Het leven van een lijsttrekker Jonge statushouders op bezoek bij AZ - Sparta 15 LaDress Boutique komt naar Heiloo! 'Geen hobby maar een roeping' Open dag van zorg en welzijn ook in Overkerck! Over Simone Expositie Von Visser en Co Stam UITKIJKPOST 7 MAART 2 0 1 HEILOO - Op 17 maart 2018 doet ViVa! Zorggroep mee aan de week van Zorg en Welzijn. Op deze dag kunt u een kijkje nemen in de wereld van ViVa!'s wonen, welzijn, zorg en werken. Vijf locaties van ViVa! Zorggroep zijn open op 17 maart, van 14.00 - 16.30 uur. In Heiloo is dit het nieuwe woonzorgcentrum Overkerck. Het nieuwe woonzorgcentrum Overkerck is in 2017 opgeleverd met 66 zorgappartementen die voldoen aan de wensen en eisen van deze tijd. In het centrum is aandacht voor welzijnsactiviteiten voor ouderen. Het Uitbureau zorgt dat ouderen tot op hoge leeftijd kunnen blijven genieten van de dingen die ze leuk vinden. Bewegen, sociale contacten en stimule rende, zinvolle bezigheden zijn belangrijk voor iedereen, welke leeftijd je ook hebt. Ook het restaurant staat in de aandacht. In het restaurant van Overkerck kan elke dag genoten worden van een kopje koffie, een gezon de lunch of een heerlijk diner. Wijkbewoners of bezoekers zijn, naast onze bewoners, hier ook van harte welkom. En wilt u iets weten over het wonen in Overkerck, dan is dat ook mogelijk. Een greep uit het programma: - Het ViVa! la Vie Uitbureau zorgt dat u tot op hoge leeftijd kunt genieten van leuke activiteiten - Rondleiding en bezichtiging van een appartement - Informatie over het vrijwilligerswerk - Ontmoet het Wijkzorgteam. Zij staan voor u klaar - Wat is dagverzorging? Laat u informeren Voor iedere bezoeker is er iets lekkers van het restaurant. Gratis! Meer informatie? Bel 088-995 80 00. Of kijk op www.vivazorggroep.nl voor de programma's van de locaties. HEILOO - LaDress is een Nederlands modemerk met één streven: vrouwen het perfecte jurkje laten vinden. Een jurk waarin je er niet alleen geweldig uitziet, maar waarin je je ook altijd en overal fantastisch voelt - of je nu naar kantoor gaat, een feestje hebt of geniet van het weekend. Recentelijk zijn er drie nieuwe lijnen toegevoegd aan de collectie: LaDress Couture, LaDress Balance en LaDress Girls. LaDress wordt exclusief verkocht via www. ladress.com, de LaDress Brand Boutiques en rondreizend pop-up concept LaDress Boutique. Simone van Trojen, moeder van Beau en Lise, had een droom die uitmondde in een prachtig avon tuur. Na het afronden van haar rechtenstudie werkte Simone een aantal jaar als corporate executive. Jarenlang was zij op zoek naar dat HEILOO - Zaterdag 24 februari hebben Heilooër jongeren met een verblijfsstatus de wedstrijd AZ- Sparta bezocht. Het was de eerste keer dat zij de Alkmaarse voetbaltempel van binnen zagen. De 2-1 overwinning van AZ maakte het feest compleet. De jongens - allen afkomstig uit Eritrea en merendeels tussen de 15 en 18 jaar - zijn gek van voetbal. Sommigen spelen dit jaar bij HSV de sterren van de hemel. Zerezgi (17) bijvoorbeeld is spits en scoort gemiddeld drie doelpunten per wedstrijd. Abdel (17) is kampioen assists; zijn bijnaam is de stofzui ger. De andere jongens moeten zich nog met de trainingen en onderlinge wedstrijdjes tevreden stellen. Zij hopen dat er volgend seizoen ook voor hen een plek is. Messi en Ronaldo zijn hun voet balhelden. Sinds zaterdag hebben zij er een paar bij, vooral Idrissi, Weghorst en Svensson maakten indruk. Idrissi door zijn techniek en zijn chocoladebeen; Weghorst door zijn werklust en doeltreffend heid en Svensson door zijn loop- ene multifunctionele jurkje, pas send bij de verschillende rollen die zij vervulde. Een zoektocht die haar er in 2006 toe bracht om haar eigen droomjurk te creëren: LaDress. Tegenwoordig combineert Simone het moederschap, haar huwelijk, een eigen onderneming en een rijk sociaal leven. LaDress Boutique Op 11 maart komt LaDress, met haar rondreizende pop-up concept LaDress Boutique, naar Brasserie in 't Groen. Je bent van harte wel kom in onze Boutique. Dus ben jij op zoek naar het perfecte jurkje? Neem je vriendinnen mee, drink een drankje en pas al onze modellen om jouw perfecte LaDress te vinden. We kijken uit naar je komst. Zondag 11 maart 12:00 - 19:00 uur. Meer informatie via www. ladress.com vermogen. AZ was veel sterker dan Sparta, maar had veel moeite om doelpunten te maken. Keeper Huth van Sparta was geweldig en de paal en de lat stonden in de weg. 