Veel vrijwilligers voor veertien klussen in Heiloo "Zestig jaar, het gaat vanzelf' Ik streef dit jaar naar 60.000 bezoekers" Laatste wens, achter de fiets... 17 UITKIJKPOST 14 MAART 2 0 1 Verzendkisten maken bij Karwei. Foto: STIP Fotografie Foto: aangeleverd HEILOO - Het Oranje Fonds organiseerde op 9 en 10 maart samen met duizenden organi saties in het land NLdoet, de grootste vrijwilligersactie van Nederland. NLdoet zet vrijwil ligerswerk in de spotlights. In Heiloo konden vrijwilligers bij veertien klussen de han den uit de mouwen steken. De Uitkijkpost bracht een bezoek aan de vrijwilligers van vier klussen. Terras gezellig maken Bij ViVa! Zorggroep De Loet werd door het managementteam en vrij willigers het terras weer gezellig gemaakt. Het terras werd klaarge maakt voor het voorjaar met mooie potten en planten. De bewoners konden bloemschikken met als resultaat iets fleurigs voor op hun eigen balkon. Andere vrijwilligers gaven bewoners die dat graag wil den een handmassage. HEILOO - Op de negenenzes tigste dag van het jaar 1958, de dag dat de kranten meldden dat het weerbericht aangaf dat het een niet zo zonnige en kille dag zou worden, traden de heer J.P. Bruin en mevrouw G. Bruin- Eikenaar in het huwelijk. Op 12 maart 2018 kwam burgemees ter Hans Romeyn het echtpaar feliciteren met hun zestigjarig huwelijk. Meneer, 87 jaar, heeft altijd in de bloemenhandel gewerkt. Hij, maar ook mevrouw, werkten bij de Aalsmeerse Plantenhal, toen nog op de Zevenhuizerlaan. Naast de bloe men had meneer ook nog een aantal jaren een patatkraam op het plein bij de voormalige Rustende Jager in Heiloo. Mevrouw, 85 jaar, werkte op een kantoor. In die tijd werd er ook op zaterdagochtend gewerkt. Na haar werk ging zij naar de patatkraam om daar de handen uit de mouwen te steken. Mevrouw heeft ook een sigarenwinkel op de Langestraat in Alkmaar gerund. En voor de admini stratie bij de Aalsmeerse Plantenhal draaide mevrouw ook haar hand niet om. Meneer werd geboren in Langedijk en mevrouw in Alkmaar. Zij leerden elkaar kennen in Bergen bij restaurant Duinvermaak. Daar kon op zondagmiddag gedanst wor den. Mevrouw was toen zestien jaar en mocht nog niet 's avonds naar dansles. Maar Duinvermaak was de oplossing. Na hun ontmoeting zijn ze elkaar niet meer uit het oog ver loren. Na negen jaar verkering zijn ze uiteindelijk getrouwd. Een fruittuin en natuurspeel- plaats Op Landgoed Willibrordus (GGZ NHN) werd een fruittuin aangelegd. Een tuin waar bewoners van het landgoed straks met de buurt, waar onder ook leerlingen van basisscho len, de fruitboompjes en struikjes onderhouden, fruit plukken en gaan koken. Wethouders Elly Beens en Rob Opdam hielpen bij het planten van de bomen. Ook de naastgele gen natuurspeelplaats en buurttuin waren aan een opknapbeurt toe en werden onder handen genomen. Gereedmaken sportcomplex DSH Bij het complex van Double Stars werd het sportcomplex gereedge maakt voor het komende seizoen. De kantine werd van binnen en van buiten schoongemaakt en de speeltuin werd klaargemaakt. Ook werden bosjes en bomen gesnoeid. En voor wie op zijn knieën wilde bestond de mogelijkheid om on- Inmiddels wonen ze al twintig jaar aan het Dirk Bakkerhof, lek ker dicht bij allerlei voorzieningen. Regelmatig trekken ze er nog op uit. Even naar Schoorl voor een glaasje port en een wit wijntje met een portie bitterballen of een kopje kof fie bij restaurant Wildschut. "Even een bakkie doen," aldus mevrouw Bruin. Veel onder de mensen zijn en weten wat er in de omgeving gebeurt was ooit het advies dat ze kregen. En dat heeft dit echtpaar zich ter harte genomen. Ze plui zen nog dagelijks de krant uit en kijken veel naar Twee voor twaalf, Per seconde wijzer en De slimste mens. Mevrouw Bruin: "Zo blijven kruid te wieden. Ook werd al het hek- en sluitwerk gecontroleerd. Verzendkisten maken Bij Karwei werden verzendkisten in elkaar gezet. Gered Gereedschap gaat deze gebruiken om het door hun ingezameld en opgeknapt gereedschap een tweede leven te geven in Afrikaanse ontwikkelings landen. Bij het in elkaar zetten van de kisten werd gelijk van de gele genheid gebruikgemaakt om een vluchteling, afkomstig uit Eritrea en net in Heiloo, om te leren gaan met gereedschap en hout. Deze man wil graag timmerman worden. Tijdens deze dag bleek hij hiervoor zeker talent te hebben. De andere klussen in Heiloo Naast de bezochte klussen kon den vrijwilligers verder hun han den uit de mouwen steken bij een lunch voor alleenstaande moe ders, een uitstapje en high-tea met dementerende