SAMEN! Bezorgen/vries-- verse/maaltijden/ STICHTING TREFPUNT HEILOO 20 ligers informatie Punt Heiloo TREFPUNT Abraham du Bois-hof 2 Heiloo, 072-5331297 www.welzijnheiloo.nl stichting@welzijnheiloo.nl Stimuleren participatie en sociale samenhang informatie, advies, ondersteuning en begeleiding inwoners aanbod zinvolle vrijetijdsbesteding verbinden vitale en kwetsbare inwoners De Straatsoepchallenge ACTIVITEITEN AGENDA Vrijwilligers Informatie Punt VRIJWILLIGERSVACATURES LENTEKRIEBELS? CURSUSSEN EN WORKSHOPS UITKIJKPOST 2 8 MAART 2 0 1 i If Ik ben op zoek naar een straat of appartementencomplex in Heiloo, die met mij de straatsoepchallenge aan wil gaan. De bedoeling is dat er iemand in de straat begint met het maken van een lekkere soep voor iemand anders in de straat. Degene die de soep ontvangt maakt naar eigen recept ook weer soep voor andere buren en zo verder tot iedere voordeur aan de beurt is geweest. Is er iemand die zelf geen soep meer kan maken, dan wordt deze niet overgeslagen, deze buur krijgt een kommetje soep zonder verplichting of wordt geholpen door iemand in de straat om toch mee te kunnen doen, wel zo gezellig! Tot Burendag op zaterdag 22 sep tember heeft u de tijd om tenminste 80 van de straat mee te krijgen. Woont u in de straat of in het appar tementencomplex die de komende 5 maanden deze uitdaging aan durft te gaan? Meldt u bij mij aan en ik help u met het informeren van de buren en zorg ervoor dat u een eigen 'straat soeppan' krijgt. Karin van Polen, cliëntondersteuner Om de drie weken is Joan Rappard aan de beurt. Hij is dan op maandagmiddag als vrijwilliger enkele uren doende met het distribueren van vriesverse maal tijden. Twee collega's doen datzelfde werk op de tussenliggende maanda gen. Tegenwoordig maken de bezorgers ge bruik van de Trefpunt Express, dat is toch wel overzichtelijker dan vroeger toen iedereen zijn eigen auto moest inzetten. De laatste tijd zijn er omstreeks twintig vaste klanten en verder wisselt het. Joan Rappard: "Ik heb banen gehad in het maatschappelijk werk en heb in feite overal in Nederland gewoond. Nu ik ge pensioneerd ben vind ik het heel leuk om dit vrijwilligerswerk te doen, vooral ook om het contact met mensen. De klanten hebben een ruime keus, alles bij elkaar levert Dinnerland meen ik ongeveer 100 verschillende gerechten. Wij als bezor gers komen dus in heel Heiloo, leveren de keurig in een doos verpakte maaltijden af en nemen het bestelbiljet voor de volgende cyclus in ontvangst. Dat we elke week aanbellen betekent ook een extra oog. Kan heel nuttig zijn als signalerende functie wanneer iets mankeert of niet helemaal pluis is." Op het kantoor van de Stichting Trefpunt verzorgt receptioniste Sabine Kuschka de coördinatie, alle administratie en het geld. Ze zegt: "Ja hoor, je hebt een ongelooflijk brede keuze, elke week weer. Zoals altijd en overal heeft iedereen zijn of haar eigen smaak en voorkeuren. Gewoon een keer proberen. Vraag om het informatiepakket". Westerweg 250 (in de bibliotheek) Heiloo, Tel: 072 5320281, E-mail: info@vipheiloo.nl. Website: www.vipheiloo.nl. Openingstijden: dinsdag 10.00-16.00 uur, woensdag 10.00-13.00 uur donderdag 13.00-16.00 uur vrijdag 10.00-16.00 uur Nieuw Varne zoekt wandel- en fietsvrijwilligers, maaltijdverzorgers en gezellige mensen voor een praatje. Welke oudere dame wil gezelschap zijn voor een dame van 70 jaar (Esdégé Reigersdaal) met een lichte verstandelijke beper king? Wie wil meehelpen bij het jaarlijkse muziekevenement Music Meeting? Het VIP Heiloo zoekt een organisatieondersteuner voor uitleg van de nieuwe privacywetgeving. Jongerenwerk Heiloo zoekt enthousiaste kamplei ding voor nieuw zomerkamp. Kijk voor meer informatie en voor veel meer inspireren de vacatures op onze