Heiloo Vitaal Meander presenteert toekomstplannen Heiloo aan wethouders Hoe betrek ik jongeren bij mijn organisatie? HZV JO19-1 sluit jeugdperiode af met kampioenschap a a I N G E Z O N D E N M E D E D E L I N G E N Heiloo Vitaal Laten we samen aan de slag gaan Mantelzorgers ontmoeten elkaar Workshop babymassage HEILOO - Het Vrijwilligers Informatie Punt Heiloo orga niseert in samenwerking met Jongerenwerk Heiloo een kos teloze, inspirerende workshop: 'Hoe betrek ik jongeren bij mijn organisatie?' UITKIJKPOST 2 8 MAART 2 0 18 HEILOO - Op zondag 1 april is het zover: dan opent Heiloo Vitaal trots de deuren van de nieuwe locatie. Op de Overtoom 7b, op Landgoed Willibrordus, hebben René van der Flier en zijn vrouw Sandra de afgelo pen tijd hard gewerkt. Het resultaat mag er zijn: de sfeer in de verrassend lichte ruimte is een mix van industrieel en huiselijk. Aan de lange tafel kun je na afloop van de training nog even napraten of een kop koffie drinken. Ook is dit de ruimte waar René bijvoorbeeld workshops geeft. En dan is er natuurlijk de sportruimte. Hier wordt getraind. En wat direct opvalt: zon der apparaten. Er zijn diverse programma's te volgen. Het ene programma is gericht op vetverbranding en conditie, een ander programma meer op bewegingsvrijheid. Voor alle programma's geldt dat er individueel of in kleine groepen wordt getraind en dat er altijd begeleiding is van een gedi plomeerd trainer. Vitaliteit Na jaren als accountmanager te hebben gewerkt, vond René het de hoog ste tijd om het roer om te gooien. Hij volgde opleidingen bij het Chivo kennisinstituut vitaliteit leefstijl en mag zichzelf nu vitaliteitscoach en vitaliteitstherapeut noemen. Als vitaliteitscoach bij Heiloo Vitaal begeleidt hij het complete plaatje: mindset, voeding en bewegen. Denk hierbij aan mensen met bijvoorbeeld stress of slaapproblemen. Als vitaliteitstherapeut begeleidt hij onder andere chronisch zieken, zoals bijvoorbeeld mensen met een burn-out, diabetes, obesitas, hart- en vaatziekten en kanker, maar ook mensen met chronische rugklachten of andere fysieke klachten of niet-overdraagbare ziekten. Hij leert mensen keuzes maken en gaat altijd op zoek naar fysieke, emotionele en mentale vrijheid. Maar ook als je wilt stoppen met roken kun je bij Heiloo Vitaal terecht. In de cursus 'Stop met roken, start met volhouden' volg je gedurende tien weken een interactief programma in combinatie met bewegen, met het doel om na tien weken niet meer te roken en dit vooral vol te houden. Kick je fit! Heiloo Vitaal is ook een van de deelnemende partijen aan het project 'Kick je fit!' van Hattrick Zorg en Esdégé-Reigersdaal. Doel van dit project is een groep van zes (jong)volwassenen met een verstandelijke beperking, die niet meer in staat is om zichzelf op te pakken en deel uit te maken van het maatschappelijk leven, weer 'werkfit' te maken. Gedurende twaalf weken gaan de jongeren aan de slag. De officiële start van dit project is op don derdag 29 maart. Meer hierover leest u in de Uitkijkpost van woensdag 4 april. Openingsactie Kom Eerste Paasdag ervaren dat Heiloo Vitaal ook bij jou past. Dit kan tijdens de officiële opening of vraag een GRATIS proefweek aan via de webshop op de site. Voor nieuwe starters is er overigens een mooie aan bieding. Bij een half jaar lidmaatschap sport je een maand gratis, bij een lidmaatschap van een jaar sport je drie maanden gratis. Kijk voor meer informatie op www.heiloovitaal.nl of mail naar contact@ heiloovitaal.nl. Tekst: Linda van Rozendaal HEILOO - Het Mantelzorgcentrum organiseert op dinsdag 3 april een ontmoetingsgroep voor mantelzorgers uit Heiloo. De bijeenkomst is in het Trefpunt. Mantelzorgers wisselen tips en ervaringen met elkaar uit onder begeleiding van de Consulent mantelzorg, Yvon Roelofs. De bijeenkomst is op dinsdag 3 april van 10:00 tot 11:30 uur in het Trefpunt, Abraham du Bois-Hof 2 in Heiloo. De bijeenkomst is gratis voor mantelzorgers uit Heiloo dankzij subsidie vanuit de gemeente. Aanmelden is verplicht en dat kan via info@mantelzorgcentrum.nl. Voor meer infor matie over deze activiteit of over andere onderwerpen waar mantelzorgers meer over willen weten, kunnen zij bellen met het Mantelzorgcentrum, tel. 072 - 56 27 618 of een mail sturen naar info@mantelzorgcentrum.nl. Op www.mantelzorgcentrum.nl staat meer nieuws en een volledig overzicht van activiteiten voor mantelzorgers. HEILOO - Babymassage is een ervaring voor jou als ouder en voor je baby. De aanrakingen zorgen voor ontspanning en rust. En je leert de lichaams taal van je baby ook beter begrijpen. Tijdens deze workshop wordt een korte uitleg