Echo-Adfysio Verloren gewaand schilderij gerestaureerd Kunstenaars van het jaar Heiloo 2017 COLUMN BEDRIJF BELICHT Ouwe meuk Jean Thomassen UITKIJKPOST FEBRUARI 2018 In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het verspreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. De kosten voor Bedrijf Belicht zijn 225 euro excl. btw. Online doorplaatsen is mogelijk. Voor aanmelding: Kennemerstraatweg 464, 1851 NG Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. Gerbrand van der Doorn richt zich op persoonlijk en duurzaam functieherstel. Foto: Iwan Bronckhorst Willibrordus Business Centrum (kamer 2.29), Kennemerstraatweg 464,1851 NG Heiloo. Tel.: 06 - 53 10 61 62, e-mail: gerbrand@echo-adfysio.nl - website: www.echo-adfysio.nl Wie kampt met een vervelende en vaak ook pijnlijke blessure of func tiestoornis aan bijvoorbeeld schouder, knie, pols of voet wil daar uiteraard zo snel mogelijk vanaf. Lokale symptoombestrijding biedt meestal geen soelaas. De diverse behandelmethodes van Echo-Adfysio lokaliseren en behandelen de plek waar de oorzaak ligt. Daarbij speelt bewustwording van hoe met het lijf om te gaan een belangrijke rol. Gerbrand van der Doom werkt met zijn praktijk Echo-Adfysio inmiddels vijf jaar vanuit het fraai gesitueerde Willibrordus Business Centmm. Hij beschikt over ruim vijfentwintig jaar ervaring in de fysiotherapie. Tot op de dag van vandaag heeft hij zijn kennis en vaardigheden binnen zijn vakgebied continu uitgebreid, om een zo efficiënt mogelijk dienstenpakket aan te bieden. "Zo'n tien jaar geleden raakte ik verdiept in de echografie," vertelt Gerbrand van der Doom. "Deze MSU-echografie onderzoekt nauwgezet het bewegingsapparaat, waaronder spieren, pezen, gewrichtsbanden en gewrichten. Louter enkele klinische tests geven namelijk te oppervlakkige inzichten in weefselschade en belastbaarheid. Mijn focus ligt op persoonlijk en duurzaam functieherstel, waarbij ik me met mijn behandelingen naast de fysieke gesteldheid ook op het mentale welzijn van de klachtenbeleving richt." Behandelmethodes Naast MSU biedt Echo-Adfysio Shockwave-therapie: een moderne en doel treffende behandelmethode, waarbij mechanische trillingen zich door weef selstructuren van spieren en pezen verplaatsen en zo stofwisseling en herstel processen stimuleren. Dan is er EPTE: in vier tot zes behandelsessies wordt een acupunctuurnaald onder echogeleiding exact in het aangedane gebied van de pijnlijke pees aangebracht. Met een lage intensiteit wordt een elektrisch stroompje toegediend, dat een chemisch en fysiologisch proces in gang zet dat het stagnerende herstelproces weer op gang helpt en tot weefselherstel leidt. Ook is Van der Doom gespecialiseerd in neuro-linguïstisch program meren, waarbij bewustwording van onbewuste processen een rol speelt: hoe doet iemand de dingen die hij doet? Zeer doeltreffend zijn de bedrijfstrainin- gen onder de noemer 'Dat zit wel goed met jou', die bewustwording genereren bij zaken als bukken, tillen en zitten. Kortom: kijken hoe op iemands werkplek het lijf zo goed en gezond mogelijk kan worden ingezet. Gehele beweegketen Sinds een halfjaar biedt Echo-Adfysio naast reguliere behandelingen tevens complementaire zorgmethodes. Met Functionele Osteonomie Integratie (FOI) richt de praktijk zich op behandeling van (langdurige) lichamelijke klachten die zich uiten in het bewegingsapparaat. Deze therapie is zeer doeltreffend, omdat klachtenbehandeling niet lokaal maar op de totaliteit van het lichaam is gericht. De gehele beweegketen wordt zodoende doorgelicht, omdat oorzaken van bepaalde klachten meestal tot elders in het lichaam zijn te herleiden en dus te behandelen. "Met Echo-Adiysio verenig ik de reguliere en complementaire zorg. Ik gebruik als het ware beide ladekasten, die elkaar uitstekend aanvullen. Met professi oneel bewezen en erkende behandelmethodes die niet alleen symptoombe strijding bewerkstelligen, maar allerlei denkbare klachten ook daadwerkelijk structureel oplossen. Die combinatie maakt van Echo-Adfsyio een unieke praktijk, aldus Gerbrand van der Doom. HEILOO - Zaterdag vond in de Oudheidkamer de onthulling plaats van een verloren gewaand schilderij van plaatsgenoot en mede-oprichter van Tintoretto, Jan Dekker. Het schilderij, dat enige tijd