Tien vragen aan... Trio Dumas speelt voortreffelijk concert in Witte Kerk van der Bk a Heiloo sociaal, groen en duurzaam! •■iP" Er wordt weer geklaverjast! UITKIJKPOST FEBRUARI 2018 HEILOO - Het concert van Trio Dumas in de Witte Kerk van Heiloo op vrijdag 23 februari was zonder meer een cultureel hoogtepunt. Romantisch reper toire van Mozart, Schubert en Beethoven werd afgewisseld met modern werk uit de jaren vijftig van de Hongaarse com ponisten Veress en Ligeti. Het thema van het concert was dan ook 'Hongaars-Oostenrijkse dia logen'. Trio Dumas bestaat uit Joseph Puglia (viool), Chaim Steller (altvi ool) en Örs Köszheghy (cello), zij musiceerden met natuurlijke van zelfsprekendheid en meesterschap, zonder omhaal, rijk aan klank en tot in het kleinste detail verzorgd. Zelfs het meest intieme geluid werd krachtig gepresenteerd. Het is steeds weer verbazingwekkend te horen dat met viool, altviool en cello zo'n krachtige sound kan wor den neergezet. Dit vraagt de uiter ste instrumentbeheersing van de Als eerste wordt Schubert's onvoltooide strijktrio uitgevoerd waarbij de zuiverheid en aangena me klank treffend zijn. Bij Mozart's duo voor viool en altviool valt de gedecideerde conversatie tussen beide instrumenten op. Hier excel leert violist Joe Puglia op zeer ont spannen wijze. Het moderne stuk van Sandor Veress stelt zowel het gehoor als de musici op de proef. Wie zich laat meevoeren met het monumentale klankbouwwerk kan de schoonheid ervan ervaren. Deze moderne muziek is tijdloos en kan altijd weer worden gewaardeerd. Ligeti's sonate voor violoncello solo wordt door Örs Köszeghy op briljan te wijze neergezet met verbluffende variatie in de hantering van de strijk stok. Heftige lyrische lijnen vallen plots stil waarna arpeggio's of glis- sandi volgen, in een bezeten tempo met onwaarschijnlijke akkoordop volging, boeiend tot de laatste noot. Tot besluit Beethoven's strijktrio op. 9. in gloedvolle vertolking. Het eerste deel 'allegro con spirito' is zowel opwekkend als meeslepend. Adagio con espressione toont ver stilling met behoedzame, onderbro ken streken met kleurrijke poëti sche klank. Helder, feestelijk, bijna hemelse muziek. Het Scherzo biedt een aangename samenklank en een levendig vraag- en antwoordspel tussen de instrumenten. Bij Finale. Presto levert violist Puglia op de hem eigen ontspannen wijze het klankmateriaal aan waar de andere musici op reageren. Ervaar zelf de klankrijkdom van klassieke muziek. De concerten in de Witte Kerk van Heiloo zijn al tientallen jaren een begrip: dichtbij, van prima kwaliteit, gunstig geprijsd en met gevarieerde programme ring. De Witte Kerk leent zich uit stekend voor muziekuitvoeringen in kleine bezetting, de akoestiek is zodanig dat de muziek tot in de details kan worden genoten. Meer informatie is te vinden op www. concertenwittekerk.nl. Aankondiging Op zondag 11 maart voert het Apollo Ensemble in kleine bezet ting de Brockes-Passion van de beroemde componist Georg Friedrich Handel uit in de Witte Kerk. Dit is een absoluut mees terwerk. Vanaf de eerste klan ken neemt Handel je mee in het lijdensverhaal. Het beluisteren van zijn muziek leidt tot een intense ervaring. Het bijzon dere aan de Brockes-Passion is dat niet één evangelie centraal staat, maar dat het lijdensver haal uit alle vier de evangeliën is samengesteld. Het is een pas sie met operatrekjes. Niet alleen de tekst, maar ook de muziek is bijzonder intens. Voor kaarten: www.concertenwittekerk.nl. Tekst: Felix Hogeboom Elke week verschijnt de rubriek 'De tien vragen aan' in de Uitkijkpost. Elk mens heeft onvermoede kanten, stukjes van zichzelf die niet altijd zicht baar zijn. Op deze manier proberen wij net iets meer te weten te komen van een bekende of onbekende dorpsgenoot. Na het beantwoorden van de tien vragen, krijgt hij/zij de vrijheid om de vragen door te geven aan een volgend 'slachtoffer'! 1. Waar ben je geboren en getogen? Geboren in Hoorn en getogen in Amsterdam, maar via Purmerend en Volendam heerlijk in Heiloo mijn dorp gevonden. 2. Als je hobby je werk was, welk beroep zou je dan nu hebben? Mijn hobby is mijn werk. Het klinkt afgezaagd, maar naast een rondje Noord-Holland op de racefiets is het dagelijks ontwerpen en maken van (golf)kartonncn producten een machtig mooi be roep. Er zijn zoveel mooie producten van het simpele golfkarton te maken. HEILOO - Niet lang geleden was Heiloo de groenste gemeente van Nederland en een van de welvarendste bovendien! De ambities van Heiloo bleken echter groter dan de competen ties en financiële reserves. Het eigen vermogen is flink geslon ken en nu bezwijkt Heiloo onder een schuld van 52 miljoen euro! Enthousiast gestarte nieuwbouw projecten leveren miljoenen euro's verlies op, net als een nieuw aan gelegd bedrijventerrein. De lang gekoesterde wens voor een eigen afslag op de A9 valt miljoenen duur der uit en leidt niet tot minder, maar juist tot 25% meer verkeer door de dorpskern. Een dorpskern waar in luttele jaren bomen en struiken plaats moesten maken voor gras. En waarvan de omliggende, unieke weidevogelgebieden aan de oost en de westkant opgeofferd worden aan nog meer asfalt en nieuwbouw. Projecten die noodgedwongen gefi nancierd worden uit bezuinigingen op en overheveling van budgetten uit het sociaal domein en voorzie ningen. Wij willen deze ontwikkelingen keren. Stem op Gemeentebelangen Heiloo! Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 18.500 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen en Egmond aan den Hoef. Op de teksten, de foto's en het ontwerp van Uitkijkpost rust copyright. Niets mag op welke wijze dan ook worden overge nomen, verveelvoudigd en/of openbaar gemaakt worden zonder toestemming van de uitgever. ■flj< Het weekblad Uitkijkpost wordt JBF geproduceerd op een waterloos offset rotatiepers, de milieu- 1vriendelijke druktechniek Openingstijden ma. 08.30 -12.00113.00 -17.30 uur di. 08.30 -12.00 113.00 -17.30 uur wo. GESLOTEN do. 09.00-12.00 vr. 09.00 -12.00 113.00 -14.30 uur Verkoop De verkoopafdeling is bereikbaar op maandag, dinsdag en donderdag, tel. 072-5351072 of via verkoop@uitkijkpost.nl. Redactie De redactie is bereikbaar op maandag, dinsdag en vrijdag, op tel. 072-5351071 of via redactie@uitkijkpost.nl. Administratie De administratie is bereikbaar op maandag, dinsdag en donderdag, op tel. 072-5330175 of via administratie@uitkijkpost.nl. Adres Bezoekadres: Willibrordus Business Centrum, Kennemerstraatweg 464, Heiloo Uitkijkpost Media is nimmer aansprakelijk voor schade, door wie dan ook geleden, welke veroorzaakt is door niet, niet tijdig of onjuiste plaatsingen van uitkijkertjes. In geval van twijfel beslist de uitgever. Volg de Uitkijkpost ook op HEILOO - Iedere donderdagmiddag tot en met april kunt u klaverjassen in het Trefpunt. Daarna volgt de vakantieperiode tot september. Bent u lid van de SHE of ANBO dan bent u van harte welkom. U kunt vrijblijvend bij ons kaarten. Aanvang 13.30 uur. Kosten 3 euro per persoon inclusief koffie/thee en wat lekkers. Er zijn iedere week verschillende prijzen, maar we kaarten voor de gezelligheid. Komt u ook? Voor meer informatie 072-5334419. 3. Wie zou je graag eens ontmoeten? Ik zou met onze koning en koningin wel graag een onderonsje wil len hebben en vernemen hoe zij de dagelijkse dingen zien. Politici zijn niet meer geloofwaardig. 4. Wat is jouw mooiste jeugdherinnering? Als turfje van amper 10 rondzwerven en zwemmen in het IJssel- meer tijdens vakantie bij mijn opa oma in Hoorn. 5. Wat vind je de mooiste plek van Heiloo? Er zijn er veel! Het Bos, maar dat is hier al vaak genoemd, land goed Ter Coulster, maar ook het terras van Plaza Cinco. 6. Waar kunnen ze je 's nachts voor wakker maken? IJS! Maar dan wel van Di Fiorentina. 7. Wat is het beste advies dat je ooit kreeg? Stel niet uit tot morgen wat je vandaag kimt doen en geloof in je eigen kracht. 8. Wat weten de meeste mensen niet van je? Ik ben een open boek dus veel mensen weten veel van me. 9. Wat zou je veranderen als je burgemeester was? In de rol van burgemeester zou ik niet weten wat ik beter zou kun nen dan onze burgervader Hans Romeyn doet. Maar mochten de spelregels anders worden en de burgemeester kreeg meer zeggen schap, dan zou ik de gemeenteraad meenemen op een survival- tocht en leren samen het belang van het dorp te dienen. 10. De persoonlijke vraag van Wessel van Schagen aan Rob van der Wal: "Rob, je bent voorzitter van Duurzaam Heiloo én directeur van CiRoPack, een fabriek voor verpakkingen. Je wilt dat CiRoPack duurzaam én maatschappelijk verantwoord is. Daarnaast moet je zorgen dat de fabriek efficiënt werkt en winst maakt. Dat sa mengaan van managementprincipes met duurzaamheidsaspec ten lijkt mij heel moeilijk. Bovendien zijn er andere fabrikanten die het begrip duurzaam ondernemen' slechts kunnen schrijven en wellicht daardoor een goedkoper product leveren. Hoe ga je om met dit knelpunt?" Beste Wessel, dank voor deze vragen. Duurzaamheid verdient zich zelf terug maar je moet er wel in geloven. Ons product, golfkarton, is ruim 120 jaar oud en kent tot op de dag van vandaag nog geen echte vervanger als verzendbescherming. Het is ook nog eens 100% recyclebaar dus is de basis al erg duurzaam. Daarnaast moetje op langere termijn durven denken en doen en juist dan loont duur zaamheid. Veel managers zijn kortzichtig en sturen met de porte monnees, waardoor er op de korte termijn misschien wat meer geld gemaakt kan worden, maar alleen geld geeft geen voldoening als je in je job gelooft. 10. De volgende tien vragen zijn voor Johan de Mare. Mijn vraag aan Johan is: Johan, jij bent in je vrije tijd vrijwillig brandweerman en moet daarvoor je conditie op peil houden. Daarnaast heb je een mooi vlaggenproductiebedrijf met tentreparaties en een gezin met een lieve vrouw en drie rnanse knapen. Hoe leidt jij dat allemaal in goede banen?

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2018 | | pagina 3