gegeven over babymassage, de verschillende massagetechnie ken en de effecten ervan. Je kunt het geleerde direct toepassen op je baby, onder begeleiding van kinderfysiotherapeut Linda Andriessen-Nelissen. HEILOO - In groep 7 van basis school Meander kunnen ze pre cies vertellen hoe zij hun Heiloo het liefst zien in de toekomst: een groter winkelcentrum, hoge flats, kantoorgebouwen, een groot natuurgebied met speel tuin en een universiteit. Op 20 maart, de dag van de gemeente raadsverkiezingen, presenteer den ze deze plannen aan de wet houders Rob Opdam (Heiloo) en Anke de Vink-Hartog (Uitgeest). Na de voorjaarsvakantie zijn op de Meander de projectweken van start gegaan. Het project staat dit jaar in het teken van groei. Johan Kraakman, leraar van groep 7, heeft dit thema aangegrepen om met de klas de groei van Heiloo uit te teke nen. Vier partijen zijn vervolgens hard aan de slag gegaan. Over een ding waren ze het eens: Heiloo moet groter, mensen moeten ontdekken hoe leuk Heiloo is en er moeten meer faciliteiten komen, zoals meer winkels en een natuurgebied. Een ondergrondse parkeergarage moet een oplossing bieden voor de toe stroom van mensen. Net als hoge flats, die ervoor moeten zorgen dat er meer mensen kunnen wonen. Na het presenteren van de toekomst plannen zijn ze samen met de wet houders hier verder over in gesprek gegaan. Zo wilden de wethouders weten wat een reden voor mensen zou kunnen zijn om naar Heiloo te komen. Volgens Danisha was een Efteling 2.0 wellicht een goed idee. Sophie voegde hieraan toe dat mensen die dicht bij een grote stad wilden verblijven maar ook wilden genieten van de rust, ervoor kunnen kiezen om te overnachten in Heiloo. Partij HVDU (Heiloo verbetert de universiteit) denkt dat je er door het bouwen van een universiteit voor kunt zorgen dat mensen die in Heiloo geboren zijn hier ook blij ven wonen. De wethouders waren onder de indruk van de plannen van de kinderen. Of ze ook daad werkelijk met de plannen aan de slag gaan blijft een vraag. Tot die tijd blijven de leerlingen van basis school Meander fantaseren over een universiteit met een ondergrondse rijschool De leerlingen van groep 7 van de Meander presenteren hun plannen. Aangeleverde foto Jongeren zorgen voor een frisse wind binnen de organisatie. Zo kunnen ze voor een verbreding van het activiteitenprogramma zor gen, maar ook voor verbreding van de doelgroep van de organisatie. Op lange termijn hebben organi- saties die actief jongeren blijven betrekken vaak een langere levens duur! Daarnaast helpt vrijwilligers werk jongeren bij het ontwikkelen van talenten, bijvoorbeeld op het gebied van communiceren, orga niseren en samenwerken. Vaak zie je dat mensen die op jonge leeftijd hebben geleerd hoeveel voldoening je uit vrijwilligerswerk kunt halen, hun hele leven vrijwilligersleven blijven doen. Een aanwinst voor je organisatie en een aanwinst voor de jongeren dus! Tijdens de workshop leren we wat een organisatie aantrekkelijk maakt voor jongeren. Wat vinden jongeren leuk om te doen en welke begeleiding vereist dat? We onder zoeken daarbij de eigen organisatie. De workshop vindt plaats op dins dag 24 april van 19.30 - 21.00 uur in het Trefpunt in Heiloo, Abraham du Bois-Hof 2. Opgeven en meer informatie kan via de website www.vrijwilhgersacademiebuch. nl of neem contact op met Sigrid Wijsman via 06 - 48500912. De workshop is op donderdag 5 april van 10.30 - Heiloo, Westerweg 250. De toegang is vrij. 11.30 uur in Bibliotheek HEILOO - De zaalvoetbal lers van het jeugdteam HZV Het Vennewater JO19-1 heb ben alsnog hun jeugdperiode af kunnen sluiten met een zeer verdiend kampioenschap. Hoe gemotiveerd dit vriendenteam was bleek wel uit het feit dat zij afgelopen woensdag hun thuis wedstrijd tegen Haarlem met liefst 12-1 wisten te winnen! Beginnend als 16-jarigen heb ben ze vier jaar samen gevoetbald onder de bezielende coaching van Peter Koehl en werd het team begeleid door Joep Gökemeijer als shirtsponsor FysioXpert. De laatste nam tevens de medische verzorging voor zijn rekening. Dat heeft uit eindelijk zijn vruchten afgeworpen door het behalen van dit kampioen schap. Ook dit team van HZV mocht na afloop de felicitaties van het bestuur, de shirtsponsor, Horeca de Wit en Ted Kösters (door mid del van de Kampioens Teddemans Beker) in ontvangst nemen. Staand v.l.n.r.: Joep Gökemeijer, Michel Holstvoogd, Ryan de Waard, David Koehl, Alex v/d Velden, Hugo Ruiter en Ted Kösters. Hurkend v.l.n.r.: Bram Liefting, Vincent den Hartog, Sem Jongerius en Benjamin Sisanovic. Foto: Wout Jager

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2018 | | pagina 13