Geen blijvertje? Unicef is u dankbaar 9 #PvdA Valentijnstaart D66 Heiloo voor Vrienden van De Beun Opkikkers Keer op Keer Alzheimer Café Winter in Het Baafje UITKIJKPOST 7 MAART 2 0 1 HEILOO - D66 Heiloo deelt al jaren rond Valentijnsdag een taart uit aan vrijwilligers in ons dorp. Dit jaar gaf Fons Hopman (fractievoorzitter en lijsttrekker) de taart aan de Stichting Vrienden van De Beun. Fons: "We vinden het geweldig dat de Vrienden van De Beun zich zo inzetten voor deze belangrijke culturele voorziening die we graag willen behouden voor ons dorp." Voorzitter Henriette de Jong vertelde dat de Vrienden in het nieuwe seizoen gaan werken met een digitaal kaartsysteem per stoel en dat er altijd ruimte is voor nieuwe vrijwilligers, vooral voor bestuursleden. HEILOO - Op 3 maart 1918 werd in de Beemster mevrouw Rie Esser-Lap geboren. De oudste van een gezin met acht kinde ren. Toen zij vier maanden was verhuisde zij met haar ouders naar Zaandam. Op 2 maart kwam burgemeester Hans Romeyn langs om de honderdjarige te feliciteren en haar een prachtig boeket te overhandigen. Mevrouw Esser woont al haar hele leven in Noord-Holland. Na Zaandam, vijfendertig jaar in Koog aan de Zaan, tien jaar in Bergen en inmiddels vijfendertig jaar in Heiloo. Haar man is vijfentwin tig jaar geleden na een huwelijk van drieënvijftig jaar overleden. Sindsdien woont zij alleen in het huis in Heiloo. Mevrouw Esser woont, met wat hulp van haar kin deren en thuishulp, nog steeds zelf standig. Een kwieke dame die nog volop in het leven staat en iedere week minstens één boek leest. Ook haar grootste wens om bij restau rant Het Zeepaardje in Egmond te gaan eten heeft zij nog op hoge leef tijd zien uitkomen. De steile trap naar beneden heeft zij zelf afgelo pen. Omhoog was wat moeilijk dus heeft de eigenaar haar met de auto weer naar boven gebracht. Over het strand langs de vloedlijn rijden met de auto was voor mevrouw Esser een belevenis die zij nooit zal verge ten. Ook leek mevrouw Esser op een zeer bekende Nederlandse. Vroeger werd ze aangezien voor Fanny Blankers Koen. Mevrouw Esser: "Ooit werd ik aangesproken in de Bijenkorf in Amsterdam door een man die dacht dat ik Fanny was. Maar dat was ik dus niet. Ook werd ik regelmatig nagestaard en was men in de veronderstelling dat ik Fanny was." Mevrouw Esser heeft vier kinde ren, acht kleinkinderen en tien ach- terkleinkinderen. De hele familie zal bij het feest aanwezig zijn evenals andere genodigden. Toen mevrouw Esser vier maan den was werd door een boer tegen haar moeder gezegd: "Dit is geen blijvertje". Welnu, op 3 maart 2018 blijkt zij wel degelijk een blijvertje te zijn! Een mooi boeket voor mevrouw Esser-Lap. Foto: STiP Fotografie HEILOO - Elke week geeft Kringloopwinkel Keer op Keer een opkikker van 250 euro aan een vereniging of stichting. De opkikkers van de maand februari zijn gegeven aan: team Stampertjes/ Fred Scholte in Heiloo, fietsen voor KWF/Alpe d'HuZes; Team 33 IJsbrekers in Heiloo - Cold Classic Car Experience voor Stichting Het Vergeten Kind; Sportraad Heiloo. Ook de Zware Hufters in Heiloo ontving een van de opkikkers. Deze club van vier vrienden rijdt nu al voor het 7e jaar een zeer uitdagende tocht van een week door winterse gebieden. Uiteraard omdat ze dat zelf een enorme en mooie uitdaging vinden, maar ook om geld bijeen te brengen voor een goed doel. Na zes jaar Carbage Run rijden ze dit jaar voor het eerst mee met de Cold Classic Car Experience en gingen daarom ook op jacht naar een nieuw goed doel. In de zoektocht vonden ze al snel Stichting KEES. Helemaal gaaf wat deze stichting doet, zij ondersteunen mensen met een beperking door ze financieel de mogelijkheid te bieden om begeleid te bewegen en te sporten. De Zware Hufters ondersteunen deze kleine stichting uit Heiloo erg graag, zodat er weer meer initiatieven mogelijk zijn. Ook de Opkikker van XopX is weer een leuke stap de goede