Benefietconcert voor toekomstige Feestelijke opening jonge ondernemers in Mago/Kenia jeugdcentrum JOEB! Een nieuw seizoen voor Galerie De Kapberg Teksten voor blije lezers en meer succes Workshop/training tekststrategie Keezdrive in Akersloot zaterdag 17 maart NIEUWS UIT DE REGIO Regionaal Archief Alkmaar blij met een 8 regio 23 1ML LIMMEN - Op 24 maart 2018 wordt een uniek benefietcon cert georganiseerd voor een school in Mago/Kenia waar jonge ondernemers een oplei ding krijgen om in twee jaar een eigen bedrijf te starten. In 2003 waren enkele Neder landse ondernemers (vakhandela ren in ijzerwaren) in het dorp Mago in West-Kenia en ontdekten dat een groot deel van de jeugd niet in staat was om na de Primary School een vervolgopleiding te doen. Zij beslo- EGMOND AAN DEN HOEF - Zoals ieder jaar heeft de galerie een goed plan gemaakt voor het komende jaar. Zeven tentoon stellingen met kunstenaars van niveau. Het jaarprogramma ligt voor u klaar in de galerie. Dit ziet u bij ons in de komende weken: Geertrui van Herwijnen laat ons foto's zien. Bijzonder is dat een groottemaatstaf ontbreekt, dat vaak de suggestie van een enorme ruimte wordt gewekt. Op zondag 18 maart om 14.00 uur zal Geertrui een 'artist talk' geven over haar werk en zal ze ingaan op vragen. Haar fotoboek Bladgoud is in de galerie te koop. Martien Ockeloen maakt beelden in steen en brons. Hij maakt nu geen middelgrote en grote beelden meer, omdat hij lijdt aan de ziekte van Parkinson. Wel maakt hij nog kleine beeldjes, die ook in de Kapberg te zien zijn naast zijn oudere werk. Hij ten een school te bouwen, de Mago Polytechnic School om daarmee de allerarmste jeugd een kans te geven op een betere toekomst. Hun basis principes waren: zoveel mogelijk werken met lokale mensen, stre ven naar financiële zelfstandigheid, en geen enkele overhead: iedere ontvangen euro komt volledig ten goede aan de Mago Polytechnic School en de medische hulppost. In 2005 opende de school haar poort en konden jonge mensen een tweejarige opleiding volgen houdt zich nu ook bezig met grafiek en tekeningen. May An Go maakt ingekleurde keramische schalen, waarbij de oxi des die kleur geven vermengd zijn met de kleimassa. Door tijdens de verschillende droogfasen klei weg te schrapen krijgt de schaal haar uit eindelijke vorm. Na haar afstuderen aan de Gerrit Rietveld Academie studeerde ze in Hangzhou in China kalligrafie en in Peking aan de aca demie voor toegepaste kunst. Ook zij vertelt op 18 maart in de galerie hoe zij werkt. Tijdens de expositie exposeert Anita Duyvis 'Verlaten kamers'. Het zijn kijkkasten waarin verschil lende interieurs over elkaar heen zijn gezet. Door een vitrage heen zie je een kamer, zoals je bijvoorbeeld door de stad loopt en nieuwsgierig bij mensen naar binnen gluurt. De tentoonstelling is nog te zien tot en met 1 april op vrijdag-, zater- tot bijvoorbeeld timmerman, auto monteur, metselaar of kleermaker. Verder werd er een pc-opleiding gestart. In 2014 werd in Mago een medische hulppost geopend voor de eerstelijns medische zorg. www. magocare.org/nl/ Dit ontwikkelingsproject wordt vanuit een kleinschalige stichting uit Nederland begeleid. De begeleiding is erop gericht dat de Polytechnic School en de polikliniek Mago Care 'op eigen benen' komen te staan. Zonder de donaties vanuit Nederland is dit nog niet mogelijk. Er is jaarlijks nog veel geld nodig om ieder jaar opnieuw 200 studen ten op te leiden voor een beroep, opdat zij geld kunnen verdienen om voor zichzelf en hun familie in hun levensonderhoud te kunnen voor zien. Gegarandeerd wordt, dat elke euro uit Nederland wordt besteed aan de school en de medische hulp post in Mago. www.stichtingmago.nl Op zaterdag 24 maart 2018 wordt er een benefietconcert georgani seerd om geld op te halen voor dit prachtige project. Aan dit concert werken belangeloos mee: Koor sWing uit Heiloo, o.l.v. Olaf van Rijn Donna Musica Viool/cello /piano - Sandra Kox - Evelien Dubbeldam - Hendrik-Jan Bosma Fluitist - Raphael Schulte Pianist organist - Ronald van der Veen Het concert vindt plaats op zater dag 24 maart 2018, aanvang 20.00 uur in de Evangelisch Lutherse Kerk, Oudegracht 187, Alkmaar. Kaarten a 10 euro per persoon (kinderen tot 12 jaar 5 euro) kunt u kopen bij Boekhandel De Schrijverij (Stationscentrum Heiloo) en Boekhandel Bruna ('t Loo