Flierefluiters Toneel speelt 'Gevangen in het net' Jozefschool en Jozefslotje nu samen het Jozef Kindcentrum Noorse klassieker meets Nordic Pop Benefietconcert voor Mago groot succes Kamermuziek van Duo Puur REGIO 21 UITKIJKPOST 2 8 MAART 2 0 1 Het wordt weer een ouderwets avondje lachen met het stuk 'Gevangen in het net'. Aangeleverde foto EGMOND AAN DEN HOEF - De Sint Jozefschool in Egmond aan den Hoef en de kinderopvang Jozefslotje zijn op dinsdag 20 maart definitief één geworden. Vanaf nu heten zij het Jozef Kindcentrum. Er werd een leuk openingsfeest gevierd. Alle kinderen kregen een heliumballon, gingen cupcakes maken, zongen het Jozeflied en 's middags was het snacktime. Het weer werkte ook mee rond 8.45 uur, toen alle kinderen met hun ballon naar buiten gingen. Het was zonnig en lekker fris. We zon gen het Jozeflied en iedereen liep onder de bogen door als een echte artiest. De ballonnen werden mee genomen in de klas en geloof het of niet, slechts één ballon ging er vandoor! Om 12.00 uur kwamen alle kinderen lachend naar buiten met hun heliumballon. We leren de kinderen bij het rekenen dat 1 1 2. Maar vandaag is het 1 +1 1. Jozefslotje en Jozefschool zijn nu Jozef Kindcentrum: één fijne plek voor baby's tot 13-jarigen. Tekst: Trudy Mooij, Jozef Kindcentrum Een feestelijk openingsfeest. Aangeleverde foto Een geslaagd benefietconcert. Aangeleverde foto EGMOND AAN DEN HOEF - Van 11 t/m 14 april kunt u weer genieten van een nieuwe voorstelling van de Egmondse toneelvereniging De Flierefluiters. Het wordt weer een ouderwets avondje lachen met het stuk 'Gevangen in het net'. Een hilarische, chaoti sche, sprankelende en verras sende komedie van Ray Cooney. De regie is in handen van Cok Sjoukens. Hij stelt u graag voor aan John Smit. John is taxichauffeur, woont in Osdorp en is getrouwd met Hannie Smit. Ze hebben samen een dochter, Ellen. 'So far so good' zul je denken, maar... John leidt een 'spooky' dubbelleven. Want hij heeft ook nog een zoon: Gert Smit, die in Buitenveldert woont samen met z'n moeder Barbara Smit, en met wie John óók een relatie heeft. En wanneer John hoort dat Gert (z'n zoon) en Ellen (z'n dochter) elkaar willen gaan ontmoeten, gewoon omdat ze elkaar leuk vinden, wil hij daar natuurlijk niets van weten en wordt alles op alles gezet om daar een stokje voor te steken! Samen met Patrick Boersma, kostganger te Osdorp, een 'vriend', die net op het punt staat om samen met zijn vader, 'pa', een vakantie door te brengen in Oostende, probeert hij er alles aan te doen om te voorkomen dat de twee 'lovebirds' elkaar zullen gaan ontmoeten. Verwarrend? Het wordt allemaal nog veel erger dan u nu al verwacht! U kunt het allemaal zien van woensdag 11 april t/m zaterdag 14 april om 20.15 uur in Dorpshuis Hanswijk in Egmond aan den Hoef. Kaarten kosten 11,- en zijn te verkrijgen bij: Geert Bes tabaks speciaalzaak in Egmond aan Zee (Voorstraat 48), Kringloopwinkel Tol in Egmond aan den Hoef (Lamoraalweg 53 B) of telefonisch via 06-46264042. EGMOND AAN DEN HOEF - Donna Musica, een enthousiast viool/cello duo, speelt op zon dag 1 april samen met Rob van der Plas, ook bekend als The Hurryman, in de unieke ambian ce van museumhoeve Overslot. Donna Musica speelt licht klas sieke muziek uit o.a. de barok, romantiek én prachtige tango's. Rob van der Plas is een indiepop- liedjesschrijver en zanger die zijn roots heeft in de jaren '80 punk new wave. Klassiek en pop men gen is niet eenvoudig. Dit bleek dan ook de grote uitdaging, want ieder- een moest uit z'n comfort