geleden in het bezit kwam van de Historische Vereniging Heiloo, was nogal beschadigd en vuil. Daarom moest het gerestaureerd wor den. Zaterdag was het zover, het gerestaureerde schilderij werd onthuld door de dochter van Jan Dekker, Jannie Baltus-Dekker. Echter in 2015 herkende de heer Vermeulen de boerderij op het schil derij, het was niet de 'Boerderij van Frans' maar de boerderij van zijn ouders. De boerderij heeft aan de Oosterzijweg gestaan, bij de Wamroezierslaan. Naast dit schilderij zijn er meer dan tweehonderd schilderijen in bezit van de familie van Jan Dekker. Kleindochters Marjolein en Marjette zijn bezig om te kijken of zij de schil derijen tijdens de Kunstzesdaagse kunnen tentoonstellen. Deze schil derijen verdienen het dat er met liefde naar gekeken wordt, aldus Marjolein en Marjette. Tekst: Yvonne van Stiphout Enige tijd geleden kwam het schilderij terecht bij Josta de Graaf- Gieltjes, het was gevonden op een zolder. Nadat Jannie Baltus-Dekker het schilderij herkende als een schil derij van haar vader, heeft Luuk van Raalte ervoor gezorgd dat het schil derij gerestaureerd kon worden. Hij nam voor deze klus contact op met Ateliers Nieuwpoort. Op het schilderij, dat naar alle waarschijn lijkheid in 1943/1944 geschilderd is, staat een boerderij. De boerde rij waar Jan Dekker in de oorlog ondergedoken heeft gezeten. Het zou de 'Boerderij van Frans' betref fen. Deze boerderij stond op de plaats waar nu Verzorgingshuis De Loet staat. Pe Zonneveld. Aangeleverde foto Loet van Veen. Aangeleverde foto HEILOO - Tijdens een feeste lijke bijeenkomst in Bibliotheek Heiloo op 13 februari werd bekendgemaakt wie zich een jaar lang 'Kunstenaar van het jaar Heiloo 2017' mag noemen. Van de kunstenaars die in de vitri nes exposeerden gingen de meeste stemmen naar Loet van Veen. Hij exposeerde met prachtige bronzen beelden. Voor de categorie schilde rijen haalde Pe Zonneveld de mees te stemmen. Zijn prachtige stilleven haalde de meeste stemmen. Mijn Oma Sophia, al decennia dood, zou hier met open mond rondkijken. "Jean, wat doen toch al die mensen met dat doosje in hun hand waarop ze met hun vinger tikken of iets aflezen? Sommigen hebben ook oordoppen in en staan in zichzelf te kletsen." "Dat is de nieuwe tijd oma. Ze lezen op een mobiele telefoon. Er is veel veranderd sinds u stierf en wij horen er niet meer bij," zou ik haai' moeten zeggen. Ik heb geen mobiele telefoon. Dat is lekker rustig, want niemand kan je lastigvallen en ik heb het altijd druk. Ik lees 's nachts boeken, liefst hele oude. Dat heb ik nog uit mijn jeugd. "Oud nieuws is ook nieuws," meende mijn oma. Als kind propte ze mij gelijk een stapel oude boeken in nrijn handen als ik haar bezocht. "Heb je wat te lezen knul, anders haal je toch maar rottigheid uit." In die ouwe folianten kom je nog eens interessante dingen tegen, ook over ons eigen Heiloo! Dat 1000 jaar geleden ons Witte Kerkje al bestond weten we dankzij een onlangs verschenen boek van eminent dorpskenner De Graaf maar uh.wist u dat er exact 1000 jaar geleden hier bij ons kneuterige Heiloo nog heuse veldslagen werden uitgevochten? Dirk de Derde van Holland had met zijn troepen voor de zoveelste keer mot met die vervloekte West-Friezen die zijn gebied binnendrongen en hem weigerden te erkennen. Tegen 'dat barbaarse tuig' bouwde zijn beroemde nazaat graaf Floris de Vijfde dwangburchten, zoals we in Medemblik nog kun nen zien, waar een restant de eeuwen trotseerde. Dirks troepen versloegen de Friezen bij Heiloo en hebben gelijk ook de omliggende dorpen in de as gelegd. Daarna toog Dirk naar Jeruzalem om het Heilige Graf te bezoeken en de Heer te danken. Drie jaar later kwamen die ellendige West-Friezen weer terug en was er die dappere Helena, de moe der van Dodo van Egmond. Verkleed als man bond zij met haar soldaten wederom de strijd aan tegen dat 'barbaarse tuig', eveneens bij Heiloo, als wij chroniqueur Ludolf Smids uit 1711 mogen gelo ven. Wij hebben ons Witte Kerkje, het putje van Willibrordus, maar waarom is er eigenlijk nergens een gedenksteen voor die veldslagen bij Heiloo? Jannie Baltus-Dekker met haar kleinkinderen Saar, Poppy en Midas. Foto: STiP Fotografie Tekst: Arjan Hoogvorst

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2018 | | pagina 5