Boekenweek 2018: Vol gas bouwen en lege stoelen voor verkeersplan Wat is natuur nog in dit land? 17 VERSLAG Financiële situatie: hoop op betere tijden Groei Bloei Paasworkshop Het programma van de maand maart: UITKIJKPOST 7 MAART 2 0 1 HEILOO - Groen licht voor appartementen en woningen aan de Kennemerstraatweg 143 en op de locatie van de voormalige Noordergeestkerk. En voldoende steun voor het verkeersplan met behoud van invloed van de werk groep. Met name deze onderwerpen kregen maandagavond volop aan dacht tijdens de gemeenteraadsver gadering. Woningen Kennemerstraatweg 143 De gemeente wil op de plek van het leegstaande kantoorpand van Wegenaar aan de Kennemerstraatweg 143 vier appartementen met elk een inpandige garage laten neerzetten in drie ver diepingen (bouwhoogte 11 meter). Daarnaast komt er aan de Van Catsstraat een vrijstaande woning te staan met twee parkeerplaatsen op eigen terrein. Verder zijn drie parkeerplaatsen vanaf de Kennemerstraatweg bereikbaar. De gemeente stemde in met een bestem mingsplanwijziging om de bouw moge lijk te maken. De bouwhoogten sluiten aan bij de naastgelegen bebouwing en het gebied behoudt zijn groene uitstra ling. Het voorstel voor de bestemmings planwijziging kreeg veel steun vanuit de gemeenteraad. Het college van B&W is blij dat er nu een eind komt aan de leeg stand van het kantoorpand en de verloe dering van dit stukje Heiloo. Noordergeestkerk De gemeente Heiloo geeft eveneens groen licht voor de bouw van vijftien sociale huurwoningen op en nabij het ter rein van de voormalige Noordergeestkerk en de Vinkenbaan. Kennemer Wonen, eigenaar van de plek waar de kerk stond, wil hier tien sociale huurwoningen neerzetten. De gemeente, eigenaar van het parkeerterrein aan de Vinkenbaan, neemt vijf sociale woningen voor haar rekening. Voldoende groen is een ver eiste in het plan. De huidige 52 parkeer plaatsen blijven bestaan. Zo komt er een parkeerstrook aan de kant van de Noordergeeststraat met acht parkeer vakken. De gemeente gaat het bestem mingsplan herzien om de bouw mogelijk te maken. Er is ruimte voor 21 parkeer plaatsen naast de al bestaande 52 par keerplaatsen. 68 inwoners stuurden hun zienswijzen naar de gemeente Heiloo. Aan de hand hiervan besloot de gemeente de bouwhoogte van de woningen te verla gen van 9 naar 7 meter. Inwoners kunnen zes weken lang beroep aantekenen tegen het plan bij de Raad van State. CDA, E.66 en Heiloo-2000 vroegen wet houder Opdam te gaan praten met de eigenaar van installatiebedrijf Hachmang en omwonenden die het parkeerterrein aan de Vinkenbaan gebruiken. Dit over leg zegde de wethouder toe. De fracties vrezen voor onveilige situaties voor werk verkeer en voetgangers (zoals kinderen) als de bouw is afgerond. Gekeken wordt ook of de toegangsweg aan de noordkant een veiligere optie is. Heiloo Lokaal stem de niet in met de motie omdat de partij nog een stapje verder wil gaan. De fractie wil dat Heiloo wacht met de bouw van de vijf woningen totdat eigenaar Kennemer Wonen komt met een visie voor het totale gebied omdat het nog niet duidelijk is wat er in de toekomst met de woningen van de omliggende straten gaat gebeuren. De partij vreest dat omwonenden tegen de vijf woningen in het verweer gaan komen. Dit plan, ingediend via een motie, kon op weinig steun rekenen omdat uitstel van bouwen tot te veel vertraging