'Natuurlijk' had de tegenstander aan een goede aanval genoeg om te sco ren; een mooie kopbal van Chabot zorgde voor 0-1. Maar de aansporin gen van de jongeren zorgden ervoor dat Weghorst vlak voor de rust en Idrissi vlak voor tijd scoorden. AZ staat nu op een stevige derde plaats in de competitie. De jongeren konden de wedstrijd gratis bezoeken dankzij een initi atief van de Egelshoek en de kor tingsactie van de Vomar, die de prij zen van de kaartjes halveerde. Met behulp van de buurtapp Nextdoor werden de 100 benodigde zegel tjes in een middag bijeengebracht. Binnenkort gaan de jongeren met buurtsportcoach Chantal Thomas in overleg om het échte werk mogelijk te maken: wedstrijden spelen met en tegen plaatsgenoten. Om beter te leren voetballen maar ook om beter Nederlands te leren spreken. Zo snijdt het mes op een plezierige manier aan twee kanten. HEILOO - Alle lijsttrekkers van de acht politieke partijen in Heiloo besteden graag extra tijd om hun lijsttrekkersfunctie zo goed mogelijk te vervullen. Ze vinden het - zonder uitzondering - een hele eer om deze taak te mogen vervullen en te werken in het campagneteam van de partij. Wat erbij komt kijken? Het verkiezingsprogramma schrij ven en kennisnemen van de andere verkiezingsprogramma's. Politieke bijeenkomsten bijwonen zoals het politieke debat in de Cultuurkoepel op 14 maart, flyers uitdelen op markten en antwoord geven op stel lingen die tijdens het debat en in de Uitkijkpost naar voren komen. En wat te denken van het realiseren van posters en flyers? Heiloo-2000 Lijsttrekker Fred Dellemijn van Heiloo-2000 ziet het lijsttrekker schap als een mooie aanvulling op zijn wethouderschap. "Als wethou der moet je terughoudend zijn over wat er gerealiseerd is, terwijl je als lijsttrekker je eigen partij wat meer voorop mag stellen, dat maakt het extra bijzonder." Voor Dellemijn vallen zijn lijsttrekkerswerkzaam heden en het werk als wethouder "als het ware in elkaar". Daarnaast veroorzaakt de verkiezingsperiode voor Dellemijn ook een gezonde spanning. "Er is competitie en het vertrouwen van je dorpsgenoten krijg je niet zomaar, daar moet je wel wat voor doen." CDA Elly Beens (CDA): "Natuurlijk promoten wij het CDA het hele jaar door, maar nu brengen we in de campagne de standpunten zo com pact en scherp mogelijk over het voetlicht. Dat is mooi om te doen. Ik heb het nu wat drukker, maar dat is niet erg: ik ben naast mijn werk als wethouder graag een paar uur extra in touw." Elly Beens geeft de cam pagne letterlijk een gezicht. "Net zoals meer partijen dit doen, staat ook mijn hoofd op de poster. Dat is wel even wennen als je door jezelf op straat wordt aangekeken. Aan de andere kant is het juist extra mooi om voor mijn partij naar voren te mogen treden." VVD Rob Opdam (VVD) werkte als team samen met VVD-raadsleden aan het verkiezingsprogramma. Ook laat hij drie nieuwe kandidaat raadsleden kennismaken met het gedachtegoed van de partij en praat hij als lijstrekker graag met men sen in het dorp. "Het is belangrijk te weten wat er leeft: wat gaat er goed en wat kan beter? Ik merk dat sommige mensen op een heel ander niveau tegen thema's aankijken dan wij in het gemeentehuis. Goed om die ideeën mee te nemen." Rob Opdam investeert als lijstrekker - vooral in de weekenden - extra tijd in zijn politieke werk en noemt dat leuk. "Het is nuttig te investeren in je eigen dorp." Heiloo Lokaal Tijmen Valkering van Heiloo Lokaal doet tijdens de campagne binnen zijn partij veel samen, zoals het schrijven van het verkiezings programma en andere teksten. "Nu de flyers en posters klaar zijn, treedt de partij extra vaak naar buiten zoals in de bibliotheek, het Trefpunt en op de weekmarkt. Dat heeft volgens mij meer zin dan debatte ren. Tijdens een debat zie je vaak dezelfde mensen. Juist bij andere gelegenheden spreken we mensen aan die ons nog niet zo goed ken nen. Overigens hebben wij altijd al veel contact met de inwoners, hoor. Of dit werk veel tijd kost? Ik zie het niet als een belasting. Bovendien: ik ben met pensioen, ik kan mij er gelukkig de hele dag mee bezighou den." PvdA Ko Hemminga (PvdA) maakt zich als lijsttrekker graag hard voor "belangrijke onderwerpen die voor vele jaren de toekomst van Heiloo gaan bepalen". "Dat doe ik vanuit passie en bevlogenheid, maar dat kan alleen met steun van het thuis front. Het