Alle voetzorg onder één dak! Nieuwe kaders voor opknapbeurt Slotkwartier REGIO :v 19 I N G E Z O N D E N M E D E D E L I N G E N By Claire Rugklachten? De Dorn Methode kan een uitkomst zijn Klaverjasdrive in Akersloot V Si Expositie Jos Hof UITKIJKPOST 7 MAART 2 0 1 CASTRICUM - Samen met Jolanda Groen van Geluk in Wonen: woonac cessoires lifestyle en Mirjam Fiseler: interieuradvies styling aan huis, presenteert By Claire Elegant Sportief de lente van 2018. Het weekend van 10 maart van 10.00 tot 17.00 uur en 11 maart van 13.00 tot 17.00 uur staat in het teken van Wonen, Tuin en terras, Mode en lifestyle en Gifts. Kom langs voor advies, iets nieuws, of gewoon een gezellige ontmoeting met iemand anders, in onze winkel in de Burgemeester Mooijstraat 3, Castricum. Natuurlijk zijn Annelies en Sandra er ook. LIMMEN - Na jaren in Heemskerk gevestigd te zijn geweest, is Charles Dekker van One Point sinds twee jaar in Limmen te vinden. Met zijn Dorn praktijk behandelt hij mensen uit het gehele land met deze methode. Volgens de Dorn Methode worden rugklachten vaak veroorzaakt door een (functioneel) verschil in beenlengte, waardoor het bekken en de wervelko lom scheef komen te staan. De behandeling is zacht, moeiteloos en wordt vaak als prettig ervaren. Charles neemt de tijd en heeft alle aandacht voor u. Hij kan altijd op korte termijn met u afspreken omdat twee behandelin gen vaak genoeg zijn! Herkent u een of meerdere van de volgende symptomen: - moeite met bukken; - na een tijdje te hebben gezeten, stram en stijf opstaan; - na een tijdje te hebben gestaan, bijvoorbeeld tijdens winkelen of bij een staand beroep, een zeurend gevoel in onderrug en bil(len); - is u verteld dat u een beenlengteverschil heeft en heeft u zooltjes in de schoen(en), maar het gevoel dat de klachten niet overgaan; - heeft u al diverse therapieën ondergaan, maar blijven de klachten steeds terugkomen; - pijn tussen de schouderbladen; - pijn in knie(ën), heup, nek en/of schouders, moeite met naar links en/of naar rechts kijken, vaak duizelig en/of hoofdpijn? Dan is het zinvol eens een afspraak te maken. De praktijk is te vinden aan de Schipperslaan 1b te Limmen. Eenvoudig bereikbaar en u kunt altijd voor de deur parkeren. Kijk op www.rugklachtenlimmen.nl voor ervarin gen van anderen, of neem contact op met 06-156 83487. AKERSLOOT - Zaterdag 10 maart is de volgende klaverjasdrive van dit sei zoen in Café de Vriendschap in Akersloot. Er staat een mooie prijzentafel gereed voor de winnaars. En mocht je met het kaarten geen geluk hebben, dan is er nog een superloterij, waarbij ook hele mooie prijzen te winnen zijn. De aanvangstijd is 20.00 uur en men kan zich telefonisch opgeven via telefoonnummer 0251-312866. Er zijn schitterende prijzen te winnen, zoals smoothie-apparatuur weerstations, pannensets, fruitmanden, paling, besteksets, koffers en levensmiddelen. De volgende drive is de Paasdrive op zaterdag 31 maart. Naast de drive vindt er ook altijd een superverloting plaats waar ook dezelfde prachtige prijzen te winnen zijn. Opgeven voor deze drives is mogelijk via 0251-312866 of via info@vriendschapakersloot.nl. REGIO - Kom naar de feeste lijke opening van Voetzorg en Orthis in het AZ/AFAS Stadion op zaterdag 10 maart. Maak kennis met onze specialisten en de nieuwste orthopedische technieken. De nieuwe praktijk is uitstekend bereikbaar; u par keert voor de deur en wordt op één adres van A tot Z bediend. De opening is van 10.00 tot 15.00 uur. U bent van harte wel kom! U wordt ontvangen door ons team van orthopedisch chirurgen, orthopedisch schoenmakers, ortho pedisch instrumentmakers, podo- therapeuten, medisch pedicure en een bewegingswetenschapper. De samenwerkende professionals van Voetzorg en Orthis bieden een totaalpakket aan orthopedische en revalidatietechnische producten en diensten voor voetblessures, voet klachten en voetaandoeningen. Van diagnose en advies tot behandelin gen en hulpmiddelen. Tijdens de opening verzorgen wij doorlopend demonstraties van de nieuwste systemen voor geavan ceerde loop- en voetanalyses en het aanmeten en maken van schoenen en orthesen op maat. Wij presente ren daarnaast dé 3D-ontwikkelingen op het gebied van inlays en frees techniek. Onze dienstverlening is klantgericht, omdat ieder mens uniek is en we blijven zoeken totdat we de beste oplossing voor uw voe ten en onderbenen gevonden heb ben. Van eenvoudige inlegzool tot podotherapie en van lichte schoen aanpassing tot volledig met de hand vervaardigd maatwerkschoeisel. U kunt kiezen uit tientallen modieuze modellen, van stijlvolle laars tot sportschoen. Wij voeren een uitge