Spectaculaire 20% Bosch kortingactie bij Expert Castricum Kampeer- en Wandeldagen 2018: 17 en 18 maart op de Caravanboulevard in Heerhugowaard Regionaal Archief Alkmaar blij met een 8 REGIO 23 I N G E Z O N D E N M E D E D E L I N G E N Gemeente- en Dorpsbelang pleit voor het bouwen van hofjes 2002: 46 miljard (22% 60+); 2016: 95 miljard (24% 60+); 2036: UITKIJKPOST 14 MAART 2 0 1 Foto: aangeleverd CASTRICUM - Een nieuwe oven, kookplaat of vaatwasser koopt u niet zomaar. Het is prettig om van tevoren de producten te zien, aan te raken en met elkaar te kunnen vergelijken. Zo weet u zeker dat u de juiste keuze maakt. Expert Castricum biedt deze mogelijkheden in de Bosch showroom. Bovendien kunt u daar over alle producten uitge breid deskundig advies inwin nen. Al enige tijd mag Expert De Graaf zich officieel Bosch Quality Partner noemen. In de winkel is een spe ciale inbouwwand gerealiseerd. Bedrijfsleider Danny de Graaf: "Ook voor inbouwapparatuur kunt u bij ons terecht. We hebben een ruime keus en verschillende merken. We komen geheel vrijblijvend bij u thuis om in te meten en wij geven u advies op maat. Na uw aankoop bezorgen we het apparaat bij u thuis en we vertrekken pas als alles werkt." Kom nu naar de winkel en ont vang 20% korting op vele artike len van Bosch! Expert De Graaf is gevestigd aan de Torenstraat 54 in Castricum. Er is gratis ruime par keergelegenheid bij de winkel. Voor meer informatie en een routebe schrijving, kijk op www.expert.nl. Foto: aangeleverd REGIO - Het voorjaar komt eraan, de campings gaan weer open. Kortom, de start van het kampeerseizoen. Om het begin van het kampeer- seizoen in een gezellige sfeer op te starten, organiseren de bedrijven op de Caravanboulevard weer een groots evenement. Onder de titel 'Kampeerdagen 2018' kan de kam peerder twee dagen lang in een sfeervol decor kennismaken met allerlei zaken die met kamperen en vrije tijd te maken hebben. Met ondersteuning van tientallen expo santen op kampeer- en wandelge bied, waaronder leveranciers van onder meer kampeerartikelen en technische accessoires, campings, wandelspecialisten en een prachtige collectie fietsen. De bedrijven op de Caravanboulevard staan samen garant voor een enorme collec tie kampeermiddelen, waaronder nieuwe en gebruikte campers en caravans, (voor)tenten, kampeer- tenten en 1001 kampeeraccessoires. Als extra voegt Pauw recreatie het thema wandelsport aan het eve nement toe. Met deze keer onder andere de Lowa Experience Trailer, waar de wandelaar de diverse Lowa schoenen uit kan testen. Er is ook een 5 of 10 km wandelroute beschikbaar. Op 17 en 18 maart is iedereen van 10.00-17.00 uur wel kom. Er is ruime gratis parkeerge legenheid. Zie voor meer informatie ook www.pauwrecreatie.nl. CASTRICUM - Al jarenlang pleit GDB voor het bouwen van hofjes in de gemeente Castricum. In het verkiezingsprogramma staat dit vermeld als speerpunt. Een hofje is een gemeenschappelijke woonvorm geschikt voor senioren en alleenstaanden, die een kleine en liefst gelijkvloerse woning willen. Het kan dus een mix van jong en oud zijn en zowel koop als huur. Mensen worden ouder en willen langer zelfstandig blijven. Wensen van veel ouderen en alleenstaanden zijn: vrolijk, leuk en toekomstbestendig leven en wonen met een optimale prijs-kwaliteitverhouding. Zo onafhankelijk en comfortabel mogelijk én samen zijn! Elkaar helpen en dingen zelf doen. Bovendien wordt door de toenemende vergrijzing de zorg onbetaalbaar. Zorgkosten Nederland miljard (51% 60+). Castricum heeft 35.270 inwoners (2017) Ca 23% 64+: 8.000 senioren (groei in 2030 naar 30% 64+) Ruim 33% eenpersoonshuishoudens: 11.000 mensen. Er