(S GB Gemeente- Hl HEILOO LO IN AANLOOP NAAR DE GEMEENTERAADSVERKIEZINGEN 21 MAART 2018 Heiloo PvdA Hedoo PvdA •1*J 44 Heiloo is een veilig dorp. L NCPN 44 NCPN weet zeker dat wan neer WD, CDA en Heiloo2000 hun onzinnige A9 plan blijven doordrammen, het in ons dorp met de veiligheid in het verkeer, gezien de komende verkeers chaos, gedaan zal zijn. Belangen Heiloo 44 Dit is een zeer breed aan dachtsgebied voor Heiloo Lokaal. Want wij denken hierbij niet alleen aan een veilig verkeer in ons dorp maar ook aan: Burgernet, buurt preventie, AED hulpverlening, inbraakpreventie, veilige en vrije fietsroutes, camerabewaking, overdaad aan verkeersborden, etc, etc. 44 Healoo NCPN Gemeente Belangen Heiloo LOKAAL Bent u ook benieuwd naar de mening van de lijsttrekkers van de politieke partijen in Heiloo? Kom dan op woensdag 14 maart naar het politieke debat in de Cultuurkoepel in Heiloo. Aanvang 19.30 uur. Er is slechts een beperkt aantal plaatsen beschikbaar, opgeven kan via verkiezingsdebat@heiloo.nl. UITKIJKPOST FEBRUARI 2018 44 Veiligheid is een containerbe grip waar iedereen zijn/haar eigen mening over heeft. HEILOO-2000 benadert veiligheid meer als randvoorwaarde dan verkie zingsbelofte. In onze ogen werkt preventie door goede voorlich ting en WhatsApp(buurt)groepen beter dan met zwaailichten door de wijken rijden. 44 44 De WD wil dat inwoners zich veilig voelen in hun eigen buurt en thuis. Dat vereist inzet; de po litie is zichtbaar aanwezig, brand weer en ambulance zijn op tijd ter plekke en de gemeente handelt adequaat meldingen af en steunt buurtpreventie-initiatieven. Toch voelen inwoners zich soms onveilig. Daarom willen we goede straatverlichting, een makkelijk benaderbare wijkagent, goed overleg met de GGZ en eigen initiatieven zoals buurt- WhatsApp-groepen. Heiloo, dat zijn we samen! 44 Veiligheid staat voorop. Jaarlijks wordt voor elke wijk een wijkschouw georganiseerd. Het voorkomen van woninginbraken, verkeersoverlast en een veilige schoolomgeving hebben priori teit. Het CDA wil de veiligheid op het Stationsplein en op bedrijven terreinen vergroten door middel van cameratoezicht.4" PvdA Heiloo vindt dat over last, intimidatie en criminaliteit met kracht moeten worden aangepakt. Wij willen preventie waar het kan en ingrijpen waar het moet. De burger staat cen traal. Camerabewaking bij het NS-Station en horecagebied. Wij staan voor veilig leven en wonen in Heiloo. 44 "Sociaal, groen en duurzaam" vergroten onze veiligheid. Er zijn voor elkaar en elkaar helpen ge ven sociale veiligheid. Natuur en milieu bieden ons gezonde lucht en rust en verminderen gezond heidsrisico's. Duurzaam omgaan met grondstoffen en energie voorkomt vervuilingsrisico's en uitputting. 44 HEILOO 44 Inspraak door burgers is een groot goed. Daar moeten we zuinig op zijn. Want persoonlijke belangen mogen verdedigd worden, mits we algemene belangen niet uit het oog verliezen. Zo zijn goede en minder goede voorbeelden geweest van participatie, dus een evaluatie over de aanpak rond participatie is een prima ijkpunt. Immers, inspraak zonder inzicht leidt vaak tot uitspraak zonder uitzicht. 44 De WD wil dat iedereen mee doet aan onze samenleving, jong en oud, inwoners en nieuwkomers. Het beleid van de gemeente moet bijdragen aan het hebben van werk, van sociale contacten, het deelne men en bijdragen aan organisaties en instellingen in Heiloo. 44 44 De gemeente moet goed naar inwoners luisteren. Het college heeft inwoners onvoldoende be trokken bij belangrijke besluiten. De geluidswal in Plan Oost, de besluit vorming rond de afslag A9 en het verkeersplan zijn voorbeelden van hoe het niet moet. Wij willen het vertrouwen van inwoners in het ge meentebestuur terugwinnen. Heiloo dat zijn we samen! 44 44 De gemeente faciliteert en is aanjager, maar geeft de inwoners ruimte voor eigen inbreng. Zo werkt de gemeente samen met Heiloo Energie aan verdere verduurzaming. De gemeente geeft ook de ruimte aan groene buurtprojecten die door bewoners (of op bedrijfsterreinen door ondernemers) zelf worden geïnitieerd en ontwikkeld. Er wordt een permanente Denktank Verkeer ingesteld. 44 PvdA Heiloo vindt dat over last, intimidatie en criminaliteit met kracht moeten worden aangepakt. Wij willen preventie waar het kan en ingrijpen waar het moet. De burger staat cen traal. Camerabewaking bij het NS-Station en horecagebied. Wij staan voor veilig leven en wonen in Heiloo. 44 Participatie is de schaamlap van een overheid die zich uit bezuini gingsoverwegingen terug trekt en de burger opscheept met extra taken zonder dat die burger nave nant meer inspraak krijgt, laat staan een redelijke financiële tegemoet koming krijgt voor alle mantelzorg, vrijwilligerswerk etc. 44 44 Meer participatie betekent dat de burger meer taken en verant woordelijkheden krijgt. Daar hoort ook meer zeggenschap over die taken en verantwoordelijkheden bij! Het is van tweeën één! Dus ook meer meedenken en meebeslis sen over de zaken die de burger aangaan. 44 44 Participatie(samenleving) in Hei loo is een doe-democratie waarin iedereen die dat kan verantwoor delijkheid neemt voor zijn of haar eigen leven en omgeving, waarbij de gemeente slechts een facilite- rende rol speelt. Dit is natuurlijk een ideale invulling van het begrip participatiesamenleving maar geeft wel zo ongeveer de richting aan. 44

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2018 | | pagina 8