SAMEN! Hedloo- doet mee^ u/ooh? STICHTING TREFPUNT HEILOO Ügers informatie Punt Heiloo 14 TREFPUNT Lunch voor alleenstaande moeders ACTIVITEITEN AGENDA Abraham du Bois-hof 2 Heiloo, 072-5331297 www.welzijnheiloo.nl stichting@welzijnheiloo.nl Stimuleren participatie en sociale samenhang informatie, advies, ondersteuning en begeleiding inwoners aanbod zinvolle vrijetijdsbesteding verbinden vitale en kwetsbare inwoners DOET een wijntje Vrijwilligers Informatie Punt VRIJWILLIGERSVACATURES STICHTING VIER HET LEVEN CURSUSSEN EN WORKSHOPS UITKIJKPOST 28 FEBRUARI 201 Als je er alleen voor staat als moeder wil je jezelf nog wel eens vergeten. Daarom verzorgt Stichting Trefpunt Heiloo voor alleenstaande moeders een lunch tijdens NL Doet op vrijdag 9 maart. Deze lunch wordt u gratis aange boden en verzorgd door een groep ouderen. Mocht blijken dat er bij de deelnemers behoefte is aan meer van dit soort contact momenten, komt er zeker een vervolg. Aanmelden en verdere infor matie over locatie en tijdstip via Stichting Trefpunt Heiloo 072 533 1297 of stichting@welzijnheiloo.nl. Ik las in de Alkmaarse Courant dat ruim 41 procent van de 55-plussers zegt leeftijdsgenoten te kennen die veel meer drinken dan goed voor ze is, 41 En dan zeggen we dus dat het over iemand anders gaat, niet over ons zelf. Seniorenorganisatie KBO heeft opdracht gegeven voor een peiling om het drankgebruik in kaart te brengen. Eenderde van de 55-plussers drinkt elke dag, terwijl dit ook voor volwassenen niet goed is voor de hersens en gestel. Daarnaast nemen ook andere gevolgen bij het ouder worden toe. Denk bijvoorbeeld aan de combinaties met medicijngebruik en valgevaar. Als je niet zo stevig meer op de benen staat, vergroot de borrel de kans op een misstap. Er vanzelfsprekend van uitgaande dat iedereen tegenwoordig wel de auto laat staan als er alcohol genuttigd is, ook fietsen is niet zonder risico's. Nu ben ik zeker geen heilige en hou ik niet van dat opgeheven vingertje, maar ik wil u wel oproepen om bewust met alcohol om te gaan. Voor de gezelligheid een wijntje verandert bij dagelijks gebruik ongemerkt in probleemdrinken. Laat het u niet gebeuren Wilt u meer weten over dit onderwerp In april nodigen we de Brijder Stichting uit in het Trefpunt. Komt u dan ook voor de gezelligheid? Karin van Polen, cliëntondersteuner Vrijwilligers aan het werk tijdens NLdoet 2017 Gered Gereedschap bij de Karwei Ook dit jaar zetten bewoners van Heiloo zich weer samen in voor NLdoet op 9 en 10 maart. Basisscholieren gaan met bewoners van Villa Westervenne op stap naar De Hoep, helpen mee met een puzzeltocht, gaan dieren verzorgen en helpen mee met di verse binnen- en buitenklusjes. Sport- en scoutingclubs krijgen een opknapbeurt en tuinen krijgen een voorjaarsbeurt. Alleenstaande moeders worden verwend bij Het Trefpunt. Wilt u zich ook een dag(deel) inzetten voor een stichting, ver eniging, of zorginstelling in Heiloo? Kijk dan op www.nldoet.nl (zoek naar Heiloo) en meld u aan voor een klus. Leuk om te doen en u helpt er ook een organisatie mee! Heeft u nog vragen? Dan kunt u terecht bij het VIP, info@vipheiloo.nl of tel. 072 532 02 81 (dinsdag en vrijdag 10-16 uur, woensdag 10 -13 uur donderdag 13-16 uur). Westerweg 250 (in de bibliotheek) Heiloo, Tel: 072 5320281, E-mail: info@vipheiloo.nl, Website: www.vipheiloo.nl, Openingstijden: dinsdag 10.00-16.00 uur, woensdag 10.00-13.00 uur donderdag 13.00-16.00 uur vrijdag 10.00-16.00 uur Het Vrijwilligers Informatiepunt Heiloo zoekt een nieuwe medewerker met hart voor vrijwilligerswerk. Naast het bemiddelen van vrijwil ligers organiseren we regelmatig (PR)activiteiten ten behoeve van het vrijwilligerswerk. Afhankelijk van je interesses, vaardigheden en tijd kun je je ook hiervoor inzetten. Op zondagochtend 29 april organiseert Stichting Vier het Leven voor 500 ouderen uit heel Noord-Holland - waarvan ongeveer 