vernieuwde website: www.vipheiloo.nl. Leef je uit bij één van onze organisa ties voor heerlijke voorjaarsklussen! Kijk op onze website en zoek onder Soort activiteiten bij Tuin- en groenwerkzaamheden. Meer weten over het verzekeren van vrijwilligers? Kom dan naar de Bijeenkomst collectieve vrijwilligersverzekering op dinsdag 10 april 2018 19:15 - 21:00 uur. Bij de workshop Interactieve Communicatie leert u hoe u als vrijwilliger communiceert en wat u daarbij nog kunt leren. Woensdag 11 april 2018 19:30 - 21:30 uur. Hoe betrek ik jongeren bij mijn organisatie? Jongerenwerk Heiloo geeft een workshop op dinsdag 24 april 2018 19:30 - 21:00 uur. Meer informatie en aanmelding via www.vrijwilligersacademiebuch.nl Repair Café Zaterdag 31 maart tussen 10.00 en 13.00 uur staan de vrijwilligers van het Repair Café in het Trefpunt weer voor u klaar. Fietsen, speelgoed, si eraden, computers, lampen, kleding, smartphones; kortom alles waar wat mee is, is welkom. Toegang gratis (een vrijwillige bijdrage wordt op prijs gesteld). Tweedehands Boekenmarkt Zaterdag 31 maart van 10.00 tot 13.00 uur is er ook weer die gezel lige boekenmarkt in het Trefpunt. Wellicht kunt u hier net dat ene boek vinden waar u naar op zoek bent. Zondagmiddag Café met de paas Zondag 1 april, 1e paasdag, is het Zondagmiddag Café geopend van 13.30 uur tot 16.30 uur. U ontmoet dan in het Trefpunt mensen die het net als u leuk vinden samen iets te doen. Bijvoorbeeld klaverjassen, bridgen, rummikub, sjoelen. Contactgroep Partnerverlies Op dinsdag 3 april van 13.30 uur tot 15.30 uur is weer een bijeenkomst van de Lotgenoten Contactgroep Partnerverlies in het Trefpunt. Het thema is deze keer "Wonen". Ben je er aan toe om het huis waar je met je partner woonde, op te geven? Of is het juist nu je veilige thuishaven? We gaan hierover in gesprek en wellicht brengen we elkaar op ideeën. Entree is 5, - incl. consumptie. Voor meer informatie: 072-5331297 of k.vanpolen@welzijnheiloo.nl Varen op het Sneekermeer Ervaar de Friese meren in stijl aan boord van de comfortabele boot van rederij Van der Werf. Tijdens de vaartocht van 2 uur wordt een kopje soep met belegde broodjes en koffie/thee geserveerd Na de boottocht gaan we via een mooie toer door Friesland weer op huis aan. Vertrek op zondag 8 april om 10.00 uur vanaf het Trefpunt. Deelnameprijs 47,50. Samen eten in het Trefpunt op vrijdagavond Op vrijdag 13 april aanvang 18.00 uur kunt u genieten van een lekker diner, verzorgd door 'Kloosterman kookt'. Het menu is Hollands buffet: preisoep met spekbokking, hete bliksem met een gehaktbal, krokante spek en piccalilly, griesmeelpudding met warme rode bessensaus. Kosten 15,50. Reserveer tijdig. Cursus Filmen en monteren Het maken van filmopnamen gebeurt steeds vaker met smartphone, tablet of fotocamera. Hoe maak je vervolgens van je filmopnamen een boeiend filmpje? Daarover gaat de basiscursus in samenwerking met Videoclub Heiloo 'Filmen en monteren' op de donderdagen 5, 19 en 26 april, van 19.30 - 22.00 uur. Goede opnamen maken, monteren op de computer, muziek, teksten en leuke titels maken. Cursusprijs 45,- inclusief praktisch cursusboek. Samen eten tussen de middag Elke woensdag kunt u in het Trefpunt om 12.30 uur de warme maaltijd gebruiken. Prijs: 7,50. Uitstapjes met de Trefpunt Express Tevoren opgeven is noodzakelijk. Het april-programma ligt voor u klaar bij de receptie. Een selectie daaruit: Haarlemmermeermuseum De Cruquius donderdag 5 april Operafilm Macbeth op zondag 8 april of dinsdag 10 april Rondleiding Bierbrouwerij Sancti Adalberti in Egmond vrijdag 13 april Keukenhof in Lisse dinsdag 17 april Land van Fluwel in St. Maartens- vlotbrug dinsdag 24 april

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2018 | | pagina 20