zone. De verbindende factor vonden ze in het Hoge Noorden: Grieg's Peer Gynt suite. Met thema's als verlies, verlangen, liefde en bedrog bleken Peer Gynt en The Hurryman iets gemeen te hebben. Misschien leken ze zelfs wel een beetje op elkaar. De deuren van museumhoeve Overslot gaan om 14.00 uur open en het concert begint om 16.00 uur. Er wordt een vrijwillige bij drage voor de muzikanten gevraagd. Museumhoeve Overslot is te vinden aan de Slotweg 42 te Egmond aan den Hoef. LIMMEN - Op 24 maart is een uniek benefietconcert gege ven voor een school in het Keniaanse plaatsje Mago, waar jonge ondernemers een oplei ding krijgen om in twee jaar een eigen bedrijf te starten. Het was een zeer afwisselend concert. Koormuziek werd afge wisseld met prachtige orgelsolo's, viool, cello, piano, fluit en piano/ orgel. Muziek van componisten als Galuppi, Stravinsky, Doppler en Astor Piazzolla werden ten gehore gebracht. Koor sWing zong liederen als I sing you sing, Some enchanted evening, Englishman in New York en Walking in the air. Het koor zong de liederen op een enthousiaste wijze en de akoestiek in het kerk je van de Evangelische Lutherse Gemeente in Alkmaar maakte dat het een feest was om naar te luiste ren. Aan het eind van de avond zon gen alle aanwezigen uit volle borst, begeleid door alle musici en koor sWing het lied Aan de Amsterdamse grachten. Het was een zeer geslaag de avond voor de bijna 100 aanwe zigen met een opbrengst van bijna 1000 euro voor Stichting Mago. De opbrengst wordt voor 100% besteed om vijf studenten aan de Polytechnic School in Mago die het schoolgeld niet kunnen betalen, toch te kunnen laten studeren. Met deze bijdrage kunnen zij zich ont wikkelen tot zelfstandig onderne mers zoals coupeuse, timmerman, automonteur et cetera. Voor meer informatie: www.stichtingmago.nl. Aan het concert werkten belan geloos mee: Koor sWing uit Heiloo o.l.v. Olaf van Rijn, Donna Musica: Sandra Kox (viool), Evelien Dubbeldam (cello), Hendrik-Jan Bosma (piano), Raphael Schulte (fluitist) en Ronald van der Veen (pianist/organist). De Evangelische Lutherse Kerk te Alkmaar heeft belangeloos haar kerkgebouw ter beschikking gesteld voor dit bene fietconcert. LIMMEN - Limmen Cultuur heeft op zondag 8 april om 15.00 uur Duo Puur uitgenodigd om te komen spelen in de PKN- kerk aan de Zuidkerkenlaan te Limmen. Duo Puur is een kamermu- ziekduo, dat bestaat uit fluitiste Petra van den Dolder en harpiste Annegreet Rouw. Zij hebben elkaar ontmoet op het conservatorium, waar zij samen een intermezzo van Hendrik Andriessen repeteerden. Zij traden daar voor het eerst samen op voor conservatoriumdocenten en studiegenoten: het begin van een gezamenlijke carrière. Een concert van Duo Puur is eer lijk, zonder opsmuk. "Wij presente ren onszelf zoals we zijn en spelen muziek die wij mooi vinden." Het repertoire is illustratief voor het verhaal, waaruit zij graag anekdo tes vertellen. Door deze persoon lijke aanpak geven zij inkijkjes in de wereld achter de muziek. Het programma dat zij voor ons gaan spelen bestaat uit klassieke muziek van bekende en minder bekende componisten en eigentijdse werken voor fluit en harp. De klanken van deze instrumenten zullen prachtig klinken in de PKN-kerk te Limmen. Voor een mooie zondagmiddag kunt u komen kijken en vooral luis teren naar Duo Puur. Voor meer informatie, reservering en prij zen, kijk op onze website www. limmencultuur.nl of bel 072 5053274. Petra van den Dolder en Annegreet Rouw. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2018 | | pagina 21