Sjoerd Bos Personal Training Lifestyle Coaching Uitvoering Brockes-Passion van Handel in Witte Kerk Kom kennismaken met Gemeentebelangen Heiloo! COLUMN BEDRIJF BELICHT Willibrordus Business Centrum Kennemerstraatweg 464 (Ruimte 0.27), Heiloo Website: www.sjoerdbos.com. E-mail: info@sjoerdbos.com Telefoon: 06-53656794 Stemmen Dick de Scally UITKIJKPOST 7 MAART 2 0 18 In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het verspreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. De kosten voor Bedrijf Belicht zijn 225 euro excl. btw. Online doorplaatsen is mogelijk. Voor aanmelding: Kennemerstraatweg 464, 1851 NG Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. Sjoerd Bos. Foto: Natalie Bottemanne Zit je niet lekker in je vel of ben je niet helemaal tevreden over je lijf? Wil je wat kilo's kwijt en meer energie, maar weet je niet waar of hoe je moet beginnen? Dan kun je overwegen om met een personal trainer aan de slag te gaan. Sinds september 2015 is Sjoerd Bos, personal trainer en lifestyle coach, gevestigd in het Willibrordus Business Centrum. In de prettige ruimte ontvangt hij enthousiast en bevlogen eenieder, jong of oud, die gemotiveerd is om zijn of haar leefstijl onder de loep te nemen en te verbeteren. Sjoerd: "Ik werk met mensen die niet alleen gewicht willen verlie zen of meer spiermassa willen, maar ook willen werken aan hun persoonlijke ontwikkeling, mentale kracht en het gevoel van geluk in hun leven." Methode van het Chek Institute Sjoerd weet uit ervaring hoe het is als je lijf niet meer doet wat het zou moeten doen. Hij was altijd sportief en deed aan rugby, atletiek en kracht training. Toch merkte hij tijdens zijn werk als grafisch vormgever dat hij niet lekker in zijn vel zat. Sjoerd: "Ik kreeg last van mijn polsen en voel de dat het werk niet goed meer bij mij paste. Ik ging op zoek naar ant woorden en vond die tijdens mijn opleiding bij het Chek Institute." Deze Amerikaanse opleiding, gericht op personal training en holistic lifestyle coaching, leverde hem vele inzichten op en verduidelijkte zijn droom om ook anderen te helpen op dit gebied. Hij stopte als grafisch vormgever en startte zijn eigen praktijk waar hij inmiddels al veel mensen heeft gemoti veerd om te werken aan een betere leefstijl. Totaalaanpak voor binnen- en buitenkant Sjoerds aanpak onderscheidt zich van andere personal coaches en trai ners. Sjoerd: "Mijn klanten krijgen uitgebreide en diepgaande coaching welke elk onderdeel van het leven aanpakt. Niet alleen de buitenkant." Het gaat dus niet alleen om het onder begeleiding doen van oefeningen, maar om een combinatie van fysieke beweging, voeding, leefstijl, in kaart brengen van stressfactoren en iemands motivatie en droom. Sjoerd: "Ik kijk naar wat iemand wil bereiken en vooral ook waarom. Door middel van vragenlijsten en gesprekken wordt iemands motivatie duidelijker en komt eventuele weerstand tegen verandering naar voren." Het allerbe langrijkste is om veranderingen door te voeren die blijvend zijn en onder deel worden van je nieuwe leefstijl. Sjoerd: "Mijn doel is om iemand te coachen naar een niveau van gezondheid en vitaliteit zoals dat mogelijk al jarenlang niet meer, of zelfs nooit, is ervaren." Door Sjoerds enthousi asme en passie voor het vak kom je achter achterliggende oorzaken die je huidige leefstijl in stand houden en werk je op een duidelijke, informele manier samen aan je eigen doelen. Gratis kennismakingsconsult en e-book Wil je ervaren of Sjoerd degene is die jou kan helpen om je doelen te bereiken? Maak dan een afspraak voor een gratis kennismakingsconsult. Bel 06-53656794 of kijk op www.sjoerdbos.com. Daar kan je ook een gra tis e-book aanvragen met tips voor het positief beïnvloeden van je energie en gewicht. Een traject duurt minimaal drie maanden waarbij je één of meer keer in de week bij Sjoerd aan de gang gaat. Tekst: Natalie Bottemanne HEILOO - De Brockes-Passion van de beroemde componist Georg Friedrich Handel is een absoluut meesterwerk. Vanaf de eerste klanken neemt Handel je mee in het lijdensverhaal. Het beluisteren van zijn muziek leidt tot een intense ervaring. Het Apollo Ensemble voert Handels passie op zondag 11 maart uit in de Witte Kerk van Heiloo in kleine bezetting: 8 zangers, die zowel de koor- als de solopartijen voor hun rekening nemen, en 13 instrumen talisten. Het ensemble staat onder leiding van David Rabinovich. Bij het woord 'passie' denkt ieder een vooral aan Bachs Matthaus- Passion, maar ook Handel (1685 1759) schreef prachtige passies, waarvan zijn Passion, gebaseerd