70 uit Heiloo e.o. - een muzikale voorstelling in Schouwburg Het Park in Hoorn. Voor dit evenement zoeken wij veel vrijwilligers die deze zondagochtend willen rijden. Kijk voor meer informatie en voor veel meer inspirerende vacatures op onze vernieuwde website: www.vipheiloo.nl. Kennismakingsworkshop "Handmassage in de zorg": hiermee kun je op een laagdrempelige manier contact met iemand maken. Woensdag 7 maart van 9:30 tot 12:30 uur. Cursus Basis EHBO en reanimatie: een basiscursus voor alle vrijwilligers werkzaam in Heiloo. Op woensdag 21, 28 maart en 4 april van 19.30-21.30 uur en zaterdag 7 april van 8.30-15.30 uur. Meer informatie en aanmelding via www.vrijwilligersacademiebuch.nl w Samen eten tussen de middag Elke woensdag kunt u in het Trefpunt om 12.30 uur de warme maaltijd gebruiken. Prijs: 7,50. Reserveren uiterlijk de voorafgaande maandag ochtend. Contactgroep Partnerverlies Dinsdag 6 maart om 13.30 uur is er weer een bijeenkomst van de Lotge noten Contactgroep Partnerverlies in het Trefpunt. Het thema is "Bij wie kan je terecht met je verdriet. Bij fa milie of vrienden, of heb je niemand bij wie je je hart kan luchten?". In het gesprek hierover brengen we elkaar misschien op nieuwe ideeën. Entree 5 inclusief consumptie. Voor meer informatie: 5331297 of k.vanpo- len@welzijnheiloo.nl Kinderdijk en Rotterdam Zondag 11 maart om 10.00 uur vertrekt de bus vanaf het Trefpunt en legt na een mooie toeristische route aan bij restaurant 'De Klok' in het om haar molengroep wereldberoemde Kinderdijk. Na de koffietafel met kro ket rijden we langs de bezienswaar digheden van Rotterdam. Tijdens een havenrondvaart met de Spido komt u alles te weten over het vaargebied door middel van beeld en geluid. Excursieprijs 49. Paaslunch Gezelschapsbank Dinsdag 27 maart aanvang 12.30 uur in het Trefpunt. De Paaslunch is inclusief soep, diverse broodsoorten met beleg en salades, kroket, (karne) melk, koffie/thee. Prijs 10. Reser veer tijdig. Creatieve doe-middag Op maandagmidag gezellig met een groepje mensen creatief bezig zijn. Elke maandag van 13.30 tot 15.30 uur in het Trefpunt. Alles is mogelijk zoals haken, breien, kaarten maken of bij voorbeeld borduren. Deelnameprijs 3 per keer (per maand te voldoen). Groot Dictee Heiloo Zet alvast in uw agenda, het Groot Dictee Heiloo in het Trefpunt op woensdag 28 maart. Leerlingen van het PCC Heiloo (HAVO/VWO) gaan het weer opnemen tegen een groep volwassenen. Ga de uitdaging aan en meld u aan bij Trefpunt Heiloo (072) 5331297. Het wordt een spannende maar vooral heel leuke middag. Uitstapjes Trefpunt Express Opgave tevoren is noodzakelijk. Het nieuwe programma is beschikbaar bij de receptie van het Trefpunt; haal uw exemplaar. Lentetuin Breezand Dit jaar is het thema van de Lentetuin: duik in de onderwaterwereld. Denk aan een scheepswrak op de bodem van de zee omringd door prachtige tulpen, lelies, krokussen, hyacinten, narcissen, bijzondere bollen of calla's. Vrijdag 2 maart vertrekken we om 13.30 uur vanaf het Trefpunt. Deel nameprijs 20,50 inclusief entree; extra kosten consumpties. Restaurant het Ruiterhuys Restaurant Het Ruiterhuys in Castri- cum is een landelijk restaurant. We gaan er lekker lunchen op dinsdag 6 maart; vertrek vanaf het Trefpunt om 12.00 uur. De kosten bedragen 7,50,plus kosten lunch en consump ties. Zaandam voor shopliefhebbers Donderdag 15 maart om 13.00 uur vertrekt de auto richting Zaandam, stad voor de shopliefhebber. En we pauzeren bij Inntel Hotel Zaandam, het opvallend gebouw dat aan de buiten zijde bestaat uit een opeenstapeling van losse Zaanse huisjes, uitgevoerd in vier kleuren Zaans groen. Deelname prijs 9, exclusief consumpties. Visje eten in IJmuiden op de pier Dinsdag 20 maart, vertrek om 13.30 uur vanaf het Trefpunt. Deelnameprijs 12 excl. eten en drinken.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2018 | | pagina 14