breide collectie kinder-, sport-, ver band- en veiligheidsschoenen, elas tische kousen en braces voor élk gewricht in het lichaam. In het centrum van Voetzorg en Orthis helpen we u om pijn- en bles- surevrij te bewegen. Prothesen, orthesen en aangepast schoeisel maken wij 100% op maat. Mobiliteit verbeteren, lichamelijke klachten verminderen en uiteindelijk mensen gelukkiger maken. Iedereen moet zo prettig mogelijk kunnen lopen, bewegen en sporten. Daarvoor stel len wij alles in het werk. U bent altijd van harte welkom, óók zonder verwijzing van de huisarts. Voetzorg/Orthis, Stadionweg 17, 1812 AZ Alkmaar. Het AZ/AFAS Stadion. Aangeleverde foto EGMOND AAN DEN HOEF - Meer ruimte voor horeca aan de Slotweg en de bouw van een extra verdieping op het voorma lige schoolgebouw ten behoeve van een expositieruimte. Dat zijn belangrijke elementen van een gemeentelijk plan voor een metamorfose van dit historische stukje Egmond. De gemeente stelde onlangs kaders vast met ideeën die nog ver der uitwerking verdienen. Doel is om de verblijfsduur van bezoekers aan het Slotkwartier te verlengen. Dit om meer mensen kennis te laten maken met de geschiedenis van 'de grootste en schoonste burcht van Holland tijdens de middeleeuwen' waarvan uitsluitend de fundamen ten zijn overgebleven. Bovendien is volgens de gemeente investeren in erfgoed lucratief: elke euro levert volgens Bergen 1,5 euro op. De gemeente boog zich de afge lopen jaren over veel plannen. Zo kwam eind vorig jaar een initia tiefgroep met raadsleden van alle politieke partijen met een ambiti eus plan, dat gedeeltelijk op weer stand stuitte vanuit de bevolking. Er bleek onvoldoende draagvlak voor de herbouw van een 28 meter hoge toren op de fundamenten van Slot Egmont met daarin een expo sitieruimte. Ook zijn teveel mensen niet blij met de komst van meerdere restaurants aan de Slotweg. Bergen schrapte daarom dit deel van het plan. In kaders is nu aangegeven dat in Museumhoeve Overslot een authentiek themarestaurant moet huizen in de sfeer en de ambi ance van de middeleeuwen met daarachter een theetuin met ter ras. Hier heeft Stichting Hafre nu nog een ruimte voor exposities en muziekvoorstellingen. Verder wor den het voormalige raadhuis en het naastgelegen schooltje van elkaar gescheiden, hier is het historisch informatiecentrum Huys Egmont gevestigd. Het raadhuis krijgt een lichte horecabestemming en in een nieuw te bouwen verdieping op het schooltje komt een expositieruimte. Hierin is dan onder andere de col lectie van Hoeve Overslot te zien. Achter de school en het raadhuis komen kruidentuinen in de sfeer van de vroegere hofstedes. Verder wordt het erf achter Hoeve Overslot opgeruimd en komt er een koffie- en theeterras achter de museumhoeve. Afgesproken is overigens dat de te verbouwen panden eigendom blij ven van de gemeente Bergen. Podium en draaibrug Daarnaast krijgt het Slotpark gebiedseigen beplanting en speeltoestellen en komt er een betere bewegwijzering naar het Slotkwartier. Om de toenemende verkeersdrukte in goede banen te leiden, staat een parkeerterrein met fietsenstalling op de Lamoraalweg bij bedrijventerrein De Weidjes op het wensenlijstje. Overigens stemde de gemeente eind vorig jaar ook in met de bouw van een podium op het rondeel van de Slotruïne en een tweede draaibrug op de plek waar de voormalige brug heeft gestaan. Kosten: 95.000 euro. De brug en het podium zijn volgens Bergen nodig om activiteiten tij dens het Lamoraaljaar 2018 moge lijk te maken: 450 jaar geleden werd Lamoraal van Egmont op het scha- vot onthoofd in opdracht van de Spaanse koning. De gemeente wil de verbouwing van de school en het Raadhuis, het opruimen van het erf achter Hoeve Overslot, de opknapbeurt van het Slotpark en de nieuwe bewegwij zering binnen twee jaar realiseren en in 2020 starten met de renova tie van Hoeve Overslot. De kosten voor de verbouwing van de school en het raadhuis bedragen 756.000 euro voor de komende jaren. Voor de renovatie van Hoeve Overslot is 804.000 euro uitgetrokken. De aandacht voor Lamoraal van Egmont in het Lamoraaljaar is de belofte voor 2018. Zo toont de his toricus Jos Hof in Huys Egmont zijn verzameling voorwerpen over graaf Lamoraal van Egmont, de Heeren van Egmont en het Slot op den Hoef. Deze tentoonstelling is vrij te bezoeken van woensdag tot en met zondag van 14.00 tot 17.00 uur. Het adres: Huys Egmont, Slotweg 46 in Egmond aan den Hoef. Tekst: EJV Mediaproducties/Evert Visser De fundamenten van Slot Egmont met daarachter de gebouwen langs de Slotweg. Foto: ©historischegmond

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2018 | | pagina 19