zou leiden. Ko Hemminga (PvdA): "Ik pleit voor vol gas bouwen." Verkeersplan Na jarenlange discussies en planvor ming heeft de gemeente Heiloo maandag avond met het verkeersplan ingestemd. Heiloo als fietsdorp staat hierin centraal evenals het weren van zwaar verkeer uit de dorpskern. Niet zozeer de inhoud van het veelbesproken verkeersplan stond tijdens de vergadering ter discussie, het moment van de besluitvorming des te meer. D66 en NCPN wilden het besluit uitstellen en wachten op de afronding van het overleg van de denk tank, bestaande uit bur gers, ondernemers en belangenclubs. Toen dit voorstel strandde, sloeg 'de vlam in de pan'. Fons Hopman (D66): "Bewonersgroepen zijn nog bezig met het uit werken van scenario's en vragen hiervoor tijd. Dit nu behandelen is respectloos en onde mocratisch: de participerende burgers worden geschoffeerd. Wij willen geen deel uitmaken van deze poppenkast." Vervolgens verlieten Hopman en zijn D66- collega Hans van Halem de raadszaal, gevolgd door Willem Gomes (NCPN) en enkele sympathisanten op de publieke tribune. Het weglopen van de politici leidde tot grote verontwaardiging. "U ont trekt zich aan uw democratische taak, dit ontstijgt niet het niveau van de kleuter school," vindt Ellen Las van Bennekom (VVD). Tijmen Valkering (Heiloo Lokaal) is eveneens voorstander van uitstel maar bleef zitten. "Ik vrees dat het hele plan in de prullenbak belandt als de denktank klaar is." Rob Opdam is hiervoor niet bang. "Dit plan bevat vooral uitgangspun ten." Heiloo geeft de denktank nog ten minste drie maanden de tijd om te komen tot creatieve oplossingen voor de proble men die er nog liggen. Marjon Zandvliet namens de bewonersgroepen en Rob van der Wal van de Heilooër Ondernemers Federatie (HOF) zijn blij met die moge lijkheid. Van der Wal voegde hieraan toe dat er geen schade voor winkeliers mag ontstaan. "Knippen in wegen of ze afslui ten is geen oplossing." Verder is er een terugvalscenario dat geldt als de denk tank niet slaagt. In dat geval wordt het verkeer vanaf de Kennemerstraatweg richting de dorpskern beperkt. Critici vanuit de raad en insprekers opperden dat het NS-station dan moeilijker bereik baar is vanuit bijvoorbeeld Ypestein. Verder vroegen CDA, VVD, Heiloo-2000 en E.66 via een motie rekening te hou den met LED-verlichting en wegmarke ring bij zebrapaden. Hun tweede motie haalde het ook: Heiloo start op 1 mei een gedragscampagne om automobilisten niet via de Kerkelaan en de Stationsweg naar Alkmaar te laten rijden maar via de Hoeverweg richting de ringweg. Verder blijft de denktank in stand tot na de reali sering van de afslag A9. De PvdA vroeg het college via een motie om ieder kwartaal inzicht te geven in de financiële positie van de gemeente Heiloo. Dit is volgens Ko Hemminga nodig "omdat er nu al voor ruim 52 mil joen euro aan leningen op de balans staat" en vanwege diverse extra investe ringen die nodig zijn voor bijvoorbeeld de BUCH-organisatie, de afslag A9, de Vennewatersweg-spoortunnel en boven- wijkse voorzieningen. Heiloo-2000, VVD en CDA stemden tegen de motie. René van Splunteren (VVD): "Er zijn voldoen de mogelijkheden om in te grijpen als het fout gaat." Hessel Hiemstra (CDA): "Laten we eerst het debat voeren." Vervolgens sprak Fons Hopman (D66) zijn treurnis uit voor het beleid ten aan zien van de BUCH-werkorganisatie