nummers uit de zestiger jaren zoals Suzanne, tot een num mer van het laatste album uit 2016, het prachtige Treaty. De bezetting van Homeward Dove bestaat uit zang (vaak meer stemmig), gitaar, toetsen en contra bas. Homeward Dove, zondag 18 maart om 15.00 uur in de Witte Kerk in Heiloo, entree 10 euro (aan de deur). Reserveren? Mail naar homewarddovel3@gmail.com. nooi van dit seizoen, 601, is op 14 april. Voor meer informatie www. oosthonk.nl of via 06-46331274 06-33747770. Tot darts! HEILOO - Op 20 februari bestond de Stichting Regionale Archeologie Baduhenna pre cies 20 jaar. Dat was een goede reden om een lezing te organise ren over opgravingen in Heiloo. De lezing werd verzorgd door Tim de Ridder, werkzaam als stadsarcheoloog in Vlaardingen. Tim heeft in de jaren 1987 tot 1997 meegeholpen bij talloze opgravingen in Heiloo. Naast de eigen donateurs waren ook de leden van Historische Verenigging Oud Heiloo uitge nodigd, evenals geïnteresseerde amateur- en beroepsarcheolo gen, vertegenwoordigers van het gemeentebestuur en overige belang stellenden. Ruim 90 personen woon den de lezing bij. Tim ging in het begin van de lezing in op het landschap waarin Heiloo zo'n 4.000 jaar geleden voor het eerst bewoond is geweest op de hoge en droge strandwal en de HEILOO - Padden en kikkers kunnen al vanaf half februari, als de weersomstandigheden gunstig zijn, beginnen aan de jaarlijkse paddentrek. Vanaf 17 februari tot 28 februari 2018 kon het in incidentele geval len al voorkomen dat de Kuillaan in Heiloo van 19.00 - 07.00 uur werd afgesloten voor gemotoriseerd ver keer. Vanaf 1 maart t/m 30 april 2018 is de Kuillaan iedere avond/ nacht afgesloten vanwege de pad dentrek. Amfibieën zijn nachtdieren. Tijdens de paddentrek is de route via de Westerweg en Kuillaan naar de Kennemerstraatweg om die reden 's avonds en 's nachts niet toegankelijk. Massale paddentrek vindt plaats bij 7 graden, zuidwes tenwind en als er enige regen valt of er een hoge luchtvochtigheid is. Er kunnen dan honderden dieren tege lijk de weg oversteken. De gewone pad, bruine kikker en kleine water salamander zijn landdieren. In het voorjaar trekken zij van bos naar duin (winterrust) de weg over naar het water om daar hun eieren af te zetten. De larven groeien op in HEILOO - In aanloop naar de verkiezingen voor de gemeen teraad op 21 maart volgt het Bewonerscollectief van Plan Oost nauwlettend de program mavoornemens van politieke partijen omtrent reductie van de A9-geluidsoverlast in Plan Oost. De gemeenteraad is immers nog niet klaar met de geluidsreductie. Op 4 juli 2017 is in de gemeente raad een motie aangenomen. Ik verwijs naar een tweetal opmer kingen uit de tekst ervan: "Zodra de innovatieve constructies voor geluidsreductie resulteren in voldoende rendement komt het College van B W 'met voortva rendheid' met een voorstel voor realisatie." De tweede voorwaarde betreft het bewerkstelligen van toezeggingen van de zijde van Rijkswaterstaat en de Provincie invloed van de zee in de omringende strandvlakten. Over een periode van enkele duizenden jaren zijn verschil lende grondlagen ontstaan die de archeologen een beeld geven van het klimaat, de plantengroei en de leefomstandigheden voor de men sen. Daarna besprak Tim een aantal belangrijke opgravingen in Heiloo aan de hand van de vondsten en de relatie met dat landschap en de opeenvolgende grondlagen. Zo kon hij ons meenemen naar opgravin gen aan de Pastoor van Muijenweg, de Raadhuisweg bij de bouw van de nieuwe vleugel van het gemeen tehuis, de Witte Kerk, de Egelshoek en de opgraving van de buitenplaats Vrieswijk aan Het Zevenhuizen. In de wijk Ypestein kwamen bij opgra vingen jonge sporen tevoorschijn van het turfsteken t.b.v. brandstof- winning. In het laatste