zal dus gebouwd moeten worden voor deze doelgroepen. Dit is een moeilijke opgave daar de grond schaars en duur is en de interesse van projectontwikkelaars voor deze bouwvorm bijna nihil. De woningen zijn door het kleine oppervlak relatief duur. Het is wel te realiseren als de gemeente en de woningbouwcorporaties naar mogelijkheden zoeken en inzien dat het noodzakelijk is dat deze vorm van woningbouw nodig is. Ook een collectief particulier opdrachtgeverschap (CPO) behoort tot de mogelijkheid (dit is bouwen in eigen beheer). GDB ziet mogelijkheden in Akersloot (Zuid 3), Limmen (centrum) en Castricum (Augustinusschool). Kortom: het realiseren van gemeenschappelijke woonprojecten resulteert uiteindelijk in gelukkige burgers en een buurt/wijk waar de sociale cohesie wordt versterkt. Gelukkige burgers in woningen die zorggeschikt zijn vragen om minder hulp en zorgondersteuning (we doen het zelf!) en daardoor zal het uiteindelijke WMO-budget van de gemeente minder worden belast en kan het geld besteed worden aan het realiseren van 'sociale' woningbouw in de vorm van hofjes. Tevreden burgers naar wie geluisterd wordt, krijgen meer vertrouwen in de politiek en daar is GDB een grote voorstander van. Namens u, Gemeente- en Dorpsbelang Cees Hollenberg Juichen in 1919. Een impressie van de reactie van de archief medewerkers op de uitslag van de Kwaliteitsmonitor. Foto door Jan Petrus Ponstijn, Bergen. Foto: Regionaal Archief Alkmaar, deelcollectie Jan Ponstijn ALKMAAR - De dienstverlening in Nederlandse archiefinstellin gen wordt goed beoordeeld. Dat blijkt uit de Kwaliteitsmonitor Dienstverlening Archieven die over 2017 werd uitgevoerd. Gemiddeld scoorden de archie ven een 7,9 op allerlei aspecten. Het Regionaal Archief Alkmaar scoorde met een 8,0 iets hoger dan gemiddeld, en daar zijn ze trots op. De vragenlijst is gericht op het studiezaalbezoek en de online dienstverlening van de archieven. Het Regionaal Archief scoorde een 7,8 voor de online dienstverlening tegenover een gemiddelde van 7,5. De dienstverlening op de studiezaal werd met een 8,1 beloond (gemid deld 7,8). Op alle onderzochte aspecten van het studiezaalbezoek scoorde het Regionaal Archief bovengemiddeld. Met name de ope ningstijden van de studiezaal wer den gewaardeerd (8,1 tegenover 7,4). Om de dienstverlening te verbete ren, vroegen respondenten om meer digitaal beschikbare archiefstuk ken en een snellere verbinding met de online database. Het Regionaal Archief gaat met de suggesties aan de slag. Meerdere respondenten gaven de behoefte aan om buiten kantooruren te worden geholpen. In dat kader wordt onderzoek gedaan naar de mogelijkheid om te chatten buiten de openingstijden van de stu diezaal. Opvallend is verder nog dat het Regionaal Archief een 8,4 krijgt voor de reactiesnelheid na vragen op afstand (via telefoon, e-mail of chat). Daarnaast becijferden de respondenten de activiteit van het Regionaal Archief op social media met een 8 (landelijk 7,7). Opvallend veel respondenten die social media gebruiken, volgen het archief dan ook (50% tegenover 26% landelijk). Het werkgebied van Regionaal Archief Alkmaar beslaat tien gemeenten: Alkmaar, Bergen, Castricum, Den Helder, Heerhugowaard, Heiloo, Hollands Kroon, Langedijk, Schagen en Texel. Bezoekers kunnen op de website en in de studiezaal aan de Bergerweg 1 te Alkmaar onderzoek doen in de gemeentelijke archie ven uit dat werkgebied, maar ook in particuliere archieven die in het Regionaal Archief worden bewaard. Dat zijn bijvoorbeeld familiearchie ven of archieven van verenigingen en instellingen.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2018 | | pagina 23