Heiloo) of voor aanvang in de kerk. AKERSLOOT - De maan delijkse keezdrive in Café de Vriendschap staat gepland op zaterdag 17 maart. Ook u bent van harte welkom om gezellig te komen keezen. De aanvangstijd is 19.30 uur. U kunt u opgeven via info@vriendschapakersloot. nl of telefonisch: 0251-312866. De keezdrive zelf wordt weer geor ganiseerd door de Vriendschap zelf en wordt gespeeld met officiële keezborden. Voor deze drives zijn mooie prijzen te win nen. Naast de drive vindt er ook altijd een superverloting plaats waar nog meer prachtige prijzen te winnen zijn. Er zullen vijf ron des gespeeld worden. Koffie/thee en hapjes worden geserveerd. Café De Vriendschap, Kerklaan 18 te Akersloot. dag- en zondagmiddag van 13.00 tot 17.00 uur. Het adres is Slotweg 17 in Egmond aan den Hoef. Wie meer wil zien van de galerie: www.galeriedekapberg.nl. EGMOND-BINNEN - Burgemees ter Hafkamp en wethouder Snabilie openen zaterdag 17 maart om 12.00 uur het nieuwe jeugdcentrum van JOEB. Direct na de opening zijn er vele activiteiten voor alle leeftijden. Buiten staat het springkussen klaar en vinden er balsporten plaats. Binnen begint om 13.30 uur het pop pentheater Belletje Sterk met de familievoorstelling Lammetjespap en zijn er workshops striptekenen, dance, darten en koken. De heer lijk gekookte hapjes worden de gehele dag te koop aangeboden. Vanaf 18.30 uur zullen dj's The Q Brothers de jongeren t/m 15 jaar HEERHUGOWAARD - Worstel jij wel eens met teksten omdat je niet van tevoren goed hebt nagedacht over de ingrediënten van je tekst? Krijg je discussies als de tekst al is geschreven? Misschien is het dan verstandig deel te nemen aan de workshop/ training tekststrategie op 29 maart in Heerhugowaard. Nog teveel mensen op de werk vloer denken ten onrechte: 'Ik schrijf wel even een nieuwsbrief of een mailing. Dat lukt: het gaat tenslotte over mijn werk of mijn bedrijf.' Deze denkwijze is op zich begrijpelijk - je kunt immers je ver haal via de computer eenvoudig wijzigen - maar niet verstandig. Noem het een valkuil. Beter is het om eerst gestructureerd na te den ken over alle aspecten van je ver haal vóór je de tekst produceert. Net als bij het bakken van een taart: ook dan verzamel je eerst de ingre diënten voordat je gaat bakken. Tekststrategie geeft jou de denk stappen die voor tekstschrijven nodig zijn op een presenteerblaadje. Door deze toe te passen, krijgt de lezer die jij voor ogen hebt precies voldoende informatie. Hij voelt zich betrokken, gehoord of gewaardeerd en reageert adequaat. Zo kun jij als vermaken met aanstekelijke dance music om vervolgens om 21.30 uur de muzikale stok over te dragen aan de Egmondse bands Van Leer en 21 Grams. Het nieuwe honk van de Jongeren Organisatie Egmond-Binnen aan de Visweg 45A is tot stand geko men door financiële bijdragen van onder andere de Gemeente Bergen, het Oranjefonds, het Kansfonds, de RaboClubKas, particulieren en acties van de jeugd van Egmond- Binnen. Alle Egmond-Binners en geïnteresseerden uit de omgeving zijn van harte welkom op deze fees telijke dag. professional gemakkelijker je doe len bereiken, ongeacht je functie en de branche waarin je werkt. Tekststrategie helpt je bij het (her)schrijven, beoordelen, ana lyseren en uitbesteden van elke tekst, ongeacht middel, kanaal en taal. Tijdens de workshop/training krijg je uitleg over de denkstap pen met inspirerende voorbeel den, aangevuld met een boek en - als extra mogelijkheid - een onli ne tool boordevol oefeningen. De methode is ontwikkeld door Marian Stoppelenburg, voorheen docent Communicatie in het hbo en wo. Trainer tekststrategie, tekstschrij ver en journalist Evert Visser ver zorgt de training in Heerhugowaard op donderdag 29 maart in het gebouw van Blosse aan de W.M. Dudokweg 47 in Heerhugowaard. De bijeenkomst duurt van 09.00 tot 13.00 uur. De kosten bedragen 106,25 euro p.p. voor een groep van 8 cursisten. Ook een introductietrai ning (2 tot 3 uur/ 65 euro p.p. voor 6 zzp'ers) en trainingen van twee of meer dagdelen met veel aandacht voor eigen teksten behoren tot de mogelijkheden. Meer weten? Bekijk dan het overzicht van alle trainings- vormen (op locatie en online) op www.driedenkstappen.nl. Toekomstige coupeuse. Foto: aangeleverd 14 MAART 2018 Foto: aangeleverd

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2018 | | pagina 21