in de hoop dat de dienstverlening niet duurder wordt. Tekst: EJV Mediaproducties/Evert Visser HEILOO - Voor de Boekenweek 2018 die dit jaar loopt van zater dag 10 tot en met zondag 18 maart 2018, is het thema Natuur gekozen. Natuur is een breed begrip. Het is veelomvattend en niet alleen geschikt om groene of rauwe leeg te mee te omschrijven. Maar ook natuur die in al haar verschijnings vormen in de stad voorkomt, zoals bijvoorbeeld in de nieuwe film met het bijbehorende boek: De Wilde Stad. Bruna Heiloo hoopt op zater dag 10 maart de natuur in de Boekenweek wat dichter bij u te kunnen brengen, door twee fantas tische 'groen'schrijvers een podium te bieden. Om 13.30 uur zal Rolf Roos, publicist en documentaire maker op het gebied van ecologie en natuurbescherming, uitleg geven over zijn werk. Wij kennen Rolf Roos vooral van de prachtige boe kenserie 'Duinen en Mensen', maar hij maakt ook videoproducties voor diverse opdrachtgevers waaronder het programma 'Vroege Vogels'. Om 15.30 uur is het de beurt aan Dirk Slagter. Hij is schrijver van het boek 'Winterflora'. Juist in de winter kun je met behulp van dit boek 120 soorten bomen, struiken en klim- en slingerplanten vlot op naam brengen. Slagter is biologie- docent en werkte 25 jaar aan het doortimmerde overzicht van onze bomen en struiken. Ook verzorgde hij de meer dan 400 illustraties. Heeft u een vraag over een struik of boom in uw tuin, dan kunt u hiervan op 10 maart een takje meenemen. Dirk Slagter probeert dan een ant woord op uw vraag te geven. Je zou Dirk gerust ook de titel 'bomendok- ter' kunnen geven! Zaterdag 10 maart om 13.30 (Rolf Roos) en om 15.30 (Dirk Slagter) bij Bruna Heiloo, Heerenweg 67/69, 1851 KL Heiloo, tel. 072- 5321351. HEILOO - Pasen, vaak een feestelijk weekend, met soms mooi weer. Van christelijke feestdag is de focus verschoven naar hazen, eieren en lekker eten. En die feestelijke tafel kan er nog mooier uit zien met mooi bloemwerk. De Paasworkshop van Groei Bloei wordt - bij voldoende belangstelling - gehouden op 28 maart. Pasen valt dus erg vroeg dit jaar. We maken kleine decoraties voor naast het bord en een stuk waarbij u kunt kiezen tussen omhoog, of in de lengte en laag. In het arrangement komen eieren, mos, takjes en bloemen. De workshops vinden plaats om 13.45 en 19.45 uur. Locatie Holleweg 111 te Heiloo. Kosten 29,50 euro voor leden; niet-leden 35,50 euro. Aanmelden z.s.m. bij benzdocter@hotmail.com of via 06-50123521. Dinsdag 6 en 13 maart: 'Eerbied voor het leven', pijlers voor vrede en duur zaamheid; lezingen over Albert Schweitzer en Moeder Theresa door prof. Henk Bikker; 20.00 uur, Ter Coulsterkerk, Holleweg 111 Heiloo; 3 euro Zaterdag 17 maart: 'De verborgen schat' Vertelvoorstelling door Matthijs Vlaardingerbroek High Tea (alle leeftijden); 15.30 uur, Ter Coulsterkerk, Holleweg 111 Heiloo; (volwassenen 3,50 euro) Donderdag 22 maart: Film: 45 jaar Jesus Christ Superstar, met inleiding en begeleiding door ds. Edward Kooiman; 20.00 uur, Ter Coulsterkerk, Holleweg 111 Heiloo; 4 euro Zondag 25 maart: Johannes Passion van J.S. Bach door Collegium Vocale Camerata o.l.v. Gerard Leegwater; 15.00 uur, Witte Kerk, Heerenweg 32, Heiloo Sjrirituafiteit en QefoofsvercCieping Nadere informatie op www.ronddewaterput.nl Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2018 | | pagina 17