ET Whije keuze HEI 100 WKMl HEILOO IN AANLOOP NAAR DE GEMEENTERAADSVERKIEZINGEN 21 MAART 2018 D66 Heiloo PvdA Heiloo D66 Heiloo PvdA Heiloo HEILOO 44 Investeringen in mensen gaan voor investeringen in dingen. Die keuze is belangrijk want de gemeente heeft een hoge schuld (ruim 50.000.000) die steeds verder oploopt. Grote projecten als de afslag A9 brengen financiële risico's met zich mee. We moeten voorkomen dat die rekening straks moet worden betaald met bezuinigingen op de zorg, de bibliotheek, cultuur en onze verenigingen. NCPN G B Gemeente Belangen Q Heiloo HEILOO Heiloo als duurzame gemeente Heiloo is een groene gemeente, maar het kan nog wel een tikkie groener. HEILOO-2000 vindt dat Heiloo de ambitie moet hebben een voorloper te zijn als het gaat om duurzaamheid. Dat houdt in dat het voortvarender kan, met een bestuurlijk commitment en met stimuleringsmiddelen voor de burgers Fijn wonen in het groen De VVD Heiloo zet zich in voor betaalbare nieuwbouw in dorpse stijl voor jong en oud, voor goede bereikbaarheid per fiets, auto en spoor, voor een groene openba re ruimte en voor goede zorg-, sport- en cultuurvoorzieningen. www.heiloo.vvd.nl We staan voor goed verkeer, goede zorg en goed wonen. Een gedragen en effectief verkeers plan, passende woningen voor alle Heilooërs en goede zorg voor ouderen en inwoners met beper kingen. Dit alles kan alleen als we inwoners daarbij direct betrekken Heiloo, dat zijn we samen! Leef! Samen! In een sterke samenleving staat niemand er alleen voor. Samen leven betekent ook: mensen ondersteuning bieden waar dat nodig is. Passend en met oog voor de persoonlijke omstandig heden. Daar hebben we ons de afgelopen periode voor ingezet en dat kunt u blijven verwachten van het CDA Heiloo.' Wonen voor jong en oud We maken ons hard voor meer sociale huurwoningen en voor meer betaalbare koopwoningen voor starters in Heiloo. We willen maatwerk voor onze ouderen die zelfstandig wonen. Ook als het men sen niet meer lukt zelfstandig te wonen, moeten ze in Heiloo kunnen blijven. We willen iedereen stimuleren zijn huis te isoleren en alternatieven te zoeken voor het gebruik van aardgas NCPN Wat zou Heiloo een rijk dorp kunnen zijn wanneer er geen tientallen miljoenen euro's zouden worden weggesmeten aan ver liesgevende projecten. En dat dat geld dan ten goede zou komen aan cultuur, sport en zorg. Wat een weelde! Gemeente Belangen Heiloo Het Verkeersplan Heiloo moet worden herijkt aan de uitgangs punten veiligheid, leefbaarheid en duurzaamheid. Alle opties, inclu sief regionale consequenties, OV én de Aansluiting A9 zelf, moeten kunnen worden heroverwogen om tot een integrale, regionale en adequate verkeersoplossing te komen. L0KMI Afspraak is afspraak Het gemak waarmee het huidige college, gesteund door de coalitie partijen, gemaakte afspraken (lees beleid) naast zich neer legt blijft ons verbazen. Denk maar aan de sociale woningbouw, parkeerba- lans, bouwhoogtes, bijdrage voor bovenwijkse voorzieningen, begrotingen etc. Dit blijft ons verbazen en moet echt anders. Bent u ook benieuwd naar de mening van de lijsttrekkers van de politieke partijen in Heiloo? Kom dan op woensdag 14 maart naar het politieke debat in de Cultuurkoepel in Heiloo. Aanvang 19.30 uur. Er is slechts een beperkt aantal plaatsen beschikbaar, opgeven kan via verkiezingsdebat@heiloo.nl. UITKIJKPOST 7 MAART 2 0 18 De gemeentelijke financiële huishouding is na de nodige lastige jaren weer op orde, waardoor het hoge niveau van onze maatschap pelijke, culturele en sportvoorzie- ningen kan worden voortgezet. Bovendien is er ruimte gecreëerd voor investeringen. HEILOO-2000 blijft staan voor een duurzaam gezond financieel beleid. VVD Heiloo staat voor een gezonde financiële huishouding. Inkomsten en uitgaven zijn voor iedereen helder en zichtbaar, immers iedere euro die de gemeen te uitgeeft is door onze inwoners verdiend. Met de VVD Heiloo blijven OZB, afvalstoffenheffing en rioolheffing laag. We staan voor grote investe ringen. Die mogen niet ten koste van voorzieningen als sportvelden en bibliotheek gaan. D66 wil de voorgenomen projecten goed laten doorrekenen, een onafhankelijke toets naar de financiële draagkracht van de gemeente en openheid over de grondpolitiek We willen onze jaarlijkse topnotering van 'Aantrekkelijkste gemeenten' behou den. Vernieuwing en toekomstbestendig maken van onze huidige voorzieningen vergt dat we investeren. Als richtsnoer geldt dat daarbij alle belanghebbenden, dus de inwoners, de ondernemers, orga nisaties en verenigingen én de gemeente een gedeelde verantwoordelijkheid heb ben. Voor de gemeente zelf geldt dat deze werkt met een sluitende begroting.' 44 Het college van Heiloo is samen met Heiloo2000, VVD, CDA aantoonbaar bezig Heiloo voor vele tientallen jaren in een grote financiële chaos te storten. Afslag A9, BUCH, Boekelermeer, Zandzoom en Zuiderloo zijn grote verliesposten. Er voltrekt zich een financiële ramp.^^ 44 Heiloo moet de tering naar de nering zetten en niet klaplopen op toekomstige generaties! Dus niet nog meer lenen vanwege verliesla tende nieuwbouwprojecten en niet nog meer kostenoverschrijdingen op de infrastructurele projecten accepteren waardoor onze voorzie ningen en omgevingskwaliteit in de knel komen! 4S 44 Ook voor de gemeente Heiloo geldt dat je een euro maar 1 keer kunt uitgeven. M.a.w. kosten voor de afslag A9, Ondertunneling Vennewatersweg etc zijn uitgaven die niet elders in ons dorp besteed kunnen worden. Reden genoeg om de vinger aan de (financiële) pols te houden en geen overschrijdingen te dulden. 44

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2018 | | pagina 8