Heiloo is een fijn dorp om te wonen, werken en recreëren. De VVD Heiloo staat voor: 10 Voor meer gedetailleerde informatie zie ons verkiezingsprogramma op www.heiloo.vvd.nl Dat willen we zo houden, ook in de toekomst. Samen met inwoners en organisa ties gaan we bouwen aan een toekomstbestendig dorp met een goed, open en transparant bestuur, dat inwoners bij belangrijke be slissingen betrekt. In de komende raadsperiode gaan we verder met de onderwerpen waarvoor we ook in het verleden hebben gestaan. Ons motto: Heiloo, dat zijn we samen! Duurzaamheid is al jaren ons speerpunt. Er is nu breed draagvlak om duurzaamheid echt in de praktijk te brengen bij alles wat we doen. Het is voor de meeste mensen wel duidelijk dat we onze manier van leven moeten aanpassen aan de draagkracht van de planeet en het aanpas singsvermogen van de natuur. We willen Heiloo in de voorhoede van duurzame Nederlandse gemeenten plaatsen. Dat is mogelijk als we allemaal ons steentje bijdragen. Bestuurscultuur in Heiloo veranderen: Wij willen een open, transparante, integere en vernieuwende be stuurscultuur. Samenwerking met inwoners en organisaties en met politieke partijen in de gemeen teraad en het college is daarvoor noodzakelijk. Betrek de mensen om wie het gaat al vanaf het begin bij beleidsvorming, maak optimaal gebruik van hun kennis en erva ring, en speel in op hun wensen. Goed Verkeer: Samen met de inwoners oplossin gen zoeken voor een veilig, leef baar en toegankelijk Heiloo voor fietser, voetganger, auto en open baar vervoer. Een goed en door de inwoners gedragen verkeersplan hoort daar gewoon bij. De aansluiting op de A9 gaat de verkeersafhandeling in de regio (en binnen Heiloo) flink veranderen. De kosten gaan de draagkracht van Heiloo te boven, zeker als er ook nog betaald moet worden voor aanvullende verkeersmaatregelen. Alle reserves die de gemeente de afgelopen jaren heeft opgebouwd, worden in de afslag gestoken. We lopen daarmee het risico dat de inwoners de gevolgen ondervin den, zoals een forse verhoging van de OZB of bezuinigingen die ten koste gaan van sociale en cultu rele voorzieningen. We vinden dat er opnieuw onderhandeld dient te worden om een betere financiële deal voor Heiloo te krijgen. Als dit niet lukt, zullen we de aanleg van de aansluiting heroverwegen. Goed Wonen: Samen met de inwoners Heiloo leefbaar en levendig houden. Naast bouwen voor de hogere segmen ten willen we ook bouwen voor mensen met een kleine beurs en mensen die zorg nodig hebben. We willen de vergrijzing tegengaan, dus het is belangrijk om jongeren en starters kansen te bieden zich in Heiloo te vestigen en op termijn door te laten stromen naar een eengezinswoning. Daarmee hou den we ons dorp levendig en aangenaam met behoud van alle voorzieningen, juist ook voor de ouderen. Goede Zorg: Samen met inwoners Heiloo gezond houden. Eigen regie waar het kan, hulp waar nodig. Wij zijn liberaal én sociaal. Mensen willen het liefst de regie over hun eigen leven houden en zelfredzaam zijn. Heiloo heeft een geweldig netwerk van organisaties en vrijwilligers. Zij, en de mensen over wie het gaat, weten als geen ander op welke manier we kwetsbare mensen kunnen helpen. 1. Goed en betaalbaar wonen, - waar dorps gebouwd wordt met max. 3 verdiepingen, - met voldoende koop- en huur woningen en nieuwe woonvor men voor ouderen met de door hen gewenste zorg en onder steuning, - met voldoende ruimte voor re creatie, sport, cultuur en kunst, - waar actief wordt ingezet op te rugdringing van geluidsoverlast door de A9 en vliegtuiglawaai. 2. Een goede doorstroming en veiligheid in het verkeer, - met een aansluiting op de A9 en spoorwegondertunneling, - de Stationsweg en de Kerkelaan worden als 30km-weg ingericht, - met extra fietsenstalling bij het station en goed onderhouden fietspaden, - met behoud van de intercity, de buurt- en rolstoelbus, - en in het gehele dorp gratis par keren, zowel voor het winkelend publiek uit Heiloo als vanuit de regio. 3. Ruimte voor ondernemers, - door beperking van de regel druk voor lokale bedrijven, - door het realiseren van de door steek Boekelermeer tegelijk met de afslag A9, - met één aanslag per jaar voor alle gemeentelijke lasten, - waar de winkels geconcen treerd zijn in de 3 bestaande winkelcentra en de vrijkomende winkellocaties indien mogelijk worden benut voor woningbouw, - waar winkeliers zelf hun ope ningstijden bepalen en - waar gemeentelijke opdrachten door aanpassing inkoopverorde ning waar mogelijk naar lokale ondernemers gaan. 4. Bevordering van duurzaamheid, - met gescheiden inzameling en hergebruik van afval, - met waar mogelijk klimaat- neutrale nieuwbouwwoningen en onderzoek naar de inzet van restwarmte door de HVC en gas productie via onze rioolzuiverings installatie, - met eenvoudige procedures voor de aanschaf van zonnepa nelen, - met voldoende oplaadpunten voor elektrische auto's. 5. Een veilige woonomgeving, - waar scholen, wijkagenten en verenigingen probleemgedrag, radicalisering, vandalisme en huiselijk geweld zo vroeg moge lijk trachten te signaleren, - en buurtpreventie o.a. door Whatsapp-groepen wordt ge steund. 6. Het zuinig omgaan met belas tinggelden door de gemeente, - met een compacte en zo effi ciënt mogelijke gemeentelijke overheid waardoor de OZB laag kan zijn, - waar de gemeente alleen waar nodig met passende subsidie ondersteunt als aantoonbaar particulier initiatief en zelfred zaamheid tekort schieten. 7. Zorg - kwalitatief goede zorg met een goede balans tussen prijs en kwaliteit die efficiënt geleverd wordt en met bijzondere aan dacht voor voldoende capaciteit bij jeugdzorg. UITKIJKPOST 14 MAART 2 0 1 D66 Heiloo

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2018 | | pagina 10