Naar de prille voorjaarsduinen Koninklijke onderscheidingen bij brandweerpost Limmen Paasdrive klaverjassen en keezen in Akersloot Kerk overvol bij Matthaus Passion Jozefschool en Jozefslotje nu samen het Jozef Kindcentrum regio 21 Clubs en verenigingen spekken de clubkas Uitkijkpost in Akersloot 28 MAART 2018 EGMOND AAN ZEE - De maan delijkse rVN-natuurwandeling in de Wimmenummerduinen ver trekt in de lente en de zomer vanuit Egmond aan Zee. Op zondag 1 april, Eerste Paasdag, beginnen we om 10.00 uur bij het Sportcentrum aan de Watertorenweg. We gaan op zoek naar de eerste bloeiende planten en horen en zien misschien ook de kortgeleden gearriveerde zomervo gels, zoals de tjiftjaf, graspieper en braamsluiper. Grote grazers zullen we met respect (afstand) behande len als ze ons pad kruisen. Als de temperatuur het toelaat groeten de padden, met of zonder rugstreep, ons vanuit het water, en hopelijk schijnt de zon. Het wordt, kortom, een heerlijke lentewandeling. Men dient zelf te zorgen voor een toe gangskaart voor het Noord-Hollands Duinreservaat van PWN. Een dona tie (richtlijn 2,50 euro) wordt op prijs gesteld. Voor nadere inlichtingen kunt u mailen naar hanneke@ivnnkl.nl, bellen met 072-5337601, of kijk op de website van www.ivn.nl/nkl. LIMMEN - Tijdens de jaarver gadering van de brandweerpost Limmen op vrijdag 23 maart, zijn door burgemeester Mans een tweetal koninklijke onder scheidingen uitgereikt. Deze eer viel te beurt aan Pieter Admiraal en Paul Bos. Pieter Admiraal, die vorig jaar al afscheid van de brandweer had genomen, ontving de onderscheiding voor zijn 22-jarig dienstverband bij de brand weer. Paul Bos kreeg het lintje voor zijn 34-jarige verbondenheid met de brandweer, waarvan hij 14 jaar als commandant verantwoordelijk was voor de post Limmen. Paul Bos zal in november 2018 definitief een punt zetten achter zijn brandweer- taken. Beide spuitgasten werden benoemd tot Lid in De Orde van Oranje-Nassau. Ook de bewoners van onze duinen genieten van het voorjaarszonnetje. Foto: Paul ten Have AKERSLOOT - Een mooie tradi tie: de jaarlijkse Paasdrive in de Vriendschap in Akersloot, dit maal op zaterdag 31 maart. Een drive waarbij u kunt klaverjas sen en keezen. Alle deelnemers samen vormen weer een zaal vol gezelligheid. Ook u bent van harte welkom om gezellig te klaverjassen of te keezen. De aanvangstijd voor het keezen is 19:30 uur. De keezdrive wordt georganiseerd door de Vriendschap zelf. Bent u meer een liefhebber van kaarten dan kunt u deze paaszater dag ook gezellig klaverjassen. Niet met het mes op tafel, de gezellig- heid staat voorop. Het klaverjassen begint om 20:00 uur. Voor beide drives zijn schitte rende prijzen te winnen waarbij de paling en de grote chocolade eieren ook dit jaar niet ontbreken. Naast de drive vindt er ook altijd een superverloting plaats waar nog meer prachtige prijzen te winnen zijn. Uiteraard kunt u tussen de speelrondes door genieten van een hapje en een drankje. LIMMEN - Wat was het mooi zondagmiddag, de Matthaus Passion in de protestantse kerk in Limmen. Enkele reacties vanuit het publiek: "Een prachtig koor met veel jonge mensen", "Een schitte rende Jezusstem", "Een prachtige Mariastem", "Judas, sterk vertolkt door het projectkoor", "Veel samen zang bij de vier koralen van Bach", "Mooie vertelstem en teksten", "Mooie samenzang tussen koor, pro jectkoor en solisten", "Het lijden en sterven van Jezus indrukwekkend vertolkt", "Ontroerend", "Prachtige muzikale begeleiding", "Een goede organist", "Adembenemende stil te na afloop van de uitvoering"! Kortom, een kerk bomvol betrok ken mensen. Na afloop hoorde de organisatie dat er zo'n veertig mensen zijn weg- gestuurd omdat de kerk vol was. Van de brandweer mochten er in verband met de veiligheid niet nog meer mensen naar binnen. Angelie Graumans van De Witte Duif: "We vinden het ontzettend vervelend dat we al die mensen teleur heb ben moeten stellen! We hopen u een volgende keer toch weer te mogen verwelkomen!" REGIO - Via de VriendenLoterij konden clubs en verenigingen extra inkomsten genereren voor de clubkas. Steeds meer organi saties sluiten zich aan bij deze manier van fondsenwerving. Ook verenigingen en clubs hier in de regio haalden geld binnen voor de clubkas. Clubs en verenigin gen die nog niet aangesloten zijn, kunnen zich aanmelden via: www.vriendenloterij.nl/clubs In Heiloo werd in totaal 7.407,- opgehaald, een mooie opsteker voor de vijf deelnemende vereni gingen. Voetbalvereniging HSV ontving de grootste bijdrage, namelijk 4.717,-. R.K. Voetbalvereniging Limmen haalde via de achterban 2.193,- extra binnen voor de clubkas. In Egmond deden twee vereni gingen mee, die dankzij actieve leden in totaal 2.110,- aan extra inkomsten hebben. AKERSLOOT - Vanwege de samenwerking tussen Kennemerland Uitgevers en Uitkijkpost Media zullen vanaf 1 april 2018 De Uitgeester en Uitkijkpost niet meer huis-aan- huis in Akersloot bezorgd wor den. De inwoners van Akersloot blijven wel de Castricummer ontvangen. Wel blijven De Uitgeester en Uitkijkpost gratis verkrijgbaar bij de volgende afgiftepunten in Akersloot: - Bakkerij van Baar, Kerklaan 14 - Veldt's Toko, Akerhof 4 - Move! Churchillplein 1 - DEEN supermarkt, Raadhuisweg 3 De Uitgeester en Uitkijkpost kunt u wekelijks online lezen via www.digiditi.nl. V.l.n.r.: Postcommandant Mark Schuitema, burgemeester Mans, Pieter Admiraal, Paul Bos, teamleider Petra Abma en teamleider Hakan Meijer. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2018 | | pagina 19