kant op! De Cold Classic Car Experiënce vindt plaats van 4 t/m 10 maart 2018 in het mooie en winterse Zweden en Noorwegen. Uiteraard is de race te volgen via Facebook en via de site www.dezwarehufters.nl. Wilt u ook in aanmerking komen voor een donatie? U kunt het formu lier downloaden via www.stichtingxopx.wordpress.com of ophalen in onze kringloopwinkel Keer op Keer, Industrieterrein Oosterzij 17 (hoek Nijverheidsweg), Heiloo. Openingstijden: dinsdag, donderdag van 10.00 tot 15.00 uur en zaterdag van 10.00 tot 14.00 uur, tel. 072- 5325962. HEILOO - Stichting Alzheimer Nederland, afdeling Noord-Kennemerland, organiseert op woensdagavond 21 maart 2018 een Alzheimer Café in Heiloo over het onderwerp 'Dementie: wat mogen we van de wetenschap verwachten?' - Wanneer komen er medicijnen die helpen bij dementie? - Door wie wordt er onderzoek gedaan? - Hoe ziet de toekomst eruit? Twee artsen van het VU Alzheimer Centrum verzorgen de inleiding en gaan in op uw vragen. Het Alzheimer Café is bedoeld voor mensen met dementie, hun naasten, belangstellenden, hulpverleners en iedereen die in het onderwerp is geïnteresseerd. U bent van harte welkom in het Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2, 1852 EZ in Heiloo. De inleiding start om 19.30 uur en voor die tijd staan koffie of thee voor u klaar. Om ongeveer 21.00 uur wordt de avond afgesloten. De toegang is gratis; aanmelden is niet nodig. Inlichtingen: Riet Steenhoek- Gravesteijn, tel.: 072 533 76 12. HEILOO - Wanneer je, zoals u en ik, leeft in het veilige Heiloo, kun je je haast niet voorstel len wat het betekent dat 1 op de 6 kinderen opgroeit in een onveilige, ongezonde, behoef tige omgeving. Het wil niet tot je doordringen: 1 op de 6... Hoeveel kinderen zijn dat in mijn straat? Op de school van mijn kinderen? In mijn fami lie? Het beklemt, het stemt tot nadenken, het vraagt om daden! U kent Unicef en u weet dat deze wereldwijde organisatie zich in haar hulpverlening richt op kinderen. Het uitgangspunt van haar handelen zijn de officieel omschreven Rechten Van Het Kind waaronder o.a. deze: élk kind heeft recht op een veilige omgeving waar het kan sporten, ontspannen en leren - élk kind heeft recht op voldoende gezond voed sel en schoon water - élk kind heeft recht op hygiëne en gezondheids zorg. Unicef probeert daar waar nodig de Rechten van het Kind te realise ren en kennelijk wordt u hierdoor oprecht geraakt: met een bewon derenswaardige en ontroerende trouw deponeert u al jarenlang uw 'statiegeldbonnetjes' in het busje dat de AH in het winkelcentrum 't Loo op een strategische plek, vlakbij de flessenautomaat, heeft opgehangen. HEILOO - Zo ligt Het Baafje er dus in het tussenseizoen bij, daar moet nog wat gebeuren! Wil je weten hoe het team van Het Baafje ervoor gaat zorgen dat het bad er straks weer netjes bij ligt? Check dan binnenkort de Uitkijkpost voor een exclusief interview! Voor meer foto's: instagram.com/ukpjongerenredactie. Foto: Miel van Velzen Hoort u wel eens zeggen dat het niks betekent, zo'n klein bedragje? Zij die dat beweren, weten niet dat vele kleintjes wel degelijk een grote maken: in het jaar 2017 heeft u 1600 euro bij elkaar gespaard! Unicef is dankbaarheid verschul digd aan de filiaalmanager, aan de bijzonder welwillende medewerkers van de servicebalie, maar vooral aan u! Dank aan u om uw vertrou wen, om uw betrokkenheid, om uw trouw! Joke Luken, vrijwilliger Unicef Per abuis is vorige week bij de stel ling van de PvdA over 'participatie' hun visie over 'veiligheid' geplaatst. Daarom hierbij alsnog de visie van de PvdA over 'participatie'. Samen maken we Heiloo. Dat lijkt vanzelfsprekend als je werk hebt en gezond bent, maar kan lastig zijn als je eenzaam bent, of niet goed ter been. Iedereen moet mee kunnen doen en erbij kunnen horen. Alleen ga je harder, maar samen kom je verder.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2018 | | pagina 9