ouderen, een puz- zeltocht met lunch voor ouderen, clubhuis de Bolder opknappen (scouting Victorie), met bewoners van Stichting MagentaZorg Nieuw Varne wandelen, de verwarming vervangen van scouting Rurik, met bezoekers van Villa WesterVenne naar het duin in Castricum, het boenhok opknappen bij Stichting Badmintonhal Heiloo '81, de gym zaal van ODC De Vijfhoek weer spik en span maken en snoeiwerk in het Ter Coulsterbos. Bij de door ons bezochte locaties waren was iedereen enthousiast. Heiloo kan trots zijn op alle vrijwil ligers! Tekst: Yvonne van Stiphout we helder." Ook skypen en appen ze regelmatig met de kinderen of klein kinderen. Mevrouw onderhoudt zelfs een familie-app. Op de vraag aan meneer of zestig jaar niet lang is was het antwoord: "Zestig jaar, het gaat vanzelf." Het echtpaar heeft drie kinderen, zes kleinkinderen en één achter kleinkind. Afgelopen zaterdag heb ben ze heerlijk met het gezin bij Plaza Cinco gegeten. En het feest is nog niet voorbij. Binnenkort gaat het echtpaar met de buren een hapje en een drankje halen bij res taurant Wildschut. Tekst: Yvonne van Stiphout HEILOO - De vorige week over leden Roel Bosman, oprichter van Bosman Tweewielers, had ooit bij een demonstratie van uitvaartver- voersmiddelen tegen kleindochter HEILOO - De koude wind rukt aan je kleding. Het 50-meter bad ligt er verlaten bij. Er ligt nog een laag water in het zwembad, waar een stel eenden in drijven. Verderop is het geluid van hard werkende mannen te horen. De zon is fel wanneer je naar de tegels in het zwembad kijkt. Er moet nog veel gebeuren voor Het Baafje op 28 april geopend kan worden, maar Jan Oostindie ziet het positief tegemoet. De afgelopen zomers viel het weer een beetje tegen. "Het Baafje is een buitenbad, dus wij zijn weers afhankelijk," vertelt Oostindie. Dit jaar wordt er op beter weer gehoopt. "Ik streef naar 60.000 bezoekers. Het liefst nog meer." Voordat het zover is, moet er nog veel gedaan worden. Voordat het 50-meter bad leeggepompt kan worden, moet het grondwater lager staan. "Wanneer wij het grondwa ter niet wegpompen, wordt het zwembad omhooggeduwd en zal het zwembad stuk gaan." Nadat al het water eruit is, zullen de zwembaden schoongemaakt worden. Daarna moeten de zwembaden met kraan water worden gevuld. "Dit gebeurt met behulp van vulleidingen. Dat duurt bijna een week." Het zonnesy- steem op het dak moet ervoor zor gen dat het water verwarmd wordt. Hoe sneller het water er dus in zit, hoe sneller het water opgewarmd kan worden tot een temperatuur van 23 graden. Dit jaar zullen de bezoekers van Het Baafje weer wat veranderingen zien. "Elk jaar zorgen we ervoor dat er nieuwe aanpassingen zijn, maar dit jaar is de grootste verandering de zwembadvloer." Voorheen lieten Jessica gezegd: "Dat wil ik later ook! Achter de fiets!" Jessica had dit onthouden en voegde de daad bij het woord! éJÜ Foto: Miel van Velzen de tegels van het zwembad nog wel- eens los. Daarom is besloten er een geheel nieuwe vloer in te leggen, zodat het zwembad voor iedereen veilig blijft. "Andere veranderingen zijn strandhutjes, zonnedoeken, nieuwe banken en loungesets." Eerder zijn er al eens een ijswinkel, een terras, palen met hangmatten en een zandbak gekomen. Een glijbaan, dat zit er nog niet in. "Natuurlijk zouden wij dat graag willen, maar die kosten zijn gewoon te hoog." Om de bezoekers toch te kunnen vermaken, staan er genoeg activi teiten op de planning. Zo komt er het schoolzwemmen, ontbijtzwem- men, hondenzwemmen en ook 'Heel Heiloo bakt'. Nieuw is het apk- zwemmen. "Dit is voor kinderen die wel zwemdiploma's hebben, maar eigenlijk nooit zwemmen. Er wordt gekeken op welk niveau de kinde ren zitten en of het voor hen veilig is om bijvoorbeeld op vakantie te gaan zwemmen." Een andere nieuwe acti viteit wordt de bootcamp, die elke woensdag door zwemvereniging De Spetters wordt georganiseerd. "Ik ben trots op Het Baafje," zegt Oostindie. "De ligging is uniek, de uitstraling is mooi omdat het bad zo authentiek is en er zijn nog maar weinig zwembaden met een 50-meter buitenbad." Maar of Oostindie zelf weleens in het zwem bad drijft? "Nee, eigenlijk niet. Toen ik hier in 2003 kwam werken, zwom ik twee keer per dag, maar op den duur wordt dat gewoon minder." Een waterrat is hij dus niet, maar hij geniet nog altijd van zijn werk. "Elk jaar is weer anders en ik ga nog iedere dag met enorm veel plezier naar mijn werkplek toe." Tekst: Nikita Schipper Foto: STiP Fotografie

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2018 | | pagina 17