deel van de lezing nam Tim ons mee naar zijn huidige werkterrein en kregen we een korte uiteenzetting over de organisatie van de viering van het water en verlaten het water na enige maanden om op het land ver der te leven. Padden en kikkers zijn na drie jaar geslachtsrijp. Amfibieën zijn nuttige dieren. Ze eten insecten (muggen, vliegen, spinnen, torren, vlinders), alsmede slakken (geen slakkengif gebruiken!) en wonnen. Vorig jaar kwam de paddentrek eind maart goed op gang. Voordien was het te koud en te droog met overwegend wind uit het noorden/ noordoosten. Op de Zandersloot zijn toen de volgende aantallen geteld: padden 3106 (dood 31); brui- Noord-Holland betreffende finan ciële bijdragen. De gemeenteraad heeft een stimulerende en contro lerende taak ten aanzien van het College van B&W bij uitvoering van de motie. Er is dus werk aan de winkel om 'spijkers met koppen te slaan' en het project niet op zijn beloop te laten. Het Bewonerscollectief heeft zich in de afgelopen jaren veel moeite getroost om een innovatieve oplossing met Diffractoren te realiseren. Met de haven in zicht en nog slechts een geringe afstand voor de boeg is de steun van de gemeente onontbeerlijk om de eindsprint te kunnen inzetten en de laatste eindjes aan elkaar te kunnen knopen. College van B&W, steek de handen uit de mouwen net zoals het Bewonerscollectief al jarenlang doet. Leden van de gemeenteraad, controleer met alertheid dat het College van B&W de motie daad- 1000 jaar slag bij Vlaardingen. Het is indrukwekkend hoeveel tijd en energie er is gestoken in de voorbe reiding van deze viering die in 2018 plaatsvindt. Als verrassing kreeg Baduhenna bij de afsluiting uit handen van wethouder Rob Obdam het onder zoeksrapport uitgereikt van de eer ste opgraving in Zuiderloo. Dat geeft ons inzicht in de ondergrond van de noordwestelijke hoek van dit bouw plan. Baduhenna kijkt terug op een heel geslaagde bijeenkomst. Wilt u de getoonde voorwerpen nog eens bekijken of meer infor matie opdoen over archeologische opgravingen in Heiloo, kom dan gerust langs in ons Archeologisch Museum Baduhenna - we zijn iede re zaterdag open van 14.00-16.00 uur - of kijk op onze website www. baduhenna.nl. Fons Morsch, voorzitter Baduhenna ne kikkers 861 (dood 2); salaman ders 298 (dood 8); groene kikkers 29 (dood 0). Op de Belieslaan: pad den 356 (dood 5); bruine kikkers 64 (dood 0); salamanders 18 (dood 3); groene kikker 1 (dood 0). Bij elkaar 4733 amfibieën. De Paddenwerkgroep heeft ieder jaar nieuwe vrijwilligers nodig. Wilt u de Paddenwerkgroep Heiloo helpen, neem dan contact op met Els Meurs (coördinator). Op www. padden.nu vindt u alle contactgege vens van de groep. werkelijk uitvoert!! Wij doen een dringend beroep op de politieke partijen om het probleem van de geluidsoverlast met voortvarend heid aan te pakken in lijn met de tekst van de reeds genoemde motie. Wij nodigen politieke partijen uit om ten aanzien van de geluidsreductie in Plan Oost eerder gedane toezeggingen waar te maken .Wij verzoeken u om duidelijk kleur te bekennen: welke partij geeft aandacht en prioriteit aan gezondheidsrisico's van de bewoners in Plan Oost, zodat wij kunnen beoordelen of u bij de aan staande verkiezingen onze stem verdient. Het Bewonerscollectief beschouwt het als een uitdaging om in samenwerking met de gemeente met vereende krachten de klus te klaren. Politici, partijen en bestuurders laat van u horen, wij verlangen duidelijkheid als er wat te kiezen valt!! Bewonerscollectief Plan Oost HEILOO - Zaterdag 17 februari werden Terriërs MA2 ongesla gen zaalkampioen. Een prachtig seizoen werd afgesloten met een doelsaldo van maar liefst +65. Gefeliciteerd dames! Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2018 | | pagina 11