't Hoorntje Horeca Nieuw in Heiloo: Aannemersbedrijf D. Teerenstra BV Beginnerscursus 'Werken met de digitale overheid' De Johannes-Passion van J.S. Bach COLUMN BEDRIJF BELICHT Al meer dan veertig jaar een begrip in Akersloot! 5 De lente is een puzzelstukje Bakker Maaike UITKIJKPOST 14 MAART 2 0 1 In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het verspreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. De kosten voor Bedrijf Belicht zijn 225 euro excl. btw. Online doorplaatsen is mogelijk. Voor aanmelding: Kennemerstraatweg 464, 1851 NG Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. Van links naar rechts: Hans Dekker, Jetty Sander en Jan Sander Foto: STiP Fotografie Kerklaan 20, 1921 BL Akersloot Website: www.hoorntje.nl. E-mail: info@hoorntje.nl Telefoon: 0251-312120; Jetty en Jan Sander zijn eigenaar van 't Hoorntje Horeca in Akersloot. 't Hoorntje, gelegen aan het Alkmaardermeer, is van een mooi boerenbedrijf uitgegroeid tot een veelzijdig horecabe drijf met een grote diversiteit aan mogelijkheden. En niet alleen Jetty en Jan zijn drijvende krachten, het gehele team draagt het bedrijf! Iedereen denkt erg mee met de gasten. Het is voor het hele team belangrijk dat de gasten het naar hun zin hebben. De boerderij waarin het bedrijf gevestigd is dateert uit 1880. Aan de voorkant bevindt zich de sfeervolle en gezellige bar ''t Voorom', leuk voor feestjes tot circa veertig gasten. Aan de achterkant van de boerde rij vindt u de sfeervolle zaal ''t Achterom' waar feesten kunnen worden gegeven tot circa honderdvijfenzeventig personen. Met de trap of de personenlift is de accommodatie 'Op Zolder' te bereiken. Een gezellige Oudhollandse zaal die ruimte biedt aan ongeveer vijfentachtig gasten. Jetty: "Op Zolder is uitermate geschikt voor vergaderingen, brainstorm sessies en teambuildingbijeenkomsten." 't Hoorntje richt zich op partij en vanaf twintig personen. Alle arrangementen, buffetten en diners zijn daarop afgestemd. Wie zijn of haar vrienden, familieleden of klanten wil trakteren op een verrassend uitje kan de genodigden meenemen op een van de schepen van 't Hoorntje. Partyschip 'Claes Horn' biedt ruimte aan ongeveer hon derd gasten en heeft voor de mindervalide gasten een liftje aan boord. Salonboot 'de Nesch' is een nostalgische notarisboot die ruimte biedt aan circa vijftig gasten. In overleg wordt de te varen route bepaald, bij voorbeeld via Spijkerboor naar De Woude, de Kaasmarkt in Alkmaar of naar de Zaanse Schans. Er kan, indien er geen ijs ligt, het gehele jaar gevaren worden. En aanstaande bruidsparen die hun jawoord op een originele locatie willen geven kunnen ook bij 't Hoorntje terecht. In de zalen, maar ook op beide schepen kan men officieel trouwen. Zowel liggend aan de kade als midden op het water omringd door alle men sen die u lief zijn. Niet alleen feesten kunnen bij 't Hoorntje gegeven worden. Mocht een dierbare overlijden dan is het ook mogelijk om de afscheidsdienst of condoleance te houden bij 't Hoorntje. Natuurlijk komt de innerlijke mens goed aan zijn trekken bij 1 Hoorntje. Alle buffetten en diners komen uit eigen keuken en worden met de grootst mogelijke zorg bereid. Verder beschikt 't Hoorntje over een chaletpark en een jachthaven aan het Alkmaardermeer. Mocht u een ligplaats op deze locatie zoeken dan kunt u contact opnemen met havenmeester Hans Dekker. Bij de locatie is een grote parkeerplaats welke gratis is voor gasten. Tekst: Yvonne van Stiphout HEILOO - Heiloo is een aanne mer rijker: Aannemersbedrijf D. Teerenstra BV is sinds drie weken gevestigd aan de Nijverheidsweg 19B in Heiloo. Eigenaar Danny Teerenstra ver huisde vanuit de Castricummer Werf in Castricum naar Heiloo omdat zijn onderneming hier een grotere werkplaats vond. Danny stelt zich graag aan de Heilooërs voor die hem nog niet kennen. "Wij zijn gespecialiseerd in nieuwbouw-, verbouw- en