op tekst van zijn tijdgenoot Brockes, het bekendst is geworden. Ook Bach verwerkte in zijn Johannes- Passion passages uit de Brockes- Passion. Er bestaan ongeveer vijftig oratoria op tekst van Brockes, maar deze passie van Handel steekt er met kop en schouders bovenuit. Het bijzondere aan de Brockes- Passion is dat niet één evangelie centraal staat, maar dat het lijdens verhaal uit alle vier de evangeliën is samengesteld. Het is een passie met operatrekjes. Niet alleen de tekst, maar ook de muziek is bij zonder intens. Het is een van de eerste oratoria die Handel schreef, dus nog vóór de Messiah en Judas Maccabeus. Toch hoor je al veel van wat zijn latere oratoria zo uniek maakt. Vanaf het begin van de Brockes-Passion laat Handel zich van zijn meest gepassioneerde en emotionele kant horen. Hij gebruikt in deze muziek technieken uit de opera, om zo duidelijker de drama tiek van het lijdensverhaal te laten spreken. Het Apollo Ensemble is een inter nationaal gezelschap, waarvan de musici uit alle windstreken komen. Artistiek leider is David Rabinovich, die zijn internationale sporen ruim schoots heeft verdiend en al 17 jaar als violist prominent lid is van Ton Koopmans Amsterdam Baroque Orchestra. De groep kiest uit over tuiging voor historische instrumen ten en bijbehorende speeltechnie- ken als een manier om zo dicht mogelijk bij de bedoelingen en klankwereld van de oude meesters te komen. Het Apollo Ensemble is gegrepen door het wonder dat eeu wenoude muziek telkens weer als nieuw kan klinken. Wat is mooier en dankbaarder dan deze fascinatie te delen met het publiek? Apollo Ensemble. Aangeleverde foto HEILOO - U kunt Gemeen tebelangen Heiloo de komende weken op verschillende plek ken in Heiloo treffen. Flyerend in het Hoekstuk, het Loo of het Stationscentrum en, als u even rustig bij een kop koffie of thee van gedachten wilt wisselen, in theeschenkerij de Trog en de Bibliotheek. Theeschenkerij de Trog vindt u op het GGZ-terrein tegenover de brandweerkazerne. Zondag 11 maart, tussen 14.00 en 16.00 uur, horen wij graag wat u bezighoudt en wat uw wensen en ideeën zijn voor een socialer, groener en duurzamer Heiloo. Laat ons even weten of u komt via gemeentebelangenheiloo@ gmail.com. De Bibliotheek heeft voor de gemeenteraadsverkiezingen een informatiehoek ingericht. Daar kunt u het verkiezingsprogramma 2018 - 2022 van Gemeentebelangen Heiloo lezen en een flyer meene men. Op 13, 15 en 16 maart zijn onze kandidaten er 's ochtends en op 14 maart 's middags aanwezig om ken nis te maken, van gedachten te wis selen en vragen te beantwoorden. Kijk op www.gemeentebelangenhei- loo.nl voor de exacte tijdstippen en kom langs! Wij vinden het hoog tijd voor een nieuw geluid in Heiloo. U ook? Stem op lijst 7, Gemeentebelangen Heiloo! Aangeleverde foto Er zijn mensen die de gemeente raadsverkiezingen van 21 maart 2018 het feest van de democratie noemen, maar ik noem het gewoon 'stem men'. En stemmen is leuk. Kiezen niet. Kiezen is dubben tussen allerlei goede bedoelingen die heel vaak niet waargemaakt worden. Gelukkig heeft het internet ons geholpen met Kieswijzer en Stemwijzer. Via de ene site kom ik uit bij een partij die ik zeker links zal laten liggen. Via de andere wijzer zou mijn voorkeur uit kunnen gaan naar een partij die ik misschien eventueel toch al had wil len kiezen, maar misschien ook niet. Hoezo 'wijzer'? Nog een hulpje. Aan de vooravond van 21 maart vindt op tv het grote lijsttrekkersdebat plaats. Waarom het 'groot' genoemd wordt is mij een raadsel, tenzij ze daarmee de twee openingsdebaters bedoelen: Geert Wilders en Gert-Jan Segers (nee, ik noem geen partijen), die beide de lengte hebben van basketbalspelers. Ik ga kijken. Het zal mij benieuwen wat Wilders te vertellen heeft over de geplande afslag van de A9 en ik ben ook nogal benieuwd naar de mening van Segers over de dienst verlening in Heiloo. Ik vind kiezen het probleem. Ik voel me altijd in de moeilijke situatie gedrukt dat ik iemand het grote gelijk moet gunnen. Ik luister naar de argumenten van deze of gene en zeg: 'Jij hebt volkomen gelijk.' Maar dan komt de ander die een gloedvol betoog houdt over precies het tegen overgestelde en ik zeg: 'Zo, jij hebt ook groot gelijk.' Als ik die meningen uitspreek, reageert een derde per soon met: 'Dat kan niet. Je kunt niet én de een gelijk geven en de ander met tegenovergestelde meningen ook.' En dan maak ik het af met: 'Weet je wat: jij hebt ook gelijk.' Ik wens u een prettige stemming.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2018 | | pagina 5