raadswerk neemt voor mij gemiddeld 16 tot 20 uur per week in beslag. Daarnaast beantwoord ik extra veel e-mails van inwoners. Dit gecombineerd met een meer dan fulltime baan en mijn privéleven maakt dat ik voortdurend prioritei ten moet stellen. Ik ben al blij als ik een thuiswedstrijd van HSV kan bij wonen. Ik zie het werk van lijsttrek ker daarom zeker niet als een leuke hobby maar als een roeping." D66 Fons Hopman van D66 is vooral bezig met canvassen. "Wat dat is? We gaan langs de deuren en vragen inwoners wat volgens hen in Heiloo goed geregeld is en wat beter kan. De reacties zijn zeer spontaan en het is leerzaam. Mede aan de hand daarvan scherpen we onze speer punten en prioriteiten aan, zodat we die helder kunnen overbrengen aan inwoners en de andere partijen. Ook kijken we naar de overeenkomsten en verschillen met andere partijen. Mochten we in het formatieproces gaan meedoen, dan is dat belangrijk om te weten. Het campagnewerk is inspirerend en geeft mij extra ener gie. Alle lof trouwens voor de men sen die minder zichtbaar zijn maar ook hard werken voor de partij. NCPN Willem Gomes (NCPN) stelde zich dit jaar voor de zesde keer verkiesbaar en maakt zich mede hierom niet druk over het lijsttrek kerschap. "Ik doe dit al zo lang, ik kan mijn standpunten prima vertel len en weet wat de andere partijen willen, dus dat komt goed. Verder voel ik mij jonger dan ik eigenlijk ben en kan ik mijn werkzaamheden goed combineren met mijn privé leven." Gomes noemt de deelname van de NCPN "niet per se leuk, maar wel hard nodig. Er is veel fout en daarom is het nodig dat er kri tiek komt op het college van B&W en de coalitiepartijen." De NCPN- lijsttrekker schrijft vlak voor de verkiezingen wat vaker - momenteel elke week - een advertentietekst in de Uitkijkpost. Gemeentebelangen Heiloo Gemeentebelangen Heiloo is een nieuwkomer in de Heilooër politiek. Lijsttrekker Peter Rood noemt zich zelf "zeer gemotiveerd, vanuit de overtuiging dat het anders moet en om de inwoners een werkelijk alter natief te bieden." Peter Rood gaat wat minder werken, omdat een zetel in de gemeenteraad nu eenmaal tijd en inzet vergt. "Vooral in de cam- pagnetijd is het extra druk. Ik heb zin in deze uitdaging. De eventueel minder leuke kanten ervan ga ik vast nog ervaren. Gelukkig heeft Gemeentebelangen Heiloo een ijzer sterk team." E.66 E.66 doet niet mee aan de verkie zingen. Bent u benieuwd naar de mening van de lijsttrekkers van de politieke partijen in Heiloo? Kom dan op woensdag 14 maart naar het politieke debat in de Cultuurkoepel in Heiloo. Aanvang 19.30 uur. Er is slechts een beperkt aantal plaatsen beschik baar, vol is vol. Opgeven kan via verkiezingsdebat@heiloo.nl. Tekst: EJV Mediaproducties/Evert Visser HEILOO - Von Visser werd geboren in Heiloo, waar ze haar jeugd doorbracht. "Mijn jeugd hier was een fantas tische tijd en toen al was ik gefascineerd door de prachtige luchten, zee en landschappen van Noord-Holland. Strandtaferelen werden ook een geliefd onderwerp van mijn schilderijen." Von heeft naast haar aangeboren talent ook les gehad aan de academie van Gerd Renshof, waar ze de basistechnieken van het schilderen optimaliseerde. Momenteel exposeert Von Visser in binnen- en buitenland. Zo waren er het afgelopen jaar exposities te zien in Bergen NH, Apeldoorn en Zuid-Frankrijk. Voor meer informatie: www.vonvisser.nl. Co Stam is niet stijlgebonden. Hij laat zich inspireren door de beel den van de grote meesters en vindt uitdagingen in sport en muziek. Kenmerkend zijn beweeglijkheid en transparantie. Verstilling van het juiste moment van beweging laat in de verbeelding het beeld tot leven komen. Vervormingen en weglatingen brengen het beeld naar de essen tie. Co Stam streeft in zijn beelden naar kracht, energie en spanning maar soms ook naar ontspanning. Co Stam volgde cursussen en deed ervaring op door het werken met kunstenaars en bronsgieters. Het werken met brons is gebaseerd op oeroude tradities en leent zich bij uitstek om op een zeer eigen wijze uitdrukking te geven aan de verbeel ding. Juist de ambachtelijke aspecten en het bijzondere van dit materi aal spreken hem aan. Voor meer informatie: www.costam.nl Deze expositie is te zien in Bibliotheek Heiloo tot 3 april, tijdens de openingsuren. Aangeleverde foto 'Schaatsers' van Co Stam.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2018 | | pagina 15