renovatiewerkzaamhe den. Geen klus is voor ons te groot of te klein. Tevens werken wij voor diverse woningbouwverenigingen, zorginstellingen en schoolbestu ren. Ons team bestaat uit 18 tim merlieden en we werken samen met gedegen onderaannemers. Zij werken aan uiteenlopende projec ten in de hele regio van Den Helder tot en met Amsterdam. Wat onze kracht is? Wij stellen onze klanten echt centraal en kiezen voor een persoonlijke benadering. Daarbij komen we altijd onze beloftes na. Bij ons is de prijs de prijs; onze klanten krijgen geen onaangename 'verrassingen' achteraf. En uiteraard zijn we zeer vakbekwaam. Zo zijn wij lid van Bouwgarant en Bouwend Nederland." Meer weten? Kom eens langs op de Nijverheidsweg 19B in Heiloo of bel 0251-670037. Kijk ook op www.dannyteerenstra.nl. Tekst: EJV Mediaproducties/Evert Visser HEILOO - De overheid gaat digi taal, doet u mee? Tegenwoordig gaan acties als het aanvragen van een huurtoeslag, het zoeken naar werk en het doorgeven van een verhuizing allemaal digitaal. Wilt u leren hoe u dit zelf kunt doen? Volg dan de cursus 'Werken met de digitale overheid' bij Bibliotheek Heiloo. Deze cursus bestaat uit vier bijeenkomsten. Tijdens deze bijeenkomsten leert u een DigiD aan te vragen en gebrui ken. Bovendien leert u handig infor matie opzoeken op websites van de overheid zoals de Belastingdienst en het UWV. Met veel tips en trucs en ruimte voor vragen. Bibliotheek Heiloo stelt computers beschik baar waarop gewerkt kan worden. Bovendien ontvangt u een werk boek waarmee u oefeningen kunt maken en alles nog eens rustig na kunt lezen. Aanmelden? 'Werken met de digitale overheid' is als volledige serie, bestaande uit vier bijeenkomsten, te volgen. Start: vrijdag 23 maart, 15.00 - 17.00 uur. Locatie: Bibliotheek Heiloo, Wester- weg 250. Er zijn geen kosten aan deze cursus verbonden. Opgave: Bij de servicebalie, telefonisch 072-5330670 of via www.bibliotheekheiloo.nl Deelnemers moeten al wat bekend zijn met het gebruik van computer en internet. Als u dat eerst wilt leren, verwijzen wij u naar onze basiscursus 'Leren omgaan met de computer'. Foto: aangeleverd HEILOO - In 1724 weerklonk in de Thomaskirche te Leipzig voor het eerst deze passie. Collegium Vocale Camerata o.l.v. Gerard Leegwater voert zondag 25 maart de Johannes-Passion van Bach uit in de Witte Kerk te Heiloo. Het koor is voor deze gelegenheid uit gebreid met projectzangers. Koor en solisten (Ineke Baksteen, Rob Petri, Hans van Dijk, Michel Poels en Gerard Rooker) worden bege leid door een orkest bestaande uit professionele musici. Aanvang 15.00 uur, kerk open 14.30 uur. Kaarten kosten 22 euro en zijn te reserveren via JohPas2018@hotmail.com. De lente is een puzzelstukje. Eén van de vier seizoenen, een klein stukje van het jaar. Je kan het zien alsof het jaar één puzzel is. Elk seizoen is een puzzelstukje, elke maand is een stukje, elke week is een stukje en zelfs elke dag is een stukje van die grote puzzel. Al die stukjes maken één geheel, het jaar. De lente is mis schien wel het mooiste stukje. De groene bladeren, de bloemetjes die groeien en de dieren die worden geboren. In de lente wordt het eindelijk weer wat warmer, je kan soms zelfs langer buiten zitten. Nu klinkt het alsof de lente bijna de zomer is, maar dat is natuurlijk niet zo. In de lente zal het nog steeds vaak regenen, en soms zal het nog steeds enorm koud zijn. Toch is de lente iets moois. De lente is er om een nieuwe start te maken. Misschien zijn er daarom 'lentekrie bels.' Je kent het wel: die ene tijd van het jaar dat je alles schoon wilt hebben. Dat stukje lente maakt de puzzel af. Dat kleine stukje van het hele geheel is misschien wel het belangrijkste stukje van de puzzel. In de nieuwe vestiging van Aannemersbedrijf D. Teerenstra BV. Foto: aangeleverd

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2018 | | pagina 5